Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

BerkS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Berk Şen
    Öğrenci
     Arayışta
     İstanbul - Halıcıoğlu (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    228
    Beğenilmiş
    285

A2 Ehliyeti hakkında

İyi akşamlar herkese , ben sürücü kursuna 1 hafta kadar önce kayıt oldum belki görmüşsünüzdür en yakın sürede ehliyetimi alıp kendime RR DD250e 9 almayı planlıyorum. Sizden sınavla ilgili bir kaç bilgi almak istiyordum , b sınıfı ehliyete sahip olduğum için sadece direksiyon sınavına gireceğim. Parkur konusunda herhangi bir sıkıntım yok motora beklediğimden çok daha hızlı alıştım tek çekincem virajlarda motoru yatırmaktı ama öncelerde çok kez artçı olduğum için garip bir şekilde alışkın olarak hiç çekinmeden motoru keskin dönüşlerde bile rahatça yatırabiliyorum tek bir sorun var ki trafiğe çıkmaya gerek olmadığını düşünüyor kurs çünkü sınavda trafiğe çıkartmıyorlarmış Kadıköy salı pazarı bölgesinde oluyormuş direksiyon sınavı ve sadece salı pazarının bir kapısından çıkıp diğer kapısından girmemizi istiyorlarmış. Sorum burda başlıyor son 5-6ay içerisinde Kadıköy'de direksiyon sınavına giren varsa bu bilgi doğru mudur sınav günü memurun bana kalkıp hadi bizi E5'ten Göztepe'ye bağla derse bariyere doğru gazı açar kendimi öldürürüm orada... Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden herkese çok teşekkürler , bu arada tekrardan Herkesin Cumhuriyet Bayram'ı kutlu olsun

kaan tokyol
    Öğrenci
     Kuba Superlight 200
     İstanbul - Kadıköy (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    47
    Beğenilmiş
    376
    Valla beni zamaninda cikarmislardi trafige ama oyle e 5 e cikaricaklarini zannetmiyorum egerki ciktin ben ilk ogrenmeye basladigimda kirmizi isikta yuksek vitesde kaldigim icin 1 e alamamistim tavsiyem kirmizi isigi gordugun gibi yavas yavas vites kucult bence trafige cikartirlar sonucta bunu nerde kullanicaksin
    BerkS (30.Ekim.2017) Bunu beğendi.

Berk Şen
    Öğrenci
     Arayışta
    Beğenmiş
    228
    Beğenilmiş
    285
    Alıntı kaan tokyol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla beni zamaninda cikarmislardi trafige ama oyle e 5 e cikaricaklarini zannetmiyorum egerki ciktin ben ilk ogrenmeye basladigimda kirmizi isikta yuksek vitesde kaldigim icin 1 e alamamistim tavsiyem kirmizi isigi gordugun gibi yavas yavas vites kucult bence trafige cikartirlar sonucta bunu nerde kullanicaksin
    Bende o yüzden afalladım trafiğe çıkarmadan trafik sınavına nasıl sokuyorlar aklım almadı
    Konu BerkS tarafından (30.Ekim.2017 Saat 00:47 ) değiştirilmiştir.

FouL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat K.
    Fotoğrafçılık
     RR Daytona 250e 6c Beyaz
     İstanbul-Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    11,661
    Beğenilmiş
    1,791
    Sınavda toplam parkurda dahil 35dk süren var

- bunun 5dk sı soru sormakla geçiyor.. motorun aküsü nerede.. sağ sinyal nerede.. debriyaj hangisi.. vs..vs.. sınava gireceğin motoru iyi tanı..

- parkur genelde çok kısa olduğundan olabildiğince düşük hızda gidiyorsun 20km. max 30km. yoksa parkuru sana bir daha tur attırıyorlar ve negatif etkisi var.. Araç ile gözetmen ve hocan seni takip ediyor hemen arkanda oldukları için güvenli bir şekilde sınavını tamamlayabilirsin..

- Benim sana tavsiyem motorun neyi nerede öğren.. sınav öncesi 1-2 saat erken gel 1-2 tur at motoru bilip bilmemekle alakalı değil motora acemi olamkla alakalı durum..

