Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

ethem çelik
    öğrenci
     regal raptor spyder 350 e6
     izmir kemalpaşa
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    6

Gidon değişimi

Merhaba arkadaşlar motorunun gidonunu değiştirmeye karar verdim linkteki gidondan takmayı düşünüyorum ama daha önce böyle bir gidonunu motor sürmedigimden terettütlerim var daha önce böyle bir gidonlu motor sürmüş arkadaşlar yorum yapabilir mi sürüş açısından biraz zor konforsuz gidi duruyor.
    https://www.google.com.tr/search?q=c...e2O5vnZ80S0lM:

Oğuzhan Ocak
    Öğrenci
     YAMAHA XVS 950A
     Bursa
    Beğenmiş
    2,351
    Beğenilmiş
    1,808
    Elbet alışırsın gidona ama benim fikrim uzun yolda yorucu olacağından yana kısa mesafede sıkıntı olmaz diye düşünüyorum
    centaur (24.Haziran.2017), slark (24.Haziran.2017) Bunu beğendi.
    No fear! No rules! No limit! 8)

İlker KENAR
    EmekLi Devlet Mağduru
     DD-250-e-10 Spyder
     ESKİŞEHİR
    Beğenmiş
    6,782
    Beğenilmiş
    3,487
    Ethem merhaba;
    Boyun ve kol uzunluğun yeterliyse iş sadece alışmaya bakar. Sürdükçe alışırsın. Fren ve debriyaj tellerin ve kabloları da değişecek. Genelde şehir içi kullanacaksan sorun yok lakin uzun yolda kolların sürekli yukarıda olacağı için uyuşma yaşayacaksın. Böyle bir gidon için sağlam kol gerekiyor .. Şimdiden hayırlı olsun..
    slark (24.Haziran.2017) Bunu beğendi.

İbrahim Berk Adıgüzel
    LCW-IT Destek, Amatör Dövmeci :)
     Yamaha XV950A
     İstanbul - Bahçelievler (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    3,277
    Beğenilmiş
    3,212
    Ethem selam, gidon alırken omuz mesafesini geçirmemeye dikkat etmek lazım çünkü uzun yolda kollar sürekli yukarıda kalınca ellerde uyuşukluk yaşıyorsun. Ben de daytonaya mızrak uçlu apache gidon taktım biraz zahmetli bir süreç açıkçası. Eğer alabiliyorsan gidonun riser bağlantı yerleri 30mm elcikleri de 22mm olanından alman lazım ama spyder cihazlarda zaten hali hazırda kullanılan riser yüksek olduğu için böyle bir gidonda riser değişimi de şart yoksa hem çok garip duruyor hem de aşırı yüksek oluyor o yüzden kısa riser da alacağın gidona göre alman gerekecek. Spyder makinalarda riser alttan tek vidalı, o yüzden çok rahat bir şekilde riser bulabilirsin istediğin şekilde gidon yükseleceği için teller ve fren hidrolik hortumu da değişmesi gerekiyor, bire bir aynı fren hidrolik hortumu yok birazcık daha geniş (1-2mm çapta) hortum bulabiliyorsun genellikle o da fren için birazcık daha az basınç oluşması demek yani freni birazcık daha fazla sıkman gerekecek gaz ve debriyaj telleri de bulmak biraz zor, özel yaptırmak gerekiyor o durumda da tanesine 60tl gibi bir fiyat çıkıyor ama Ömer abi ATV makinaların tellerinin olduğunu iletmişti onu bir araştırmak lazım
    Can Akkuzuluoglu (24.Haziran.2017) Bunu beğendi.

ethem çelik
    öğrenci
     regal raptor spyder 350 e6
     izmir kemalpaşa
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    6
    Uzun mesafe dediğin kaç km kadardir hocam ben okula her gün motorla gidip geliyorum buda toplam 75 km yapiyor

Göksel Özünver
    Satış
     Regal Raptor DD 350 E-6
     İzmir - Bornova
    Beğenmiş
    473
    Beğenilmiş
    352
    kardeşim benzer bir gidon kullanan birisi olarak ben tavsiye etmiyorum. evet görüntüsü falan çok hoş ama açtığı dertler inan ki bitmiyor.

