Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Oğuzhan Ocak
    Öğrenci
     YAMAHA XVS 950A
     Bursa
    Beğenmiş
    2,351
    Beğenilmiş
    1,808

Lightbulb Farlar Yanmıyor

Öncelikle herkese iyi geceler bu sabah motorla çıktım çok özlemiştim gezdim sağ sola gittim herşey düzgündü garaja park ettim sonra motoru bi çalıştırdım kısalar yanmıyor uzunlara baktım ilk önce yanıyodu bi kısaları denedim gene yanmadı uzunları denedim bu sefer o da yanmadı yani şuanda ön far yanmıyor hiçbiri sebebi nedir? Şimdiden teşekkür ederim... (Bugün herkes çok baktı mı değdi nedir anlamadım )
    No fear! No rules! No limit! 8)

TOLGA YALIM
    İŞSİZ
     HYOSUNG GV 250
     İstanbul - Yenibosna (Avrupa yakası)
    Beğenmiş
    2,205
    Beğenilmiş
    973
    Buyuk olasılıkla ampul sızlere omur degıstırıp bır dene kardesım........

İbrahim Berk Adıgüzel
    LCW-IT Destek, Amatör Dövmeci :)
     Yamaha XV950A
     İstanbul - Bahçelievler (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    3,277
    Beğenilmiş
    3,212
    far ampulünü kontrol et, ampulde problem yoksa sigorta atmış olabilir sigortayı kontrol et, sigorta akünün altında ince kırmızı bir kablo gidiyor orada siyah plastik bir zımbırtının içerisinde. eğer hala problem varsa ampulü taktığın duya bakabilirsin bir ölçüm cihazıyla oraya elektrik geliyor mu diye eğer gelmiyorsa duyun arka tarafından kablodan bak, kabloya geliyor duy içine ulaşmıyorsa duy değişmeli, kabloya da gelmiyorsa elektrik tesisatında sorun vardır

Oğuzhan Ocak
    Öğrenci
     YAMAHA XVS 950A
     Bursa
    Beğenmiş
    2,351
    Beğenilmiş
    1,808
    Alıntı HelmettolgA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buyuk olasılıkla ampul sızlere omur degıstırıp bır dene kardesım........
    bende öyle tahmin ettim abi almışken beyaz alayım bari ampulü

Oğuzhan Ocak
    Öğrenci
     YAMAHA XVS 950A
     Bursa
    Beğenmiş
    2,351
    Beğenilmiş
    1,808
    Alıntı nedemek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    far ampulünü kontrol et, ampulde problem yoksa sigorta atmış olabilir sigortayı kontrol et, sigorta akünün altında ince kırmızı bir kablo gidiyor orada siyah plastik bir zımbırtının içerisinde. eğer hala problem varsa ampulü taktığın duya bakabilirsin bir ölçüm cihazıyla oraya elektrik geliyor mu diye eğer gelmiyorsa duyun arka tarafından kablodan bak, kabloya geliyor duy içine ulaşmıyorsa duy değişmeli, kabloya da gelmiyorsa elektrik tesisatında sorun vardır
    Dediklerin süperde elektrik tesisatından olsa sinyaller falanda çalışmazdı bence sinyaller çalışıyor stop çalışıyor far çalışmıyodu şimdi denedim gene çok kısık yanıyo o senin dediğin kablo falan yerinden çıkmış olabilir mi acaba ?

İbrahim Berk Adıgüzel
     Yamaha XV950A
    Beğenmiş
    3,277
    Beğenilmiş
    3,212
    Alıntı Oguzhan17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediklerin süperde elektrik tesisatından olsa sinyaller falanda çalışmazdı bence sinyaller çalışıyor stop çalışıyor far çalışmıyodu şimdi denedim gene çok kısık yanıyo o senin dediğin kablo falan yerinden çıkmış olabilir mi acaba ?
    şimdi dostum elektrik tesisatından olsa yine bu problem olabilir senin uzun ve kısa için gelen 3 tane kablo var bir de ayrıca park ampulüne giden 2 tane var, eğer uzun ve kısa için olan ampul duyuna giden kabloda sorun varsa(çürüdüyse, koptuysa, v.b.) lamban yanmaz, tabi öncelikle lambayı değiştirip kontrol etmek lazım ya da lambayı çıkar zaten patladıysa içindeki tel kopmuştur, çok az yanıyor dediğin sadece park ampulün yanıyor olabilir.
    kısacası o vida açılacak o ampul çıkarılıp bakılacak başka yolu yok, elin değmişken bir toros farı ve led zenon al değiştir bence ben değiştirdim resmen görme yetisini kazanmış görme engelli gibi hissettim kendimi(öyle birisi nasıl hisseder onu bilmem ama böyle ise acayip muhteşemmiş )