Başarılar..
    acryvz (30.Ekim.2017), BerkS (30.Ekim.2017), nedemek (30.Ekim.2017) Bunu beğendi.

Mehmet A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet Altun
    SMMM
     Hyosung GV250 (KERATA)
     Ankara-Mamak
    Beğenmiş
    18,326
    Beğenilmiş
    3,353
    Alıntı FouL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sınavda toplam parkurda dahil 35dk süren var

- bunun 5dk sı soru sormakla geçiyor.. motorun aküsü nerede.. sağ sinyal nerede.. debriyaj hangisi.. vs..vs.. sınava gireceğin motoru iyi tanı..

- parkur genelde çok kısa olduğundan olabildiğince düşük hızda gidiyorsun 20km. max 30km. yoksa parkuru sana bir daha tur attırıyorlar ve negatif etkisi var.. Araç ile gözetmen ve hocan seni takip ediyor hemen arkanda oldukları için güvenli bir şekilde sınavını tamamlayabilirsin..

- Benim sana tavsiyem motorun neyi nerede öğren.. sınav öncesi 1-2 saat erken gel 1-2 tur at motoru bilip bilmemekle alakalı değil motora acemi olamkla alakalı durum..

Başarılar..
    Murat bey genel hatlarıyla yazmış.
    Başımdan geçen olay; motorun benzini bitti sınavdan kadık
    Sınavdan 1 saat önce gittik eğitimden farklı motor verdikleri için biraz pratik yaptık motorda 2 sıkıntı vardı biri 1. vitese geçmiyordu biri de bende benzin bitti. bizden önceki sınavı veren arkadaş 2. viteste durduğu (kimseye çarpma ya da durmak için gereken mesafeyi ayarlayamama gibi bir sıkıntı yok motor 1 e geçmediği için) için sınavdan kaldı. bende durduğumda motor stop etti çünkü benzin bitti sonradan farkettik itiraz ettik ama işe yaramadı.

Velhasıl maksadım korkutmak değil bilakis sınav sırasında kendinden olmayan hatalardan dolayı sınavdan kalma diye.
    erken giderek sınav motoruyla birkaç turda sıkıntıları anlaşılır bunları sınava başlamadan kurs görevlilerine değil sınav sorumlusuna bildirin.
    trafikte sürme konusu ise birkaç ışık olan ve biraz araç geçen bir parkurda (yaklaşık 3 km) sürüş yaptırıyorlar. Arkadan araçla takip ederek komut veriyorlar sağa geç sola geç gibi
    Kolay gelsin
    BerkS (30.Ekim.2017), FouL (30.Ekim.2017) Bunu beğendi.

Berk Şen
    Öğrenci
     Arayışta
    Beğenmiş
    228
    Beğenilmiş
    285
    Çok teşekkürler biraz da şans gerekiyormuş anladığım kadarıyla gerçi bende bu şans varken benzin de biter akü de biter... Hayırlısı bakalım.

Kadir Erkut
    Gümrük Müşavir Yardımcısı
     Kawasaki VN 800 Classic
     İstanbul - Halkalı (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    1,556
    Beğenilmiş
    529
    Üç sene önce Kadıköy salı pazarında girdim sınava. Verilen bilgi doğru. Pazarın bir kapısından çıktık, sadece iki kavşak geçip diğer kapısından girdik.
    BerkS (30.Ekim.2017), FouL (30.Ekim.2017) Bunu beğendi.

Can Saatçıoğlu
    Veteriner Hekim
     DD250E-9
     Bursa
    Beğenmiş
    25
    Beğenilmiş
    13
    Rastgele bir yere git diyemez ben bodrumda girdim belirli bi güzergah vardı.Bundada vardır belki çıkarmıyorlar diye göstermiyorlardır ama hadi göztepeye git ordan bağdata geçeriz falan diyemezler bildiğim kadarıyla.
    BerkS (30.Ekim.2017) Bunu beğendi.

Berk Şen
    Öğrenci
     Arayışta
    Beğenmiş
    228
    Beğenilmiş
    285
    Teşekkürler arkadaşlar
    acryvz (30.Ekim.2017), CELİL (30.Ekim.2017), FouL (30.Ekim.2017), Rusgarguler (03.Kasım.2017) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)