Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Oğuzhan Ocak
    Öğrenci
     YAMAHA XVS 950A
     Bursa
    Beğenmiş
    2,351
    Beğenilmiş
    1,808

Post Barınaktan Dost Sahiplenme!

Şöyle başlamak istiyorum dostlarımızı nasıl satın almıyorsak bu dostlarımızı da parayla satın almak yerine onları sahiplenelim.Dostluk parayla kazanılacak bir şey değildir.Daha çok sadakatın güvenin oluşturduğu kan bağı olmamasına rağmen akraba gibi belkide daha ileri tuttuğumuz bir bağdır.

Bir kaç zamandır kendime ömürlük bir dost edinip her şeyimi ona anlatmak istedim.Şimdi ise bir dostum var. Kendisi kız adını ise Fındık koydum. Golden cinsi bir köpek aslında... Evimizin durumu müsait olduğundan bu fırsatı değerlendirmek istedim.Soncunda artık bir dostum var. Aslında size anlatacaklarımın bunlarla bir alakası var mı pek yok gibi sadece sorulan yada sorulacak olan "Bu konu nereden çıktı?" sorusuna cevap vermek amacında yazdım.
    Ailemle ortak bir karar alıp bir dost edinmekte hemfikir olduk. Daha sonra nasıl bir dost almalıyız diye düşündük. Beğendik sevdik birkaç cins. Fiyat araştırmasına ve inernetten neler yapabiliriz diye araştırdık. Barınaklarda terkedilen dostlarımız olduğunu öğrendik ve onlara arkadaş dost nasıl olabiliriz diye araştırdım. Bursa'da yaşadığım için Bursa/Yıldırım belediyesinin hayvan barınağına gittim hepsi birbirinden güzel ama ben yavru alıp emek verip ömürlük dost olsun istedim hep. Bir gitim tam karşıda tellerin arkasında bir golden yaklaştım biraz sevdim zıplayıp oyun yapıyodu daha yavruymuş 7 8 aylıkmış 2 3 gün önce bırakmışlar.Ailemi arayıp buldum alıcam ben demek için arkamı döndüğümde ağlamaklı bir hırıltı geldi döndüm baktım gözünden yaş geliyor gideceğimi sandı herhalde bunu almak istiyorum dedim.Tellerden dışarı çıkarttık taktık tasmasıyla zincirini bağladık sevinçten üzerime üzerime hopluyordu.Evrak imzaladık bir tanede aşı yaptırdık. Sonra aldım arabaya ve geldim.İşlemler çok basit oldu. Evi imkanı müsait olan herkesin sahiplenmesini tavsiye ederim.İnsanın bir insana bir başkasına söyler diye anlatamayacağı herşeyi onlara söyleyebilirsiniz.Sır çıkmaz.Demek istediğim barınaktan hayvan almak, hayat kurtarmakla eş değerdir.Lütfen sahiplenelim onları!!!
    acryvz (27.Aralık.2016), Aybars (27.Aralık.2016), Birkan Bozkuş (27.Aralık.2016), borabora (26.Aralık.2016), CELİL (26.Aralık.2016), centaur (27.Aralık.2016), Fatih Ucek (27.Aralık.2016), FouL (27.Aralık.2016), gabriel cash (26.Aralık.2016), K.Erkut (27.Aralık.2016), Kerem Düzgün (26.Aralık.2016), Murat Kemah (27.Aralık.2016), nedemek (27.Aralık.2016), nickziki (27.Aralık.2016), Ömer (27.Aralık.2016), Toprakege (27.Aralık.2016), umut. (27.Aralık.2016) Bunu beğendi.
    No fear! No rules! No limit! 8)

Mehmet İşci
    Veteriner Hekim Öğrencisi
     Regal Raptor DD250 E-9 Klasik
     İstanbul - Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    62
    Beğenilmiş
    323
    #satınalmasahiplen

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    acryvz (27.Aralık.2016), Birkan Bozkuş (27.Aralık.2016), centaur (27.Aralık.2016), Oğuzhan Ocak (26.Aralık.2016) Bunu beğendi.

Göksel Özünver
    Satış
     Regal Raptor DD 350 E-6
     İzmir - Bornova
    Beğenmiş
    473
    Beğenilmiş
    352
    Çok güzel bir konuya dikkat çekmişsin kardeşim. Hele hele kız/erkek arkadaşına hediye olarak alınan sonra da sokağa bırakılan hayvanlardan dolayı öyle kızgınım ki.
    acryvz (27.Aralık.2016), Birkan Bozkuş (27.Aralık.2016), centaur (27.Aralık.2016) Bunu beğendi.

