Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Synax2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Muhammed Eresen
    Basın Yayın ve Halkla İlişkiler
     DD250e 9 Suzuki Marauder 800 Yamaha MT-07
     İstanbul Avcılar
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    1

Servisler Hakkinda Dusuncem(İSTANBUL)

Arkadaslar Oncelikle merhaba

Boyle basınızı agrıtmadan bıseyler anlatmak isterim sizlere oncelikle DD250 e9 eski kasa tatli bir motor sahibiyim onun disinda kullandıgım bikac tane motorum daha var ve artik bu usta ile alakali genel olarak ufak tefek basımdan gecen olaylari anlatacagım yaklasik bi 7-8 sene olmustur tam tarihi hatirlayamadim regal raptorumuzu aldik çok şükür diyerek sonuç hüsran hani böyle bir motor olur motosikletten soğursun onun gibi bişey neyse konuya gelelim, aldık biz motoru yaklaşık bi 3-4 ay kullandık sonra 2 den boş atmaya başladı neyse napalım nedelim gittik ali ustaya yaptı sağolsun yapmasına da arkadaş bi kaç ay sonra bidaha başladı gittim dedim abi nedir yani böyle sürekli gelecezmi yani her gelişimize biton işçilik biton parça parası belimizi büker fln cevap olarak motorun hastalığı budur eyvallah dedik seviyorum çünki motoru yani neyse bidaha değişti sonra sanki afedersiniz motorda bi cenabetlik varmış gibi neyi tutsan elinde kalıyo motorda arkadaş bi türlü dikiş tutturmuş degil yani bu olay dediğim gibi 7-8 senede bi 4-5 kere tekrarladı hatta şuan bile 2 den boşa düşüyo motor gelelim bu kadar zaman oldu da aklına nerden esti bugün sağolsun bir ustayla tanıştım yine motorumun sargı ve marş dişlisinde problem vardı ali usta marşa bastı yanımda yaklaşık 1000 tl ye yakın masraftan sonra şıkır şıkır sesler fln ustam nedir olur o öyle boşver tarzı laflar neyse bunlar önceki zaman bugün de işte dıdının dıdısı tarafından önerilen atatürk oto sanayi de maslakta bulunan kadir ustam sabah 12 de gittim hoşgeldin beş gittin abi motor budur burdan ses geliyo tamam bakalım dedi yanımda açtı bak budur budur bunlar olmuş bunlar olmuş resmen göstere göstere yaptı adam yanımda olay şudur statör sargı da bulunan teller parçalanmış neden bilen bilir bakın usta fln degilim öyle bilene anlatıyorum yani sargının bu kranka bağlı bi şeyi var marş dişlisinin bağlandığı küçük zincirin olduğu zımbırtı işte çektirmeyle çıkan neyse bunun içindeki vida sıyırıyor sonra kırılıyor sonrasında içerde tellere vurdukça parçalıyor çok zor bişey değil civata değiştirmek gerçekten keşke parasını isteseydide ben alıp gelseydim en son gittiğimde adamdan km rediktörü istiyorum 75 tl fiyat çekti 15 tl ye taktırdım ali usta fiyatı kadir usta fiyatı bunlardır regal raptor orjinal statör diyo vesaire diyo açıp bakabilirsiniz sayfasından 165 tl benim taktırdığım suzuki statör 140 lira başka bir anımız da düştüm gittim ali ustanın yanına fren kolu kırıldı dedimki zaten frenlerim adam akıllı tutmuyo tümden o sistemi değiştireyim adamın taktığı mondial yan sanayi bir sistem ve adam o sistemi değiştiriyor yav arkadaş sor bi sormadan etmeden bitik balatayı takmış elektirik tesisatım sürekli kısa devre yapıyor bugün açtık baktım mayın tarlası gibi heryer bant baktım fiyatına 100 lira söyle değiştireyim böyle bir ustalık mantığı varmı arkadaş adamın gözünün önünde bujilerim yağlanmış elini sürmüyorya söyle hallet diyim bari en azından velhasıl arkadaşlar benim düşümcemdi yani kendi ustası diye ali ustadan başkasına gitmedim sağolsun adam resmen kendine iş çıkartıyomuş yok böyle bir şey yani yazıktır günahtır...
    Konu Synax2 tarafından (21.Ekim.2017 Saat 23:07 ) değiştirilmiştir.

