Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Umut Soydaner
    Öğrenci
     Regal Raptor 250 CC Daytona
     İstanbul - Fatih (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    430
    Beğenilmiş
    217

Şu Dünyadan Göçüp Gitmeden Okunması Gereken Kitaplar

Şu dünyada zararsız olan bir şey söyle deseler kitap okumak derim. Bu yüzden sizlerle kitap paylaşımı yapmak hatta okuduğumuz kitaplar hakkında bu başlık altında yorumlar yapmak hem çok zevkli hemde çok eğitici olacaktır. Ben biraz politik davranıp ilk kitap tavsiyemi yapmak istiyorum

Bence şuan okumaya en çok ihtiyaç duyacağımız kitapların başında Mustafa Kemal'in yazdığı Nutuk kitabı gelir. Neden diye soracak olursanız, tarihe çok fazla merakı olan ve okuyan birisi olarak geçmiş dönemlerden bu yana değişen tek şeyin elimizde ki telefonlar, üzerimizdeki kıyafetlerin modeli, arabalarımız evlerimiz vs. olduğunu görüyorum . Bunların haricinde düşüncesel olarak, insan ilişkileri olarak veya devletin başındaki kötü, art niyetli, vatanını düşünmeyen insan modeli tarihin hiç bir parçasında değişmemiştir. Mustafa Kemal bize kurtuluş mücadelesine nasıl başladığını, insanlara durumu nasıl anlattığını, yoksul ama vatansever yurttaşlarla beraber emperyalizme dünya çapında ilk darbeyi nasıl vurduğunu ve daha önemlisi bu mücadeleleri verirken karşısına nasıl engellerin çıktığı, zamanın devlet adamlarının attığı iftiraları, yalanları yazdığı kitabıdır. Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.
    acryvz (08.Mart.2017), Ali ÜNVERDİ (09.Mart.2017), Anıl DEMİRSOY (12.Ekim.2017), bronks (16.Mart.2017), Bypale (08.Mart.2017), CELİL (08.Mart.2017), centaur (08.Mart.2017), Enes Sarıgene (09.Mart.2017), Erkan1855 (17.Nisan.2017), Erman (18.Ekim.2017), Falcon07 (08.Mart.2017), Fatih Ucek (09.Mart.2017), FouL (08.Mart.2017), Kerem Düzgün (08.Mart.2017), Ömer (09.Mart.2017), WOLF (09.Mart.2017) Bunu beğendi.

Kerem Düzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kerem Düzgün
    Filo Kiralama SSH Sorumlusu
     Yamaha Dragstar XVS 650 Classic
     istanbul-Avcılar (Avrupa Yakasi)
    Beğenmiş
    5,295
    Beğenilmiş
    1,146
    o zaman benimle paylaşarak ilk başlangıcı yapabilirsin umut bende senin sayende belki kitap okuma alışkanlığı edinirim
    Ölmekten değil yaşamamaktan kork !!

Hayatta tek bir başarısızlık vardır, o da denememektir...

İlker KENAR
    EmekLi Devlet Mağduru
     DD-250-e-10 Spyder
     ESKİŞEHİR
    Beğenmiş
    6,782
    Beğenilmiş
    3,487
    Güzel bir konu olmuş. Eline sağlık Umut.. Nutuk zaten aklı başında her bireyin vazgeçilmezi olmalı.. Bir özgürlük mücadelesinin kronolojisi, nasıl devlet adamı olunurun resmi tarifi ..

Önerilerime gelecek olursak kesinlikle Orhan HANÇERLİOĞLU'ndan başlamak isterim. Değeri pek bilinmemiş muazzam bir yazardı. ''Düşünce Tarihi'' ( 4000 Yıllık Düşünce Tarihi/Erdem Açısından ve 5000 Yıllık Düşünce Tarihi/Mutluluk Açısından diye iki bölümdür) ve ''Felsefe Sözlüğü'' favorilerim.. Klasiklerden Eflatun'un ''Devlet''i.. Tartışılmaz bir külttür. Roman yada düşünsel yazınlardan ise Hakan GÜNDAY'ın kitaplarını tavsiye ederim. '' Azil'' ,''P.ç'', ''Kinyas ile Kayra'' , '' Daha'', '' Az'' ..
    Ali ÜNVERDİ (09.Mart.2017), CELİL (08.Mart.2017), Enes Sarıgene (09.Mart.2017), Falcon07 (08.Mart.2017), Kerem Düzgün (08.Mart.2017), umut. (08.Mart.2017) Bunu beğendi.

Murat Kemah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat Kemah
    Grafik Tasarım
     RR Daytona
    Beğenmiş
    325
    Beğenilmiş
    244
    Aklımdaydı böyle bir başlık umut Hatta yazıyı okumadan ilk okunacak kitap olarak nutuk yazıyım dedim ama sen yazmışsın zaten Geçen gün Zülfü livaneli'nin Bir kedi, Bir adam, Bir ölüm kitabını bitirdim. Süperdi tavsiye ederim. Dün de Murat Menteş - Korkma ben varım'a başladım O da fena gidiyor.
    CELİL (08.Mart.2017), centaur (08.Mart.2017), Enes Sarıgene (09.Mart.2017), Kerem Düzgün (08.Mart.2017), umut. (08.Mart.2017) Bunu beğendi.
    Yolun başında müptelaydım, yolun sonunda müptezel.

