Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Seymur Ssad
    Fotografci
     Regal Raptor Spyder 350
     Antalya
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    7

spyder 350 eksoz gecası

hayırlı günler arkadaşlar dün akşam saat 6 gibi polis çevirmesine denk geldim. ve polis hic affetmeden eksozun acik diye 206 tl ceza yazdı + motoru aldı
    söyledigi şey *normalde 7 gun sure veriyoruz egzosu yaptirmaniz icin ama artik yeni yasa gelmis*
    ben bilgisiz oldugum icin bir sey demedim. ayrica motoru hor kullanan birisid egilim belgelerim hep cebimde bulundururum. Acemi oldugumdan dolayi motor aldiktan sonra ekzosa sorun yasayacagimi dusunmemistim. Cunki motor acik eksoz la muayeneden gecmisti. motoru cikarmaya gittigimde bu gun sabah 245 tl odedim sadece baska bir taşıt ile motorumu muayene bolgesine goturecekler diye 245 tl odedim. daha bunun cezasini ve eksoz yaptirmasida var. sadece 3 gun sure vermisler. 3 gunun icinde eksoz yaptirip muayineden gecirip yeniden belgeyle aracin otopark yerine mi goturmem lazim. ve bu kadar yuksek bir ceza odemem normal mi?
    bigi paylasiminda bulunursaniz sevinirim. Tesekkurler

Atlıgezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İbrahim büyükkara
    Command Sergeant Major
     Hyosung gv 250
     Ankara
    Beğenmiş
    143
    Beğenilmiş
    622
    Alıntı seymurasad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı günler arkadaşlar dün akşam saat 6 gibi polis çevirmesine denk geldim. ve polis hic affetmeden eksozun acik diye 206 tl ceza yazdı + motoru aldı
    söyledigi şey *normalde 7 gun sure veriyoruz egzosu yaptirmaniz icin ama artik yeni yasa gelmis*
    ben bilgisiz oldugum icin bir sey demedim. ayrica motoru hor kullanan birisid egilim belgelerim hep cebimde bulundururum. Acemi oldugumdan dolayi motor aldiktan sonra ekzosa sorun yasayacagimi dusunmemistim. Cunki motor acik eksoz la muayeneden gecmisti. motoru cikarmaya gittigimde bu gun sabah 245 tl odedim sadece baska bir taşıt ile motorumu muayene bolgesine goturecekler diye 245 tl odedim. daha bunun cezasini ve eksoz yaptirmasida var. sadece 3 gun sure vermisler. 3 gunun icinde eksoz yaptirip muayineden gecirip yeniden belgeyle aracin otopark yerine mi goturmem lazim. ve bu kadar yuksek bir ceza odemem normal mi?
    Daha sonra valilik çevre koruma müdürlüğünden ceza gelen arkadaşlar var. Emniyet Oraya da bilgi veriyormuş

Venus_V3_5070 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    seymurasad (05.Kasım.2017) Bunu beğendi.

Ali Alp
    özel güvenlik
     Hyosung GV 250
     Antalya
    Beğenmiş
    4,161
    Beğenilmiş
    1,148
    Geçmiş olsun. Bu cezalar çok fazla olmuş bence. Yakında herkez kumandalı egsoz yaptırmaya başlar arabalardaki gibi.
    seymurasad (05.Kasım.2017) Bunu beğendi.

Mehmet İşci
    Veteriner Hekim Öğrencisi
     Regal Raptor DD250 E-9 Klasik
     İstanbul - Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    62
    Beğenilmiş
    323
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Acaba egzoza bi işlem yapıp biraz sesi arttırsam mı, ne de olsa muayeneden de geçiyor diye düşünüyordum ama bu gönderiyi okuyunca içimden 'Otur oturduğun yere ne gerek var şimdi' dedim kendi kendime. Paylaşım için teşekkürler
    seymurasad (08.Kasım.2017) Bunu beğendi.

Önder Yeşilyurt
    Satınalma Sorumlusu
     Suzuki C 800
     İzmir-Karşıyaka
    Beğenmiş
    185
    Beğenilmiş
    89
    Geçmiş olsun kardeşim :( polisin insiyatifine de kalmış aslında ama o bırakmamış anlaşılan. Çok geçmiş olsun.

