Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

BerkS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Berk Şen
    Öğrenci
     Arayışta
     İstanbul - Halıcıoğlu (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    228
    Beğenilmiş
    285

Bir kaç parça hakkında önerilerinizi bekliyorum

İlk olarak herkese merhabalar iyi haftalar umarım herkesin keyfi yerindedir.
    Sizlere bir kaç parça ile ilgili sorularım olucaktı. İlk olarak motoruma yeni bir akü almak istiyorum ama sanırım akü alanına her akü sığmıyor ve amper konusunda farklı fikirler mevcut bana önerebileceğiniz orta klasman aküler varsa marka bilgilerini paylaşırsanız çok sevinirim. Bir diğer sorum bazılarının başını çok ağrıttım zincir ve ön arka dişliyi set olarak değiştireceğim ustaya sorduğumda parça fiyatlarını azıcık yüksek tutuyorlar Klasik 250 için zincir ve dişli set önerilerinize açığım son olarak elcik önerisi alacağım benimkiler hafif deforme olmaya başlamışlar hepinize şimdiden çok teşekkürler. Tekerinize taş değmesin

Edit: Arkadaşlar tekrardan soruşturan olursa diye ; Aküyü , Abus 12v 9a kuru akü aldım piyasa fiyatı 110-120 lira civarında ben direk ustaya aldırdım şarjını takmasını etmesini yaptı akü kısmını temizledi etti bu işlem total 145 tuttu bir de zincir değiştirene kadar idare etmesi için zincirden bakla çıkarttırdım zinciri temizlendi yağlandı o işleme de 20 lira verdim. Motor cidden canlandı baya çekişi epey güzelleşti , aküyü de bir süre test ettim marşı falan da Gayet güzel tek seferde alıyor bir süre daha test edip tekrar burdan bilgi vericem herkese iyi sürüşler.
    Mehmet A. (07.Aralık.2017), Ömer (26.Ocak.2018) Bunu beğendi.
    Konu BerkS tarafından (13.Aralık.2017 Saat 11:50 ) değiştirilmiştir.

Mehmet A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet Altun
    SMMM
     Hyosung GV250 (KERATA)
     Ankara-Mamak
    Beğenmiş
    18,326
    Beğenilmiş
    3,353
    Alıntı BerkS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk olarak herkese merhabalar iyi haftalar umarım herkesin keyfi yerindedir.
    Sizlere bir kaç parça ile ilgili sorularım olucaktı. İlk olarak motoruma yeni bir akü almak istiyorum ama sanırım akü alanına her akü sığmıyor ve amper konusunda farklı fikirler mevcut bana önerebileceğiniz orta klasman aküler varsa marka bilgilerini paylaşırsanız çok sevinirim. Bir diğer sorum bazılarının başını çok ağrıttım zincir ve ön arka dişliyi set olarak değiştireceğim ustaya sorduğumda parça fiyatlarını azıcık yüksek tutuyorlar Klasik 250 için zincir ve dişli set önerilerinize açığım son olarak elcik önerisi alacağım benimkiler hafif deforme olmaya başlamışlar hepinize şimdiden çok teşekkürler. Tekerinize taş değmesin
    Newmoon06 ali abi kullanıyor ve banada önerdi aldım memnunum. Tavsiye ederim. Marka model olarak farklı vermeye çalıştılar ama biraz arayıp bunu buldum. Fiyatı internette 110 lira.
    Ama Fakat kendi akünün ölçülerini alıp öyle alışverişe çıkarsan sorun olmaz. Dikkat parça satanlar farklı ve voltajı düşük verebilirler o da sıkıntı çıkarır. Bana daha ufak ve daha düşük voltlu yollamışlardı.
    Düzeltme: mesajın sonunu sonradan okudum benim motorda klasik bu akü tam oturuyor ve sıkıntısız kullanıyorum.
    Dişli konusunda yorumsuzum...

Mehmet A.
    newmoon06tr (07.Aralık.2017), Raci06 (07.Aralık.2017) Bunu beğendi.
    Konu Mehmet A. tarafından (07.Aralık.2017 Saat 12:06 ) değiştirilmiştir.
    İnsafsızlıklarınız İnfazınız Olacaktır...

RegalRaptor 250E9B (KOÇ) (Anı yüklemesi tamamlandı) 2017-2021
    Hyosung GV250EFİ (KERATA) (Anı yüklemesi devam ediyor) 2021-

Berk Şen
    Öğrenci
     Arayışta
    Beğenmiş
    228
    Beğenilmiş
    285
    Alıntı Mehmet A. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Newmoon06 ali abi kullanıyor ve banada önerdi aldım memnunum. Tavsiye ederim. Marka model olarak farklı vermeye çalıştılar ama biraz arayıp bunu buldum. Fiyatı internette 110 lira.
    Ama Fakat kendi akünün ölçülerini alıp öyle alışverişe çıkarsan sorun olmaz. Dikkat parça satanlar farklı ve voltajı düşük verebilirler o da sıkıntı çıkarır. Bana daha ufak ve daha düşük voltlu yollamışlardı.
    Düzeltme: mesajın sonunu sonradan okudum benim motorda klasik bu akü tam oturuyor ve sıkıntısız kullanıyorum.
    Dişli konusunda yorumsuzum...

