Şu dünyada zararsız olan bir şey söyle deseler kitap okumak derim. Bu yüzden sizlerle kitap paylaşımı yapmak hatta okuduğumuz kitaplar hakkında bu başlık altında yorumlar yapmak hem çok zevkli hemde çok eğitici olacaktır. Ben biraz politik davranıp ilk kitap tavsiyemi yapmak istiyorum

Bence şuan okumaya en çok ihtiyaç duyacağımız kitapların başında Mustafa Kemal'in yazdığı Nutuk kitabı gelir. Neden diye soracak olursanız, tarihe çok fazla merakı olan ve okuyan birisi olarak geçmiş dönemlerden bu yana değişen tek şeyin elimizde ki telefonlar, üzerimizdeki kıyafetlerin modeli, arabalarımız evlerimiz vs. olduğunu görüyorum . Bunların haricinde düşüncesel olarak, insan ilişkileri olarak veya devletin başındaki kötü, art niyetli, vatanını düşünmeyen insan modeli tarihin hiç bir parçasında değişmemiştir. Mustafa Kemal bize kurtuluş mücadelesine nasıl başladığını, insanlara durumu nasıl anlattığını, yoksul ama vatansever yurttaşlarla beraber emperyalizme dünya çapında ilk darbeyi nasıl vurduğunu ve daha önemlisi bu mücadeleleri verirken karşısına nasıl engellerin çıktığı, zamanın devlet adamlarının attığı iftiraları, yalanları yazdığı kitabıdır. Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.