Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546

İslam ve İnsanlık Aleminin Başı Sağolsun

yas2.jpg

Herkese Selamlar Arkadaşlar,

İki gündür gerçekten çok üzgünüm.Yeni Zelanda da vuku bulan elim hadise neticesinde 49 masum Şehit edilmiştir.49 Ailenin ocağına ateş düşmüştür.40 da yaralı olan varmış maalesef.Hepsine acil şifalar diliyorum.Bu elim hadiseyi gerçekleştiren şahıs ve zihniyeti de Allah'a havale ediyorum zira bizler üç maymunu oynamaya devam ettikçe bunların sonu gelmeyecektir.Filistin,Arakan,Myanmar,Doğu Türkistan,Suriye,Irak,Yemen ve daha nice Müslüman ülkeler zulüm altında inlemektedirler.Bunların hesabı diğer tarafta sorumlularından sorulacağı kadar bizlerin de boynumuzda bir vebal olarak asılı durmaktadır.Ufak bir öz eleştiri yapmak istiyorum.Raptor Riders olarak siyasi ve ideolojik konu ve söylemlerden uzak duruyoruz.Ancak bu olay gibi bazı meselelere de bu ülkenin birer evladı olarak sessiz kalmamız da çok şık ve etik olmaz kanaatindeyim.Kimsenin konu hakkında yazmadığını görünce en azından ilk adımı ben atıp içimdeki üzüntüyü paylaşmak istedim.

Benim işim Turistler ile.İnanın her sezon 150-200 bin tanesi ile görüşmek durumundayım.Biz Türklere ve İslama bakış açıları öyle anlatıldığı gibi,TV lerde gösterildiği gibi kardeşlik türküleri eşliğinde gülücükler değil.Bilakis adamların çok büyük bir oranı İslam ve Türklerden nefret etmekte,hoşlanmamakta veya antipati duymaktadır.Buraya gelmelerinin tek nedeni mantık sınırlarını zorlayan misafirperverlik,ikram ve ucuz fiyatlardır.Samimiyetine inandığım bir müşterimin bana söylediklerini aynen aktarıyorum."

"Eray biz istesek de dost olamayız,birbirimizi sevemeyiz.1400 yıllık İslamın sancaktarlığını,korumalığını 1200 yıldır yapan ve bunu dünyaya yayan Türkler dir.Avrupanın ensesinde 350 yıl Selçuklu ve 650 yıl Osmanlı at sürmüş.İstesek de birbirimizi sevemeyiz.Ticari ilişkiler yüzünden birbirimizi idare eder ve iyi geçinmeye çalışırız.Ama sizi asla AB ye almayız."

Evet,durum aynen budur.Bizim kimseyle,hiç bir inançla derdimiz yoktur ve olamaz da.Biz karşı takımın avrupa da yenilmesini isterken maçın sonunda bana gelen turist dayı "Türkleri yendiler" demektedir.Yani takımın adı önemli değil.Onlar için yendikleri "Türkler" dir.Adamlar halen İstanbul'a konstaninapolis demektedirler.Halen Ayasofya da hak iddiası içindedirler.Modern Batı biz ise Barbarız ! Böyle çağdaşlık da modernlik te olmaz olsun.Raptor Riders Ailesi olarak bu konulardan elbette uzak duralım.Ancak infiale neden olan bu gibi olaylarda da en azından bir başsağlığı dilemek,üzüntümüzü dile getirmek,insanların acısını paylaştığımızı yazmak da benim kanımca insan olmanın gereğidir.Bu ister Müslümana,ister Hiristiyana veya isterse de Ateist e yapılsın.
    Eklenen Resimler Eklenen Resimler
    • Dosya tipi: jpg yas.jpg (22.5 KB (Kilobyte), 29 Kez İndirilmiş)
    CELİL (16.Mart.2019), Deepoxy (17.Mart.2019), erkopaşa (16.Mart.2019), kurt (17.Mart.2019), Mehmet A. (16.Mart.2019), mxsrn (17.Mart.2019), NanoGuardian (17.Mart.2019), newmoon06tr (17.Mart.2019), Ömer (16.Mart.2019), Rutkay Ediz (17.Mart.2019) Bunu beğendi.
    Konu Eray Aksoy tarafından (17.Mart.2019 Saat 23:27 ) değiştirilmiştir.

Ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ömer Yahşi
    End. Soğutma Sist. Satışı
     BMW R1200GS
     İstanbul - Büyükçekmece
    Beğenmiş
    10,780
    Beğenilmiş
    2,443
    Eray yüreğine sağlık güzel ve hepimizin ortak hisleri. Kimsenin senden farklı düşündüğünü sanmıyorum.
    Hepimizin içi yanıyor ama yapabileceğimiz ancak bu.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    CELİL (16.Mart.2019), Eray Aksoy (16.Mart.2019), erkopaşa (16.Mart.2019), kurt (17.Mart.2019), Mehmet A. (16.Mart.2019), newmoon06tr (17.Mart.2019) Bunu beğendi.
    Konuştuğun zaman sadece bildiklerini tekrar edersin, ama dinlersen, yeni şeyler öğrenebilirsin!

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı Ömer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eray yüreğine sağlık güzel ve hepimizin ortak hisleri. Kimsenin senden farklı düşündüğünü sanmıyorum.
    Hepimizin içi yanıyor ama yapabileceğimiz ancak bu.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zaten buradaki arkadaşlarımızın ortak düşüncesinin de bu yönde olduğuna emin olduğumdan dolayı alenen yazabildim.Yoksa yazıp gereksiz bir polemik başlatmış olurdum ki bunun da kimseye faydası olmazdı.Benimkisi karınca misalidir.Hani Karıncaya küçücük haliyle neye faydası olacağı söylendiğinde "Elimden gelen ancak budur ama en azından saffım belli olur" demiş ya.İşte benimkisi de o mantık yani.
    CELİL (16.Mart.2019), Deepoxy (17.Mart.2019), erkopaşa (16.Mart.2019), kurt (17.Mart.2019), Mehmet A. (16.Mart.2019), newmoon06tr (17.Mart.2019), Ömer (16.Mart.2019) Bunu beğendi.

erkopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erkan dülger
    Öğretmen
     Vl 800 VOLUSİA BATTALGAZİ
     Ankara/Gölbaşı Antalya/Manavgat
    Beğenmiş
    9,826
    Beğenilmiş
    4,192
    Yazıp yazıp siliyorum.
    Ne diyeceğimi ne yazacağımı bilemiyorum.
    Rabbim sana havale ediyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    CELİL (17.Mart.2019), Deepoxy (17.Mart.2019), Eray Aksoy (16.Mart.2019), kurt (17.Mart.2019), newmoon06tr (17.Mart.2019) Bunu beğendi.
    “Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur."
    Voltaire

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı erkopaşa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazıp yazıp siliyorum.
    Ne diyeceğimi ne yazacağımı bilemiyorum.
    Rabbim sana havale ediyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gerçekten ben de yazarken defalarca yazdığım kelimeleri sildim yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermesin diye.Çok üzücü bir durum.Onca hazırlığı,onca sayfa manifestoyu,canlı yayını falan bir kişi ile bağdaştırmak mümkün değil.Bunun arkasında başka bir el var.Tüm dünyanın bu tür oyunlara gelmemesi ve çok dikkatli hareket etmesi lazım.Yoksa bu ateş herkesi yakıp yok eder maalesef.
    CELİL (16.Mart.2019), erkopaşa (17.Mart.2019), kurt (17.Mart.2019), newmoon06tr (17.Mart.2019) Bunu beğendi.

kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mehmet demirtaş
    güvenlik uzmanı
     regal raptor 250cc daytona
     ankara
    Beğenmiş
    2,144
    Beğenilmiş
    664
    Eray aynen duygularımıza tercüman oldun ALLAH razı olsun ölenlerede ALLAH rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Güzel Dostlara Sevgiyle Gönderildi
    CELİL (17.Mart.2019), Deepoxy (17.Mart.2019), Eray Aksoy (17.Mart.2019), mxsrn (17.Mart.2019), newmoon06tr (17.Mart.2019) Bunu beğendi.

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı kurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eray aynen duygularımıza tercüman oldun ALLAH razı olsun ölenlerede ALLAH rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Güzel Dostlara Sevgiyle Gönderildi

Allah sizlerden de razı olsun.Teşekkür ederim.
    CELİL (17.Mart.2019), newmoon06tr (17.Mart.2019) Bunu beğendi.

