Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

zincir kilidi............

arkadaşlar aranıza yeni katılmama rağmen uzun süredir motosiklet kullanıyorum size başıma gelen bir olayı anlatayım yaz başında tatil amacıyla istanbuldan çanakkaleye doğru iki motor yola çıktık motorun bütün bakımlarını yaptırdım herşeyini kontrol ettim uzun yola çıkarken alabileceğim bütün önlemleri tamir setlerini aldım gece yolculuk devam ederken benim zincir koruma demirinin vidası gevşemiş ve zincire sürterek zincir kilidini yerinden çıkarmış gece saat 00.00, ve zincir kilidi bulabileceğim hiçbiryer yok şehirler arası sonuçta yanıma aldığım onca alete yedek parçaya rağmen zinciri yapamadık ve motoru bırakarak geri dönmek zorunda kaldık bir zincir kilidi maliyeti 3 ytl ve takmasıda çok basit ama bizi yolda bıraktı işte arkadaşlar tavsiyem yanınızda zincir kilidi bulundurun küçücük bi parça ama işlevi ihtiyaç olduğunda çok büyük

onur içöz
    asistan
     regal raptor 250
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    geçmiş olsun bende hiç alet taşımıyorum ama alıcam ...önerilen başka alet varsa sevinirim
    the wind determines the way of falling leaf

aslanburclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaşar AKILLI
    EMEKLİ
     XL650 TRANSALP 2006
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    güzel kardeş sen yola çıkmadan motorunu veya söyle deyim donanımını hiç gözden geçirmedinmi hele heleki zincir tamamen hayati önem taşıyan bir parça neyse her olaydan bi örnek almak lazım her yola çıkışta makinanı gözünle ,,,elinle iyice bir kontrol et.. allah muhafaza daha uygunsuz bir yerde zincirinde kopabilir ve arkandan gelenin altınada girebilirdin yine ucuz kurtulmuşsun geçmiş olsun
    plaka: 06 DV 656
    yer : GOP/SİNCAN/ANKARA
    kan : B Rh +
    nick : aslanburclu

sancezz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yuksel cetıner
    drıver
     regal raptor 250cc
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    bencede zıncırın onemını hepımız bılıyoruz sanırım :mrgreen: ama saka bır yana yola cıkmadan helekı uzun yola cıkmadan once ılk kontrol edılıp bakımı yapılacak parcalardan bırı cok dıkkat yolda kalmayalım
    ***YOKLUĞUMLA İYİ GEÇİNMEYE BAK ÇÜNKÜ VARLIĞIM ASLA SENİNLE OLMAYACAK***34 PZA 37***0 RH + ***SEYTANIM***

yenikoylu_ua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kubilay BURSALIOĞLU
    Serbest Meslek
     Aprilia Caponord
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 4
    Geçmiş olsun Allah çözümsüz dert vermesin
    Mesele Motor kullanmak değil YEĞEN Mesele Çevrendekileri düşünerek kullanmak !!!

Türk Silahlı Kuvvetleri
     Eskişehir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı yenikoylu_ua Nickli Üyeden Alıntı
    Geçmiş olsun Allah çözümsüz dert vermesin
    Hehehe, güzellik insanı Kubilayım yav, ne güzel söylemiş valla....

