Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Mustafa B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mustafa BULU
    Bilişim
     Regal Raptor DD-150 E2
     Kayseri
    Beğenmiş
    122
    Beğenilmiş
    153

Ekipman yardımı?

Bir kaç gündür uykularımı kaçıran bi konu var. İlk başta hevesle saldırdım elimdeki bütün parayı motosiklete bağladım ama bu kadar insan ekipman konusunda boşuna ısrar ediyor olamaz diye düşünüyorum.

Babam arabada hemzemin geçitlere yaklaşırken asla frene basmama izin vermez arabaya da acımaz patara kutere geçeriz "1 milyon kilometre çalışır tren yolunun üzerinde bozulacagi tutar" der. Aynı hesap 500 yıl düşmem ama bi düşersem bu göbekle gülle gibi düşerim sağlam kemiğim kalmaz diye korkuyorum

Kendimi daha fazla riske atmadan ekipmanımı toparlayım diyorum.

Bu iş için şu an hiç bütçem yok, öncelikle kullanılmış ürünlere bakayım dedim ama kişisel kullanım malzemeleri olduğu için pek hijyen gelmedi, o yüzden asgari fiyattaki başlangıç ürünlerini tercih edicem ve parça parça alıcam.

Şimdiye kadar seçtiklerim

dURT soft shell x16 black (Göbek var abicim mecbur fabric lastikli mastikli) 210tl civarı, korumaları iyi diyen var kötü diyen var çok muallaktayım.

Bacaklara dıştan koruma takıyoruz Venom vs. 100lira ayırırız ona.

Bot konusunda sıkıştım kaldım Rockwell Luke Air Impactec bulabildiğim en ucuz yazlık yarım bot 189tl
    Ama Yds'nin sitesinde iş güvenliği sekmesinde bir bot var boğazı uzun bileği tutar, çelik burun takviyeli tabanlı filan sanki onun aşık kemiklerine dışardan destekler diktirirsem işimi görür gibi (lütfen görsün 90liraya kapatalım bu konuyu)

Ellerimize TEX Forte GT 07 SoftJel Eldiven takıyoruz 80tl de onlar.

En en ucuz ürünlerle bile ortalama 600tlye ancak çıkıyoruz.

Bir sohbet esnasında bir abi cebinde benzin parası olmayan çocuklar motora biniyor demişti de zoruma gitmişti, üzerinde ekipman olmayan çocuk olmayım bari 🤣

Bütçem bu kadar, normalde giyim konusunda bir şeyi seçtim mi asla vazgeçmem kararsızda kalmam 5 dakikada alışverişimi tamamlar çıkarım ama normal kıyafetler değil bunlar o yüzden tavsiyeleriniz benim için önemli.

Saygı ve Selamla...

Bu arada Kayseride motosiklet ekipmanları mağazası yok bayiilerde dandik ürünlere astronomik fiyatlar veriyorlar, önümüzdeki haftasonu çok kısa bi süre Antalya'da olacağım bu ürünleri bulabileceğim en azından deneyebilecegim bi yer tavsiye ederseniz çok sevinirim.

---------------------------------------

Motorcu çocuk değil, Motosikletli Beyefendi diyecekler 😎
    Konu Mustafa B. tarafından (10.Nisan.2017 Saat 06:17 ) değiştirilmiştir.
    --------------------------

Ali Alp
    özel güvenlik
     Hyosung GV 250
     Antalya
    Beğenmiş
    4,161
    Beğenilmiş
    1,148
    Saydığın ekipmanlar is görür. Çok yüksek kalite ekipmanlar özellikle süper suport kullananlar için hayati önem taşıyor. Biz chopper larla yüksek hizlara cikmadigimizdan aldığımız risk nispeten az. Ancak ne kadar iyi kalite o kadar iyi koruma olduğunu unutmamak lazım.
    Kıyafetler darbeden çok surtunmeden korumak için yapılır genelde ancak sırt ve eklemlerde darbe emiciler bulunur.

Antalyada en uygun fiyata ürün bulabilecegin yer sanırım dokuyucu ticaret olur. Sanal magazasindan ürünlere bak hatta telefonla ara istediğin beden var mı diye.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Mustafa B. (10.Nisan.2017) Bunu beğendi.

Mustafa B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mustafa BULU
    Bilişim
     Regal Raptor DD-150 E2
     Kayseri
    Beğenmiş
    122
    Beğenilmiş
    153
    Ali teşekkürler kardeşim, araştırayım kısmetse uğrarım. Gelmişken Antalya grubuyla tanışmakta istiyorum ama antalya'da kalp ameliyatı geçiren bi abim var onu alıp dönecem Kayseriye. Bir gece erken gelip konaklarsak mutlaka bulurum sizi 🤘

--------------------------

Ali Alp
    özel güvenlik
     Hyosung GV 250
     Antalya
    Beğenmiş
    4,161
    Beğenilmiş
    1,148
    Alıntı Mustafa B. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali teşekkürler kardeşim, araştırayım kısmetse uğrarım. Gelmişken Antalya grubuyla tanışmakta istiyorum ama antalya'da kalp ameliyatı geçiren bi abim var onu alıp dönecem Kayseriye. Bir gece erken gelip konaklarsak mutlaka bulurum sizi 🤘

Tanışmayı isterim ancak haftasonu antalyada olamiyacagim büyük ihtimalle. Hatta bizim gurubun bi kısmınida yanımda kampa götürmeyi planlıyorum

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yusuf Iman
    helikopter teknikeri
     Regal Raptor DD250e-9b
     izmir bornova
    Beğenmiş
    55
    Beğenilmiş
    119
    Ekipman gerçekten mühim bir mevzu.birde bir kez kalşteli alıp uzun yıllar kullanılabilmeli.ben biraz bu mantığı güdüyorum.önümüz yaz,yavaş yavaş özellikle kışlık ekipmanları toplaman sarsmaz zannederim bütçeni.her ay gözüne kestirdiğin bi ekipmanı alabilirsin bence

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)