Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

BerkS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Berk Şen
    Öğrenci
     Arayışta
     İstanbul - Halıcıoğlu (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    228
    Beğenilmiş
    285

Başlangıç için yardım ve temiz DD250e 9 ya da 9b arıyorum.

Merhabalar ,

Küçüklükten beri olan cruiser sevdamı sonunda sonuca bağlayarak kendime 2. el başlangıç için uygun DD250e 9 ya da 9b almaya karar verdim ancak kafamda bir kaç soru işareti var ve bu konularda sizlerden yardım bekliyorum şimdiden teşekkürler ;

1-) Boyum 192cm ve kilom 80kg DD250e 9-9b boy ve kilom için uygun mudur yoksa altımda sırıtır mı?
    2-) Başlangıç için uygun motorlar mıdır 2006 model düşündüğüm için motora yeni başlayan biri için uğraşlı olurlar mı?
    3-) Motoru almaya gideceğim zaman malesef baktığımda herhangi bir sorunu varsa da göremem İstanbul'da oturup motor bakacağım zaman gelip bana fikir verebilecek ve yardımcı olabilecek tecrübeli aynı zamanda buna vakit ayırabilecek biri var mı?

şimdiden herkese çok teşekkürler.

İbrahim Berk Adıgüzel
    LCW-IT Destek, Amatör Dövmeci :)
     Yamaha XV950A
     İstanbul - Bahçelievler (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    3,277
    Beğenilmiş
    3,212
    Berk selam, forum kuralları gereği yeni üye olmuş tüm üyelerimizin ilk mesajlarında Tanışma bölümünde kendini tanıtmaları bir forum kuralı
    regal raptor dd250e-9 yani spyder senin boyun ve kilonda altında sıratacak bir makina değil ayrıca her çarşamba Avrupa yakası olarak toplanıyoruz. kafandakileri bizzat motorları da görerek bizlere sorabilirsin biz de sana elimizden geldiğince yardımcı oluruz
    BerkS (28.Ekim.2017), CELİL (28.Ekim.2017) Bunu beğendi.

Berk Şen
    Öğrenci
     Arayışta
    Beğenmiş
    228
    Beğenilmiş
    285
    Teşekkürler kural hakkında bilgilendirmen için atlamışım. En yakın zamanda toplanmaya katılmak isterim hem sizlerle tanışmak hem de dediğin gibi motorları bizzat görüp karar verebilmek için cevabın için teşekkürler iyi sürüşler.
    CELİL (28.Ekim.2017) Bunu beğendi.

Mehmet İşci
    Veteriner Hekim Öğrencisi
     Regal Raptor DD250 E-9 Klasik
     İstanbul - Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    62
    Beğenilmiş
    323
    Hoşgeldin aramıza. İbrahim Yamaha XV ile şampiyonlar ligine geçince amatör küme Regal'i unutmuş hemen tabi
    Çarşamba'ları Avrupa Yakası olarak toplantılarımız oluyor. Uygun olursan toplantıya gelip benim de sahibi olduğum 250 E9 Klasik veya diğer modelleri yakından inceleyebilir, kendin gözlemleyebilirsin
    BerkS (28.Ekim.2017), CELİL (28.Ekim.2017), nedemek (28.Ekim.2017) Bunu beğendi.

İbrahim Berk Adıgüzel
    LCW-IT Destek, Amatör Dövmeci :)
     Yamaha XV950A
     İstanbul - Bahçelievler (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    3,277
    Beğenilmiş
    3,212
    Alıntı bozbirbaykus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin aramıza. İbrahim Yamaha XV ile şampiyonlar ligine geçince amatör küme Regal'i unutmuş hemen tabi
    Çarşamba'ları Avrupa Yakası olarak toplantılarımız oluyor. Uygun olursan toplantıya gelip benim de sahibi olduğum 250 E9 Klasik veya diğer modelleri yakından inceleyebilir, kendin gözlemleyebilirsin
    Mehmet bro ben seni denemiştim bakayım doğru biliyor musun diye
    BerkS (28.Ekim.2017), bozbirbaykus (28.Ekim.2017) Bunu beğendi.

