Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 39 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Gri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alperen Öztürk
    Öğrenci
     YOK
     Eskişehir
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    7
    başan falcon 250 diye tercih ediyorum size danışmadan hareket etmekte istemedim uzun yola çıkmam gereken durumlar olacağı için 250 htercih ettiim ama dd150 e de güzel :D kafa iptal benim

aslantürk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Özer Subaşı
    Medical
     Regal Raptor Spyder
     istanbul - Kadıköy (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    264
    Beğenilmiş
    470
    Ehliyetin hayırlı olsun öncelikle bişey sormak istiyorum motorsiklete ne kadar hakimsin şundan dolayı soruyorum genelde ehliyet alır almaz çoğu kişi sıfır motor almayı düşünüyor tabiki tercih meselesi bu ama motorsiklete hakim olmadan sıfır motor alıp düşüluyor çarpılıyor motor sifirliktan çıkıyor ve değer kaybediyor sıfır ayarında çok motor var bi düşün bence

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alperen Öztürk
    Öğrenci
     YOK
     Eskişehir
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    7
    2. el super sportta düşünüyorum

Caner ATAŞ
    3D Artist
     Regal Raptor DD150e-2
     Eskişehir-Odunpazarı
    Beğenmiş
    1,407
    Beğenilmiş
    1,046
    Alıntı aslantürk34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ehliyetin hayırlı olsun öncelikle bişey sormak istiyorum motorsiklete ne kadar hakimsin şundan dolayı soruyorum genelde ehliyet alır almaz çoğu kişi sıfır motor almayı düşünüyor tabiki tercih meselesi bu ama motorsiklete hakim olmadan sıfır motor alıp düşüluyor çarpılıyor motor sifirliktan çıkıyor ve değer kaybediyor sıfır ayarında çok motor var bi düşün bence

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Kesinlikle çok doğru. Bana kalırsa da 2. El daha mantıklı aslında

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oğuzhan Ocak
    Öğrenci
     YAMAHA XVS 950A
     Bursa
    Beğenmiş
    2,351
    Beğenilmiş
    1,808
    Alıntı Gri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2. el super sportta düşünüyorum
    Benim gözlemlediğim kadarıyla sen daha tarza karar verememişsin fakat eğer cruiser tarzı düşünersen falcon hakkındaki yorumum satmak istediğinde elden kolay çıkaramayacağın kanaatinde olur.
    downoflight (04.Nisan.2017) Bunu beğendi.
    No fear! No rules! No limit! 8)

Mehmet aktaş
    Akuarist
     Hyosung GV250
     Antalya
    Beğenmiş
    239
    Beğenilmiş
    253
    Dostum öncelikle ehliyetin hayırlı uğurlu olsun umarım gönlündeki makineye de kavuşursun. Ben 7-8 aydır falcon suruyorum daha hic bir sıkıntısı olmadı diğer forumlarda yazan kronik arızaları da yaşamadim bu motorda biraz şans işi 😀 motorun rahatı 10 numara hep senin hem artçı için rahat motor ancak bi rks gibi randıman alamazsin en fazla 120 i görürsün daha uzun yolum olmadı ama suanlik normal sadece biraz fazla yakıt yakıyor şuanda kmde 30krs yakıyor bu benden dolayı mi motordan mi daha bilmiyorum birde eskisehir için bir şey diyemicem ama antalya da bu motor için yedek parca falan sıkıntısı yok.eğer soruların olursa buradayım her zaman 😉

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafa B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mustafa BULU
    Bilişim
     Regal Raptor DD-150 E2
     Kayseri
    Beğenmiş
    122
    Beğenilmiş
    153
    Merhaba,

Öncelikle ehliyetin hayırlı olsun kazasız cezasız nice yollara...

Yeni bir dd150e-2 kullanıcısı olarak (1000km) deneyimlerimi paylaşmak isterim. Öncelikle fırsatın olursa almadan önce sürmelisin oturma pozisyonu olarakda peglerin yeri olarak da gayet rahat. Performans olarak çok üstün bişeyler beklemek doğru olmaz ben 105 kiloyum Max 110-120 km/s görüyorum ve hem çok bağırıyor hemde zangır zangır titriyor makina.

Bugun biraz daha az agresif kullanayım dedim titreşimi baya azalttım her ne kadar titreşimi az denilse de üst devirlerde hissedilir derecede titriyor. Bu şahsım adına 150ccden beklediğim performansı alamayıp sürekli yüklenmemden kaynaklanıyor.

