Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    borabora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bora Duman
    Öğrenci
     YOK
     Bursa
    Beğenmiş
    76
    Beğenilmiş
    27

Motosiklet Satın Alamamak Üzerine..

Değerli forum üyeleri,
    İlk defa motosiklet sahibi olmak yolunda ilerlerken yaşadıklarımı küçük ve olabildiğince kısa anlatmaya çalışacağım. Hala bir makine almış değilim. Bu da bana son derece karmaşık gelen sürecin devam etmesi manasını taşıyor.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, Allah kimseyi arafta bırakmasın. Hele hele benim gibi yol, iz bilmiyorsanız işiniz çok zor. Bir de araya sıkıştırayım, boy çok önemli.. –En azından başlarken- Motosiklet satın alamama serüvenim şöyle başladı; Temel olarak iki seçenek çıktı karşıma. Bunlardan biri skuter mevzusu diğeri ise manuel vites makineler. Benim tercihim belli manuel vitesli olmalı. Birinci süreci atlattım gibi. Yani öyle sanıyorum. Sonra gelelim hangi türde seçenek yapacağıma. Bir kere burada ben şuna inanıyorum ki, Ahmet ne demiş, Mehmet ne demiş bunları elimizin tersiyle itelim. Ben öyle yaptım. Bu benim hayalim ve benim istediğim gibi olmalı. Beceremesem de, kıvıramasam da velev ki çok iyi de yapsam hayal benim ve benim istediğim gibi olacak. Çevremden gelen yönlendirmelere bu pencereden bakmayı seçtim. Yalnız herkesi dinledim/dinliyorum.

Boyum kısa olduğu için bazı makineler ile uzaktan ilişki yaşamayı bile aklıma getirmedim. Motosiklet tecrübem yoktu ve bunu bana uygun olan optimum düzeyde gerçekleştirmeliydim. Temel olarak ise cruiser/chopper sınıfına gönlüm kayıyor. Yalnız bu motosikletlere olan tercihime sadece fiziksel özelliklerimin sebep olduğunu söylersem hayallerime, sevgime, ilgime haksızlık ederim.

İkinci el satın alamamak veya sıfır km satın alamamak.. İkinci elde kimden ne şekilde, sıfır km alırken de maliyetlerin yükselmesi, kafamda hep aynı köşe başında duruyor. Başlamak bitirmenin yarısı derler ya, ben inanıyorum ki yarısından da çok çok ötelerde bir yerde vira bismillah demek. Kitabi olarak izah edilen kriterler var elbet yalnız gerçek hayatta insan unsuru devreye girince işler biraz karmaşıklaşıyor gibi. İkinci el satın almak karanlık bir odadan işe yarar bir malzeme çıkarmak gibi. Bu forum özellikle bana oda içinde yakılan bir mum gibi yararlı geldi. İsterim ki benim gibilere de daha çok defalar faydası dokunsun.

Hayalini netlemiş biri olarak, 250cc Daytona arayan, bakan, kovalayan biriyim. Aslında daha söyleyeceklerim var elbet ama yazıyı buraya kadar okuma nezaketini gösterenlerin teveccühünü suiistimal etmek istemiyorum.

Satın alamama sürecim devam ediyor. Satın almak içinse hala araştırma yapıyorum.
    Bahadır (11.Aralık.2016), burock (11.Aralık.2016), centaur (10.Aralık.2016), FouL (10.Aralık.2016), fthblkglu (11.Aralık.2016), meeykaa (31.Aralık.2016), nedemek (10.Aralık.2016), spue (10.Aralık.2016) Bunu beğendi.