Mehmet A.
    Çok teşekkürler cevap için bu akünün voltaj amper değerleri kaç acaba ve nereden sipariş vermiştin
    CELİL (07.Aralık.2017) Bunu beğendi.

Mehmet A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet Altun
    SMMM
     Hyosung GV250 (KERATA)
     Ankara-Mamak
    Beğenmiş
    18,326
    Beğenilmiş
    3,353
    Çok teşekkürler cevap için bu akünün voltaj amper değerleri kaç acaba ve nereden sipariş vermiştin
    12v 9A
    Ben ankarada motosiklet parçaları satan bi mağazadan aldım. Sıvısı ek olarak geliyor. Sıvının ağızlarını açmadan aküye bastırınca delinip içine boşalıyor akünün kapağını sıkıca kapatıyoruz. Sonra 15-20 dk sonra motora takıp kullanıyoruz
    Farklı markalarda da aynı model ismine sahip aküler var. Belki aynıdır ama biraz pimpirikli olarak özellikle bu markayı bulup aldı

Mehmet A.
    BerkS (07.Aralık.2017), CELİL (07.Aralık.2017) Bunu beğendi.
    İnsafsızlıklarınız İnfazınız Olacaktır...

RegalRaptor 250E9B (KOÇ) (Anı yüklemesi tamamlandı) 2017-2021
    Hyosung GV250EFİ (KERATA) (Anı yüklemesi devam ediyor) 2021-

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,450
    Beğenilmiş
    5,742
    VLM orta sınıf güzel aküdür bende kullandım memnun kaldım bizim aküler 12 volt 9 amper iki model akü var dik ve yatay model bizimki dik model dir .
    Zincir markaya göre fiyat fark eder 0rinkli model zincirler iyidir ama biraz daha pahalıdır en ucuz normal çin zincirdir onun bile en az 10- 15 bin km ömrü var işini görür
    Dişliler bildiğin gibi çok para tutmuyor piyasadan alabilir veya servise direk taktırabilirsin
    Elçik orjinal markalar çok pahalı olabilir piyasada çin model ucuz elcikler var işini görür kolay gelsin
    BerkS (07.Aralık.2017), Mehmet A. (07.Aralık.2017), Raci06 (07.Aralık.2017), Zafer (09.Aralık.2017) Bunu beğendi.

Berk Şen
    Öğrenci
     Arayışta
    Beğenmiş
    228
    Beğenilmiş
    285
    Çok teşekkürler Mehmet abi ve Celil abi klasik için zincir ebatları hakkında bir bilginiz var mı acaba bu aküyü sipariş edeyim zinciride alır sonra ustanın yolunu tutarım bir an önce.
    Mehmet A. (07.Aralık.2017), Zafer (09.Aralık.2017) Bunu beğendi.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,450
    Beğenilmiş
    5,742
    Çok teşekkürler Mehmet abi ve Celil abi klasik için zincir ebatları hakkında bir bilginiz var mı acaba bu aküyü sipariş edeyim zinciride alır sonra ustanın yolunu tutarım bir an önce.
    RR Klasik kasa zincir ebadı: : 520 x 108 yani 520 kalınlık 108 bakla
    BerkS (07.Aralık.2017), KÜçÜKENIşTE (10.Ağustos.2018), Mehmet A. (08.Aralık.2017), Zafer (09.Aralık.2017) Bunu beğendi.

Berk Şen
    Öğrenci
     Arayışta
    Beğenmiş
    228
    Beğenilmiş
    285
    İhtiyaç olursa diye buraya bırakayım ; arka fren balatam bitikti ve diske zarar vermeye başlayacak diye korkuyordum bugün ona bakmaya Okmeydanı’nda kendi ustama gittim , zincirimi temizlettim yağlattım ve arka fren balatamı değiştirdim Balata 35 lira zincir bakımı ve işçilikle beraber 40 liraya maloldu bana , diğer yerlerde baktığım fiyattan çok daha ucuza geldiğini düşünüyorum aklınızda bulunsun isteyen olursa adresini ve telefon numarasını verebilirim genel olarak gidip bu şekilde ufak tefek işlerimi hallettiğimde gerçekten cüzi fiyatlar çekiyor çok memnunum çayı da eksik etmiyor , umarım faydası olur hepinize iyi akşamlar tekeriniz düz bassın
    alibaba07 (25.Ocak.2018), Aykut Y. (26.Ocak.2018), bjorngelotte (25.Ocak.2018), Bypale (29.Ocak.2018), Captain (25.Ocak.2018), Ömer (26.Ocak.2018), spue (26.Ocak.2018) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)