İlker KENAR
    EmekLi Devlet Mağduru
     DD-250-e-10 Spyder
     ESKİŞEHİR
    Beğenmiş
    6,782
    Beğenilmiş
    3,487
    Dostum urdu dili gibi olmuş.. Dilersen bir daha yaz anlaya madık.. Karakterler birbirine girmiş..

SM-G600F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    acryvz (20.Ekim.2017), bjorngelotte (20.Ekim.2017), Jaspers (20.Ekim.2017), Ömer (20.Ekim.2017), spue (20.Ekim.2017), Synax2 (21.Ekim.2017), Zafer (20.Ekim.2017) Bunu beğendi.

Zafer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zafer Ayvaz
    makina
     🤟🤟🤟🤟🤟
     İstanbul - Beylikdüzü (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    2,684
    Beğenilmiş
    1,320
    Alıntı centaur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum urdu dili gibi olmuş.. Dilersen bir daha yaz anlaya madık.. Karakterler birbirine girmiş..

SM-G600F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    aynen vallahi okumaya calıştım ama nafile
    acryvz (20.Ekim.2017), Jaspers (20.Ekim.2017), Ömer (20.Ekim.2017), spue (20.Ekim.2017), Synax2 (21.Ekim.2017) Bunu beğendi.

Ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ömer Yahşi
    End. Soğutma Sist. Satışı
     BMW R1200GS
     İstanbul - Büyükçekmece
    Beğenmiş
    10,780
    Beğenilmiş
    2,443
    Muhammed sen bunu bir yere yazmışsın sonra oradan kopyalayıp bildiğin tüm forumlarda paylaşmaya çalışıyorsun anladığım kadarıyla.
    Böyle olunca yazı karakterleri bozuluyor. 2015 yılından beri üye gözüküyorsun, ama tek satır bir yazın yok forumda. Bırak yazıyı gel bizde Avcılar Denizköşkler de her çarşamba buluşuyoruz. Bir canlı görüp yüz yüze sohbet edelim seninle.
    acryvz (20.Ekim.2017), Jaspers (20.Ekim.2017), Oğuzhan Ocak (20.Ekim.2017), spue (20.Ekim.2017), Synax2 (21.Ekim.2017) Bunu beğendi.

Jaspers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çağdaş DAĞ
    Bilgisayar Mühendisi
     Regal Raptor DD250E-10 Spyder
     Edirne
    Beğenmiş
    177
    Beğenilmiş
    38
    Abiler arkadaşın bir daha foruma bakmama olasılığı yüksek konuda böyle kalmasın
    Türkçe hali şu ;