Süleyman Bal
    Emekli
     Yamaha dragstar 650 sport
     İstanbul
    Beğenmiş
    7,062
    Beğenilmiş
    1,043
    Selamlar Bora,
    Daha önce yazıştık ancak geniş kapsamlı yazınca mutlaka sonuca daha çabuk varırsın. Formumuz da üye olan (makine sahibi veya makinesiz) tüm kardeşlerimiz ve arkadaşlarımız yardımcı olma çabası dışında bir düşünce taşımazlar. Birlikteliğimizi güzel kılan taraflarda biri de, söylediğin karanlık odada birimizin "buraya" sesini duyduğumuzda tereddüt bile etmeden o tarafa doğru hareket ederiz. biliriz ki bir kardeşimiz çıkışı yada aradığı bir şeyi bulmuştur. Bundan dolayı formumuz da üyelerimizin söylediği, değerlendirmeler bizim için kesin doğrulardır. Makine alınacak mecralar belli. İnternet üzerinde bu işleri yapan siteler, içinde yer aldığın forum ve motosiklet ile ilgili siteler, motosiklet mağazaları vs. şeklinde gidiyor. Bütçenin el verdiği ve resmini görüp bu olabilir dediğin, gönlünü kazanmış makineleri formda yazarak sorarsan arkadaşlarımız bildikleri makineler üzerinde görüşlerini belirtirler. Makine sahibi, satıcı ile konuştuğun ama coğrafi olarak uzak olan bir noktada isen, yine form üzerinden bakılmasını istesen yakın olan arkadaşlarımız durumlarının müsaitliği oranında bakarlar, bakarız, bakarım.
    benim boyumda 1,65 cıvarı kilom 90 ve 250 spyder kullanıyorum, daytona kullandım, bir önceki makinem de klasik seri idi. Kullanımlarında bir sorun yaşamadım.
    Sen gönlünün sesini dinleyeceksin, bu alacağın ilk makine olacak ama sonuncusu değil. Tarz bile değiştireceksin. Dediğim gibi gönlünün sesini dinle, o seni yönlendirir. AMA hangi makine olursa olsun, korumaların TAM ve ÜZERİNDE olsun, kısa mesafe, şurası, burası gibi, iki dakikalık yol gibi, sana zarar verecek düşünceleri LÜTFEN kafandan silmiş olarak BİN ve RÜZGARI hisset.
    acryvz (11.Aralık.2016), aycanblmts (10.Aralık.2016), borabora (10.Aralık.2016), e.erbaş (11.Aralık.2016), FouL (10.Aralık.2016), HelmettolgA (11.Aralık.2016), meeykaa (31.Aralık.2016), nedemek (10.Aralık.2016), Oğuzhan Ocak (11.Aralık.2016), Punisher45 (10.Aralık.2016) Bunu beğendi.

İbrahim Berk Adıgüzel
    LCW-IT Destek, Amatör Dövmeci :)
     Yamaha XV950A
     İstanbul - Bahçelievler (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    3,277
    Beğenilmiş
    3,212
    Bora açıkçası Süleyman abi söylenmesi gereken her şeyi söylemiş her daim yardıma hazırız, yanındayız
    acryvz (11.Aralık.2016), borabora (10.Aralık.2016) Bunu beğendi.

FouL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat K.
    Fotoğrafçılık
     RR Daytona 250e 6c Beyaz
     İstanbul-Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    11,661
    Beğenilmiş
    1,791
    1.90 boyundaki arkadaşta rahatlıkla spyder daytona kullanabiliyor 1.65 boyundaki arkadaşta chopper demek tarz demek tabiki motorunda ufak tefek oynamalarla kendine göre uyarlayabiliyorsun.. Siz sadece tarzınıza en uygun makinayı seçin ve sürün gitsin.. iyi hatırlıyorum Regal spyder ve klasik modelleri Türkiyeye ilk geldiğinde fuarda kapı girişinde bi standları vardı Dedim bune tam hayalimdeki motorlar ve fiyatlarıda çok uygun ama bu motoru ben kullanamam (boyum 1.72) diyip kendi kendime hayallerimi geciktirmiştim ve kaba tabirle eşşeklik yapmışım.. Al motoru bin kendine göre uyarla ekipmanlarını al Tam teşekküllü ol ve mutlu ol..
    borabora (10.Aralık.2016), e.erbaş (11.Aralık.2016) Bunu beğendi.

