Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Mehmet A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet Altun
    SMMM
     Hyosung GV250 (KERATA)
     Ankara-Mamak
    Beğenmiş
    18,326
    Beğenilmiş
    3,353

Talking Kapışalım mı Korkusu

Dün akşam iş çıkışı bir arkadaşım geldi ve zorla arçım oldu eve o şekilde gittik. Düştüğümü öğrenince aradı "çabuk söyle nerdesin geliyorum" gibi cümleler ama hepsi fasa fiso çıktı.

Artçılı kullanmak gerçekten zormuş hele virajlarda dönüşlerde. İnsan yalnız olunca motorda otururken biraz sağa kayarken biraz sola kayarlen hatta kalkıp otururken bile bir şekilde motoru da ona göre bir eğme bükme düzeltme gibi hareketler yaparak dengesini sağlıyor. Ama artçı olunca bunlar ekstra bir denge sorunu oluşturuyor. Hepsini geçtim artçı konuşmak için kafasını öne doğru uzattığında bile sürücünün ne tarafına uzatıyorsa motoru o tarafa doğru dengelemek gerekiyor.

Yukarısı giriş kısmıydı :D

Ankarada Taurus alışveriş merkezine yakın bir yerde çalışıyorum. Neyse Konya yoluna çıktık Oran tarafından Mamağa geçeceğiz maksat iki kişiyiz az trafik az araç az dert az sıkıntı
    Taurusun önünde ışıklarda bekliyoruz motora arada gaz veriyorum güzel bir atmosfer
    Sonra yanda duran arabadan bize seslendiler ben pek anlamadım ama kapışalım mı diyorlarmış.
    Arkadaş seslendi "Şöyle bi motora bak sonra karar ver" o arada bende yandaki araca döndüm ve gelen cevabı duydum sonra eve gidene kadar gülüştük :

"Aman abi tamam vazgeçtik"

Sabah motorla düşüş akşam güzel bir anı :D
    acryvz (15.Kasım.2017), Birkan Bozkuş (15.Kasım.2017), CELİL (15.Kasım.2017), centaur (15.Kasım.2017), nedemek (15.Kasım.2017), Oğuzhan Ocak (15.Kasım.2017), Ömer (15.Kasım.2017), spue (15.Kasım.2017) Bunu beğendi.

İbrahim Berk Adıgüzel
    LCW-IT Destek, Amatör Dövmeci :)
     Yamaha XV950A
     İstanbul - Bahçelievler (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    3,277
    Beğenilmiş
    3,212
    hiç polemiğe girmeye gerek yok sakin sakin sürmek lazım çünkü bu tarz insanlar ego tatmini için bu davranış içerisine girdiklerinden trafiği tehlikeye atacak davranış sergileme eğilimini yüksek düzeyde gösteriyorlar. Bu yüzden sizin de hayatınızı tehlikeye atma potansiyelleri var kısacası motosiklet kullanımında "Defansif sürüş" kavramı içerisinde kullanmak lazım
    CELİL (15.Kasım.2017), Erman (15.Kasım.2017) Bunu beğendi.

Recep YAŞAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Recep YAŞAR
    işçi
     HONDA CBF 600 ABS
     İstanbul-Esenyurt(Avrupa)
    Beğenmiş
    1,431
    Beğenilmiş
    550
    Iki farklı duyguyu bir arada yaşamak nasip olmuş sana
    Hem motorun kaza riskini (geçmiş olsun bu arada )
    Hemde trafikte verdiği hazı aynı gün içinde yaşamışsın

siz bu mesajı okurken o çok uzakta olabilir...
    acryvz (15.Kasım.2017) Bunu beğendi.
    Yollar ne zaman biter ?
    Artcımız olan azrail ,rahatsız olup yeterbe dediği zaman mı ?
    :?

Acar Yavuz
    Yönetici
     SUZUKI M800 intruder
     İstanbul - Avcılar (İŞ) (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    24,521
    Beğenilmiş
    2,704
    Alıntı Recep YAŞAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sen Recoya bakam benle kapıştığında çok geride kalmıştı , yediremiyor kendine ...
    Oğuzhan Ocak (15.Kasım.2017) Bunu beğendi.

