Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

İbrahim erözyürek
    Oto elektrik
     Regal Raptor 250 E9
     Gebze
    Beğenmiş
    14
    Beğenilmiş
    15

Arrow 1 Hafta da 3 Bujı Sorunu :/

Selam Abıler , Kardesler , Arkadaslar 1 Hafta once Aldıgım RR Daytona'm Kullanmadıgım Halde 3 kere Bujı degısmek Zorunda Kaldım ( Motor Ustası Kısın Bu Motorların Bujı arızası Verdıgını SOyledı 2-3 gun Normal Calısan motor 4.gun tek pıston calısıyo bujı degısıyorum duzelıyo Varmıdır Bununla Ilgılı Deneyımı Bıldıgısı Olan

2. SOrum Arka Camurlu Tekere Surtme Yapıyor Motora 2 kısı bınmem mumkun Degıl ( bu Konu ASıl Konum ASlında

3. On Veya Arka Frene Bastıgımda Fren Lambası Yanmıyo (sıgortası Vs bıseyı warmı Nasıl Yaparız

Sımdıden Yardımlarınız ve bılgılerınız ıcın Tskler

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    Merhaba İbrahim
    1- Kışın 1 kere buji patlaması normal ama fazlası normal değil aldığın bujilerde bi sıkıntı olabilir veya ateşleme bobininde bir sıkıntı olabilir
    2- Arka çamurluk tekere değmesin diye çamurluğun koltuk altında tekere bakan iç kısımda stoper takazu var arka salıncak esneyince üzerine oturur o takoz düşmüş veya parçalanmışdır görev görmüyordur değiştirince, takınca normale döner
    3-arka teker çamurluğa değdiği için oradan geçen fren lambası kablosu zarar görmüştür çamurluk içinden kabloyu kotrol et veya ampul patlamıştır
    Kolay gelsin
    Aybars (03.Mart.2017), Erkan1855 (03.Mart.2017), Falcon07 (03.Mart.2017), umut. (03.Mart.2017) Bunu beğendi.

Umut Soydaner
    Öğrenci
     Regal Raptor 250 CC Daytona
     İstanbul - Fatih (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    430
    Beğenilmiş
    217
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba İbrahim
    1- Kışın 1 kere buji patlaması normal ama fazlası normal değil aldığın bujilerde bi sıkıntı olabilir veya ateşleme bobininde bir sıkıntı olabilir
    2- Arka çamurluk tekere değmesin diye çamurluğun koltuk altında tekere bakan iç kısımda stoper takazu var arka salıncak esneyince üzerine oturur o takoz düşmüş veya parçalanmışdır görev görmüyordur değiştirince, takınca normale döner
    3-arka teker çamurluğa değdiği için oradan geçen fren lambası kablosu zarar görmüştür çamurluk içinden kabloyu kotrol et veya ampul patlamıştır
    Kolay gelsin
    Elalemin Güzin ablası varsa bizim Celil abimiz var
    Bypale (03.Mart.2017), CELİL (03.Mart.2017), Erkan1855 (03.Mart.2017), solamnic (15.Haziran.2017) Bunu beğendi.

İbrahim erözyürek
    Oto elektrik
     Regal Raptor 250 E9
     Gebze
    Beğenmiş
    14
    Beğenilmiş
    15
    Merhaba İbrahim
    Kolay gelsin

Celıl abı ılgın ıcın tsk ederım :=) su anda calıstırdım motoru yıne sag pıston calısmıyo solda bı problem yok ve hep sag bujı sorun cıkartıyo su anda oldugu gıbı daha dun bıtane bujı taktılar , fakat bujı uzun mu olucak kısa mı ( uzerındekıler kısa ) ve neden hep sag , solda da kısa bujı war hıc sorun cıkarmadı ve sag egsozdan fazla duman atıyo benzın fazla kokuyo :/ ne yapsak bılemedım bı yere gıtmeye korkuyorum resmen teklıcek gaz yemıcek kalıcaz dıye

