Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Heroic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gökay Numani
    Öğrenci
     Lifan LF 250 B
     İzmir - Narlıdere
    Beğenmiş
    81
    Beğenilmiş
    51

Ekipman çikmazi

Herkese selamlar tekrardan...

Dün kendime ekipman bakma ümidiyle evden çıktım tuttum motoshopların yolunu . Tabii ki canım ciğerim belediye otobusumle

Çok mağaza gezdim çok şey önerdiler kafamda bi ekipman topladım gibi..

Kask olarak ''Bell VORTEX'' i bi kaç abim çok övmüştü onları sorup durdum koskoca İZMİR'de Bell satan mağaza bulmakta biraz zorlandım. Ama çabalarıma değdi Girdiğim mağazada da seçimimin doğru olduğunu söylediler fiyat/performans bakımından da hakkını veriyormuş.Öbür kasklara göre de biraz ağır 1800 gr falan. Pek yakışıklı bi kask olduğu söylenemez ama açıkçası kafama bayağı bi yattı. Kask bu (839 TL civarı):

Mont :
    Mont olarak hangi markaydı hatırlamıyorum ama çalışan arkadaş bana karbon ve kevlar malzeme karışımı bi ürün olduğunu söyledi . Korumaları falan tamdı fakat kollarımı içindeyken rahat hareket ettiremedim kafamda soru işareti bıraktı. Bütçem çok geniş olmadığı için deri ceket de bana birazcık tuzlu geldi . Bu cekedin fiyatı da 400-450 TL falandı. Markayı aklımda tutamadım keşke not alsaydım.

Eldiven :

Eldiven olarak da Venom'un bi eldivenini önermişlerdi. Eldivende slider, parmak korumaları, el üstü korumaları falan her şey vardı kalındı ama giydiğimde elim rahattı. Bilekleri de rüzgar almaması için kapalıydı. O da 150-200 TL civarı bir şeydi.

Pantalon:

Pantalon olarak değişmez her mağazaya girdiğimde Tech90 sordum hepsinde de vardı nerdeyse. Tech90 dısında alpinestars in gene kevlar malzeme olan bi kotnu gösterdiler ama bunda sanırım ipeğin içine mi işlenmiş bi şey demişti normalden sürtünmeye daha dayanıklı oluyormus geç yanıyormuş falan filan.. O kot da 350 TL civarıydı .

Baktığım ekipmanlar bunlardı önerebileceğiniz bi ürün vs varsa belirtirseniz çok iyi olur acelem yok fakat önceden neleri alıcağımı belirleyip motosikletimi alınca hiç sıkıntı yaşamadan direk ekipmanlarımı tamamlamak istiyorum simdiden sağolun
    borabora (28.Aralık.2016), CELİL (27.Aralık.2016), Erman (28.Aralık.2016), Oğuzhan Ocak (28.Aralık.2016) Bunu beğendi.
    Konu Heroic tarafından (27.Aralık.2016 Saat 19:11 ) değiştirilmiştir.

Furkan Canbolat
    Öğrenci
     Regal Raptor Daytona
     İzmir
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    38
    dostum kask için bütçeni birazcık daha zorlayabilirsen agv k-5 i de tavsiye ederim 400 gr daha hafif bir kask ve emin ol 100 gr bile ciddi fark yaratıyor sürüşte mont olarak ben prosev kullanıyorum kışlık 300tl civarıydı gayet memnunum tabi korumaları daha başarılı montlarda var paraya göre eldiven olarakta kışlık hudson marka eldivenler kullanıyorum tabi soğuktan korumaları bi yere kadar yazlık olarakta venom var ikisininde fiyatları 100 tl civarıydı pantolon olarak tech90 veya rider denim bakabilirsin ikiside güzel markalar ayrıca bir de bot bakmanı tavsiye ederim şuana kadar korumasını tecrube edinebileceğim tek ekipman motosiklet botu oldu ve o da görevini gayet iyi yerine getirdi beni bir kaç kırıktan kurtardı
    borabora (28.Aralık.2016), Heroic (28.Aralık.2016) Bunu beğendi.