Murat Kemah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat Kemah
    Grafik Tasarım
     RR Daytona
     İstanbul - Fatih (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    325
    Beğenilmiş
    244
    Burdan

evimde yer yok, maddi durum müsait değil, komşular laf yapar, tüy döker, ailem istemiyor, alerjim var, korkuyorum, sevmiyorum, havlıyor ses yapıyor, kim tuvalete götürcek onu her gün yaa, diye bahaneleri olan arkadaşlara seslenmek istiyorum. Evet kendinizce haklı sebepleriniz olabilir. Gidip alamayabilirsiniz. Ancak bu onları doyuramayacağınız anlamına gelmiyor.

Yaklaşık 1 yıl öncesine kadar hep dışarıda sevip, salamla sucukla doyurup eve gelince de 4 5 defa elimi yıkamam gerekiyodu alerjinin etkilememesi için. Kedi hastası bir arkadaşımın; kedi al evine olm, yalnızlıktan geberip gidicen, bak 1 hafta dayan alerji falan kalmayacak sözlerinden sonra eve 2 tane kedi aldım. Birine cumali, birine de zeytin ismini verdim. İkisi de sokak kedisi ( bu lafı da sevmiyorum ama neyse ) cins kedi değiller. Son 1 yıldır evde olduğum zamanlarda yaşadığım huzuru anlatacak kelime yok gerçekten. Midesi bulanan bulaşık yıkayamayan adamdan iki evladının tuvalet kabını temizleyen mutlu bir adama dönüştüm . Köpek için bahaneniz olabilir ama, sokakta şuan donmak üzere olan binlerce kedi var.Ve çoğu barınak kedileri kabul etmiyor. En azından kışı geçirmelerine yardım ederim, eve alırım derseniz söz veriyorum bütün kış mama yardımı yapıcam. Olmadı eve de alamıyosanız lütfen bir petshop'a uğrayın. Mamalar zannettiğiniz kadar pahalı şeyler değil. kilosu 7 lira olan mamadan dahi olsa da alıp verin. Onların size ihtiyacı var.

Bu arada oğuzhan tebrik ederim seni kardeşim. Sen büyük adamsın. Tekerin her zaman düz bassın!
    acryvz (27.Aralık.2016), Birkan Bozkuş (27.Aralık.2016), CELİL (27.Aralık.2016), centaur (27.Aralık.2016), Enes Sarıgene (28.Aralık.2016), FouL (27.Aralık.2016), nedemek (27.Aralık.2016), nickziki (27.Aralık.2016) Bunu beğendi.
    Yolun başında müptelaydım, yolun sonunda müptezel.

Oğuzhan Ocak
    Öğrenci
     YAMAHA XVS 950A
     Bursa
    Beğenmiş
    2,351
    Beğenilmiş
    1,808
    Alıntı gabriel cash Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir konuya dikkat çekmişsin kardeşim. Hele hele kız/erkek arkadaşına hediye olarak alınan sonra da sokağa bırakılan hayvanlardan dolayı öyle kızgınım ki.
    Abi benim en anlamadığım da o zaten.Bu bir canlı ve bunun hediyesi olmaz sen beğenmişsin sevmişsin başkasına hediye ediyorsun. Üstüne senin dediğin gibi birşeyler oldu mu da doğru sokağa barınağa bırakılması gene sokaktan iyidir ama sonuçta o sana bir süre alışmış onun canlı olduğunu onun da psikolojisi olduğunu umursayan düşünen yok tabi. Bence de kesinlikle bir canlı hediye olamaz.
    acryvz (27.Aralık.2016), Birkan Bozkuş (27.Aralık.2016), centaur (27.Aralık.2016) Bunu beğendi.

Oğuzhan Ocak
    Öğrenci
     YAMAHA XVS 950A
     Bursa
    Beğenmiş
    2,351
    Beğenilmiş
    1,808
    Alıntı Muratkmh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burdan

evimde yer yok, maddi durum müsait değil, komşular laf yapar, tüy döker, ailem istemiyor, alerjim var, korkuyorum, sevmiyorum, havlıyor ses yapıyor, kim tuvalete götürcek onu her gün yaa, diye bahaneleri olan arkadaşlara seslenmek istiyorum. Evet kendinizce haklı sebepleriniz olabilir. Gidip alamayabilirsiniz. Ancak bu onları doyuramayacağınız anlamına gelmiyor.

Yaklaşık 1 yıl öncesine kadar hep dışarıda sevip, salamla sucukla doyurup eve gelince de 4 5 defa elimi yıkamam gerekiyodu alerjinin etkilememesi için. Kedi hastası bir arkadaşımın; kedi al evine olm, yalnızlıktan geberip gidicen, bak 1 hafta dayan alerji falan kalmayacak sözlerinden sonra eve 2 tane kedi aldım. Birine cumali, birine de zeytin ismini verdim. İkisi de sokak kedisi ( bu lafı da sevmiyorum ama neyse ) cins kedi değiller. Son 1 yıldır evde olduğum zamanlarda yaşadığım huzuru anlatacak kelime yok gerçekten. Midesi bulanan bulaşık yıkayamayan adamdan iki evladının tuvalet kabını temizleyen mutlu bir adama dönüştüm . Köpek için bahaneniz olabilir ama, sokakta şuan donmak üzere olan binlerce kedi var.Ve çoğu barınak kedileri kabul etmiyor. En azından kışı geçirmelerine yardım ederim, eve alırım derseniz söz veriyorum bütün kış mama yardımı yapıcam. Olmadı eve de alamıyosanız lütfen bir petshop'a uğrayın. Mamalar zannettiğiniz kadar pahalı şeyler değil. kilosu 7 lira olan mamadan dahi olsa da alıp verin. Onların size ihtiyacı var.

Bu arada oğuzhan tebrik ederim seni kardeşim. Sen büyük adamsın. Tekerin her zaman düz bassın!
    Dediklerine sonuna kadar katılıyorum hayatta bahane üreten en büyük varlık biz insanlarız malesef... Eyvallah kardeşim inşallah hepimizin tekeri düz bassın
    acryvz (27.Aralık.2016), Birkan Bozkuş (27.Aralık.2016), centaur (27.Aralık.2016), Murat Kemah (27.Aralık.2016) Bunu beğendi.

Ümit Ergen
    Mermer ustası
     Yamaha Vırago 1100
     İzmir - Çiğli
    Beğenmiş
    626
    Beğenilmiş
    297
    Yüreğine emeğine sağlık ;)
    acryvz (27.Aralık.2016), Birkan Bozkuş (27.Aralık.2016), centaur (27.Aralık.2016), Kerem Düzgün (27.Aralık.2016), Oğuzhan Ocak (27.Aralık.2016) Bunu beğendi.

İlker KENAR
    EmekLi Devlet Mağduru
     DD-250-e-10 Spyder
     ESKİŞEHİR
    Beğenmiş
    6,782
    Beğenilmiş
    3,487
    Oğuzhan motoru aldığında havalar düzelir düzelmez Fındık Hanıma artçılığı öğretiyorsun(-ki goldenlar bayılırlar gezmeye) ve buluşmalara getiriyorsun Allah senden ve senin gibi düşünen vicdan sahibi insanlardan razı olsun.
    acryvz (27.Aralık.2016), Birkan Bozkuş (27.Aralık.2016), Kerem Düzgün (27.Aralık.2016), Oğuzhan Ocak (27.Aralık.2016) Bunu beğendi.

Birkan Bozkuş
    Teknik Ressam
     Suzuki C800 İntruder
     İstanbul-Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    2,242
    Beğenilmiş
    700
    Harika hareketler bunlar #satınalmasahiplen
    acryvz (27.Aralık.2016), Kerem Düzgün (27.Aralık.2016), Oğuzhan Ocak (27.Aralık.2016) Bunu beğendi.

Kerem Düzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kerem Düzgün
    Filo Kiralama SSH Sorumlusu
     Yamaha Dragstar XVS 650 Classic
     istanbul-Avcılar (Avrupa Yakasi)
    Beğenmiş
    5,295
    Beğenilmiş
    1,146
    Yüreğine sağlik kardesim cok iyi yapmissin kac tanesini sahiplendirsek o kadar azalir ama herkes keske senin gibi yapabilse 🤔

GM 5 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    acryvz (27.Aralık.2016), Oğuzhan Ocak (27.Aralık.2016) Bunu beğendi.
    Ölmekten değil yaşamamaktan kork !!

Hayatta tek bir başarısızlık vardır, o da denememektir...

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)