Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Raci06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Raci ARTUN
    Mühendis
     YAMAHA XVS950 ( Kızıl Gonca)
     ANKARA GÖLBAŞI
    Beğenmiş
    11,882
    Beğenilmiş
    2,323

30. 000 km. regal motor için çok mu

Selamlar,
    Motorum 31.000 km de. şu anda sorunsuz biniyorum. Regal Raptor ve benzerleri için 30.000 km çok mudur ? Şanzıman nezaman dökülmeye başlar mesela. Bu km lerde mutlaka değiştirmemi önereceğiniz parçalar var mıdır ? Tavsiyesi olan paylaşırsa sevinirim. Motor Regal Raptor DD250-E9B
    Raci
    bjorngelotte (30.Kasım.2017), Mehmet A. (30.Kasım.2017) Bunu beğendi.

Oğuzhan Ocak
    Öğrenci
     YAMAHA XVS 950A
     Bursa
    Beğenmiş
    2,351
    Beğenilmiş
    1,808
    abi bence çok değil paketçilerin altındaki motorlar bile 70 80 bin rahat görüyorlar yanılmıyorsam şanzıman ne zaman sorun verirse o zman değiştirebilirsin bence ama imkan varsa tabi cc büyütüp daha rahat daha çok km yapma fırsatı gibi fırsatın olmuş oluyor
    Mehmet A. (01.Aralık.2017), Raci06 (01.Aralık.2017) Bunu beğendi.
    No fear! No rules! No limit! 8)

Ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ömer Yahşi
    End. Soğutma Sist. Satışı
     BMW R1200GS
     İstanbul - Büyükçekmece
    Beğenmiş
    10,780
    Beğenilmiş
    2,443
    Raci merhaba; kullanan biri olduğun için sana yorum yapmak çok doğru olmaz diye düşünüyorum. Sadece sorun çıkarmayan parçayı değiştirmek gereksiz, sökünce başka değişecek yerler illaki çıkar
    Gittiği yere kadar veya seni artık değiştirmen gerektiğini hissettirecek bir işaret vermedikten sonra bir şeyleri söküp takmak doğru değil. Hatta onları sökerken başka yerlerin değişimlerini hızlandırmış olma ihtimalin ortaya çıkabilir.

Keyifle kullan tadını çıkar...
    MaviBeyTc (02.Aralık.2017), Raci06 (01.Aralık.2017) Bunu beğendi.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,453
    Beğenilmiş
    5,743
    Merhaba Raci 30 bin km çin makinalar için yüksek bir km ama iyi bakımlı makinalar sorun çıkarmadan yüksek km lere çıkabiliyor RR şanzuman ömrü normalde 20 - 30 bin km piston sekman ömrü 40 bin civarıdır ama bu km ler kullanıcıya ve bakıma göre çok farklılar gösterebilir sorun olmadığı sürece makinayı söktürme bakımları yaptır devam et imkan varsa makinayı yenileme zamanı gelmiş
    eNkaZw (02.Aralık.2017), Rusgarguler (07.Aralık.2017) Bunu beğendi.

Raci ARTUN
    Mühendis
     ANKARA GÖLBAŞI
    Beğenmiş
    11,882
    Beğenilmiş
    2,323
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Raci 30 bin km çin makinalar için yüksek bir km ama iyi bakımlı makinalar sorun çıkarmadan yüksek km lere çıkabiliyor RR şanzuman ömrü normalde 20 - 30 bin km piston sekman ömrü 40 bin civarıdır ama bu km ler kullanıcıya ve bakıma göre çok farklılar gösterebilir sorun olmadığı sürece makinayı söktürme bakımları yaptır devam et imkan varsa makinayı yenileme zamanı gelmiş
    Başkan teşekkürler yanıt için. Ben makineyi Ağustosta aldım , o zaman km. nin önemini bilmiyordum. Arabalardaki gibi 100.000 e kadar rahat kullanırım diye düşünmüştüm. Şu anda bi sıkıntı yok sürüşte , sadece motor sıcakken trafikte 1. viteste giderken şanzımandan tıkırtılar geliyor. bişeylerin habercisi olması lazım. dediğiniz gibi nerde trak orda bırak şeklinde devam edeceğim. (önümüzdeki yaz gözüm shadowlarda olacak , uygun fırsat buşursam değiştirebilirim) .
    selamlar..
    Raci.
    CELİL (01.Aralık.2017), Rusgarguler (07.Aralık.2017) Bunu beğendi.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,453
    Beğenilmiş
    5,743
    Alıntı Raci06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başkan teşekkürler yanıt için. Ben makineyi Ağustosta aldım , o zaman km. nin önemini bilmiyordum. Arabalardaki gibi 100.000 e kadar rahat kullanırım diye düşünmüştüm. Şu anda bi sıkıntı yok sürüşte , sadece motor sıcakken trafikte 1. viteste giderken şanzımandan tıkırtılar geliyor. bişeylerin habercisi olması lazım. dediğiniz gibi nerde trak orda bırak şeklinde devam edeceğim. (önümüzdeki yaz gözüm shadowlarda olacak , uygun fırsat buşursam değiştirebilirim) .
    selamlar..
    Raci.
    Raci 1,inci vitesteki tıkırtı iyi haber değil dişlinin hasar aldığının habercisi 1.inci vitesi mümkün olduğunca kullanma diyeceğim ama kalkışta zorunlu olduğundan hiç zorlamadan en kısa sürede makinayı 2. ci vitese al ayrıca dişliden kopan metal tortularını yağ pompası ile yukarıya pistonlara atarsa iyi olmaz oraya hasar verir kolay gelsin
    Raci06 (01.Aralık.2017), Rusgarguler (07.Aralık.2017) Bunu beğendi.

