Kullanýcý Adý: Þifre: - Þifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Deðil misiniz? Lütfen Kayýt Olun!
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Berkay Rp
    Ögrenci
     YOK
     Aydýn
    Beðenmiþ
    36
    Beðenilmiþ
    23

Regal Raptor 150 cc

Arkadaþlar merhaba. Konuyu yanlýþ yere açtýysam eðer affola. Baþlýkta belirttiðim RR 150 cc modelini almayý düþünüyorum öðrenci olduðum için bütçe anca buna yetiyor. Bu motoru kullanan, motor hakkýnda tecrübesi olan arkadaþlar acaba motor hakkýndaki bilgi ve tecrübelerini bizimle paylaþabilirler mi ? Motor hakkýnda her yönden bilgiyi bu baþlýkta toplayabilirsek en azýndan diðer almayý düþünen arkadaþlar da ilerde bu baþlýktan faydalanabilir. Þimdiden teþekkür ediyorum.
    tarhkan (05.Mayýs.2017) Bunu beðendi.

1
    1
     1
     1
    Beðenmiþ
    264
    Beðenilmiþ
    200
    Al düþünme temiz olsun yeter.. 120 hatta 130 görürsün stabil 100 ile gidersin 12 kuruþ yakarsýn tabi benzin arttý 15 olmuþtur o

Tugay GÃœREÅžEN
    Teknik Destek
     Honda Shadow VT750C
     Ä°zmir-Bornova
    Beðenmiþ
    247
    Beðenilmiþ
    174
    150 baþlangýç için gayet iyi ama daha önce motor kullandýysan tecrübeliysen 150 ye alýþtýktan sonra sana yetmeyecektir þahsen bende öyle oldu, motorun hýzlanmasý ilk viteslerde iyi ama sonraki viteslerde baya bi hantal kalýyor rampa vs çýkarken 100 ile gidiyorsan 90-85 e falan düþüyor çekiþi zayýf ama diyorsan ki bütçem bu çok güç aramýyorum o zaman gayet ideal özellikle yakýþý çok iyi 20 lira benzin ile 1 hafta bindiðimi biliyorum :D Bedirhan nasýl kullanýyordu bilmiyorum ama ben 120 bir kere yokuþ aþaðý yaptým ondada zaten motor abi nolur yapma diye aðlýyo :D

1
    1
     1
     1
    Beðenmiþ
    264
    Beðenilmiþ
    200
    Alýntý Tugay Güreþen Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    150 baþlangýç için gayet iyi ama daha önce motor kullandýysan tecrübeliysen 150 ye alýþtýktan sonra sana yetmeyecektir þahsen bende öyle oldu, motorun hýzlanmasý ilk viteslerde iyi ama sonraki viteslerde baya bi hantal kalýyor rampa vs çýkarken 100 ile gidiyorsan 90-85 e falan düþüyor çekiþi zayýf ama diyorsan ki bütçem bu çok güç aramýyorum o zaman gayet ideal özellikle yakýþý çok iyi 20 lira benzin ile 1 hafta bindiðimi biliyorum :D Bedirhan nasýl kullanýyordu bilmiyorum ama ben 120 bir kere yokuþ aþaðý yaptým ondada zaten motor abi nolur yapma diye aðlýyo :D
    valla ben 135 bile gördüm :D 2 kiþi hemde ama ibre bozuktu herhalde :D

Tugay GÃœREÅžEN
    Teknik Destek
     Honda Shadow VT750C
     Ä°zmir-Bornova
    Beðenmiþ
    247
    Beðenilmiþ
    174
    Alýntý Rednexi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    aynen o ibre olayý var ya telefondan ölçtüm bi gün 110 yaptým telefonda 90 gösterdi þuanki motorda o 110 ile bu 110un ayný olmadýðýný anladým :D

Umut Soydaner
    Öðrenci
     Regal Raptor 250 CC Daytona
     Ýstanbul - Fatih (Avrupa Yakasý)
    Beðenmiþ
    430
    Beðenilmiþ
    217
    Alýntý Rednexi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Benim motorum hatalý olmaz Bedirhan, sen yanlýþ görmüþsündür.
    Rednexi (05.Mayýs.2017) Bunu beðendi.

