Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    mcirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet Cirit
    Mühendis
     Honda Shadow VT750 C // RR Daytona 250-e9
     Aydın
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    5

Sanziman ucten ikiye dustugunde takili kaliyor.. Yay problemi

Degerli arkadaslar deneyimlerinize dayanarak bir konuda fikirlerinizi rica edecegim..

RR Daytona 250cc 2012 sahibiyim.. Motoru alirken RR lerde sanzimanla ilgili kronik sorunlarin oldugunu bilerek sanzimani ilk surucusu tarafindan tamamen degismis bir motor aldim. 3000 km dir problemsiz bir sekilde kullandim. Ancak bugun bir problemmle karsilastim. Vites bostayken birinci ve ikinci vitese TIKIRT diye kaymak gibi geciyor. Ancak ucuncu vitese dorduncu vitese ciktigimda durmaya yakin vites dusurme sirasinda ucuncu vitesden ikinci vitese gectikten sonra vites kolu geri gelmiyor ve kazik gibi kaliyor.. Saga cekip motoru ayak yardimi ile ilerii geri surdugumde ikiden bosa zar zor geciriyorum. Ancak ucuncu vitese cikmaya korkar oldum.. Sanzimandan herhangi bir ses gelmedigi icin dislilerle ilgili bir problem oldugunu dusunmuyorum. Motoruma bakim yapan ustayi aradim, sanziman yayina bakmak gerekli dedi. Acikcasi insan endiselenmiyor da degil.. Deneyimlerinize dayanarak daha evvel boyle.bir problemle karsilastiniz mi.. ?

Aslinda cin mali olsada iki ayda bir ariza versede daytonami seviyorum.. hatta arabam artik ikinci planda.. varsa yoksa daytona...
    -Cile cektireni severler derler ya.. ilk aldigimda fan arizasi vermisti... tam uc hafta ejanjore fan uydurmaya calistim. Sonunda hyosung 250 fani bulup akuple ettim ve bagladim.. ama bana motorun teknigini A dan Z ye ogretmeye basladi. Yillardir elimee almadigim anahtar takiminin o iyotlu kokusunu elleerime sivadi... sanirim simdi motoor sanzimani ogrenme vakti...

Benim gibi bu duygulari yasayan raptor ailesine tekrar selamlar.. gorus ve onerilerinizi bekliyorum...
    Konu mcirit tarafından (23.Eylül.2016 Saat 16:48 ) değiştirilmiştir.

leonraptor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Han_zade
    Memur
     Regal Raptor Daytona DD 250 6c
     Amasya
    Beğenmiş
    33
    Beğenilmiş
    26
    Zamanında forumu araştırırken 2012 modellerde kronik şanzıman problemleri olduğunu okumuştum ve gerçekten de varmış bile bile almanız da ilginç :-S bu sorun sadece bu seride var bendeki 2014 model ve sorunsuz
    Ama şu da var bendeki daha 1850 km de ve sadece haftasonu biniyorum zorlamıyorum hassas davranıyorum ve hiçbir sorunla karşılaşmadım
    Sizin yapacağınız en mantıklı şey zorlamadan masrafa daha çok binmeden ustanıza baktırın umarım büyük sorunlara yol açmaz bununla geçmiş olsun
    Bu kadar çok sevgiyedaytonan artık bence cevap vermeli seni üzmemeli ;-)
    Her gün, ilk gün gibi yaşamak, sahip olduğun şeylerin kıymetini bilmek, sağlığına şükretmek... Yaşamak her şeye rağmen güzel

Ali Alp
    özel güvenlik
     Hyosung GV 250
     Antalya
    Beğenmiş
    4,161
    Beğenilmiş
    1,148
    2012 modellerde değil 2013-14-15 modellerde de var o problem. Hatta çin malı tüm motorlarda var sadece regalde olunca problem bu motora yakıştıramıyoruz o kadar. regal raptor o kadar güzel dizayn edilmişki ben şahsen bu güzelliğe yakıştıramıyorum düşük kaliteyi.
    mcirit (22.Eylül.2016), nickziki (23.Eylül.2016), Peder (24.Eylül.2016) Bunu beğendi.