Arkadaslar Oncelikle merhaba

Boyle basınızı agrıtmadan bıseyler anlatmak isterim sizlere oncelikle DD250 e9 eski kasa tatli bir motor sahibiyim onun disinda kullandıgım bikac tane motorum daha var ve artik bu usta ile alakali genel olarak ufak tefek basımdan gecen olaylari anlatacagım yaklasik bi 7-8 sene olmustur tam tarihi hatirlayamadim regal raptorumuzu aldik çok şükür diyerek sonuç hüsran hani böyle bir motor olur motosikletten soğursun onun gibi bişey neyse konuya gelelim, aldık biz motoru yaklaşık bi 3-4 ay kullandık sonra 2 den boş atmaya başladı neyse napalım nedelim gittik ali ustaya yaptı sağolsun yapmasına da arkadaş bi kaç ay sonra bidaha başladı gittim dedim abi nedir yani böyle sürekli gelecezmi yani her gelişimize biton işçilik biton parça parası belimizi büker fln cevap olarak motorun hastalığı budur eyvallah dedik seviyorum çünki motoru yani neyse bidaha değişti sonra sanki afedersiniz motorda bi cenabetlik varmış gibi neyi tutsan elinde kalıyo motorda arkadaş bi türlü dikiş tutturmuş degil yani bu olay dediğim gibi 7-8 senede bi 4-5 kere tekrarladı hatta şuan bile 2 den boşa düşüyo motor gelelim bu kadar zaman oldu da aklına nerden esti bugün sağolsun bir ustayla tanıştım yine motorumun sargı ve marş dişlisinde problem vardı ali usta marşa bastı yanımda yaklaşık 1000 tl ye yakın masraftan sonra şıkır şıkır sesler fln ustam nedir olur o öyle boşver tarzı laflar neyse bunlar önceki zaman bugün de işte dıdının dıdısı tarafından önerilen atatürk oto sanayi de maslakta bulunan kadir ustam sabah 12 de gittim hoşgeldin beş gittin abi motor budur burdan ses geliyo tamam bakalım dedi yanımda açtı bak budur budur bunlar olmuş bunlar olmuş resmen göstere göstere yaptı adam yanımda olay şudur statör sargı da bulunan teller parçalanmış neden bilen bilir bakın usta fln degilim öyle bilene anlatıyorum yani sargının bu kranka bağlı bi şeyi var marş dişlisinin bağlandığı küçük zincirin olduğu zımbırtı işte çektirmeyle çıkan neyse bunun içindeki vida sıyırıyor sonra kırılıyor sonrasında içerde tellere vurdukça parçalıyor çok zor bişey değil civata değiştirmek gerçekten keşke parasını isteseydide ben alıp gelseydim en son gittiğimde adamdan km rediktörü istiyorum 75 tl fiyat çekti 15 tl ye taktırdım ali usta fiyatı kadir usta fiyatı bunlardır regal raptor orjinal statör diyo vesaire diyo açıp bakabilirsiniz sayfasından 165 tl benim taktırdığım suzuki statör 140 lira başka bir anımız da düştüm gittim ali ustanın yanına fren kolu kırıldı dedimki zaten frenlerim adam akıllı tutmuyo tümden o sistemi değiştireyim adamın taktığı mondial yan sanayi bir sistem ve adam o sistemi değiştiriyor yav arkadaş sor bi sormadan etmeden bitik balatayı takmış elektirik tesisatım sürekli kısa devre yapıyor bugün açtık baktım mayın tarlası gibi heryer bant baktım fiyatına 100 lira söyle değiştireyim böyle bir ustalık mantığı varmı arkadaş adamın gözünün önünde bujilerim yağlanmış elini sürmüyorya söyle hallet diyim bari en azından velhasıl arkadaşlar benim düşümcemdi yani kendi ustası diye ali ustadan başkasına gitmedim sağolsun adam resmen kendine iş çıkartıyomuş yok böyle bir şey yani yazıktır günahtır...
    acryvz (20.Ekim.2017), CELİL (20.Ekim.2017), MaviBeyTc (21.Ekim.2017), Ömer (20.Ekim.2017), Synax2 (21.Ekim.2017) Bunu beğendi.

Sezerşah Arpa
    motor kurye
     Regal raptor 250E-9B
     İstanbul- ümraniye
    Beğenmiş
    413
    Beğenilmiş
    398
    Motoru yeni almama ve pek birşey anlamama rağmen şöyle bir yorumda bulunmak istedim bir ustaya gözü kapalı bağlanmak yerine malesef motordan anlamak ve problemlerini çözebildiğimiz kadar kendimiz, çözemediğimiz yerde ustamıza başvurmamız fakat yaptıracağımız şeyinde farkında olmamız lazım şahsi fikrim bunun için tamirhanelerde daha çok vakit geçirmek bilmiyosakta yapanı izlemek önemlidir... ki yaptığın yoruma bakılırsa eğer şu tezlerimin üstüne Ali ustaya uğramayı pek düşünmem sök tak servisi arasaydık honda falan alırdık herhalde ?
    Arkadaş malum konuyu pek açık ve anlatım bütünlüğü açısından mükemmel yazamasada bizler yorumlayarak bu konuyu tartışabiliriz ve benim gibi acemi arkadaşlarada faydalı olur diye düşünüyorum...
    Jaspers (21.Ekim.2017), Synax2 (21.Ekim.2017) Bunu beğendi.

