Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

grolof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gürol ofluoğlu
    emekli
     regal raptör 250E-9
     samsun
    Beğenmiş
    39
    Beğenilmiş
    82
    Acaba bujiniz kesiyormu yoksa is mi bağlıyor.Sağ taraftan söktüğünüz bujinin kafasını yumuşak bir tel fırça ile temizleyip takın ve eğer normal çalışırsa o zaman senkron ve hava ayarının doğru olmamasından bujinin kafası is bağladığından olabilir.
    NOT:Ayrıca NGK diye piyasada satılan bujilerin orjinal olduğunu sanmıyorum.Ben hondadan tanesini 25 liradan satın aldım.
    K.Erkut (04.Mart.2017) Bunu beğendi.
    GÜROL OFLUOĞLU
    ATAKUM-SAMSUN

İbrahim erözyürek
    Oto elektrik
     Regal Raptor 250 E9
     Gebze
    Beğenmiş
    14
    Beğenilmiş
    15
    Alıntı GHOSTRİDERS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustalar genelde C7HSA BUJİ takıyor buda daytona lara uygun değil motor tekleme yapıyor düzensiz çalışıyor bende uğraşmıştım en son usta buji takarken dedimki usta hangisinden takıyon elimde bu var bunu takıyorum dedi bende olmaz dedim gittim dışarıdan buldum taktım ve sorun kalmadı buji serileri önemli

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

pekı taktıgın bujı hangı serı abı ne almalıyım yanı ? Ve SAdece SAg Bujı Kesmesı veya calısmaması normal mı Sol tarafta hıc bı problem olmadı bugun 1 hafta oldu 3 bujı taktım motora

İbrahim erözyürek
    Oto elektrik
     Regal Raptor 250 E9
     Gebze
    Beğenmiş
    14
    Beğenilmiş
    15
    Alıntı grolof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acaba bujiniz kesiyormu yoksa is mi bağlıyor.Sağ taraftan söktüğünüz bujinin kafasını yumuşak bir tel fırça ile temizleyip takın ve eğer normal çalışırsa o zaman senkron ve hava ayarının doğru olmamasından bujinin kafası is bağladığından olabilir.
    NOT:Ayrıca NGK diye piyasada satılan bujilerin orjinal olduğunu sanmıyorum.Ben hondadan tanesini 25 liradan satın aldım.

Tahmınımce Bujı KEsmıyor Is baglıyor Bende Motorcuya gıdıp yıne aynısı oldu dıyorum oda hıc bakmadan bujı takıyo (eskı bısıkletcıden motorcu olursa bole oluyo galıba ) Her yazdıgım mesajda Dedıgım Gıbı Sadece Sag Bujı de Sorun Oluyo 25 Tl ye aldıgınız bujının serısı nedır abı bı solersen ona gore bakalım

GHOSTRİDERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sedat yiğit
    market işletiyor
     regalraptor dd250e-6c daytona
     ordu /ünye
    Beğenmiş
    22
    Beğenilmiş
    10
    Alıntı Ceyrancı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pekı taktıgın bujı hangı serı abı ne almalıyım yanı ? Ve SAdece SAg Bujı Kesmesı veya calısmaması normal mı Sol tarafta hıc bı problem olmadı bugun 1 hafta oldu 3 bujı taktım motora
    Celil başkan ını dediği gibi NGK CR7HSA olandır zaten kullanma kılavuzunda da belirtiyor yalnız kullanma kılavuzun da 2 tip buji serisi var onuda araştırdım biri yazlık biri kışlık olarak geçiyor yani CR7HSA olan buji yazlık olanı

K.Erkut (04.Mart.2017) Bunu beğendi.

