Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Heroic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gökay Numani
    Öğrenci
     Lifan LF 250 B
     İzmir - Narlıdere
    Beğenmiş
    81
    Beğenilmiş
    51

Sağlık Problemim

Oncelikle herkese selamlar. Konuyu dogru yere mi açıyorum bilmiyorum ama olsun.
    Başlıkta da belirttiğim gibi benim doğuştan gelen bi sağlık problemim var. Boynumda bir omur eksik. Bu da benim görüş açımı daha dogrusu boyun hareketimi kısıtlıyor. Bu konuyu açma sebebim boynumun bu halde olmasının motosiklet kullanırken bana sıkıntı cıkartır mı ? Ehliyet veya kurs zamanı bana sıkıntı cıkartır mı ? Ehliyet alamayabilir miyim ? İçimde cok fazla heves var ve bu hevesin sonlanmasını istemiyorum. Motosiklet sahibi olmayı veya kullanmayı cok istiyorum. Düşüncelerinizi belirtirseniz cok memnun olurum teşekkürler şimdiden.
    FouL (23.Mart.2017) Bunu beğendi.

1
    1
     1
     1
    Beğenmiş
    264
    Beğenilmiş
    200
    dostum şimdi kimse tam emin konuşamaz bu konuda bence bi kursa gidip sor böyle böyle bi durum var diye onlar tecrübe edinmiştir ama ben zannetmiyorum bi sorun cıkacağını ya
    Heroic (24.Mart.2017) Bunu beğendi.

İbrahim erözyürek
    Oto elektrik
     Regal Raptor 250 E9
     Gebze
    Beğenmiş
    14
    Beğenilmiş
    15
    Selamın Aleykum Hayırlı Gunler Kurstan Zıyade Saglık Raporu alacagın Hastane , saglık ocagı vb. yerlere sorarsan saglık raporu aldıgın taktırde hıc bır problem yasamıcaksın demektır..
    Heroic (24.Mart.2017) Bunu beğendi.

FouL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat K.
    Fotoğrafçılık
     RR Daytona 250e 6c Beyaz
     İstanbul-Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    11,661
    Beğenilmiş
    1,791
    Öncelikle geçmiş olsun..Bunu ancak işinde uzman doktor heyeti karar verebilir.. Şayet bir tedavin var ve uzun sürecekse Yaşın genç sanırım çok acele etmemeni tavsiye ederim.. ehliyet raporu bir şekilde alabilirsin.. Sağlıklı ve uzun yıllar binmek istiyorsanız.. ilk önce tedavi derim.. Ben çeşitli nedenlerle 35 yaşına kadar bekledim mesela.. çokta iyi yapmişim..
    acryvz (23.Mart.2017), centaur (24.Mart.2017), Heroic (24.Mart.2017) Bunu beğendi.

Süleyman Bal
    Emekli
     Yamaha dragstar 650 sport
     İstanbul
    Beğenmiş
    7,062
    Beğenilmiş
    1,043
    Gökay,
    selamlar,
    Çok esaslı ve zor bir soru sormuşsun. Sağlık raporu almak için kıstaslar var ancak mevzuatı tam bilmiyorum. Ehliyet alıp özel araç kullanan bir çok kişi var. En doğru olanı aile hekimliği ile görüşmen. sağlık raporu alındıktan sonra hiçbir noktada sana sıkıntı çıkaramazlar. Ben mevzuattan öte, gönlüne düşen motosiklet ve sürüş sevdası üzerine bir kaç şey söylemek istedim. Bir sevda içine düştüyse o seni terk etmediği sürece bırakma. Teknoloji gelişiyor, makineler gelişiyor, sürüş bilgisi buna bağlı olarak değişiyor ve gelişiyor. Yasal olarak izin verilmese dahi ekonomik durumunun elverdiği ölçüde, özel alan veya parkurlarda sürüşler yapabilirsin. Ama hep korumaların üzerinde olsun. Kendine ve başkalarına zarar veremeyeceğin her ortamı değerlendir. Dilerim bir sorun çıkmaz ehliyetini alırsın. İki yada dört teker araç kullanan sağlam olan bir sürü belgeli kişi var. Gözleri görür ama görmez, duyarlar ama duymamazlıktan gelirler ve en önemlisi ruhen sağlık durumları yerinde değil. Birilerine zarar vermek için ellerinden geleni yaparlar.
    Herşey gönlünce olsun.
    centaur (24.Mart.2017), FouL (23.Mart.2017), gabriel cash (24.Mart.2017), Heroic (24.Mart.2017) Bunu beğendi.

raptor350 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

VOLKAN GÜNDOĞDU
    FİNANS
     DD350 E-6
     İSTANBUL/Başakşehir (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    33
    Beğenilmiş
    9
    Alıntı Heroic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oncelikle herkese selamlar. Konuyu dogru yere mi açıyorum bilmiyorum ama olsun.
    Başlıkta da belirttiğim gibi benim doğuştan gelen bi sağlık problemim var. Boynumda bir omur eksik. Bu da benim görüş açımı daha dogrusu boyun hareketimi kısıtlıyor. Bu konuyu açma sebebim boynumun bu halde olmasının motosiklet kullanırken bana sıkıntı cıkartır mı ? Ehliyet veya kurs zamanı bana sıkıntı cıkartır mı ? Ehliyet alamayabilir miyim ? İçimde cok fazla heves var ve bu hevesin sonlanmasını istemiyorum. Motosiklet sahibi olmayı veya kullanmayı cok istiyorum. Düşüncelerinizi belirtirseniz cok memnun olurum teşekkürler şimdiden.
    Kardeşim soyle soyleyeyim bu hafta ehliyet sınavım var. Ve rapor alırken boyle herhangi birsey sormuyorlar. Sadece göz testinden geciriyorlar. Sen soylemezsen kimsenın sordugu yok yani. Kullanım konusuna gelince ise; kullanırken diğer arkadasları bilmiyorum ama ben zaten cok kafamı saga sola oynatcak bir durum görmüyorum. Dikiz aynaları yeterli oluyor. kaldı ki kafanı cok saga sola cevirirsen dengeni kaybeder düsersin.
    FouL (23.Mart.2017), Heroic (24.Mart.2017) Bunu beğendi.