Berkay Rp
    Ögrenci
     YOK
     Aydýn
    Beðenmiþ
    36
    Beðenilmiþ
    23
    Ýlk motorum olacak daha önce kullanmadým kendimi bildim bileli araba kullanýrým hep ama artýk bi cruiser almaya karar verdim bu motorlara olan hayranlýðýmý bastýramayarak Yani hýz konusunda 90 ný geçeceðimi düþünmüyorum arkadaþlar sonuçta hýz istesem cruiser almam zaten Peki kronik sýkýntýsý falan var mý bu modelin ? Bana sürekli sýkýntý çýkaracak bir model mi ? Her hafta sanayide olmak istemem çünkü. Alýnca ben tabi düzenli olarak bakýmlarýný yaparým, motoru zorlamadan kullanýrým.

Tugay GÃœREÅžEN
    Teknik Destek
     Honda Shadow VT750C
     Ä°zmir-Bornova
    Beðenmiþ
    247
    Beðenilmiþ
    174
    Dediðin þekilde motoru zorlamaz ve periyodik bakýmlarýný yaparsan hiç bir sýkýntý çýkmaz ben 12 bin km yaptým bakýmlý bir þekilde sadece hava hortumu deforme olduðu için yýrtýldý oda pahalý birþey deðil ki Ýzmir Ýl Sorumlusu Hikmet þefimiz ile hava hortumuna pratik bir çözüm bulduk birdaha sýkýntý yapmadý, sattýðým kiþidende hiç bir þikayet gelmedi yani temizine denk gelirsen ve sende ayný özenle bakarsan sorunsuz binersin. Hýz konusu þehir içinde gayet yeterli zaten uzun yol istersen yetmiyor sadece

Berkay Rp
    Ögrenci
     YOK
     Aydýn
    Beðenmiþ
    36
    Beðenilmiþ
    23
    Yok ya ben uzun yolda da zaten 80-90 la anca giderim geze geze Daha güzel olur hem geçtiðim yerleri yavaþ yavaþ görerek izleyerek geçerim hem de daha uzun yýllar motor kullanmak için bir önlem almýþ olurum Sýfýr alabilecek bütçem maalesef yok ancak Sahibinden de 5000 km altý bayaðý uygun fiyatlara ilanlar görüyorum. Tabi tecrübesizim kendim test edemem motoru bunun için ustaya falan gösteririm alýrken. Nasipte ne varsa o olur zaten hayýrlýsý diyelim
    tarhkan (06.Mayýs.2017) Bunu beðendi.

wademacum - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

Sarper Doðan
    Ýnþaat Mühendisi
     Regal Raptor DD150E-2
     Mersin
    Beðenmiþ
    13
    Beðenilmiþ
    5
    Merhaba Berkay,
    Arkadaþlar sorularýna cevap vermiþ bende bir 150 kullanýcýsý olarak makine hakkýnda düþüncelerimi yazmak istedim.
    Motorumu ikinci el aldým 2014 model 10binde satan arkadaþ bana güven verdiði için ustaya götürmedim kendim motorun sesini dinledim akünün lastiklerin ve frenlerin durumuna baktým uðraþmam gerekeceksede uðraþýrým dedim sonuçta benim istediðim motora bineyim deðildi sadece.
    Arkadaþlarým 150 lik olduðu için almamam konusunda ýsrar ettiler uzun yola çýkmaz þehir içinde zorlanýrsýn tarzýnda cümleler duydum sürekli ama þuan kullandýkça görüyorumki yeþil ýþýk yandýðýmda herkese aynamdan bakýyorum ;). Uzun yol olarak dersende adanadan aldým motoru mersine gelirken 110 civarý yaptý hiç durmadým herhangi bir bakým yaptýrmamýþtým, bunun dýþýnda bir tecrübem yok.
    Motorun bu derece saðlam çýkmasýný beklemiyordum ben tabiki temiz bakýlmýþ olmasýnýnda etkisi vardýr fakat ehliyeti yeni aldým alana kadarda 2 hafta yattýðýný bilirim her seferinde tek marþta çalýþtý þuana kadarda hiçbir sorun yaþamadým ve aldýðýmdan beri hala hiçbirþey yapmadým motora içim gidiyor tabi makineye birþey olacak diye ama yapacam en kýsa zamanda. Orjinal lastikler sýkýntý imkanýn varsa deðiþtirmeni tavsiye ederim. Aklýma gelenler þimdilik bukadar sormak istediðin herhangi birsey varsa çekinmeden sorabilirsin.
    CELÝL (05.Mayýs.2017) Bunu beðendi.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)