Mehmet Cirit
    Mühendis
     Aydın
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    5
    Haklisin bunun yilla bir alakasi oldugunu dusunmuyorum.. genelde cin mali malzeme eshafinin kalitesizliginden kaynaklaniyor.. Sanzuman problemi cin mallarinda kronik bir sorun.. Zaten bende sanzumani degismis bir regal almamin sebebi bu problemi atlatmis bir motora sahip olmakti.. Bile bile lades olmadı.. Bu sorun yarin baskasinin baasinada gelmeyecek bir sorun degil.. amacimiz bilgilenmek.. yarin usta kapagi actiktan sonra tespitini buraya paylasirim.. alibaba haklisin.. bu tasaruma bu tip arizalari bende yakistiramiyorum, hatta fan arizasii sonrasi tekrar regal fani takmadim, kore mali bir fan taktim.. belkide sira sanziman unsurlarindadir.. her daim vazgecilemeyecek yakisiklilikta bir motor..
    alibaba07 (23.Eylül.2016), Peder (24.Eylül.2016) Bunu beğendi.

Han_zade
    Memur
     Amasya
    Beğenmiş
    33
    Beğenilmiş
    26
    Regali alanların çoğu - ben de dahil olmak üzre - tasarıma hayran olarak bu makinaları aldı. İlk defa fotosunu sonra da makul fiyatını görünce kesin almalıyım dedim kesinlikle de pişman değilim rüzgarı hissetmekten bu motora sahip olmak da daha önemliydi silmek parlatmak uzaktan seyretmek ve ve üzerinde iken tüm dikkatleri üzerine çekmek gerçekten bir ayrıcalık
    Beni hiç üzmedi şükür ki ;-) forumda okuduklarımdan hareketle sadece 2012 dedim vesonraki modellerde böyle bir şikayet hatırlayamadım belki de denk gelmedi
    Ben bu sektöre çok yakınım ve vites düşürmeyi bilmeyen bir kişi japona bile şanzıman yedirebilir yeğenimde 45 bini devirmiş kanuni var seyhan 250 sorun yok 25 bini devirmiş mct var diğer yeğenimde sorun yok yeğenimin arkadaşında 15 binde seyhan 250 vardı çat çat sibop yatak vuruyordu yani bu kullanımla alakalı ama bunu şahsi algılamayın lütfen sizinki şanssızlık :-(
    alibaba07 (23.Eylül.2016), Peder (24.Eylül.2016) Bunu beğendi.
    Her gün, ilk gün gibi yaşamak, sahip olduğun şeylerin kıymetini bilmek, sağlığına şükretmek... Yaşamak her şeye rağmen güzel

Ali Alp
    özel güvenlik
     Hyosung GV 250
     Antalya
    Beğenmiş
    4,161
    Beğenilmiş
    1,148
    aynen katılıyorum. Düzgün kullanım çok önemli tabi biraz da şans. aslında olay çinlilerin direkt saf madenden değil de geri dönüştürülmüş metallerden üretim yapmaları temel sorun bence, bu konuda bir makale okumuştum yıllar evvel.
    leonraptor (23.Eylül.2016) Bunu beğendi.

Mehmet Cirit
    Mühendis
     Aydın
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    5
    Sorun şanzıman shaftının ucundaki kam diskinin aşınmasından kaynaklı yuvada takılı kalma söz konusuymuş. Demirtaş motorsiklet ile irtibata geçtik. Eğer bulamazsam malzemeyi atölyemde imal edip, hasarlı malzeme sertliğinde ısıl işleme göndericem.
    CELİL (24.Eylül.2016) Bunu beğendi.

Han_zade
    Memur
     Amasya
    Beğenmiş
    33
    Beğenilmiş
    26
    Alıntı mcirit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorun şanzıman shaftının ucundaki kam diskinin aşınmasından kaynaklı yuvada takılı kalma söz konusuymuş. Demirtaş motorsiklet ile irtibata geçtik. Eğer bulamazsam malzemeyi atölyemde imal edip, hasarlı malzeme sertliğinde ısıl işleme göndericem.
    bununla geçmiş olsun tedbirli olmasanız önemsemeseniz daha büyük sorunlara neden olabilirdi. Elinizden geliyorsa böyle şeyler bu da bir seçenek

Hakan Tekin
    Lojistik
     Daytona
     İstanbul - Esenyurt (Avrupa Yakası )
    Beğenmiş
    366
    Beğenilmiş
    317
    Çin kore yada jspon fark etmez. temiz kullanılmaz yada bakılmazsa sıkıntı bitmez. çinlilerde biraz şans işi gibi. bakılsa da problem olabiliyor. 12 modellerde kronik bir sıkıntı zaten bu. tüm çinlilerde şanzıman dişli sıkıntısı olabiliyor gayet normal. benzeri sıkıntılar da olabilir. japona verecek para yoksa çinlileri benimseyip sıkıntılarıyla kabullenmek en güzeli

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)