İbrahim erözyürek
    Oto elektrik
     Regal Raptor 250 E9
     Gebze
    Beğenmiş
    14
    Beğenilmiş
    15
    Alıntı GHOSTRİDERS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Celil başkan ını dediği gibi NGK CR7HSA olandır zaten kullanma kılavuzunda da belirtiyor yalnız kullanma kılavuzun da 2 tip buji serisi var onuda araştırdım biri yazlık biri kışlık olarak geçiyor yani CR7HSA olan buji yazlık olanı

o zaman yarın 1 takım ngk alıyım takıyım bakalım ne yapıcak duzelıcekmı , Baska bujıde Taksam duzelıyo ama sonrası onemlı benım ıcın gecen pazar bınemedım hava bozuktu bu pazar guzel gozukuyo bınemezsem ıcım gıdıcek tsk ederım abı saolasın

gürol ofluoğlu
    emekli
     regal raptör 250E-9
     samsun
    Beğenmiş
    39
    Beğenilmiş
    82
    Alıntı Ceyrancı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tahmınımce Bujı KEsmıyor Is baglıyor Bende Motorcuya gıdıp yıne aynısı oldu dıyorum oda hıc bakmadan bujı takıyo (eskı bısıkletcıden motorcu olursa bole oluyo galıba ) Her yazdıgım mesajda Dedıgım Gıbı Sadece Sag Bujı de Sorun Oluyo 25 Tl ye aldıgınız bujının serısı nedır abı bı solersen ona gore bakalım
    Arkadaşın dediği gibi CR7HSA ama anladığım kadarıyla buji sade ce is bağlıyor ve oda ateşlemeyi tam yapmasına mani oluyor.Bence bazı ufak tefek arızaları kendiniz yapmayı öğrenmelisiniz.Yanınızda alyan ve buji anahtarları olursa kendinizde bujileri rahatlıkla değiştirebilirsiniz.Ben her zaman yanımda yedek buji ve birde tel fırça bulundururum.
    Anladığım kadarıyla ustanız bir şeyden anlamıyor yada her seferinde buji değiştirerek sizden para koparma peşinde.sökülen bujinin tırnak kısmına bakın eğer siyahlaşmışsa dediğim gibi zengin karışım dediğimiz olay yani sağ taraftaki pistona fazla benzin az hava geliyor.
    Bence başka bir usta bulmanız lazım.
    GÜROL OFLUOĞLU
    ATAKUM-SAMSUN

İbrahim erözyürek
    Oto elektrik
     Regal Raptor 250 E9
     Gebze
    Beğenmiş
    14
    Beğenilmiş
    15
    Arkadaşın dediği gibi CR7HSA ama anladığım kadarıyla buji sade ce is bağlıyor ve oda ateşlemeyi tam yapmasına mani oluyor.Bence bazı ufak tefek arızaları kendiniz yapmayı öğrenmelisiniz.Yanınızda alyan ve buji anahtarları olursa kendinizde bujileri rahatlıkla değiştirebilirsiniz.Ben her zaman yanımda yedek buji ve birde tel fırça bulundururum.
    Anladığım kadarıyla ustanız bir şeyden anlamıyor yada her seferinde buji değiştirerek sizden para koparma peşinde.sökülen bujinin tırnak kısmına bakın eğer siyahlaşmışsa dediğim gibi zengin karışım dediğimiz olay yani sağ taraftaki pistona fazla benzin az hava geliyor.
    Bence başka bir usta bulmanız lazım.

abıcım saygılar bujı anahtarı , alyan vs herseyım mevcut en son bujıyı ben degıstırdım motorcu dedıgımız arkadas bu olay ılk oldugunda yanı motor 4-5 ay yatmıstı ben aldıgımda yagını suyunu ve bujılerını degısmıstık akusude dahıl olmak uzere bu olay olunca (baska bır motor ustası dedıgımız arkadas ) cın malı bujı takıldıgını orjınal bujı taktıgını , karburator ayarı yaptıgını soyledı 50 tl kadar para aldı , taktıgı bujının uzrınde ngk yazıodu onu gordum ama serısını bılemem bısey dıyemem aynı sorun yıne olunca bujıyı soktum yıne oldu dedım fakat bujı ıslıydı skntısız gozukuyordu , yenısını verdı (ucretsız olarak ) taktım yıne duzeldı ama aksamdan sabaha yıne tek pıston calısıyodu kendım elektrıkcıyım bobınden mı acaba dedım bobın yerlerını degıstırdım yıne aynı sey sol pıston saglıklı sag pıston gorevını yerıne getırmıyo bunu egzos dınleyerekde gayet rahat anlıyabılıyoruz , sabah ılk calıstırdıgımda sol egzosdan normal sag egsozdan fazla sekılde duman adıyo sankı motor benzını yakamıyomus gıbı gaz verdıgımde sag egzos patlatma yapıyo bunlar hep bujıye ısaret fakat sabahtan aksama kullanmadıgım halde ne degısıyo bılemıyorum ( galıba saglam bı karburator ayarı ıstıyo yada ayarlanması gereken bı yer var bızımkıler anlamıyo

