Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Anıl Açıkel
    bilişim
     Daytona 250
     İstanbul - Ataşehir (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    9
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşlem çok basit sprey zincir yağını çamurluk içinden vidaya doğru sık o içeri sızar istersen herhangi bir tamircide 2 dakikada yağ sıkar
    Okey o zaman. Bunu hafta sonu bir deneyeyim. Ancak sizin söylediğiniz gıcırtı galiba birde tıkırtı vardı videonun sonunda bu freni sıktığımda oluyor çoğunlukla. Yoksa bahsettiğiniz o muydu

Anıl Açıkel
    bilişim
     Daytona 250
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    9
    Alıntı gabriel cash Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim detay versen çok iyi olacak. hareket halinde mi frene basınca ses geliyor, yoksa durduğu yerde de yapıyor mu, ön fren mi arka fren mi vs. yani hiçbir şeyin belli olmadığı bir videodaki ses üzerinden fikir yürütmek oldukça zor

eğer ki hareket halindeyken frene basınca ve ek olarak kasislerden falan geçerken de gıcırtı sesi geliyorsa Celil başkanın da dediği gibi yağsızlıktan kaynaklı olabilir. aşağıdaki görselde yağlaman gereken yeri kırmızıyla işaretledim. o bölgede her iki tarafta da iki tane ufak iğne başından biraz daha büyük yağlama kanalı vardır. oradan içeri gres yağı sıkman lazım ancak gres pompası olmadan biraz zor olur. o kanalın karşılığındaki civataya wd40 sık, eğer ki sesi keserse sorun oradan kaynaklanıyordur. dediğim yeri biraz incele ne demek istediğimi daha net anlarsın.

çoklu resim upload

yok durduğu yerde de frene basınca ses geliyorsa kaliperlerden gelir diye tahmin ediyorum. zira frene basınca mekanik hareket fren pompasında, pedalda ve kaliperlerde olur. fren pompası ses yapmaz. pedalın oralara wd40 sık bak. kaliperden geliyorsa zaten tamirciye gitmeni tavsiye ederim.

valla ancak bu kadar fikir yürütebildim, aklıma başka bir şey de gelmedi
    Merhaba, Başlıkta arka fren diye yazıyor sanırım farketmediniz. içerikte de yazıyor. videoyu da sanırım izlemediniz. çünkü video da açıkca motorür yürür halde olduğu da belli aslında. Ancak ben yinede daha açık yazmaya çalışacağım. Şimdi video da 2 tane ses var. 1 tanesi gıcırtı bir tanesi tıkırtı.

Gıcırtı olan sanırım Celil Bey'in dediği kısım. Ancak benim kafama daha çok takılan kısım ise videonun sonunda duyulan tıtıtıtıtı yapan ses. o ses arka frene hareket halindeyken bastığımda çıkıyor. Ve bunun nereden geldiğini bir türlü tespit edemdim.

Göksel Özünver
    Satış
     Regal Raptor DD 350 E-6
     İzmir - Bornova
    Beğenmiş
    473
    Beğenilmiş
    352
    Alıntı slifer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, Başlıkta arka fren diye yazıyor sanırım farketmediniz. içerikte de yazıyor. videoyu da sanırım izlemediniz. çünkü video da açıkca motorür yürür halde olduğu da belli aslında. Ancak ben yinede daha açık yazmaya çalışacağım. Şimdi video da 2 tane ses var. 1 tanesi gıcırtı bir tanesi tıkırtı.

Gıcırtı olan sanırım Celil Bey'in dediği kısım. Ancak benim kafama daha çok takılan kısım ise videonun sonunda duyulan tıtıtıtıtı yapan ses. o ses arka frene hareket halindeyken bastığımda çıkıyor. Ve bunun nereden geldiğini bir türlü tespit edemdim.
    pardon kardeşim ya, ben arka fren yazdığını fark etmemişim kusura bakma

gıcırtı sesi dediğim yerden geliyor, kesin bilgi. o bölgeyi yağlarsan muhtemelen kesilir ses. uzun süreli kesmek için gres yağıyla (mümkünse kauçuklu gres) yağlanması lazım. ya da Celil başkanın dediği gibi sprey yağ veya en kötü wd40 ile. ses kısa süreli de olsa kesilir.

valla o takırtı için bir şey diyemedim açıkçası, o şekilde takır takır bir fren sesi duymadım hiç. bence bir tamirciye göster, başına daha büyük dertler açmasın.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,450
    Beğenilmiş
    5,742
    Okey o zaman. Bunu hafta sonu bir deneyeyim. Ancak sizin söylediğiniz gıcırtı galiba birde tıkırtı vardı videonun sonunda bu freni sıktığımda oluyor çoğunlukla. Yoksa bahsettiğiniz o muydu
    Evet emin olamadım ayrıca birde tıkırtı sesi var oda zincir yağsız kalmış baklaları sıkışma yapıyor gibi bir ses öyle ise zincirin temizlenip güzelce yağlanması gerekir düzelir düzelmezse zincirin değişmesi gerekir

Anıl Açıkel
    bilişim
     Daytona 250
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    9
    Alıntı gabriel cash Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pardon kardeşim ya, ben arka fren yazdığını fark etmemişim kusura bakma

gıcırtı sesi dediğim yerden geliyor, kesin bilgi. o bölgeyi yağlarsan muhtemelen kesilir ses. uzun süreli kesmek için gres yağıyla (mümkünse kauçuklu gres) yağlanması lazım. ya da Celil başkanın dediği gibi sprey yağ veya en kötü wd40 ile. ses kısa süreli de olsa kesilir.

valla o takırtı için bir şey diyemedim açıkçası, o şekilde takır takır bir fren sesi duymadım hiç. bence bir tamirciye göster, başına daha büyük dertler açmasın.
    teşekkürler 2 gün önce hem sprey yağ hemde wd40 siparişi vermiştim. yarın gelir hafta sonu bu dediklerinizi uygulayacağım.

Anıl Açıkel
    bilişim
     Daytona 250
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    9
    Evet emin olamadım ayrıca birde tıkırtı sesi var oda zincir yağsız kalmış baklaları sıkışma yapıyor gibi bir ses öyle ise zincirin temizlenip güzelce yağlanması gerekir düzelir düzelmezse zincirin değişmesi gerekir
    anladım çok teşekkür ederim yardımlarınız için çok sağ olun
    CELİL (03.Mart.2017) Bunu beğendi.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,450
    Beğenilmiş
    5,742
    anladım çok teşekkür ederim yardımlarınız için çok sağ olun
    Not : servise gidersen arka teker göbek rulman'ını kontrol ettir oda olabilir

Anıl Açıkel
    bilişim
     Daytona 250
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    9
    Not : servise gidersen arka teker göbek rulman'ını kontrol ettir oda olabilir
    tamamdır kesinlikle kontrol ettireceğim. Teşekkürler

Anıl Açıkel
    bilişim
     Daytona 250
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    9
    Herkese merhaba,

Bugün ustaya verdim ve bilyaların dağıldığını söyledi. Şuan bilyalar değişti ve tıkırtı kesildi. sadece gıcırdamalar kaldı. Ona da şükür. Birde ön amortisör keçesi lazımmış kaçırıyormuş çok anlamadım dediğini ön freni sıkınca ses geliyodu. Şimdi demirtaştan sipariş verip onuda hallettireceğim.

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)