İlker KENAR
    EmekLi Devlet Mağduru
     DD-250-e-10 Spyder
     ESKİŞEHİR
    Beğenmiş
    6,782
    Beğenilmiş
    3,487
    Kılı kırk yarmaktansa bir hamle yapıp sonuçlarına iyi yada kötü katlanmak nedense bana hep daha matah gelmiştir. Ben spyder ımı sıfır aldım. Gördüm,aşık oldum, boyum,posum yeter mi ,olur mu ,olmaz mı demeden gittim ve şak diye aldım. Hiçte pişman olmadım. Tecrübeye dayalı olarak sıfır almaktan korkuyor isen ikinci el de güzel bir alternatif ve tam ikinci el sezonundayız. Korkulacak birşey yok aslında. Forumunda düzenli olarak aktif kalırsan ailemizin içinden çıkabilecek ilanlara da denk gelme şansın artar. Aile içinde alışveriş bir bakıma daha güvenli ve kolay oluyor çünkü.

Dışarıdan birinden alacak isen iyi bir usta aklındakilere çözüm olabilir. Önünde koca bir kış var ve sezon başlayana kadar temiz,diri bir Daytona bulma olasılığın oldukça fazla.. Nacizhane tek önerim; bütçeni tasarlarken ekipmana sıkı bir yatırım payını da hesaba katman.. Bu forumdaki pek çok insan bir şekilde kaza yaptı ve ekipman sayesinde minimum hasarla hala burada bulunuyor. Korumalı mont, iyi bir kask,dizlik,eldiven ,bot vesaire.. Buradan başlarsan emin ol kafan daha bir rahat olacak.
    borabora (10.Aralık.2016), meeykaa (31.Aralık.2016), Oğuzhan Ocak (11.Aralık.2016) Bunu beğendi.

Bora Duman
    Öğrenci
     YOK
     Bursa
    Beğenmiş
    76
    Beğenilmiş
    27
    Alıntı spue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar Bora,
    Daha önce yazıştık ancak geniş kapsamlı yazınca mutlaka sonuca daha çabuk varırsın. Formumuz da üye olan (makine sahibi veya makinesiz) tüm kardeşlerimiz ve arkadaşlarımız yardımcı olma çabası dışında bir düşünce taşımazlar. Birlikteliğimizi güzel kılan taraflarda biri de, söylediğin karanlık odada birimizin "buraya" sesini duyduğumuzda tereddüt bile etmeden o tarafa doğru hareket ederiz. biliriz ki bir kardeşimiz çıkışı yada aradığı bir şeyi bulmuştur. Bundan dolayı formumuz da üyelerimizin söylediği, değerlendirmeler bizim için kesin doğrulardır. Makine alınacak mecralar belli. İnternet üzerinde bu işleri yapan siteler, içinde yer aldığın forum ve motosiklet ile ilgili siteler, motosiklet mağazaları vs. şeklinde gidiyor. Bütçenin el verdiği ve resmini görüp bu olabilir dediğin, gönlünü kazanmış makineleri formda yazarak sorarsan arkadaşlarımız bildikleri makineler üzerinde görüşlerini belirtirler. Makine sahibi, satıcı ile konuştuğun ama coğrafi olarak uzak olan bir noktada isen, yine form üzerinden bakılmasını istesen yakın olan arkadaşlarımız durumlarının müsaitliği oranında bakarlar, bakarız, bakarım.
    benim boyumda 1,65 cıvarı kilom 90 ve 250 spyder kullanıyorum, daytona kullandım, bir önceki makinem de klasik seri idi. Kullanımlarında bir sorun yaşamadım.
    Sen gönlünün sesini dinleyeceksin, bu alacağın ilk makine olacak ama sonuncusu değil. Tarz bile değiştireceksin. Dediğim gibi gönlünün sesini dinle, o seni yönlendirir. AMA hangi makine olursa olsun, korumaların TAM ve ÜZERİNDE olsun, kısa mesafe, şurası, burası gibi, iki dakikalık yol gibi, sana zarar verecek düşünceleri LÜTFEN kafandan silmiş olarak BİN ve RÜZGARI hisset.
    Suleyman Bey, baştan sona kadar yazdiklarinizi tam 3 defa okudum. Cok tesekkur ederim. Zaman zaman sizi de rahatsiz ediyorum ama hepsi daha iyisini yapabilmek adina. Guzel cumleleriniz icin tekrar tekrar tesekkurler