Kadir Eraslan
    PTT
     RR Spyder 250
     İstanbul - Esenler (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    89
    Beğenilmiş
    69
    Merhaba. Benim spyderin kmsi de oldu o kadar. Şimdilik herhangi bir problem yok. Zincir bile değişmedi maşallah, hala daha germe payı var isitmadan kullanmıyorum genelde. yağ, zincir, hava filtresi bakımını günü gelmeden yapıyorum. İnşallah daha götürür sıkıntı çıkartmadan Ömer abiye katiliyorum arıza sinyali vermeye başlamadan önce çok kurcalamamak lazım bence de. Tabi arıza sinyalini de erken fark etmek şart. Kmlerden ötürü artık motoru fazla hirpalamadan daha dikkatli kullanmamizin zamanı gelmis. Bir de lastik konusu büyük sıkıntı. Ne yapıp edip degistirmemiz lazım

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Raci06 (06.Aralık.2017), Rusgarguler (07.Aralık.2017) Bunu beğendi.

Mehmet İşci
    Veteriner Hekim Öğrencisi
     Regal Raptor DD250 E-9 Klasik
     İstanbul - Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    62
    Beğenilmiş
    323
    Bir de bildiğim kadarıyla klasik modeller yani E9 ve E9B modelleri şanzuman konusunda daytona ve spyder a göre biraz daha şanslı diye duydum
    Raci06 (06.Aralık.2017) Bunu beğendi.

Can Duran
    Bankacı
     2015 Hyosung GV
     Antalya
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    75
    Alıntı Raci06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    Motorum 31.000 km de. şu anda sorunsuz biniyorum. Regal Raptor ve benzerleri için 30.000 km çok mudur ? Şanzıman nezaman dökülmeye başlar mesela. Bu km lerde mutlaka değiştirmemi önereceğiniz parçalar var mıdır ? Tavsiyesi olan paylaşırsa sevinirim. Motor Regal Raptor DD250-E9B
    Raci
    Çok değil ama şanzumana bir baktır derim ben

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Raci06 (06.Aralık.2017) Bunu beğendi.

Raci ARTUN
    Mühendis
     ANKARA GÖLBAŞI
    Beğenmiş
    11,882
    Beğenilmiş
    2,323
    Alıntı eNkaZw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Benim spyderin kmsi de oldu o kadar. Şimdilik herhangi bir problem yok. Zincir bile değişmedi maşallah, hala daha germe payı var isitmadan kullanmıyorum genelde. yağ, zincir, hava filtresi bakımını günü gelmeden yapıyorum. İnşallah daha götürür sıkıntı çıkartmadan Ömer abiye katiliyorum arıza sinyali vermeye başlamadan önce çok kurcalamamak lazım bence de. Tabi arıza sinyalini de erken fark etmek şart. Kmlerden ötürü artık motoru fazla hirpalamadan daha dikkatli kullanmamizin zamanı gelmis. Bir de lastik konusu büyük sıkıntı. Ne yapıp edip degistirmemiz lazım

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Tesekkurler. Yazini okuyunca takıldım. Zincir bakımı nedir ? Germe payı nedir ? Biraz anlatirmisin? Tamamen bilgisizom bu konuda.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    HAYATTA EN HAKİKİ MURŞİD İLİMDİR. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)