İlker KENAR
    EmekLi Devlet Mağduru
     DD-250-e-10 Spyder
     ESKİŞEHİR
    Beğenmiş
    6,782
    Beğenilmiş
    3,487
    Umberto ECO 'nun hangi kitabı olursa olsun okunmalı.. Yerli Umbertomuz Oğuz ATAY 'ı da es geçmemek lazım ''Tutunamayanlar'' , '' Tehlikeli Oyunlar''.. Bugünlük son olarak Yusuf ATILGAN'dan ''Aylak Adam'' ı ve tadına doyulmaz '' Anayurt Oteli''ni söyleyeyim..
    Kerem Düzgün (08.Mart.2017) Bunu beğendi.

Umut Soydaner
    Öğrenci
    Beğenmiş
    430
    Beğenilmiş
    217
    Alıntı Rkeem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zaman benimle paylaşarak ilk başlangıcı yapabilirsin umut bende senin sayende belki kitap okuma alışkanlığı edinirim

Her zaman Kerem abi okumak istediğin kitap bende varsa getiririm sana
    centaur (08.Mart.2017), Kerem Düzgün (08.Mart.2017) Bunu beğendi.

Umut Soydaner
    Öğrenci
    Beğenmiş
    430
    Beğenilmiş
    217
    Alıntı centaur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel bir konu olmuş. Eline sağlık Umut.. Nutuk zaten aklı başında her bireyin vazgeçilmezi olmalı.. Bir özgürlük mücadelesinin kronolojisi, nasıl devlet adamı olunurun resmi tarifi ..

Önerilerime gelecek olursak kesinlikle Orhan HANÇERLİOĞLU'ndan başlamak isterim. Değeri pek bilinmemiş muazzam bir yazardı. ''Düşünce Tarihi'' ( 4000 Yıllık Düşünce Tarihi/Erdem Açısından ve 5000 Yıllık Düşünce Tarihi/Mutluluk Açısından diye iki bölümdür) ve ''Felsefe Sözlüğü'' favorilerim.. Klasiklerden Eflatun'un ''Devlet''i.. Tartışılmaz bir külttür. Roman yada düşünsel yazınlardan ise Hakan GÜNDAY'ın kitaplarını tavsiye ederim. '' Azil'' ,''P.ç'', ''Kinyas ile Kayra'' , '' Daha'', '' Az'' ..
    İlker abi zaten seninle kitap zevklerimiz uyuşuyor daha öncede konuşmuştuk tavsiyelerini dikkate alacağım.
    centaur (08.Mart.2017) Bunu beğendi.

Umut Soydaner
    Öğrenci
    Beğenmiş
    430
    Beğenilmiş
    217
    Alıntı Muratkmh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aklımdaydı böyle bir başlık umut Hatta yazıyı okumadan ilk okunacak kitap olarak nutuk yazıyım dedim ama sen yazmışsın zaten Geçen gün Zülfü livaneli'nin Bir kedi, Bir adam, Bir ölüm kitabını bitirdim. Süperdi tavsiye ederim. Dün de Murat Menteş - Korkma ben varım'a başladım O da fena gidiyor.
    Murat bayadır benimde aklımdaydı açamamıştım ama sen benden önce bu konuyu açsaydın çok üzülürdüm
    Murat Kemah (08.Mart.2017) Bunu beğendi.

Hakan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hakan ÜN
    Sivil Havacılık
     YOK
     Antalya / Kadriye
    Beğenmiş
    89
    Beğenilmiş
    63
    Askerde hayatında kitap okumamış arkadaşlarıma okuttuğum ve kimilerinin daha okumadıkları onca kitabım varken terhis olana kadar defalarca okuduğu iki kitap: Trevanian - Şibumi ve İsabel Allende - Ruhların Evi. Özellikle Trevanian'ın tüm romanları çok sürükleyicidir. Anlattığı her coğrafyayı, her olayı yaşatır.
    CELİL (09.Mart.2017), centaur (09.Mart.2017), Murat Kemah (09.Mart.2017) Bunu beğendi.
    Sana "Hayır" diyebilen insanın samimiyetine güvenebilirsin.

Nıka Kelevic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Akın Civelek
    Satış Temsilcisi
     Transalp 650 XL
     İstanbul - Göztepe (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    4
    Beğenilmiş
    13
    Şibumi harikadır.
    Benim favorim Rama serisi Arthur C Clarke ve Puslu Kıtalar atlası.
    CELİL (09.Mart.2017), centaur (09.Mart.2017) Bunu beğendi.

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)