öncelikle yüksek gidona uygun gaz ve debriyaj telleri bulmak çok sıkıntılı. başka tellerden uydur kaydır bir şeyler yapman lazım. yine de sağlıklı bir verim alınamıyor. ben mesela sırf bu nedenden dolayı yanımda sürekli yedek tellerle dolaşıyorum, ne zaman kopacağı belli olmuyor.

bir diğer sıkıntı ise fren hortumu. maalesef bizimkilere uygun uzun fren hortumu satılmıyor, ben uzun bir fren hortumu taktım ancak normalden daha kalın. akabinde fren merkezi, kaliper ve diskler bozuldu çünkü basınç farklılığı oluyor ister istemez. bu arada daha kalın olduğu için fren sertliği de düşüyor.

kısacası ağzı yanmış birisi olarak önermiyorum. şimdiki aklım olsaydı takmazdım. ama yok ben bir şekilde hallederim dersen ve gerçekten de halledersen tecrübelerinden faydalanmak isteriz.

İbrahim Berk Adıgüzel
    LCW-IT Destek, Amatör Dövmeci :)
     Yamaha XV950A
     İstanbul - Bahçelievler (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    3,277
    Beğenilmiş
    3,212
    Alıntı slark Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun mesafe dediğin kaç km kadardir hocam ben okula her gün motorla gidip geliyorum buda toplam 75 km yapiyor
    37-38 km baktığında çok bir mesafe değil gibi duruyor ama hesabını şöyle yapabilirsin, o mesafeyi ne kadar sürede gidiyorsun kolları indirmeden sürekli eller gidonda? o kadar süre boyunca boştayken bir dene bakalım titreşim ve kol kuvveti uygulamayı geçtim şimdilik sadece ellerin havada omuz mesafesinden yukarıda bir deneme yap hadi buna bir şekilde aşabilirsin alıştığında ama Göksel ve benim de daha önce belirttiğim gibi bağlantılar biraz sıkıntılı malesef

Ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ömer Yahşi
    End. Soğutma Sist. Satışı
     BMW R1200GS
     İstanbul - Büyükçekmece
    Beğenmiş
    10,780
    Beğenilmiş
    2,443
    Ethem şu başlığı bir incele istersen, sana faydası olacaktır.

http://www.raptorriders.com.tr/forum...ighlight=gidon
    FouL (29.Haziran.2017), hakansrt (29.Haziran.2017) Bunu beğendi.

hakan sert
    Mali Müşavir
     kanuni phantom
     Kayseri
    Beğenmiş
    72
    Beğenilmiş
    48
    Alıntı gabriel cash Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim benzer bir gidon kullanan birisi olarak ben tavsiye etmiyorum. evet görüntüsü falan çok hoş ama açtığı dertler inan ki bitmiyor.

öncelikle yüksek gidona uygun gaz ve debriyaj telleri bulmak çok sıkıntılı. başka tellerden uydur kaydır bir şeyler yapman lazım. yine de sağlıklı bir verim alınamıyor. ben mesela sırf bu nedenden dolayı yanımda sürekli yedek tellerle dolaşıyorum, ne zaman kopacağı belli olmuyor.

bir diğer sıkıntı ise fren hortumu. maalesef bizimkilere uygun uzun fren hortumu satılmıyor, ben uzun bir fren hortumu taktım ancak normalden daha kalın. akabinde fren merkezi, kaliper ve diskler bozuldu çünkü basınç farklılığı oluyor ister istemez. bu arada daha kalın olduğu için fren sertliği de düşüyor.

kısacası ağzı yanmış birisi olarak önermiyorum. şimdiki aklım olsaydı takmazdım. ama yok ben bir şekilde hallederim dersen ve gerçekten de halledersen tecrübelerinden faydalanmak isteriz.
    peki bu bahsettiğiniz sorunlar , m gidon veya t gidon için de geçerli midir acaba ?

Göksel Özünver
    Satış
     Regal Raptor DD 350 E-6
     İzmir - Bornova
    Beğenmiş
    473
    Beğenilmiş
    352
    Alıntı hakansrt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki bu bahsettiğiniz sorunlar , m gidon veya t gidon için de geçerli midir acaba ?
    o konuda tam bir bilgim yok ancak yaşanır diye tahmin ediyorum. bu arada aşağıda Ömer abinin attığı linki inceledim, atv gaz teli olayını bir deneyeceğim ben de.
    hakansrt (30.Haziran.2017), Ömer (29.Haziran.2017) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)