Parça konusunda tam bir bilgim yok buraya İstanbul'dan geliyor. Makina yeni olduğu için henüz birşeye ihtiyaç duymadım.

Yakit olarak gayet cimri tam ölçmedim ama 40 liraya doluyor deposu. 4 depoyla 1000km yaptım sanırım (arada benzin çektik geri ekledik filan tam doğru olmayabilir bu bilgi)

Ehliyetini yeni almışsın akıl vermek gibi olmasın ama supersportla başlama kardeşim. Önce küçük cc'li kullanımı kolay virajı yatması kalkması kolay hafif bir motosikletle başla bence. Dün bi abiyle oturduk sohbet ettik iki supersport takasa girmişler değiştikleri gün tekerde takla atmış 12kg platin var vücudumda dedi 😔 bunu şu yüzden söylüyorum deneyimli ssciler bile acemi oldukları makinelerde risk almış oluyorlar. Senin deneyimin ne kadar bilmiyorum ama yine söylüyorum benim fikrime göre küçük makinelerle deneyim kazanmadan büyük makinelere yönelmek doğru değil.

Varsa tanıdık bir bayi git test motosikletleri varmı sor üzerinde dene, yada buluşmalara kadar bekle. Bizim gibi yenileri en çok zarar ettiren acelemiz ve hevesimiz, geç olsun güç olmasın..

Tekerin düz bassın, inşallah gönlündeki motosiklete kavuşursun.

Saygı ve Selamla...

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    acryvz (06.Nisan.2017), CELİL (05.Nisan.2017), centaur (05.Nisan.2017), Oğuzhan Ocak (05.Nisan.2017) Bunu beğendi.
    Konu Mustafa B. tarafından (05.Nisan.2017 Saat 02:04 ) değiştirilmiştir. Sebep: "Motorsiklet değilde motosiklet yazmayı öğrenemediğim için editlendi :)
    --------------------------

Motorcu çocuk değil, Motosikletli Beyefendi diyecekler 😎

Alperen Öztürk
    Öğrenci
     YOK
     Eskişehir
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    7
    ben çoçukluğumdan beri chopper hastası birisiyim sadece son fiyatlardan sonra fiyatlar gereği SS alayım dedim ama işte dediğim gibi uzun yola gitmem gerekecek biliyorum ve bu yüzden 150 lik sıkıntı olur diye düşünüyorum. benden daha tecrübeli kişiler olarak sizlerden görüşlerinizi istememin sebebi bu . ilk motor ilk heyecan benden daha iyi bilirsiniz eminimki. hangi motoru almalıyım 0 alırsam plaka vs. masrafları tam olarak ne kadar tutar? 2. el alırsam Eskişehir teşkilatından yardım bekliyorum zatende :D başka şehirden alınsam neye dikkat etmem gerek. beni tecrübelerinizle aydınlatın lüttfen

Mustafa B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mustafa BULU
    Bilişim
     Regal Raptor DD-150 E2
     Kayseri
    Beğenmiş
    122
    Beğenilmiş
    153
    Benimde ilk motosikletim bu, dd150yi bayiden 6500 peşine çıkardım vergisini ödediler. 470lira trafik sigortası 200lirada plaka masrafları tuttu. 120lira da 2 dönem mtvsi çıktı (11/2016 çıkışlı) sezon açıldı bu fiyatlar değişebilir, sigorta zaten firmadan firmaya değişiyor, benim gibi kaskım gofretten yapılmış olsun sadece polis savar özelliği olsun deri ceketim var yeter filan dersen eni sonu 8000tlye yola düşersin kardeşim.

Bu arada askerden dönerken ordonat deposundan terhis valizine indirme botlarım vardı (yeşil marka/uzun boğaz jandarma) onları giydim bot sorununu çözdüm motosikletle mayına bassam ayağıma bişi olmaz gibime geliyor 🤣 alternatifler böyle yeni keşiflere yol açacak acele etme...

---------------------------------------

--------------------------

Mehmet aktaş
    Akuarist
     Hyosung GV250
     Antalya
    Beğenmiş
    239
    Beğenilmiş
    253
    Dostum ben falconu 6250 ye sıfır olarak aldım benimde ilk motorum olduğundan 650 lira sigorta çıktı 200 lira plaka masrafları kask ceket 500 hemen hemen 8 bini buldu

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)