İbrahim erözyürek
    Oto elektrik
     Regal Raptor 250 E9
     Gebze
    Beğenmiş
    14
    Beğenilmiş
    15
    Alıntı umut. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elalemin Güzin ablası varsa bizim Celil abimiz var

boyle abıler olsun kı bıze faydaları olsun

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    Alıntı Ceyrancı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Celıl abı ılgın ıcın tsk ederım :=) su anda calıstırdım motoru yıne sag pıston calısmıyo solda bı problem yok ve hep sag bujı sorun cıkartıyo su anda oldugu gıbı daha dun bıtane bujı taktılar , fakat bujı uzun mu olucak kısa mı ( uzerındekıler kısa ) ve neden hep sag , solda da kısa bujı war hıc sorun cıkarmadı ve sag egsozdan fazla duman atıyo benzın fazla kokuyo :/ ne yapsak bılemedım bı yere gıtmeye korkuyorum resmen teklıcek gaz yemıcek kalıcaz dıye
    sağ ve sol ateşleme bobini ayrı makinada 2 bobin var fakat buji çalışırken egsozdan yağ atması düzgün çalışmaması varsa ustanın iyice konrol etmesi gerek bir yerlerde ters birşey var
    Bujilerin kodu var başka buji takılmaz bizim makinın buji kodu CR7HSA ben NGK kullanıyorum farklı markalarda olabilir

İbrahim erözyürek
    Oto elektrik
     Regal Raptor 250 E9
     Gebze
    Beğenmiş
    14
    Beğenilmiş
    15
    sağ ve sol ateşleme bobini ayrı makinada 2 bobin var fakat buji çalışırken egsozdan yağ atması düzgün çalışmaması varsa ustanın iyice konrol etmesi gerek bir yerlerde ters birşey var
    Bujilerin kodu var başka buji takılmaz bizim makinın buji kodu CR7HSA ben NGK kullanıyorum farklı markalarda olabilir
    walla abı ne yapıcam bende sasırdım herkese elletmek ıstemıyorum motoru kıme sorsam farklı bısey soluyo bobın arızalı olsa yenı bujı taktıgımız zamanda calısmaması lazım gebze de derdıme derman olucak bırısı zor galıba kımseye motor bırakmak da ıstemıyorum gebze ne olacagı bellı olmuyo
    CELİL (03.Mart.2017) Bunu beğendi.

Uğur Güler
    ULAŞIM
     Yamaha XVS 1300A MIDNIGHTSTAR
     İstanbul Bağcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    9,015
    Beğenilmiş
    2,220
    Celil abininde dediği gibi 2 tane NGK CR7HSA buji al. Bujilerin ikisinide değiş. Bobinler deponun altında sökmeside kolay. Bobinlerinde yerini değiş. Aynı problemi diğer taraftada yaşarsan eğer. Muhtemelen besleme ateşleme ekipmanlarıyla alakalı bi sorun vardır. Gebzede bir arkadaşımın motor ustası vardı. Ulaşabilirsem özelden numarasınıda atarım. Olmadı bide o bakar. Tanıdık bildik olması sanada faydalı olacaktır. Kolay gelsin

İbrahim erözyürek
    Oto elektrik
     Regal Raptor 250 E9
     Gebze
    Beğenmiş
    14
    Beğenilmiş
    15
    Alıntı Bypale Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Celil abininde dediği gibi 2 tane NGK CR7HSA buji al. Bujilerin ikisinide değiş. Bobinler deponun altında sökmeside kolay. Bobinlerinde yerini değiş. Aynı problemi diğer taraftada yaşarsan eğer. Muhtemelen besleme ateşleme ekipmanlarıyla alakalı bi sorun vardır. Gebzede bir arkadaşımın motor ustası vardı. Ulaşabilirsem özelden numarasınıda atarım. Olmadı bide o bakar. Tanıdık bildik olması sanada faydalı olacaktır. Kolay gelsin

valla oyle guzel olurkı hatta super olur kendımde elektrıkcıyım bujılerı yer degıstırdım bujı kablolarınıda aynı ıslemı yaparak denedım fakat sag taraf benzını yakamıo sankı beyaz duman atıyo gaz verıyorum tıtrıyo tıtremıyo sol tarafın basıncı daha yuksek elımı koydugum zaman fakat sonuc degısmedı aynı sekılde sag taraf yıne cansız ateslıyo dısarda ateslemesıne bakıyorum gozle rahat rahat gorulen bısey bunda cok cok ınce bı atesleme war ne yapılıcak bılemedım , fazlada kurcalamak ıstemıyorum araba olsa skntı yok ama duzenegı bozmak ıstemıyorum

GHOSTRİDERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sedat yiğit
    market işletiyor
     regalraptor dd250e-6c daytona
     ordu /ünye
    Beğenmiş
    22
    Beğenilmiş
    10
    Ustalar genelde C7HSA BUJİ takıyor buda daytona lara uygun değil motor tekleme yapıyor düzensiz çalışıyor bende uğraşmıştım en son usta buji takarken dedimki usta hangisinden takıyon elimde bu var bunu takıyorum dedi bende olmaz dedim gittim dışarıdan buldum taktım ve sorun kalmadı buji serileri önemli

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)