Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 59 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

El_Mariachi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

volkan eken
    Mühendis/Exper
     RR DD250E9-B
     Türkiye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    [/quote]Arkadaşlar her bir eklediğiniz sistem için ayrı elektrik tesisatı döşetmelisiniz ve her elektrik tesisatına role koydurmayı sakın unutturmayın bende 4 adet elektrik tesisatı var hepsi ayrı çekildi.Bir tanede 5li sigorta paneli aldırdım taktırdım motoruma hepsi sigorta paneline baglı hangisinde sorun varsa panelden onla ilgili sigorta atıyor ve nede oldugunu anlıyorum sıgortayı değiştirip yoluma devam ediyorum.[/quote]

abi sana bu sistem kaç paraya mal oldu?? senin bahsettiğin şekilde okan arkadaşımızın sistemi sorunsuz çalışır mı??
    34 J 1239-A Rh(+)İnsan her gün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo görmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir- Goethe-

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper idikurt
    Bankacı
     Yamaha XVS 1300 A Midnightstar
     İsntabul - Sancaktepe
    Beğenmiş
    514
    Beğenilmiş
    573
    Valla elektrikten anlayan ustanın cebine 10 ytl verdim tanıdıktı.7 ytl sigorta paneli toplam 17 ytl ye.
    Okan arkadaşıızın sistemine gelince sislerin hepsini baglarsa olur ama ıcındekı ampullerı değiştirmek gerekir yoksa elektrik tesisatıyla ilgisi yok aküyle ilglidir.En iyi aküyü bile alsa eğer sislerin ampulleri cok yıyıorsa olmaz benım sislerde 50lik ampul var 2*50 100 yiyor anlıyacagınız ben sadece selektor amalı kullanıyorum yoksa devamlı yaksam 10 dakkaya akü biter dostum eger sureklı kullanmak ıstıyorsan 25 kot içine 2*25 50 aküye fazla yüklenmez.

okan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Alıntı aidikurt Nickli Üyeden Alıntı
    Valla elektrikten anlayan ustanın cebine 10 ytl verdim tanıdıktı.7 ytl sigorta paneli toplam 17 ytl ye.
    Okan arkadaşıızın sistemine gelince sislerin hepsini baglarsa olur ama ıcındekı ampullerı değiştirmek gerekir yoksa elektrik tesisatıyla ilgisi yok aküyle ilglidir.En iyi aküyü bile alsa eğer sislerin ampulleri cok yıyıorsa olmaz benım sislerde 50lik ampul var 2*50 100 yiyor anlıyacagınız ben sadece selektor amalı kullanıyorum yoksa devamlı yaksam 10 dakkaya akü biter dostum eger sureklı kullanmak ıstıyorsan 25 kot içine 2*25 50 aküye fazla yüklenmez.
    bencede hiç uğraşmayın selektör amaçlı kullanılsa daha iyi olur ....
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA CAPONORD ETV 1000
    APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

volkan eken
    Mühendis/Exper
     RR DD250E9-B
     Türkiye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    galiba haklısınız, selektör amaçlı yeterli olur hatta hiç yanmasa bile okan arkadaşımıznkiler gibi 2si goruntu olsa bile olur, zira ben bayıldım 4lü sis olayına..
    34 J 1239-A Rh(+)İnsan her gün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo görmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir- Goethe-

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    benn 2 tane daha bağlatmayı düşünüyom... koruma demirinin üzerine radyatörle aynı hizaya gelecek şekilde ... nasıl olsa elektiriğe bağlatmıyozz yaa farketmezz..çok da güzel olur kanaaatindeyim...
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

volkan eken
    Mühendis/Exper
     RR DD250E9-B
     Türkiye
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı okan Nickli Üyeden Alıntı
    benn 2 tane daha bağlatmayı düşünüyom... koruma demirinin üzerine radyatörle aynı hizaya gelecek şekilde ... nasıl olsa elektiriğe bağlatmıyozz yaa farketmezz..çok da güzel olur kanaaatindeyim...
    :lol: abi abartmış olmaz mısın?? bence böle cok iyi..

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    :lol: abi abartmış olmaz mısın?? bence böle cok iyi..[/quote] valla bi deniiiim olmassa sökerim ...bazen hiç akla gelmeyecek şeyler umduğundan güzel olabiliyo ... denemekte fayda var
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

Ahmet N. ÖZCİVELEK
    Memur
     RR-250 e9
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Arkadaşlar. Genelde yanlış anlaşılan bir hususu dikkat-i alinize çekmek isterim. Motor çalışırken elektriği sağlayan alternatör ya da şarj dinamosu denen ve motor tarafından dönderildiğinde elektrik üreten bir elektrik motorudur. Bu aynı zamanda aküyü de şarj eder (motor çalıştığı sürece). Eğer motor çalışırken akü boşalırsa bu alternatörün çalışmadığını ya da aşırı yüklendiği için voltajın düştüğünü, aküyü şarj etmek bi yana veremediği gerekli fazla akımın aküden yüke (lambalar vs.) aktığını gösterir. Ayrıca tesisatı ve sigortaları yenilemeniz de tek başına bişey ifade etmez. Daha güçlü bir alternatör gereklidir. Eğer alternatörü aşırı yüklerseniz fazla ısınır ve ya sarımlar yanar ya da regülatörü ( hemen sınav bilginizi sınayım buna aynı zamanda konjüktör denir) yakarsınız. Çoğu arabanın alternatörün içindedir bu redülatör. Ama motorlarda ayrı galiba (iyi kii. Daha ucuza değişir). Her neyse aman dikkate. İş akü işi kadar kolay değil. Alternatör/regülatör davasını yakarsanız akü bitene kadar kullanırsınız motoru sonra da yolda kalırsınız (çünkü ateşleme sistemi de elektrik kullanıyor). Garantiye de girmez. Pahalı olur

engin bahar
    astronot
     250
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    süper hip hop şarkısı olur bu entry
    düz mantık atasözü: söz sükutse gümüş altındır

emrahkucukgirgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emrah Küçükgirgin
    Mühendislik
     DD250-9B
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Alterantörün durumunu ölçmek mümkün mü?
    Krom aşkı ile parlak yarınlara ...

Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)