Oğuzhan Ocak
    Öğrenci
     YAMAHA XVS 950A
     Bursa
    Beğenmiş
    2,351
    Beğenilmiş
    1,808
    şimdi dostum elektrik tesisatından olsa yine bu problem olabilir senin uzun ve kısa için gelen 3 tane kablo var bir de ayrıca park ampulüne giden 2 tane var, eğer uzun ve kısa için olan ampul duyuna giden kabloda sorun varsa(çürüdüyse, koptuysa, v.b.) lamban yanmaz, tabi öncelikle lambayı değiştirip kontrol etmek lazım ya da lambayı çıkar zaten patladıysa içindeki tel kopmuştur, çok az yanıyor dediğin sadece park ampulün yanıyor olabilir.
    kısacası o vida açılacak o ampul çıkarılıp bakılacak başka yolu yok, elin değmişken bir toros farı ve led zenon al değiştir bence ben değiştirdim resmen görme yetisini kazanmış görme engelli gibi hissettim kendimi(öyle birisi nasıl hisseder onu bilmem ama böyle ise acayip muhteşemmiş )
    hahahahaha benzetme müthiş ben söküp falan yapamam yüzde 99 da motor garajda 12 gün yattı kablo ne ara çürür yada bir şey olur bilemedim zaten eğer sıkıntı ampuldeyse bende beyaz güzel bir ampul almayı düşünüyorum gece kullanırken önümü görmüyodum kısalarda Sen nasıl bir şey aldın link falan varsa bir bakayım ampul bize patlayacak anlaşılan Bu arada motor daha 258 km kablo falan koptuysa şimdiden yandık desene

İbrahim Berk Adıgüzel
     Yamaha XV950A
    Beğenmiş
    3,277
    Beğenilmiş
    3,212
    Alıntı Oguzhan17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hahahahaha benzetme müthiş ben söküp falan yapamam yüzde 99 da motor garajda 12 gün yattı kablo ne ara çürür yada bir şey olur bilemedim zaten eğer sıkıntı ampuldeyse bende beyaz güzel bir ampul almayı düşünüyorum gece kullanırken önümü görmüyodum kısalarda Sen nasıl bir şey aldın link falan varsa bir bakayım ampul bize patlayacak anlaşılan Bu arada motor daha 258 km kablo falan koptuysa şimdiden yandık desene
    dostum garajda ise malum kemirgenlik bir durum olabilir yine de bir bakmak lazım derim, tabi umarım değildir toros farı aldım ve h4 led zenon aldım internette bir çok modelini bulabilirsin h4 için ama altında kendinden fanlı modeller var 70-100 lira arasında onları tavsiye ederim. toros farına park lambası için duyun sığacağı bir delik deliyorsun hooop oldu sana 10 numara dayona farı cuk oturuyor yuvaya bizim cihazların ön camı ve cam arkasındaki yansıtıcı(reflektör) kaliteli olmadığından ve solduğundan 300-500 km sonra bayağı soluk gösteriyor 1500'den sonra adeta hiç ışık geçirmiyor asdfasdfsadf kendini aydınlatıyor ancak asdfasfdasdf

bu arada Murat Kuru(Foul) abimizin makinada komple far bloğu değişmiş durumda o da görür de umarım ne yapmış ne yapmamış bir anlatır ben beğendim onu tarz bir şey yapma fikri oluşmaya başladı açıkası
    Oğuzhan Ocak (02.Mart.2017) Bunu beğendi.

Oğuzhan Ocak
    Öğrenci
     YAMAHA XVS 950A
     Bursa
    Beğenmiş
    2,351
    Beğenilmiş
    1,808
    dostum garajda ise malum kemirgenlik bir durum olabilir yine de bir bakmak lazım derim, tabi umarım değildir toros farı aldım ve h4 led zenon aldım internette bir çok modelini bulabilirsin h4 için ama altında kendinden fanlı modeller var 70-100 lira arasında onları tavsiye ederim. toros farına park lambası için duyun sığacağı bir delik deliyorsun hooop oldu sana 10 numara dayona farı cuk oturuyor yuvaya bizim cihazların ön camı ve cam arkasındaki yansıtıcı(reflektör) kaliteli olmadığından ve solduğundan 300-500 km sonra bayağı soluk gösteriyor 1500'den sonra adeta hiç ışık geçirmiyor asdfasdfsadf kendini aydınlatıyor ancak asdfasfdasdf

bu arada Murat Kuru(Foul) abimizin makinada komple far bloğu değişmiş durumda o da görür de umarım ne yapmış ne yapmamış bir anlatır ben beğendim onu tarz bir şey yapma fikri oluşmaya başladı açıkası
    Eyvallah bilgi içinde yardım içinde çok sağol far her türlü gircek o belli oldu da 12 gün yatmayla bunlar oluyosa yandık :D :D neyse sabah olsun da bir servise falanda baktırayım chopper dedik elektrik az, sade daha az sorun çıkarır ne uğraştırıcı makina çıktı bu gidişle usta yapıcak beni de heralde

İbrahim Berk Adıgüzel
     Yamaha XV950A
    Beğenmiş
    3,277
    Beğenilmiş
    3,212
    nedemek her zaman
    chopper her zaman bakım isteyen cihazlar bir de malum çin malı

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)