Bora Duman
    Öğrenci
     YOK
     Bursa
    Beğenmiş
    76
    Beğenilmiş
    27
    Alıntı FouL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.90 boyundaki arkadaşta rahatlıkla spyder daytona kullanabiliyor 1.65 boyundaki arkadaşta chopper demek tarz demek tabiki motorunda ufak tefek oynamalarla kendine göre uyarlayabiliyorsun.. Siz sadece tarzınıza en uygun makinayı seçin ve sürün gitsin.. iyi hatırlıyorum Regal spyder ve klasik modelleri Türkiyeye ilk geldiğinde fuarda kapı girişinde bi standları vardı Dedim bune tam hayalimdeki motorlar ve fiyatlarıda çok uygun ama bu motoru ben kullanamam (boyum 1.72) diyip kendi kendime hayallerimi geciktirmiştim ve kaba tabirle eşşeklik yapmışım.. Al motoru bin kendine göre uyarla ekipmanlarını al Tam teşekküllü ol ve mutlu ol..
    Murat Bey, ara ara onyargilarimiz buyuk heyecanlardan buyuk tecrubelerden bizi mahrum birakiyor. Benim de sizin verdiginiz ornege yakin tecrubelerim oldu. Isabetli kararlar verebilmek temennisiyle.

Bora Duman
    Öğrenci
     YOK
     Bursa
    Beğenmiş
    76
    Beğenilmiş
    27
    Alıntı centaur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kılı kırk yarmaktansa bir hamle yapıp sonuçlarına iyi yada kötü katlanmak nedense bana hep daha matah gelmiştir. Ben spyder ımı sıfır aldım. Gördüm,aşık oldum, boyum,posum yeter mi ,olur mu ,olmaz mı demeden gittim ve şak diye aldım. Hiçte pişman olmadım. Tecrübeye dayalı olarak sıfır almaktan korkuyor isen ikinci el de güzel bir alternatif ve tam ikinci el sezonundayız. Korkulacak birşey yok aslında. Forumunda düzenli olarak aktif kalırsan ailemizin içinden çıkabilecek ilanlara da denk gelme şansın artar. Aile içinde alışveriş bir bakıma daha güvenli ve kolay oluyor çünkü.

Dışarıdan birinden alacak isen iyi bir usta aklındakilere çözüm olabilir. Önünde koca bir kış var ve sezon başlayana kadar temiz,diri bir Daytona bulma olasılığın oldukça fazla.. Nacizhane tek önerim; bütçeni tasarlarken ekipmana sıkı bir yatırım payını da hesaba katman.. Bu forumdaki pek çok insan bir şekilde kaza yaptı ve ekipman sayesinde minimum hasarla hala burada bulunuyor. Korumalı mont, iyi bir kask,dizlik,eldiven ,bot vesaire.. Buradan başlarsan emin ol kafan daha bir rahat olacak.
    İlker Bey, benim asla beceremeyecegim bir meziyet sizdeki. Kili kirk yarmak demiyelim de verecegim bedelin karsiligini almak isterim. O sebeple bilmedigim, ilgili olsam da hakim olamadigim bir mevzuda bilenlerin kapisini aşındırıyorum.

burock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak tınaz
    biyolog
     regal raptor spyder 350
     ankara
    Beğenmiş
    243
    Beğenilmiş
    210
    Sevgili kardeşim , bence kullanacağın makina sana huzur vermeli rahat ettirmeli ... regal de bu konuda gayet başarılı .... ulaşılabilir fiyat da cezbedici... burnunun dibindeki iyidir daytona da candır.
    tabii son karar senin ...
    kolay gelsin.
    borabora (11.Aralık.2016) Bunu beğendi.

gorkemYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Görkem Yılmaz
    Öğrenci
     Regal Raptor DD125-E
     Antalya
    Beğenmiş
    23
    Beğenilmiş
    411
    Oncelikle merhaba
    Şunu soylemek istiyorum gercekten kendinizi yazilarinizda cok guzel ifade ediyorsunuz uslubunuz çok guzel benim fikrimce.
    Bende bu iste yeniyim zaten tecrubeli olanlar dokturmus diyebilirim umarim gonlundeki makineyi kisa zamanda bulursun. Ikinci el almak ne kadar dikkat edilirse edilsin bence birazda şans işidir. Forumda motosiklet satışı da oluyor takip edersen bu ailenin icinden birinin motorunu almak cok daha iyi olabilir diye dusunuyorum.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    borabora (11.Aralık.2016) Bunu beğendi.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)