Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Can Saatçıoğlu
    Veteriner Hekim
     DD250E-9
     Bursa
    Beğenmiş
    25
    Beğenilmiş
    13

Rölantide İstop Ediyor

Bugün yaklaşık 50km yol yaptım 40. km de motor boğulmaya başladı sağa çektim debriyajı azıcık bırakmamla istop etti ve motosiklet çalıştığı halde marş almamaya başladı.Dünde benzer bir problem olmuştu 1-2 dakika taktırdığım fanı çalıştırmıştım daha sonra devam ettim problem yaşamadan bu sabahta bir şey yoktu.Marş almamaya devam edince yine 1-2 dakika fanı çalıştırdım bu sefer marşı aldı rölantide istop etti daha sonra istop etmedi ve kalktı.Eve dönerken o 10km lik yolda sürekli boğularak tekleyerek devam ettik.Sürekli ardı arkası kesilmeyen egzoz patlamaları ile..Problem hava filtesinde olabilir diye düşündüğüm için hava filtresi sipariş ettim daha ustaya götüremedim bugün pazar kapalı olduğu için.Marş almaması , istop etmesi bujilerdendir diye düşünüyordum ancak boğulması egzoz patlatmasına vs anlam veremedim hava giremediği için hava filtresinde problem olduğunu düşünüyorum sizin düşünceleriniz nelerdir çok masraflı çıkarmıyım bu işten?

Kadri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kadri P.
    Bilişim
     DD250e-9b (2016)
     İstanbul
    Beğenmiş
    18
    Beğenilmiş
    12
    sorun buji veya ona bağlı elektronik aksamda olabilir tek pistonda ateşliyordur muhtemelen

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kadri P.
    Bilişim
     DD250e-9b (2016)
     İstanbul
    Beğenmiş
    18
    Beğenilmiş
    12
    Benim önerim ustaların ilk olarak bobin bağlantılarına bakmasından yana çok hassas olabiliyor 2 bujiye bağlı 2 bobin var kabloları gevşemiş olabilir

İbrahim Berk Adıgüzel
    LCW-IT Destek, Amatör Dövmeci :)
     Yamaha XV950A
     İstanbul - Bahçelievler (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    3,277
    Beğenilmiş
    3,212
    Can selam, 26 Eylül'den beri üye olduğunu görüyorum fakat sanırım forumda pek vakit geçirmediğinden çok basit bir forum kuralımızı gözden kaçırdığını görüyorum. Tüm yeni üyelerimizin ilk mesajında kendini tanışma bölümünde açacağı bir başlık ile tanıtmalarını bekliyoruz biz de böylece seni daha iyi tanımış ve yaklaşımımızı da buna göre saygı ve sevgi çerçevesinde gerçekleştirme imkanı bulmuş olalım.

yaşadığın soruna gelecek olursak daha önce benzer problemler yaşayan arkadaşlar benzer başlıklar açmıştı arama bölümünden biraz araştırsaydın sanırım bir şeyler bulabilirdin diye düşünüyorum. muhtemelen tek buji çalışmadığından çiğ benzini egzozda yakıyor bu sebeple patlamalar oluyor. motor tekleyip boğuluyor düzgün çalışmadığından. hava filtresi regal makinalarda bulaşık süngeri ile neredeyse aynı o yüzden eğer çok yağa bulanmamışsa kompresör ile hava tutup temizleyebilirsin
    CELİL (23.Ekim.2017) Bunu beğendi.

Can Saatçıoğlu
    Veteriner Hekim
     DD250E-9
     Bursa
    Beğenmiş
    25
    Beğenilmiş
    13
    Alıntı Kadri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sorun buji veya ona bağlı elektronik aksamda olabilir tek pistonda ateşliyordur muhtemelen

Umarım bujilerden kaynaklı basit bir problemdir ilk kez arıza alıyorum moralim bozuldu ama alışmam gerekli sanırım ..