Synax2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Muhammed Eresen
    Basın Yayın ve Halkla İlişkiler
     DD250e 9 Suzuki Marauder 800 Yamaha MT-07
     İstanbul Avcılar
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    1
    arkadaslarim abilerim tekrardan merhabalar beni maruz gorun yazidan dolayi biraz o an oyle aklimdan gecenleri yazdim ki elimden geldikce daha aktif olmaya calisacagım onun disinda söyle cevaplamak isterim motorla ilgili gercekten guzel bir kitle mevcut burada dedigin gibi omer abi 2015 den beri sadece yazilari okudum onun disinda aktif bir uyeligim bulunmuyor buradada sadece kendi fikrimi dusuncemi soylemek istedim elimden geldikce basimdan gecen olaylari anlattim onun disinda Jaspers kardesim bu forumda gezmeye calisiyorum sanada duzelttigin icin cok tesekkur ederim MaviBeyTc abim tabiki elimden geldikce biseylerle ugrasmak isterim ama bizimde yapamadigimiz elimizden gelmedigi yerler illaki oluyor en buyuk ornek anlatamadigim gibi 2.vites problemi ki motora sahip oldugumdan beri hatta suan bile olan bir problem bu yani benim derdim para kazanmak icin yada herneyse iste bunun icin bile
    olsa hakkiyla yapacaksin değilmi sonucta bir problem var ama hicbir sekilde cozulmuyor hani boyle motor kullanicisi olarak sogutuyor insani bu durum anlatabiliyormuyum tekrardan surcu lisan ettiysem affola
    Jaspers (22.Ekim.2017) Bunu beğendi.

Sezerşah Arpa
    motor kurye
     Regal raptor 250E-9B
     İstanbul- ümraniye
    Beğenmiş
    413
    Beğenilmiş
    398
    Dostum öncelikle önceki konulardan ve şanzıman diye bağıran abilerden okuyup teknik bilgi edindiğim kadarıyla cevaplayayım tabiki daha deneyim sahibi cevaplar alacaksındır biri konusunda fabrika çıkışı dişlilerin ısıl işleme tabi tutulduğunu fakat bu yedek parça halinde takılan dişlilerin ısıl işleme tabi tutulmayıp daha dayanıksız olduğu fikrini okumuştum bunu bir araştır derim işini görebilir
    Artı olarak kendi motorumu yeni almama rağmen şu 2 den boşa durumuyla ilgili birşey farkettim ki vitesleri seri atmaya çalışırken 1. Vitesten boşa geçirebilip 2. Vitese tam oturtamadan vites pedalını bıraktığım oluyodu ve bunun ardından vites boşa düşüyordu bunun zamanla 2. Dişliyi parçaladığınıda okudum aynı zamanda ve kendi motorumda vites değiştirme işini biraz daha ciddiye almaya başladım ve tam bir bilek hareketiyle özellikle 2. Vitesi oturtuyorum ve bir daha öyle birşey yaşamadım sanada bunu denemeni tavsiye ederim yaptırdıktan sonra tabiki fazla ciddiye almasanda olur nasıl olsa acemi tavsiyesi...

Birde ne kadarda daha deneyimli abilerimizin konuya katılımını beklesemde sanki beni görünce kaçıyolarmış gibi bir hisse kapılmaya başladım ve burdan özellikle anadolu yakasındaki abilerimize sesleniyorum ki acaba toplantıya geldiğimde nereye kaçacaksınız şaka bir yana beni dışlamayın banada cevap verin :D
    Synax2 (23.Ekim.2017) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)