Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    emre.izyrnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emre İzyaran
    tasarım
     Regal Raptor Daytona 250E-6C
     İzmir - Manisa
    Beğenmiş
    48
    Beğenilmiş
    18

Question Motoru ısıtmak

Merhaba abilerim ilk motorumu daha yeni aldım ve gayet temiz ve düzgün bir makine. Eskişehir de Murat ustanında baktığı kadarıyla hiçbir sorun yok. Ancak havalar soğudu. Motoru sabah ilk calıştırmamdan sonra ısınmasını beklemeden hareket edince 1. Viteste motor zorlanıyor ve motor aksamından garip bir ses geliyor. Motor ısınmış haldeyken bu sorun yok. Acaba bu ses normal midir. Her ilk calıştırmamda motoru bir süre ısıtmam mı gerekecek.
    Kadri (22.Ekim.2017) Bunu beğendi.

Kadri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kadri P.
    Bilişim
     DD250e-9b (2016)
     İstanbul
    Beğenmiş
    18
    Beğenilmiş
    12
    Alıntı emre.izyrnn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba abilerim ilk motorumu daha yeni aldım ve gayet temiz ve düzgün bir makine. Eskişehir de Murat ustanında baktığı kadarıyla hiçbir sorun yok. Ancak havalar soğudu. Motoru sabah ilk calıştırmamdan sonra ısınmasını beklemeden hareket edince 1. Viteste motor zorlanıyor ve motor aksamından garip bir ses geliyor. Motor ısınmış haldeyken bu sorun yok. Acaba bu ses normal midir. Her ilk calıştırmamda motoru bir süre ısıtmam mı gerekecek.
    Hayıelı uğurlu olsun dostum. Kalkış yapmadan evvel motor ısınırken 5 saniye kadar elin debriyajda kalsın ve sonrasında 1. vitese atmanı tavsiye ederim. Yumuşak geçtiğini sende farkedeceksin. Soğuk havalarda yüksek devirlerde ısıtmamaya özen göstermekte lazım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    emre.izyrnn (22.Ekim.2017) Bunu beğendi.

Uğur Güler
    ULAŞIM
     Yamaha XVS 1300A MIDNIGHTSTAR
     İstanbul Bağcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    9,015
    Beğenilmiş
    2,220
    Bunun sebebi debriyaj balatası kardeşim. Ama bu bir problem değil. Debriyaj balataları uzun süren park etmelerde yağsız kalıyo. Ve motoru yan ayak pozisyonunda ısıtsanda bu zaman sürecinde balatalar tam yağlama sağlamıyo. Bu sebeple kavrama tam olmadığından sert bir geçiş meydana geliyo. Kadrininde dediği gibi motor ısındıktan sonra dik konuma getir (oturuş pozisyonu) ve 1. Vitese takmadan önce 5-10 saniye debriyaja basılı tut. Eğerki buna rağmen sorun devam ediyorsa debriyaj ayarını bi ustaya kontrol ettir. Kolay gelsin.

Not. Regaller paralel çift piston yapısına sahip olduğundan. Mümkün oldukça motoru dik pozisyonda çalıştırın. Özellikle soğukken iki pistonunda aynı anda yağlama yapmasında karbüratörden aynı anda yakıt almasında çok fayda var.
    Aykut Y. (23.Ekim.2017), CELİL (23.Ekim.2017), emre.izyrnn (22.Ekim.2017), Kadri (23.Ekim.2017), MaviBeyTc (24.Ekim.2017), nickziki (23.Ekim.2017), Zafer (22.Ekim.2017) Bunu beğendi.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,450
    Beğenilmiş
    5,742
    Merhaba Emre yeni makinen hayırlı olsun kazasız belasız keyifle kullan inşallah

Havalar soğumaya başladı makineler sabahları zor çalışmaya başlayacak zor çalışırsa jikle ile çalıştır ve makineyi en az 2-3 dakika ısıtmadan yola çıkma motor soğukken düzgün gaz yemez
    emre.izyrnn (24.Ekim.2017), Kadri (23.Ekim.2017) Bunu beğendi.

