Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

ellekli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hacı Ömer
    Uzman Jandarma
     Regal Raptor 150
     İstanbul-Tuzla (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    63
    Beğenilmiş
    32

Gidon Değişimi

Merhaba Arkadaşlar.
    22mm ölçülerinde yüksek gidon ihtiyacım var.

Ben de 20mm var.

Eğer elinde olan varsa değişim yapabiliriz..

Gidon resmi aşağıda (öncesi/sonrası)

~~~Kötü Bir Motosiklet/Otomobil Yapmak Pahalı Bir İştir~~~
    aycanblmts (05.Şubat.2017) Bunu beğendi.
    ~~~Kötü Bir Motosiklet/Otomobil Yapmak Pahalı Bir İştir~~~

İmzam Yok, Parmak Bassam Olur Mu?

Göksel Özünver
    Satış
     Regal Raptor DD 350 E-6
     İzmir - Bornova
    Beğenmiş
    473
    Beğenilmiş
    352
    kardeşim gidon değişiminden dolayı ağzı yanmış ve getirdiği sorunları hala yaşayan birisi olarak gidon değişimi yapmanı hiç tavsiye etmem. bire bir aynı gidondan bende de var. şu anki aklım olsaydı değiştirmezdim. Nedenlerini sıralayayım, sen karar ver. (belki biliyorsundur yazacaklarımı, en azından başkaları da öğrensin)

-Öncelikle bizim gidonlar merkezde ve elcik kısımlarında farklı ölçülerde. merkezde 22,5, elciklerde 20 diye hatırlıyorum ama ölçülerden emine değilim. kesin olarak bildiğim iki farklı ölçünün olması. haliyle standart ölçülerdeki gidonlar bizim makinelere uygun değil. eski gidondaki elcik kısmını kesmek, yeni gidona kaynatmak gerekiyor.

-uzun gaz teli bulmak sorun hatta bulunamıyor. bu yüzden kroşelerle falan bağlamak zorundasın. ben periyodik olarak gaz teli problemi yaşıyorum. öyle ki gaz teli kopuk halde motoru sorunsuz götürebilecek kadar uzmanlaştım.

-uzun fren hortumu yok. uzun olan hortumlar aynı zamanda da kalın oluyor, haliyle kalın hortumda fren basıncı düştüğünden dolayı frenleme zayıflıyor, ileriki zamanlarda kalipelere ve disklere zarar veriyor. şu an 1 kaliper ve 2 fren diskim arızalı, ön fren yok gibi bi şey.

-uzun debriyaj teli yok, ben mondial'in fren telinden uydurdum yine kroşelerle. o da pek sağlıklı değil, tam randımanlı bir debriyaj kavraması yok mesela.

görüntü olarak çok güzel duruyor. ama tam bir dışı seni içi beni yakar olayı söz konusu.

düzeltme: şimdi dikkat ettim, senin makine regal değilmiş seninkinde aynı sıkıntılar olur mu bilmiyorum. bu yazı da gidon değişimi düşünen regal sahipleri için burada dursun bari
    alibaba07 (06.Şubat.2017), aycanblmts (06.Şubat.2017), Can Akkuzuluoglu (19.Mart.2017), CELİL (06.Şubat.2017), chiave (09.Şubat.2017) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)