Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    borabora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bora Duman
    Öğrenci
     YOK
     Bursa
    Beğenmiş
    76
    Beğenilmiş
    27
    Alıntı Rkeem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kafana takılanları güzelce anlatmışsın kendince biz genelde olaya şöyle bakıyoruz motoru ne için alıcaksın , ne için kullanıcaksın ? Biz zevk için motorsiklete biniyoruz dediğin gibi belki biraz zor gözükebilir vites değiştir falan vs. otomatik varken diyorsun ama eğer keyif alabiliyorsan vitesli bir motorsiklette aynıdır aslında .. Yani kendine sorman gereken kısa soru şöyle olmalı ben neden motora bineceğim ? Belki kafanı biraz daha karıştırıcaz belki de kafanda ki sorulara çözüm olucaz Bol şans ..
    Kerem Bey, tesekkür ederim. Aslına bakarsanız "keyif" ortak noktamız. Belki yazarken satınalma amacımı da ifade etseydim daha isabetli olurdu. Paylaşım için teşekkür ederim.
    centaur (09.Aralık.2016) Bunu beğendi.

Bora Duman
    Öğrenci
     YOK
     Bursa
    Beğenmiş
    76
    Beğenilmiş
    27
    Alıntı Oguzhan17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence motosikleti en başta ne için gördüğün önemli. Araç mı yoksa hayatının bir parçası mı? Eğer cevabın araç ise sandalyede oturup horon tepenleri seyretmek daha mantıklı. Daha az emek ile işin görülür aynı zamanda keyif alırsın fakat cevabın "hayatımın bir parçası ise" o zaman horona dahil olmalısın ki eğer cevabın buysa horonda akan ter yorgunluk sana keyif üstüne keyif katacaktır. He bide şu var tabi her iki tarafta keyif alabilir ama sen hangisinden daha çok keyif alabilirsin? Benim için motosiklet bir yaşam felsefesi kimisi içinse pratik bir yol.Asıl yol ayrımı da burada başlıyor sanırım...
    Oğuzhan Bey, teşekkür ederim. Güzel günlere vesile olması hasebiyle tercih ediyorum motosikleti. Niyetim horon tepmek. Küçük sorularımı da sizlerle paylaşıyorum.
    centaur (09.Aralık.2016), fthblkglu (09.Aralık.2016), Oğuzhan Ocak (08.Aralık.2016) Bunu beğendi.

aycanblmts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aycan Balımtaş
    Muhasebe+Sigorta
     Hyosung GV250
     İstanbul - Tuzla (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    3,291
    Beğenilmiş
    1,012
    Birbirinden güzel açıklamalardan sonra ekleyecek kelime yok. Kendi adıma şunu söyleyebilirim. Motosiklet ile tanıştığımda arkadaşlarım 100 veya 150 lik scooter ile başla dediler. Çünkü bilgi ve tecrübem sıfırdı. Yaptığım araştırmada chopper tarzını beğendim. Benim motorum ve yaşam tarzım bu olmalı dedim. Ve bunu yapmaya çalışıyorum. Gerisi teferruat.
    acryvz (09.Aralık.2016), borabora (08.Aralık.2016), centaur (09.Aralık.2016), Oğuzhan Ocak (08.Aralık.2016) Bunu beğendi.
    No medicine like the ride.

e.erbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ergun ERBAŞ
    Teknisyen
     Kawasaki vulcan 800
     Tekirdağ Çerkezköy
    Beğenmiş
    92
    Beğenilmiş
    80
    Merhabalar ben halen dedeciğimin manuel vitesini kullanıyorum,sağlığım ve imkanlarım el verdiği sürece de kullanacağım.Keşke onun zamanından kalan şöyle duman dumana giden bi de makinam olsa ama yok.
    acryvz (09.Aralık.2016), borabora (09.Aralık.2016), centaur (09.Aralık.2016) Bunu beğendi.
    Zamanı yenemezsin

Fatih Bölükoğlu
    Tıbbi sekreter
     yok
     İstanbul-Esenler (avrupa yakası)
    Beğenmiş
    241
    Beğenilmiş
    170
    Alıntı centaur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kelimelerle oynamayı,cümlelerini süslemeyi ve yazdığın her cümlede dilbilgisine , imla kurallarına bağlı kalarak anlaşılır fakat bir o kadar da karmaşık bir üslup kullanıyorsun. Bu kimine göre sıkıcı kimine göre takdir edilesi bir durum... Senin sorun ile sana cevap vermiş olayım '' Neden daha kolayı varken biz daha dolambaçlısını tercih ediyoruz?''

Kelimeleri ve üslubu bu şekilde kullanabilmek için bolca okumak ve dilbilgisine,diğer kurallara hakim olmak gerekir. Kısacası okuma eylemiyle hemhal olmayan biri zengin içeriğe sahip cümleler kuramaz. Bu da bir nevi tecrübe sahibi olmaktır. Sanırım kolayına kaçmadan yarı şaftlıları tercih etmek yerine vitesli motor kullanmak böyle birşey...
    Oncelikle ilker abiminde dedigi gibi kolayina kacmamak ve heyecan icin bi caba sarfetmek anlatis biciminiz cok hosuma gitti sıkılmadan okudum bunlara ek olarak soyleyebilecegim sey ışıklarda durdugunuzda veya vites gecislerinde verdiginiz aragaz hele de egzozunuz aciksa size keyif veriyosa siz schooter kullanamazsiniz.
    borabora (10.Aralık.2016) Bunu beğendi.

İbrahim Berk Adıgüzel
    LCW-IT Destek, Amatör Dövmeci :)
     Yamaha XV950A
     İstanbul - Bahçelievler (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    3,277
    Beğenilmiş
    3,212
    ara gaz vermek diyorum başka da bir şey demiyorum
    borabora (10.Aralık.2016) Bunu beğendi.

Bora Duman
    Öğrenci
     YOK
     Bursa
    Beğenmiş
    76
    Beğenilmiş
    27
    Alıntı nedemek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ara gaz vermek diyorum başka da bir şey demiyorum
    Hislerime tercuman oldunuz.
    fthblkglu (11.Aralık.2016) Bunu beğendi.

Bora Duman
    Öğrenci
     YOK
     Bursa
    Beğenmiş
    76
    Beğenilmiş
    27
    Alıntı fthblkglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oncelikle ilker abiminde dedigi gibi kolayina kacmamak ve heyecan icin bi caba sarfetmek anlatis biciminiz cok hosuma gitti sıkılmadan okudum bunlara ek olarak soyleyebilecegim sey ışıklarda durdugunuzda veya vites gecislerinde verdiginiz aragaz hele de egzozunuz aciksa size keyif veriyosa siz schooter kullanamazsiniz.
    Aragaz aklima gelmemisti. Tesekkuler
    fthblkglu (11.Aralık.2016) Bunu beğendi.

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)