Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

ÇağdaŞ
    Sayımcı
     Regal Raptor Spyder
     ANKARA
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    2

Herkeze Teşekkürler ve Yardim lütfen #Ankara

Öncelikle buradaki bir cok kisinin yardimini alarak ve baslarini sisirerek bir motor aldim spyder 350. Ankaradan istanbula gidip motor aldim ali uatada gosterdim ve ankaraya geri geldim

Şimdi soru şu. İsim geregi motoruma sadece bazi aksamlar ve hafta sonlari biniyorum bu yüzden
    Ankarada motor u hangi ustaya gozumuz kapali emanet ede bilir ve yedek parca bakim gibi konu larda yardim ala biliriz.

İkinci olarakda
    Motorumun zincirini yaglamaktan disklerini temizlemeye kadar yapicak ve ayni zamanda yikama yaptiricagim bir yikamaci varmidir.

Herkes kendin yika dicek dogru ama bazen isten gelip yorgun oluyoruz ve o kadar vaktimiz olmaya biliyor

G3121 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ali Alp
    özel güvenlik
     Hyosung GV 250
     Antalya
    Beğenmiş
    4,161
    Beğenilmiş
    1,148
    Yeni motorun hayırlı olsun.
    Ankarada usta pek bilmem Antalyadayim.

Ancak motoru yıkamak yerine benim gibi silebilirsin. 1 tane ıslak bez 1 tane kuru bez silip kurulayarak 10 dakikada motorunu ışıl ışıl parlatirsin.
    Disk temizliği pek ihtiyaç duyulan birsey değildir. Çok gerekli olursa Balata spreyi kullanarak temizleyebilirsin oldukça basit bir işlem.
    Zincirleri kendin yağlamak ile uğraşmak istemessen herhangi bir motor tamirhanesinde yaglatabilirsin ancak kendi yağıni yanında götür kalitesiz spreyler jantlari çok kirletiyor sicrayarak.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ÇağdaŞ
    Sayımcı
     Regal Raptor Spyder
     ANKARA
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    2
    Alıntı alibaba07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni motorun hayırlı olsun.
    Ankarada usta pek bilmem Antalyadayim.

Ancak motoru yıkamak yerine benim gibi silebilirsin. 1 tane ıslak bez 1 tane kuru bez silip kurulayarak 10 dakikada motorunu ışıl ışıl parlatirsin.
    Disk temizliği pek ihtiyaç duyulan birsey değildir. Çok gerekli olursa Balata spreyi kullanarak temizleyebilirsin oldukça basit bir işlem.
    Zincirleri kendin yağlamak ile uğraşmak istemessen herhangi bir motor tamirhanesinde yaglatabilirsin ancak kendi yağıni yanında götür kalitesiz spreyler jantlari çok kirletiyor sicrayarak.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Tesekkur ederim tavsiyen icin. Ben biraz acemiyim kendime cok güvenmiyorum. Bu yuzden yanlis birseyde yapmak istemiyorum anliyacaginiz
    Birde egzozda kararma var acik egzoz oldugundan sanrm. Bunun hskinda bilgi alicam kalama yapilirmi diye

alibaba07 (16.Temmuz.2017) Bunu beğendi.

Ali Alp
    özel güvenlik
     Hyosung GV 250
     Antalya
    Beğenmiş
    4,161
    Beğenilmiş
    1,148
    Korkma yanlış birşey yapmassın. internette zincir nasıl yağlanır diye yaz bin tane video var izle tarif ediolar. ama yanık yağ falan kullanma jant leş gibi oluyor sıçrayan yağlardan. kaliteli zincir yağı al zaten 400-500 km de bir yağlasan yetiyor.
    ben çok tozlu yollara girmişsem balata spreyi ile komple yağdan arındırıyorum tekrar sprey zincir yağı ile yağlıyorum.

egsoz kararmışsa en iyi çözüm egsoz sargı bezi ile sarmak.

ÇağdaŞ
    Sayımcı
     Regal Raptor Spyder
     ANKARA
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    2
    Alıntı alibaba07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Korkma yanlış birşey yapmassın. internette zincir nasıl yağlanır diye yaz bin tane video var izle tarif ediolar. ama yanık yağ falan kullanma jant leş gibi oluyor sıçrayan yağlardan. kaliteli zincir yağı al zaten 400-500 km de bir yağlasan yetiyor.
    ben çok tozlu yollara girmişsem balata spreyi ile komple yağdan arındırıyorum tekrar sprey zincir yağı ile yağlıyorum.

egsoz kararmışsa en iyi çözüm egsoz sargı bezi ile sarmak.
    Egzoz nasil sarilio ki bak onu hic bilmiorum . s

newmoon06tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ali YENİAY
    R CMSGT.
     Suzuki Intruder M-800 (Thunderbolt)
     Ankara
    Beğenmiş
    17,401
    Beğenilmiş
    2,868
    Çağdaş öncelikle motorun hayırlı olsun, allah kaza bela vermesin.
    Ali ALP kardeşimin de bahsettiği gibi; motorunu ıslak bez-kuru bez konseptinde temizlemeni öneriyorum, ben de öyle yapıyorum. Tazzikli su kullanılması taraftarı değilim. Zincir yağlama olayı; arama yaparsan görsel bir çok zincir yağlama videoları var, kendin bunu yapabilirsin, yaptıktan sonra eminim manevi bir haz alacaksın. Disk temizleme; genelde bizim motorlarda ön disklerden gıcırtılı bir ses geliyor, piyasada satılan balata spreyleri ile temizleyebilirsin, bir süreliğine sesi kesse de daha sonra yine geliyor. Ben eryaman da oturuyorum, buralara yakın bir yerdeysen bu konularda sana yardımcı olurum.
    Tekrar hayırlı olsun, tekerin daima düz bassın.
    acryvz (17.Temmuz.2017) Bunu beğendi.

Furkan Canbolat
    Öğrenci
     Regal Raptor Daytona
     İzmir
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    38
    İnternetten doğru kelimelerle aramaları yaparsan her sorunun detaylı videolarını bulabilirsin mümkün olduğunca ustaya gitmeden sorunlarını hlletmeye çalış derim ki bu ilerde sana çok fayda sağlar

Derhan İlyas ÇELİK
    askeri personel
     Regal Raptor DD250-E10
     Malatya
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    23
    ankarada regal raptor parçasi satan yer varmi bildiğiniz

leonraptor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Han_zade
    Memur
     Regal Raptor Daytona DD 250 6c
     Amasya
    Beğenmiş
    33
    Beğenilmiş
    26
    hayırlı olsun. Temizlik motosikletle gezmek kadar sahip makine bütünleşmesini sağlıyor. Hem eksiklerini görüyorsun bakımlarını yapıyorsun hem de emeğin sindiği için daha da çok seviyorsun.
    Arkadaşlara aynen katılıyorum. Önce nemli bezle sonra kuru bezle sil. Sonra boyalı kısımları boya cila ve koruma ile sil ve fiber bez ile parlat. krom için krom parlatıcı kullanırsan çok iyi olur. Diskleri de krom parlatıcı ile silersen balata tozunu da çok mükemmel şekilde temizliyor tavsiye ederim. Hareketli kısımları wd 40 ve iğneli şırıngaya çektiğin yağ ile özellikle göbekleri yağlayabilirsin . Sonra o temizliğin üzerine bir tur tadından yenmez. Haydi kolay gelsin.;))
    Her gün, ilk gün gibi yaşamak, sahip olduğun şeylerin kıymetini bilmek, sağlığına şükretmek... Yaşamak her şeye rağmen güzel

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)