Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Oktay Çelik
    Üniversite Öğrenci
     YOK
     Gaziantep-Şahinbey
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5

Hafif yağ damlatmasi destek lütfen

Merhaba Arkadaşlar Aranıza Dün Katıldım Denebilir. Motorumu Aldım 250d Modeli 2007 model . bugün motorumu kullanırken birşey farkettim. motoru çalıştırınca herhangi bir sıkıntı yok. fakat motorla biraz yol yaptıktan sonra durunca 2 3 max 4 damla yağ damlatıyor daha sonra duruyor. motor sabit çalışır vaziyetteyken yada çalışmıyorken bu sorun yok. biraz yol 3 4 km yaptıktan sonra durunca 3 4 damla atıyor. yağ seviyesine baktım en üst çizginin çok çok az üstünde . sordugum arkadaşlarımdan aldığım yanıtlar şöyle

EN BASİTİ YAĞ FAZLADIR VE MOTORUN BUNU ATIYORDUR.
    MOTORU ÇOK ZORLARSAN VE MOTORUN YAĞI FAZLAYSA KEÇELERİ PATLATMIŞ OLABİLİRSİN.
    (ALLAH MUHAFAZA) MOTORUN ALTINI VURMUŞŞAN SIK RASTLANAN BİR DURUMDUR.

Sizce Sebebi Ne Olabilir Arkadaşlar Buna Benzer Sıkıntı Yaşayan Varsa Aranızda Yardımcı Olursanız Çok Sevinirim.
    acryvz (12.Eylül.2017), spue (12.Eylül.2017) Bunu beğendi.

Süleyman Bal
    Emekli
     Yamaha dragstar 650 sport
     İstanbul
    Beğenmiş
    7,062
    Beğenilmiş
    1,043
    Oktay,
    Aramıza hoş geldin.
    Makinen hayırlı olsun. Kazasız sorunsuz gönlünce sürüşler dilerim.
    Yazdığına göre, bende yağın fazla olduğunu düşünüyorum. Makine soğuduktan sonra el ile kontrol edersen kaçış noktasını bulursun. Diğer seçeneklerdeki arızalar olsa makine soğuk iken ve yerinde de yağ kaçırır. İkinci seçenekte ayrıca yağ yakmaya başlar ve egzozdan koyu bir duman atmaya başlar.
    Keyifli sürüşler.
    acryvz (12.Eylül.2017) Bunu beğendi.

Oktay Çelik
    Üniversite Öğrenci
     YOK
     Gaziantep-Şahinbey
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5
    Yarın Sabah İçin Randevu Aldım.Genel Bir Bakıma Sokacağım Motoru , Aynaları Bile Değiştireceğim. Ustaya Gösterdim Korkma Devam Et Hiç Bir Sorun Çıkarmaz Kullandığın Yağ İnce Bundan Da Olabilir Dedi. Yarın ki Bakımda Çıkan Fatura Fotoğrafını da Sizlerle Paylaşacağım. iyi Forumlar

Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serhat
    Oceangoing watch keeping officer
     DD 150 E2
     Istanbul Silivri
    Beğenmiş
    39
    Beğenilmiş
    21
    Alıntı drmoktay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yarın Sabah İçin Randevu Aldım.Genel Bir Bakıma Sokacağım Motoru , Aynaları Bile Değiştireceğim. Ustaya Gösterdim Korkma Devam Et Hiç Bir Sorun Çıkarmaz Kullandığın Yağ İnce Bundan Da Olabilir Dedi. Yarın ki Bakımda Çıkan Fatura Fotoğrafını da Sizlerle Paylaşacağım. iyi Forumlar
    Yağ göstergesi üstteyse "yağı fazladır" yorumlarını alman doğal. Yine de binmeden önce mutlaka yağını kontrol etmende yarar var. Ustanın korkma devam et demesi, ileride başına açılacak zararları karşılayacağı anlamına gelmiyor bildiğin gibi.

Mutlaka şanzımanını da kontrol ettir. Yanılmıyorsam bizim motorlarda kronik bir durum.

Ali Alp
    özel güvenlik
     Hyosung GV 250
     Antalya
    Beğenmiş
    4,161
    Beğenilmiş
    1,148
    Anlattığın durum motorun yağ damlatmasindan ziyade zincir yağının fazlasının yere damlamasi bence.
    Motor biraz yol yapınca isinip akışkan hale gelen zincir yağın durunca tekrar soğuyunca kadar bir kaç damla yere damliyor.
    Zincir yağını biraz fazla sıkınca bende de oluyor. Rahat ol

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)