gürol ofluoğlu
    emekli
     regal raptör 250E-9
     samsun
    Beğenmiş
    39
    Beğenilmiş
    82
    Ben samsundayım ve koca samsunda senkron ayarını bilen bir motor ustası yok.Sora sora öğrendim ve kendim 2 tane gliserinli vakum ölçer bularak senkron ayarını kendim yapmayı öğrendim.Karbüratörün üst kısmında yayla beraber bir ayar vidası var ve dediğim cihazlarla o vidanın ayarı ile oynıyarak her iki pistonun eşit miktarda benzin emmesini ayarlamak gerekiyor.Eşit olmazsa ki sanırım sizin sağ piston yani buji tarafı fazla emdiği için benzini fazla geliyor ve oda bujinin kafasını erken is bağlatıyor.Hava ayarını ne kadar açsanızda ayarı tutturamazsınız.Nerde olduğunuzu bilmiyorum ama senkron cihazı olan bir usta bulup önce senkron ayarı sonrada karburatör hava ayarını yaptırmanız lazım.
    Hava ve benzin karışımı uygun ölçüde olmazsa bu tür probleme neden olabiliyor.Bujiyi kesiyorsa elektrik ile ilgili ama is bağlıyorsa normal diş fırçası ve az bir benzinlede bujiyi temizleyip takıp deneme yapabilirsiniz her seferinde buji değiştirmenize gerek yok.
    Bendede o tür problem oluyordu o yüzden yumuşak bir tel fırça yanımda bulunduruyorum.Tabi yedek bujide.
    GÜROL OFLUOĞLU
    ATAKUM-SAMSUN

gürol ofluoğlu
    emekli
     regal raptör 250E-9
     samsun
    Beğenmiş
    39
    Beğenilmiş
    82
    Şimdi baktım gebzede imişsiniz.İyi bir havada bence istanbula gidip bir ayar yaptırın.Durmadan buji parası vermekten kurtulursun hatta yakıt tasarrufundan benzin parasını çıkarırsın
    GÜROL OFLUOĞLU
    ATAKUM-SAMSUN

İbrahim erözyürek
    Oto elektrik
     Regal Raptor 250 E9
     Gebze
    Beğenmiş
    14
    Beğenilmiş
    15
    Ben samsundayım ve koca samsunda senkron ayarını bilen bir motor ustası yok.Sora sora öğrendim ve kendim 2 tane gliserinli vakum ölçer bularak senkron ayarını kendim yapmayı öğrendim.Karbüratörün üst kısmında yayla beraber bir ayar vidası var ve dediğim cihazlarla o vidanın ayarı ile oynıyarak her iki pistonun eşit miktarda benzin emmesini ayarlamak gerekiyor.Eşit olmazsa ki sanırım sizin sağ piston yani buji tarafı fazla emdiği için benzini fazla geliyor ve oda bujinin kafasını erken is bağlatıyor.Hava ayarını ne kadar açsanızda ayarı tutturamazsınız.Nerde olduğunuzu bilmiyorum ama senkron cihazı olan bir usta bulup önce senkron ayarı sonrada karburatör hava ayarını yaptırmanız lazım.
    Hava ve benzin karışımı uygun ölçüde olmazsa bu tür probleme neden olabiliyor.Bujiyi kesiyorsa elektrik ile ilgili ama is bağlıyorsa normal diş fırçası ve az bir benzinlede bujiyi temizleyip takıp deneme yapabilirsiniz her seferinde buji değiştirmenize gerek yok.
    Bendede o tür problem oluyordu o yüzden yumuşak bir tel fırça yanımda bulunduruyorum.Tabi yedek bujide.

ben gebze'deyım abı kocaelı'nde burdada yok o ustalardan motor ıle oto aynıdır dedık ama fark baya var oto olsa herturlu ama bunda yenı oldugum ıcın tedırgın dokunuyorum yarın bakıcam bıraz daha arastırmam gerekıyo galıba

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)