Berk Şen
    Öğrenci
     Arayışta
    Beğenmiş
    228
    Beğenilmiş
    285
    Alıntı bozbirbaykus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok teşekkürler o halde en yakın toplantı da sizleri bolca rahatsız ederek bilgi alacağım
    CELİL (28.Ekim.2017) Bunu beğendi.

Can Saatçıoğlu
    Veteriner Hekim
     DD250E-9
     Bursa
    Beğenmiş
    25
    Beğenilmiş
    13
    Benim kullandığım motor şuan dd250e9 2006 model.Herhangi bir sıkıntısı yok piyasadaki çoğu 2014 model diğer marka motosikletlerden daha sağlam.Tek marşta çalışır,gazı açtığında gider,yedek parça rahat bulunur ve ucuzdur.Gidip tek silindir hava sogutmalı makine alacağına bunu al derim.Bulduğun motosikleti daha önce gidip konuştuğun veya tavsiye edilen iyi bir ustaya götür o baksın.Onada bi sakal atarsın en azından motosiklet elinde patlamaz.Ben sahibindenden almıştım motoru hiç görmeden izmirden taşımacılar ile yollamışlardı adamla konuşurken güven verdi ve herşeyini anlattı bende sıfır bilgim vardı motor hakkında.Hala daha konuşuruz motoru aldığım kişi ile.Biraz güven ve karakter meselesi malesef çok dolandırıcılık dönüyor piyasada..

Berk Şen
    Öğrenci
     Arayışta
    Beğenmiş
    228
    Beğenilmiş
    285
    Alıntı Can Saatçıoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim kullandığım motor şuan dd250e9 2006 model.Herhangi bir sıkıntısı yok piyasadaki çoğu 2014 model diğer marka motosikletlerden daha sağlam.Tek marşta çalışır,gazı açtığında gider,yedek parça rahat bulunur ve ucuzdur.Gidip tek silindir hava sogutmalı makine alacağına bunu al derim.Bulduğun motosikleti daha önce gidip konuştuğun veya tavsiye edilen iyi bir ustaya götür o baksın.Onada bi sakal atarsın en azından motosiklet elinde patlamaz.Ben sahibindenden almıştım motoru hiç görmeden izmirden taşımacılar ile yollamışlardı adamla konuşurken güven verdi ve herşeyini anlattı bende sıfır bilgim vardı motor hakkında.Hala daha konuşuruz motoru aldığım kişi ile.Biraz güven ve karakter meselesi malesef çok dolandırıcılık dönüyor piyasada..
    Kesinlikle haklısın dolandırma işi çok dönüyor zaten alırken bir ustaya göstereceğim onun dışında bilen anlayan birini bulursam onu da götürürüm bakmaya giderken motoru. Ben bide şunu sormak istiyorum genelde 2006 modeller +30 bin km’de bu herhangi bir sorun yaratır mı diye bir soru işaretim var bir de bazı bölgelerde çürüme aşırı paslanma olabiliyormuş hangi bölgelerde oluyor alırken oraları kontrol etmem açısından bilmem iyi olur şimdiden çok teşekkürler

Can Saatçıoğlu
    Veteriner Hekim
     DD250E-9
     Bursa
    Beğenmiş
    25
    Beğenilmiş
    13
    Alıntı BerkS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle haklısın dolandırma işi çok dönüyor zaten alırken bir ustaya göstereceğim onun dışında bilen anlayan birini bulursam onu da götürürüm bakmaya giderken motoru. Ben bide şunu sormak istiyorum genelde 2006 modeller +30 bin km’de bu herhangi bir sorun yaratır mı diye bir soru işaretim var bir de bazı bölgelerde çürüme aşırı paslanma olabiliyormuş hangi bölgelerde oluyor alırken oraları kontrol etmem açısından bilmem iyi olur şimdiden çok teşekkürler
    depo ustunde olabilir vidalarda olabilir.Bende 1-2 vida haric pas yoktu.Genelde temiz oluyor makineler goz ile bakabilirsiniz.
    BerkS (29.Ekim.2017) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)