bakkeyfine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

doğan türegün
    Gazetecilik-yönetmenlik
     kawasaki kle 500-vl 600 intruder
     Ankara-didim-Akbük
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Atom'a cevaptır; sayın motordaşım.İşte üç liralık dediğimiz bir şey burnumuzdan getirir.Zincirde kelepçe bakla ,eklentinin yönü ters takıldığı için zinmcir kilit baklayı mutlaka atacaktır.Zincirin boyunu kısaltırken ,tamircinin gözünden kaçar veya bilmez, sen dikkat edeceksin,kilit bakla ek-gidiş istikametinde sabit olanı geçme kısmıda motorun arka kısmına doğru -istikamet olarak takılmalıdır.
    geçmişolsun.okadarla kurtarman önemli.canın sağ ya boşver gerisini.
    Uzun yolda alınması gereken en önemli şey iç lastikler ve onu şişiren hazır basınçlı tüp taşımak,endru sınıfı,tell cant telli olduğu için ,dupleks olmadığından,iç lastiğe acil durumlarda bu sıvı basılarak geçici de olsa idare etmektedir.Birde ihmal ettiğimiz taraf ,yapacağımız gezide bulunduğumuz güzargaha en yakın üye veya siteden birilerine haber verilmeli,telefon cep verilmeli ve üyemiz sizi takibe alır haberleşme yardımlaşma garantisi olur.Gurup gezilerinde bir doktor arkadaşım gezi sırasında düşen arkadaşın elinin iç kısmı yarılmıştı anında tedbirli gelen doktor dikiş ve pens atarak müdahalede bulunmuştu.Kalabalık gezilerde her sınıftan kişilerin olmasında yarar vardır.Birde sizi ekibi takip eden araç olması insana daha güven vermektedir.
    gezilere katılırken soracağınız tek şey ekibi takip aracı varmı.. bu çok önemlidir.Her koşulda tek yardımcı araçtır.Mümkün olduğunca üç kişiden az ekip olma.
    Geçmişolsun.nacizane bir tavsiye sağlıklı sürüşler.

kayar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAYA SÖZGEN
    MÜHENDİS
     HYOSUNG GV650 AGUİLLA
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    bilgiler için teşekkür ederim ama yanlış anlaşılma olmasın geçme kilit dönüş yönünün tersine takılması gerekir demek istiyorsunuz yani kilitin açık kısmı zincir üstündeyken arka dişliye bakması gerekir diyorum dogrumu ifade ettim iyi günler

KAYA SÖZGEN
    MÜHENDİS
     HYOSUNG GV650 AGUİLLA
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

Angry geçmiş olsun

Alıntı atom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aranıza yeni katılmama rağmen uzun süredir motosiklet kullanıyorum size başıma gelen bir olayı anlatayım yaz başında tatil amacıyla istanbuldan çanakkaleye doğru iki motor yola çıktık motorun bütün bakımlarını yaptırdım herşeyini kontrol ettim uzun yola çıkarken alabileceğim bütün önlemleri tamir setlerini aldım gece yolculuk devam ederken benim zincir koruma demirinin vidası gevşemiş ve zincire sürterek zincir kilidini yerinden çıkarmış gece saat 00.00, ve zincir kilidi bulabileceğim hiçbiryer yok şehirler arası sonuçta yanıma aldığım onca alete yedek parçaya rağmen zinciri yapamadık ve motoru bırakarak geri dönmek zorunda kaldık bir zincir kilidi maliyeti 3 ytl ve takmasıda çok basit ama bizi yolda bıraktı işte arkadaşlar tavsiyem yanınızda zincir kilidi bulundurun küçücük bi parça ama işlevi ihtiyaç olduğunda çok büyük
    gerçekten iyi bir hatırlaatma her şey alıpta akla gelmedik bi parçanın sıkıntı çıkarması kısmet dersin ama biraz tel bi pense olsa en azından yavaş yavaş yol alabilrdin neticede mekanik her şey taşıyamıyoruzda motorda iyi bakımlı araçla uzun yola çıkmak en iyisi allah kaza bela vermesin

KAYA SÖZGEN
    MÜHENDİS
     HYOSUNG GV650 AGUİLLA
     İSTANBUL
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

Angry geçmiş olsun

Alıntı atom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gerçekten iyi bir hatırlaatma her şey alıpta akla gelmedik bi parçanın sıkıntı çıkarması kısmet dersin ama biraz tel bi pense olsa en azından yavaş yavaş yol alabilrdin neticede mekanik her şey taşıyamıyoruzda motorda iyi bakımlı araçla uzun yola çıkmak en iyisi allah kaza bela vermesin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)