Mehmet A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet Altun
    SMMM
     Hyosung GV250 (KERATA)
     Ankara-Mamak
    Beğenmiş
    18,326
    Beğenilmiş
    3,353
    Öncelikle geçmiş olsun...
    Egzozun açık olduğunu nerden anlamış patlak olamazmıymış. Örn; bende yeni motor aldım ama almadan önce eski sahibi ekzozun altını kaldırıma vurmuş eksoz ek yerinden hava alıyor ve işin ilginç kısmı herkesin para vererek yaptırdığı ekzoz sesine kavuşmuş(Gaz verip bırakınca patlama sesi de veriyor ohhh).
    Motoru çekememesi lazım çünkü ağır bir kusuru yok yani aynaları yerinde plakası var ruhsatı var alkollüde değilsin tekerlerde sağlam frenler sağlam motorda bir de ilkyardım seti varsa elini bile süremez.Yani seni kazaya sürükleyecek bir şey sözkonusu olursa tedbiren çekebilir ama haricinde sadece uyarır, değiştirilmesini ister belki cezada yazar ama gönderir.

İhtimal sesten rahatsız olan bir mahalle sakininin dayılarına ulaşarak olaya el atması gibi geldi trafiğe olduğu kadar gıcık olanlara da dikkat etmek gerekir...
    Konu Mehmet A. tarafından (06.Kasım.2017 Saat 13:18 ) değiştirilmiştir. Sebep: ek

nickziki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat Uysal
    Dış Ticaret
     gitti gül gibi daytonam :(
     Antalya
    Beğenmiş
    278
    Beğenilmiş
    20
    Alıntı msbmyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun...
    Egzozun açık olduğunu nerden anlamış patlak olamazmıymış. Örn; bende yeni motor aldım ama almadan önce eski sahibi ekzozun altını kaldırıma vurmuş eksoz ek yerinden hava alıyor ve işin ilginç kısmı herkesin para vererek yaptırdığı ekzoz sesine kavuşmuş(Gaz verip bırakınca patlama sesi de veriyor ohhh).
    Motoru çekememesi lazım çünkü ağır bir kusuru yok yani aynaları yerinde plakası var ruhsatı var alkollüde değilsin tekerlerde sağlam frenler sağlam motorda bir de ilkyardım seti varsa elini bile süremez.Yani seni kazaya sürükleyecek bir şey sözkonusu olursa tedbiren çekebilir ama haricinde sadece uyarır, değiştirilmesini ister belki cezada yazar ama gönderir.

İhtimal sesten rahatsız olan bir mahalle sakininin dayılarına ulaşarak olaya el atması gibi geldi trafiğe olduğu kadar gıcık olanlara da dikkat etmek gerekir...
    Maalesef yapabiliyorlar. Aracı muayeneden düşürüyor egzozu uygun değil diye. Yapması doğru değil ama yapabildiği için yapıyor. Muayenesiz araca binmeye müsaade etmeyeceği için de aracı garaja çektiriyor. Ondan sonra ona para buna para cepten bi 1.000-1500 tl gidiyor. Normalde elince cihaz alıp kaç desibel olduğunu ölçmesi gerekir. En azından mantıken. Neye göre yüksek ? Kime göre yüksek ? Ama burası Türkiye ve para lazım. İki hafta önce yazmıştım. Çevirme olması şart değil, yolda görse-duysa dönüp gelip yazıyorlar Antalya'da. Araba yere yakın diye arabasını bağlatan arkadaşım da var. Çevirme olmadığı halde görüyor, dönüp gelip durduruyor. Pek iyi niyetli değiller yani anlayacağınız. Muhtemelen emir var genelge var, para topluyorlar.

Geçmiş olsun. Egzozları kapatalım bir süre. Ben yaptırıyorum, ihtiyacı olana yardımcı olabilirim.
    Mehmet A. (06.Kasım.2017), seymurasad (08.Kasım.2017) Bunu beğendi.
    Don't Fucking Die !!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)