Gökay Numani
    Öğrenci
     Lifan LF 250 B
     İzmir - Narlıdere
    Beğenmiş
    81
    Beğenilmiş
    51
    Alıntı FurkanC. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum kask için bütçeni birazcık daha zorlayabilirsen agv k-5 i de tavsiye ederim 400 gr daha hafif bir kask ve emin ol 100 gr bile ciddi fark yaratıyor sürüşte mont olarak ben prosev kullanıyorum kışlık 300tl civarıydı gayet memnunum tabi korumaları daha başarılı montlarda var paraya göre eldiven olarakta kışlık hudson marka eldivenler kullanıyorum tabi soğuktan korumaları bi yere kadar yazlık olarakta venom var ikisininde fiyatları 100 tl civarıydı pantolon olarak tech90 veya rider denim bakabilirsin ikiside güzel markalar ayrıca bir de bot bakmanı tavsiye ederim şuana kadar korumasını tecrube edinebileceğim tek ekipman motosiklet botu oldu ve o da görevini gayet iyi yerine getirdi beni bir kaç kırıktan kurtardı
    Tavsiyelerin için çok sağol
    Bütçemi az çok arttirabilirim o kaskı da araştırayım şimdiden merak ettim .. bot olarak geçen seneden kalma Harley Davidson in bilekli bi botu vardı o eskiyene kadar yenisini almam diye düşünüyordum sağlıklı mıdır bu düşünce yav ??

Kadir Erkut
    Gümrük Müşavir Yardımcısı
     Kawasaki VN 800 Classic
     İstanbul - Halkalı (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    1,556
    Beğenilmiş
    529
    Furkan'ın da dediği gibi 1.800g kask çok ağır. Daha hafif kaskları araştırmanı tavsiye ederim. Benim kullandığım iki eldivende de deneme aşamasında rahattı ancak bir süre kullandıktan sonra eldivenin parmak uçlarının bir miktar daha uzun olması gerektiğini anladım. Eldiven parmak uşlarından rahatsız etmeye başladı. Eline büyük gelen eldiveni al demiyorum ama parmak uçları biraz uzun olabilir.
    Heroic (28.Aralık.2016) Bunu beğendi.

Furkan Canbolat
    Öğrenci
     Regal Raptor Daytona
     İzmir
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    38
    Alıntı Heroic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tavsiyelerin için çok sağol
    Bütçemi az çok arttirabilirim o kaskı da araştırayım şimdiden merak ettim .. bot olarak geçen seneden kalma Harley Davidson in bilekli bi botu vardı o eskiyene kadar yenisini almam diye düşünüyordum sağlıklı mıdır bu düşünce yav ??
    hiç sağlılı bir düşünce değil sana tek koruması soğuk olur o botun :D

Oğuzhan Ocak
    Öğrenci
     YAMAHA XVS 950A
     Bursa
    Beğenmiş
    2,351
    Beğenilmiş
    1,808
    Pantalon icin turk malı dusunursen motobikejeans var orayada bakabilirsin kaskta 1800 cok fazla uzun yolda yahut uzun kullanımlarda boyun ağrıları yapabilir.
    No fear! No rules! No limit! 8)

Gökay Numani
    Öğrenci
     Lifan LF 250 B
     İzmir - Narlıdere
    Beğenmiş
    81
    Beğenilmiş
    51
    Alıntı Oguzhan17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pantalon icin turk malı dusunursen motobikejeans var orayada bakabilirsin kaskta 1800 cok fazla uzun yolda yahut uzun kullanımlarda boyun ağrıları yapabilir.
    Doğru söylüyorsun yahut benim de boynumda sağlık açısından sıkıntılar var daha hafiflerine bakayım en iyisi tesekkurler
    Oğuzhan Ocak (28.Aralık.2016) Bunu beğendi.
    Konu Heroic tarafından (28.Aralık.2016 Saat 22:47 ) değiştirilmiştir.

borabora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bora Duman
    Öğrenci
     YOK
     Bursa
    Beğenmiş
    76
    Beğenilmiş
    27
    Kask 1800 gr. biraz fazla gibi. Halbuki fiyati da gayet iyi. Yukarida bahsettikleri gibi agv kask 1300 gr gibi. 900-1000 tl araliginda. Yine sizin baktiginiz fiyat araliginda alternatif kasklari bulabilirsiniz sanki. Rastgele

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)