Hikmet Şenay
    Reklam - Medya Planlama
     BMW R1100RT
     Karşıyaka/İzmir
    Beğenmiş
    803
    Beğenilmiş
    200
    Sağlık raporu alırken bir problem olmaz, rapor alabilirsin. Rapor alabildiğin için sınava da girebilirsin. Boyun hareketlerinin ne kadar kısıtlı olduğunu bilmiyorum ancak, özellikle 8 hareketini yaparken virajın işerisine bakabilmek çok önemli. Yani direksiyon sınavına kadar bir problem yok. Direksiyon sınavı ise senin fizyolojik durumuna, yeteneğine ve çalışmana bağlı. Madem izmirdesin, dilersen sana yardımcı olabiliriz.
    centaur (24.Mart.2017), FouL (23.Mart.2017), gabriel cash (24.Mart.2017), Heroic (24.Mart.2017), MErtugrulK (24.Mart.2017) Bunu beğendi.

aslantürk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Özer Subaşı
    Medical
     Regal Raptor Spyder
     istanbul - Kadıköy (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    264
    Beğenilmiş
    470
    Öncelikle geçmiş olsun kimse net bir cevap veremez zaten ehliyete yazılırken sağlık raporu alman gerekecek sonrasında zaten ehliyete yazildinmi olay bitmiştir inşallah hayallerine kavusursun görüş acini nekadar kısıtlıyor bilmiyoruz ama motorsiklet aldığında önce önlemlerini al iki kat daha dikkatli olman lazım

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    centaur (24.Mart.2017), Heroic (24.Mart.2017) Bunu beğendi.

İlker KENAR
    EmekLi Devlet Mağduru
     DD-250-e-10 Spyder
     ESKİŞEHİR
    Beğenmiş
    6,782
    Beğenilmiş
    3,487
    ''Ortopedi muayeneye ilişkin esaslar

MADDE 8 – (1) Eklem hareketlerinden;

a) Vertebra (boyun ve bel) hareketleri: Kişinin baş ve boynunu arkaya döndürmesini ve bakmasını %50'den fazla engelleyen boyun vertebra ve boyun bölgesi hastalıklarında sürücü belgesi verilmez. Lumbal vertebra eğilme ve dönme hareketlerini %75'den fazla engelleyen durumlarda da sürücü belgesi verilmez.''
    '' SÜRÜCÜ ADAYLARI VE SÜRÜCÜLERDE ARANACAK SAĞLIK ŞARTLARI İLE MUAYENELERİNE DAİR YÖNETMELİK'' isimli ve 29.09.2006 yayınlanan esaslarda böyle geçiyor. Yönetmeliği inceledim ve yukarıdaki maddede belirtilen oranların üzerinde bir sorunun yoksa zorluk çıkacağını sanmıyorum. Fakat kesin sonuç için ehliyet muayenesi öncesinde özel bir hastaneden tamamen neticelendirmek lazım diye düşünüyorum.Sen de incelemek istersen

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/26301_0.html
    CELİL (24.Mart.2017), Enes Sarıgene (24.Mart.2017), gabriel cash (24.Mart.2017), Heroic (24.Mart.2017), K.Erkut (25.Mart.2017), ob1kanobi (24.Mart.2017) Bunu beğendi.
    Konu centaur tarafından (24.Mart.2017 Saat 08:41 ) değiştirilmiştir.

Heroic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gökay Numani
    Öğrenci
     Lifan LF 250 B
     İzmir - Narlıdere
    Beğenmiş
    81
    Beğenilmiş
    51
    Alıntı centaur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ''Ortopedi muayeneye ilişkin esaslar

MADDE 8 – (1) Eklem hareketlerinden;

a) Vertebra (boyun ve bel) hareketleri: Kişinin baş ve boynunu arkaya döndürmesini ve bakmasını %50'den fazla engelleyen boyun vertebra ve boyun bölgesi hastalıklarında sürücü belgesi verilmez. Lumbal vertebra eğilme ve dönme hareketlerini %75'den fazla engelleyen durumlarda da sürücü belgesi verilmez.''
    '' SÜRÜCÜ ADAYLARI VE SÜRÜCÜLERDE ARANACAK SAĞLIK ŞARTLARI İLE MUAYENELERİNE DAİR YÖNETMELİK'' isimli ve 29.09.2006 yayınlanan esaslarda böyle geçiyor. Yönetmeliği inceledim ve yukarıdaki maddede belirtilen oranların üzerinde bir sorunun yoksa zorluk çıkacağını sanmıyorum. Fakat kesin sonuç için ehliyet muayenesi öncesinde özel bir hastaneden tamamen neticelendirmek lazım diye düşünüyorum.Sen de incelemek istersen

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/26301_0.html
    teşekkür ederim gerçekten. Fakat böyle bi durum olması beni cidden baya üzdü be. %50 den kasıtları ne kadar olabilir acaba bilmiyorum . İnşallah bu problem cıkarmaz viraj donerken veya 8 yaparken bakabiliyorum içeriye. Sadece omuz kontrolu yapamıyorum tamamen arkama donemiyorum . Neyse bekleyecem görecem ne diyeyim artık :D Teşekkür ederim hepinize.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)