Oğuzhan Ocak
    Öğrenci
     YAMAHA XVS 950A
     Bursa
    Beğenmiş
    2,351
    Beğenilmiş
    1,808
    Abi önce geçmiş olsun sonrasında yaşanan olay çok güzel bi duygu eyleme dönüşmediği sürece Çünkü dönüştüğünde risk maksimum seviyelere çıkıyor malesef...
    No fear! No rules! No limit! 8)

İlker KENAR
    EmekLi Devlet Mağduru
     DD-250-e-10 Spyder
     ESKİŞEHİR
    Beğenmiş
    6,782
    Beğenilmiş
    3,487
    Artçılı kullanmak aslında sürüş süratini azaltırken sürüş emniyetini daha fazla arttırır. Lakin alışmak lazım. Üstatlar forumda pek çok kez paylaşmıştır. Ben de yararlı bir video olduğu için paylaşmak istedim. İzlersen güzel şeyler öğrenebilir, yavaş yavaş sürüş tekniğine adapte edebilirsin..
    Not: Bu arada kapışmadığın iyi olmuş. Birlikte ve yollarda uzunca bir süre sürebilmek için minimum riskle hareket etmekte fayda var..

acryvz (15.Kasım.2017), Ömer (15.Kasım.2017) Bunu beğendi.

srcndml - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sercan aşkın
    teknik ressam
     DAYTONA 250
     KOCAELİ/İZMİT
    Beğenmiş
    18
    Beğenilmiş
    29
    ben hiç polemiğe girmeden tamam abim kapışalım ağlama sonra diyip. ara gaz lar adamı heveslendiriyorum. ışık yandığın da beyfendimiz kokleyip gazı uzuyor. ben tin tin devam ediyorum :D
    kurt (16.Kasım.2017), Zafer (15.Kasım.2017) Bunu beğendi.

Mehmet A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet Altun
    SMMM
     Hyosung GV250 (KERATA)
     Ankara-Mamak
    Beğenmiş
    18,326
    Beğenilmiş
    3,353
    Alıntı nedemek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiç polemiğe girmeye gerek yok sakin sakin sürmek lazım çünkü bu tarz insanlar ego tatmini için bu davranış içerisine girdiklerinden trafiği tehlikeye atacak davranış sergileme eğilimini yüksek düzeyde gösteriyorlar. Bu yüzden sizin de hayatınızı tehlikeye atma potansiyelleri var kısacası motosiklet kullanımında "Defansif sürüş" kavramı içerisinde kullanmak lazım
    Abim yanlış anlaşılmış ben biraz eksik anlatmışım Aracın içindekiler öyle ego tatmini falan tavrında değildi olay tamamen muhabbetvari Zaten acemiyim isteselerde istesemde yapmam

Alıntı Recep YAŞAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Teşekkür ediyorum motorcu aleminde bir gün içinde farklı duygular farklı tecrübeler iyi oldu

Alıntı acryvz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen Recoya bakam benle kapıştığında çok geride kalmıştı , yediremiyor kendine ...
    :D

Alıntı Oguzhan17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi önce geçmiş olsun sonrasında yaşanan olay çok güzel bi duygu eyleme dönüşmediği sürece Çünkü dönüştüğünde risk maksimum seviyelere çıkıyor malesef...

Teşekkür ediyorum. Yukarda da belirttim arabanın içindekilerde öyle kapışacak bir muhabbet yoktu

Alıntı centaur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Artçılı kullanmak aslında sürüş süratini azaltırken sürüş emniyetini daha fazla arttırır. Lakin alışmak lazım. Üstatlar forumda pek çok kez paylaşmıştır. Ben de yararlı bir video olduğu için paylaşmak istedim. İzlersen güzel şeyler öğrenebilir, yavaş yavaş sürüş tekniğine adapte edebilirsin..
    Not: Bu arada kapışmadığın iyi olmuş. Birlikte ve yollarda uzunca bir süre sürebilmek için minimum riskle hareket etmekte fayda var..
    Video için teşekkürler bu satırları yarısındayken yazıyorum
    Ben erkekliğin 10 da 9 undan yanayım :D

Alıntı srcndml Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben hiç polemiğe girmeden tamam abim kapışalım ağlama sonra diyip. ara gaz lar adamı heveslendiriyorum. ışık yandığın da beyfendimiz kokleyip gazı uzuyor. ben tin tin devam ediyorum :D
    Bu da bi yöntem :D ama kapışma olmadığı için ikimizde normal bir şekilde yolumuza koyulduk
    acryvz (15.Kasım.2017), kurt (16.Kasım.2017) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler