Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    hsynyldz347 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hüseyin YILDIZ
    Öğrenci
     Regal raptor dd150-e2
     Istanbul - Kartal(Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    26
    Beğenilmiş
    5

Yakıt İÇİCİ

Herkese iyi günler.Aranıza yeni katıldım ve motorum regal raptor 150.Motoru 2.el olarak 16bin km de 2 hafta önce aldım motordan gayet memnunum fakat yakıtı biraz fazla geldi.Son gelen zamlardan mıdır bilmiyorum km de 22 krs gibi bi hesaplama yaptım sizce bu normal mi ?Hava filtresini yeni değiştirdim fazla bir fark olmadı. Tavsiyelerinize açığım.Teşekkürler

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    dincouzhan (25.Temmuz.2019) Bunu beğendi.

İbrahim Berk Adıgüzel
    LCW-IT Destek, Amatör Dövmeci :)
     Yamaha XV950A
     İstanbul - Bahçelievler (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    3,277
    Beğenilmiş
    3,212
    Hüseyin selam, forum kuralları gereği tüm yeni üyelerimizin öncelikli olarak kendini tanışma başlığı altında tanıtmalarını bekliyoruz aşağıda linkini paylaşıyorum.
    http://www.raptorriders.com.tr/forum...php/27-Tanisma
    son zamanlardaki benzin fiyatlarındaki artışı düşünürsek kuruş hesabı ölçmek pek doğru değil çünkü paylaşılan bilginin üzerine sürekli fiyat artışı olduğu için doğru hesaplamak çok zor bu yüzden 100km/litre hesabı her zaman doğru sonucu verecektir. motosiklet değişikliği yaptığında makinaya alışma evresinde, devir farklılıkları, debriyaj-gaz dengesi gibi bir çok etkene alışman vakit alacağı için ilk bir kaç hafta olması gerektiğinden fazla yaktırabilirsin o yüzden makinana tam alıştıktan sonra km/litre hesabı üzerinden ilerlemek çok daha doğru olacaktır ama yine de güncel fiyat üzerinden 22 kuruş gayet normal bence
    acryvz (04.Aralık.2017), BerkS (03.Aralık.2017), CELİL (03.Aralık.2017), hsynyldz347 (03.Aralık.2017), Ömer (04.Aralık.2017), spue (03.Aralık.2017) Bunu beğendi.

Hüseyin YILDIZ
    Öğrenci
     Regal raptor dd150-e2
    Beğenmiş
    26
    Beğenilmiş
    5
    Herkese iyi forumlar.8 gün önce açtığım konu ile ilgili bir şey paylaşmak istiyorum.Bildiğiniz gibi motorumun çok yaktığından şikayetçiydim.(Hala da öyle) Kilometre kuruş hesabı yapmıştım fakat İbrahim abimin uyarısı sonucu 100km/litre hesabının daha doğru bir sonuç vereceğini söyledi ve ben de öyle yaptım. 9 litre benzin aldım ve tripmetre yi açtım.200 kilometre gidebildim ve bu da 100 km de 4.5lt eder. Yani hala çok yakıyor.Bana ne gibi tavsiyeleriniz olabilir? Vites düşürdüğüm zaman egsoz da küçük patlamalar oluyor ard arda (çok hoş bi ses :D) hava filtresi de yeni değişti.
    Motosiklet:Regal raptor dd150 2013 model
    Konu hsynyldz347 tarafından (10.Aralık.2017 Saat 20:14 ) değiştirilmiştir.

İbrahim Berk Adıgüzel
    LCW-IT Destek, Amatör Dövmeci :)
     Yamaha XV950A
     İstanbul - Bahçelievler (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    3,277
    Beğenilmiş
    3,212
    Alıntı hsynyldz347 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi forumlar.8 gün önce açtığım konu ile ilgili bir şey paylaşmak istiyorum.Bildiğiniz gibi motorumun çok yaktığından şikayetçiydim.(Hala da öyle) Kilometre kuruş hesabı yapmıştım fakat İbrahim abimin uyarısı sonucu 100km/litre hesabının daha doğru bir sonuç vereceğini söyledi ve ben de öyle yaptım. 9 litre benzin aldım ve tripmetre yi açtım.200 kilometre gidebildim ve bu da 100 km de 4.5lt eder. Yani hala çok yakıyor.Bana ne gibi tavsiyeleriniz olabilir? Vites düşürdüğüm zaman egsoz da küçük patlamalar oluyor ard arda (çok hoş bi ses :D) hava filtresi de yeni değişti.
    Motosiklet:Regal raptor dd150 2013 model
    eğer egzozda sürekli patlamalar oluyorsa bahsettiğin şekilde makinadaki karbüratör senkron ayarını yaptırman lazım benzin hava karışımı için o yüzden biraz fazla yakıyor olabilir ;)
    hsynyldz347 (10.Aralık.2017) Bunu beğendi.

Hüseyin YILDIZ
    Öğrenci
     Regal raptor dd150-e2
    Beğenmiş
    26
    Beğenilmiş
    5
    Hava ayarını yaptırdım 15 TL ye.Yakıt sorunu düzeldi gibi.Uzun kullanımda tam sonuç verebilirim. V-power hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum.Beni bilgilendirdiğin için teşekkür ediyorum İbrahim abi.Bu arada kusura bakmayın biraz geç geri dönüş oldu foruma girişte bi kaç sorun yaşadım. Saygılar...

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    CELİL (17.Aralık.2017) Bunu beğendi.
    Konu hsynyldz347 tarafından (06.Nisan.2018 Saat 12:32 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)