Değerli forum üyeleri,
İlk defa motosiklet sahibi olmak yolunda ilerlerken yaşadıklarımı küçük ve olabildiğince kısa anlatmaya çalışacağım. Hala bir makine almış değilim. Bu da bana son derece karmaşık gelen sürecin devam etmesi manasını taşıyor.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, Allah kimseyi arafta bırakmasın. Hele hele benim gibi yol, iz bilmiyorsanız işiniz çok zor. Bir de araya sıkıştırayım, boy çok önemli.. –En azından başlarken- Motosiklet satın alamama serüvenim şöyle başladı; Temel olarak iki seçenek çıktı karşıma. Bunlardan biri skuter mevzusu diğeri ise manuel vites makineler. Benim tercihim belli manuel vitesli olmalı. Birinci süreci atlattım gibi. Yani öyle sanıyorum. Sonra gelelim hangi türde seçenek yapacağıma. Bir kere burada ben şuna inanıyorum ki, Ahmet ne demiş, Mehmet ne demiş bunları elimizin tersiyle itelim. Ben öyle yaptım. Bu benim hayalim ve benim istediğim gibi olmalı. Beceremesem de, kıvıramasam da velev ki çok iyi de yapsam hayal benim ve benim istediğim gibi olacak. Çevremden gelen yönlendirmelere bu pencereden bakmayı seçtim. Yalnız herkesi dinledim/dinliyorum.

Boyum kısa olduğu için bazı makineler ile uzaktan ilişki yaşamayı bile aklıma getirmedim. Motosiklet tecrübem yoktu ve bunu bana uygun olan optimum düzeyde gerçekleştirmeliydim. Temel olarak ise cruiser/chopper sınıfına gönlüm kayıyor. Yalnız bu motosikletlere olan tercihime sadece fiziksel özelliklerimin sebep olduğunu söylersem hayallerime, sevgime, ilgime haksızlık ederim.

İkinci el satın alamamak veya sıfır km satın alamamak.. İkinci elde kimden ne şekilde, sıfır km alırken de maliyetlerin yükselmesi, kafamda hep aynı köşe başında duruyor. Başlamak bitirmenin yarısı derler ya, ben inanıyorum ki yarısından da çok çok ötelerde bir yerde vira bismillah demek. Kitabi olarak izah edilen kriterler var elbet yalnız gerçek hayatta insan unsuru devreye girince işler biraz karmaşıklaşıyor gibi. İkinci el satın almak karanlık bir odadan işe yarar bir malzeme çıkarmak gibi. Bu forum özellikle bana oda içinde yakılan bir mum gibi yararlı geldi. İsterim ki benim gibilere de daha çok defalar faydası dokunsun.

Hayalini netlemiş biri olarak, 250cc Daytona arayan, bakan, kovalayan biriyim. Aslında daha söyleyeceklerim var elbet ama yazıyı buraya kadar okuma nezaketini gösterenlerin teveccühünü suiistimal etmek istemiyorum.

Satın alamama sürecim devam ediyor. Satın almak içinse hala araştırma yapıyorum.