Değerli forum üyeleri, kafamdaki absürt soru ile yine karşınızdayım. Vaktini ayıranlara şimdiden teşekkür ederim. Fotoğraf yüklemeyi beceremediğim için anlayışınıza sığınıyorum. Geçtiğimiz haftasonu 4 saatlik bir bisiklet turum oldu. 90 km üstünde yol katettim. Şimdi kafamda benim de "Ya kardeşim, burası motosiklet forumu.. Sen ne yapmaya çalışıyosun..!" diyerek itirazlar beliriyor ama derdimi anlatmayı becerebilirsem belki cevabıma da ulaşırım.

4 saatlik bir tur sonrası selenin verdiği rahatsızlığı ifade edersem; son kilometreleri "ne olur bitsin.. daha ne kadar kaldı.." diyerek sonlandırdım. Pazartesi ve salı günleri de turdan kalma ağrılar vardı. Benim motosiklet arayışım sürüyor. Ama bu arada iki tekerden imkanlarımca uzak değilim. Yol bisikleti sürüyorum ve sele konforu adına bir eğilim yok. Burda amaç sadece aerodinamik üzerine. Hasılı, yolun sonuna doğru bu zamana kadar takip ettiğim kişilerin "sele konforu" üzerinde iyi-kötü değerlendirmelerini de zihnimde hep yoğurdum. Haddim olmayarak diyorum ki "bir motosiklet selesi ne kadar kötü olabilir ki.." Forum üyelerinden olan ve youtube kanalında "chopper günlüğü"nün bir sunumunda RR 150 ile RR 250 daytona arasındaki sele konforundan bahsetmişti mesela. Daytona biraz konforsuz kalıyordu.

Çok kriter var bunu değerlemek için, öyle tahmin ediyorum. Fakat bu işin kullanıcıya göre farkındalık/göreceli olması da söz konusu mudur? Eğer böyle bir şey varsa konu özelinde yapılan yorumları subjektif değerleyip göz ardı mı etmeliyiz? Satınalma yada herhangi bir motosiklet hakkında genel üzerinde kanaat oluşması için "sele konforu" beklentisinin arka planda tutulabilir bir kriter olduğu mu düşünmeliyiz.

Teşekkürler.