Sezerşah Arpa
    motor kurye
     Regal raptor 250E-9B
     İstanbul- ümraniye
    Beğenmiş
    413
    Beğenilmiş
    398
    Bypale'in yaptığı yorum bana çok yardımcı oldu desem abartımı olur diye düşünüyorum fakat acaba debriyajda bir sıkıntımı var diye kafamda kurmaya bile başlamıştım fakat bugün hem işe giderken hemde dönerken motoru 1 2 dakika ısıttıktan sonra debriyaja bi 10 saniye bastıktan sonra vites geçirince daha az sıkıntı yarattığını farkettim ki bundan önce defalarca kez 1. Vitese geçirirken stop ettiği olmuştu faydalı bilgilerden dolayı teşekkür ederim
    emre.izyrnn (24.Ekim.2017), Kadri (24.Ekim.2017) Bunu beğendi.

Kadri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kadri P.
    Bilişim
     DD250e-9b (2016)
     İstanbul
    Beğenmiş
    18
    Beğenilmiş
    12
    Alıntı MaviBeyTc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bypale'in yaptığı yorum bana çok yardımcı oldu desem abartımı olur diye düşünüyorum fakat acaba debriyajda bir sıkıntımı var diye kafamda kurmaya bile başlamıştım fakat bugün hem işe giderken hemde dönerken motoru 1 2 dakika ısıttıktan sonra debriyaja bi 10 saniye bastıktan sonra vites geçirince daha az sıkıntı yarattığını farkettim ki bundan önce defalarca kez 1. Vitese geçirirken stop ettiği olmuştu faydalı bilgilerden dolayı teşekkür ederim
    stop ettirecek derecedeyse debriyaj teli baya gevşek olabilir ayarlatmanda fayda var

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    emre.izyrnn (24.Ekim.2017) Bunu beğendi.

Sezerşah Arpa
    motor kurye
     Regal raptor 250E-9B
     İstanbul- ümraniye
    Beğenmiş
    413
    Beğenilmiş
    398
    Bugün gayet tatlıydı bi 5 10 saniye bekledikten sonra ustamda motoru defalarca kullandı herşey normal diyor ama ?
    emre.izyrnn (24.Ekim.2017), Kadri (29.Ekim.2017) Bunu beğendi.

Emre İzyaran
    tasarım
     İzmir - Manisa
    Beğenmiş
    48
    Beğenilmiş
    18
    Alıntı MaviBeyTc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle banada çok faydası oldu tavsiyenin. Motoru dik vaziyette biraz çalışır şekilde bekledim 5-10 saniyede debriyaj sıkılı şekilde bekledim vites geçişi çok rahatladı. Teşekkür ederim tavsiyeler için

Emre İzyaran
    tasarım
     İzmir - Manisa
    Beğenmiş
    48
    Beğenilmiş
    18
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Emre yeni makinen hayırlı olsun kazasız belasız keyifle kullan inşallah

Havalar soğumaya başladı makineler sabahları zor çalışmaya başlayacak zor çalışırsa jikle ile çalıştır ve makineyi en az 2-3 dakika ısıtmadan yola çıkma motor soğukken düzgün gaz yemez
    Teşekkür ederim başkanım. Bundan sonra motoru ısıtmadan yola çıkmam kesinlikle. Yalnız bu jiklenin sistemini çözemedim. 3 kademesi var nasıl durması gerekiyor? (Jikle motor bloğunun olduğu kısımda)

Polat ERDEM
    Dış Tİcaret
     Kawasaki VN800(Vulcan) 2006 Model
     İzmir/Bornova
    Beğenmiş
    207
    Beğenilmiş
    264
    merhaba emre motorun hayırlı olsun ben RR İzmir ekibinden Polat uygun bi zamanında senide aramızda görmekten mutluluk duyarız
    emre.izyrnn (24.Ekim.2017) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)