Can Saatçıoğlu
    Veteriner Hekim
     DD250E-9
     Bursa
    Beğenmiş
    25
    Beğenilmiş
    13
    Alıntı nedemek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Can selam, 26 Eylül'den beri üye olduğunu görüyorum fakat sanırım forumda pek vakit geçirmediğinden çok basit bir forum kuralımızı gözden kaçırdığını görüyorum. Tüm yeni üyelerimizin ilk mesajında kendini tanışma bölümünde açacağı bir başlık ile tanıtmalarını bekliyoruz biz de böylece seni daha iyi tanımış ve yaklaşımımızı da buna göre saygı ve sevgi çerçevesinde gerçekleştirme imkanı bulmuş olalım.

yaşadığın soruna gelecek olursak daha önce benzer problemler yaşayan arkadaşlar benzer başlıklar açmıştı arama bölümünden biraz araştırsaydın sanırım bir şeyler bulabilirdin diye düşünüyorum. muhtemelen tek buji çalışmadığından çiğ benzini egzozda yakıyor bu sebeple patlamalar oluyor. motor tekleyip boğuluyor düzgün çalışmadığından. hava filtresi regal makinalarda bulaşık süngeri ile neredeyse aynı o yüzden eğer çok yağa bulanmamışsa kompresör ile hava tutup temizleyebilirsin
    Öncelikle kusura bakmayın kayıt olduktan sonra pek girmedim foruma açıkcası..Konuyu hemen açtım ve tanıttım kendimi.Umarım bujilerden kaynaklıdır 2 dakikada değişir hallederiz.Filtre siparişi verdim 20 tl zaten temizlemekle uğraşmaktansa değiştirelim daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.
    CELİL (23.Ekim.2017) Bunu beğendi.

Kadri P.
    Bilişim
     DD250e-9b (2016)
     İstanbul
    Beğenmiş
    18
    Beğenilmiş
    12
    Alıntı Can Saatçıoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Umarım bujilerden kaynaklı basit bir problemdir ilk kez arıza alıyorum moralim bozuldu ama alışmam gerekli sanırım ..
    Aynı problem başıma geldi direk bobinlere yöneldim titreşimden zamanla bobin kabloları yalama gibi oynuyor iyi sabitlenmemiş ufak bir operasyonla hallolur inşallah. Benzin deposunun altında kalıyor hemen... umarım değişik bir sorun değildir

İbrahim Berk Adıgüzel
    LCW-IT Destek, Amatör Dövmeci :)
     Yamaha XV950A
     İstanbul - Bahçelievler (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    3,277
    Beğenilmiş
    3,212
    Alıntı Can Saatçıoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle kusura bakmayın kayıt olduktan sonra pek girmedim foruma açıkcası..Konuyu hemen açtım ve tanıttım kendimi.Umarım bujilerden kaynaklıdır 2 dakikada değişir hallederiz.Filtre siparişi verdim 20 tl zaten temizlemekle uğraşmaktansa değiştirelim daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.
    öncelikle hassasiyetiniz için teşekkürler,
    yaşanan sorun bujinin kendisinden kaynaklı da olabilir, bujiye bağlı elektrik tesisatında da olabilir. benzer bir sorunu yaşadığım için size depo altındaki buji bağlantı noktalarını kontrol etmenizi tavsiye edeceğim titreşim yüzünden zamanla çok gevşiyor

Can Saatçıoğlu
    Veteriner Hekim
     DD250E-9
     Bursa
    Beğenmiş
    25
    Beğenilmiş
    13
    Alıntı Kadri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı problem başıma geldi direk bobinlere yöneldim titreşimden zamanla bobin kabloları yalama gibi oynuyor iyi sabitlenmemiş ufak bir operasyonla hallolur inşallah. Benzin deposunun altında kalıyor hemen... umarım değişik bir sorun değildir

Birde motoru çalıştırıyorum boştayken istop etmesin diye aragaz veriyorum bu sırada keskin benzin kokusu geliyor.Bujiden kaynaklı heralde

Can Saatçıoğlu
    Veteriner Hekim
     DD250E-9
     Bursa
    Beğenmiş
    25
    Beğenilmiş
    13
    Alıntı nedemek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle hassasiyetiniz için teşekkürler,
    yaşanan sorun bujinin kendisinden kaynaklı da olabilir, bujiye bağlı elektrik tesisatında da olabilir. benzer bir sorunu yaşadığım için size depo altındaki buji bağlantı noktalarını kontrol etmenizi tavsiye edeceğim titreşim yüzünden zamanla çok gevşiyor
    Yarın dersten çıkınca ustaya götüreyim en iyisi kendi başıma yapabileceğim bir iş değil benim

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)