Deepoxy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Taner Bayındır
    dalgıç
     Regal Raptor Daytona 350
     Sakarya
    Beğenmiş
    77
    Beğenilmiş
    6
    Paylaşım için teşekkürler Eray, hislerimize tercüman olmuşsun. Saldırıda ölenler inancımıza göre şehittir. Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun. Gerçekten unutmuyorlar, o hislerini hep canlı tutuyorlar, yeni kuşaklara da aşılıyorlar. Sırbistanın Niş kentin de bir müze vardı kafa tası müzesi giden arkadaşlar bilir, müzeye devamlı öğrencileri getiriyorlar ve kendi halklarının kahramanlığını anlatırken Osmanlının da bu yerde onların askerlerini nasıl öldürdüğünü anlatıyorlar. O yüzden bizde uyanık olmalıyız. Selam ve hürmetle dostlar.
    CELİL (17.Mart.2019), Eray Aksoy (17.Mart.2019), erkopaşa (17.Mart.2019), mxsrn (17.Mart.2019), newmoon06tr (17.Mart.2019) Bunu beğendi.

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Alıntı Deepoxy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paylaşım için teşekkürler Eray, hislerimize tercüman olmuşsun. Saldırıda ölenler inancımıza göre şehittir. Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun. Gerçekten unutmuyorlar, o hislerini hep canlı tutuyorlar, yeni kuşaklara da aşılıyorlar. Sırbistanın Niş kentin de bir müze vardı kafa tası müzesi giden arkadaşlar bilir, müzeye devamlı öğrencileri getiriyorlar ve kendi halklarının kahramanlığını anlatırken Osmanlının da bu yerde onların askerlerini nasıl öldürdüğünü anlatıyorlar. O yüzden bizde uyanık olmalıyız. Selam ve hürmetle dostlar.

Aynen öyle.Biz bazen geçmişimiz ile ilgili rahatsızlıklar yaşayıp kim ve nerden geldiğimizi unutabiliyoruz.Ancak yemin ederim ki o zihniyet asla bizim geçmişimizi unutmuyor ve unutmayacak da.Haa bize düşen ne bu durumda ? İyi ilişkiler kuracağız,politik davranacağız ve asla kış uykusuna yatmayıp her daim uyanık olacağız.Bizden kimseye en ufak bir zarar gelmesin.Ama bize uzanacak eli de kırıp bu vatanın ve milletin şerefine leke sürdürmemek için hazır olacağız.
    CELİL (17.Mart.2019), Deepoxy (19.Mart.2019) Bunu beğendi.

Raci06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Raci ARTUN
    Mühendis
     YAMAHA XVS950 ( Kızıl Gonca)
     ANKARA GÖLBAŞI
    Beğenmiş
    11,899
    Beğenilmiş
    2,331
    Terliksi hayvan kadar zekası olmayan bir zavallının yaptığı alçak saldırı hepimizi derinden etkiledi.
    Bu canlı türünü değişik dinlerde ve inançlarda pariste, londrada, tokyo metrosunda, istanbul havaalanında, ankara kızılay güvenparkta..gördük.
    Demem o ki terörün dini imanı milleti kökeni yoktur terörist teröristtir.
    Bu alçak yüzünden yeni zellandalılarla veya diğer milletlerle düşman olmak geçmiş defterleri karıştırıp dedelerimizin savaşlarından kalma düşmanlıkları yeniden alevlendirmek bu teroristlerin değirmenine su taşımak olur.
    Onların tam da istediği budur.
    Tam da tersine , yapılacak iş çanakkaleye gelip bizim topraklarımızda ölen anzak askerlerinin yasını kendi şehitlerimizle birlikte tutmaktır. Bu terör ve ondan beslenen derin devletlere tokat gibi cevap olacaktır.
    Düşmanlık ve barış tıpkı gülümseme ve ağlama gibi bulaşıcıdır. Yüce önderimizin altın değerinde bir sözünü de yazmadan edemeyeceğim. Mecbur kalınmadıkça yapılan savaş cinayettir.
    Eray yazının son bölümünde 'regal raptor' ailesi demişsin. Dil sürçmesi sanırım. Raptor Riders ailesi demek istedin biliyorum.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    CELİL (17.Mart.2019), Eray Aksoy (17.Mart.2019), erkopaşa (18.Mart.2019), newmoon06tr (18.Mart.2019) Bunu beğendi.
    HAYATTA EN HAKİKİ MURŞİD İLİMDİR. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)