Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

hüseyin yağbasanlar
    öğrenci
     YOK
     adana
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

Kararsizlik. Desteğinizi rica ederim

Herkese merhaba. Cruiser olarak birçok modele bakmama rağmen regal raptor her zaman için ön planımda kalıyor. fakat forumu takip ettiğim kadarıyla genel olarak bi şanzıman sorunu var. bunun yanında kronik bir sorunu vs. çıkarmı baş ağrıtır mı. malum öğrencilik şartları altında masraf çıkarması hiçte hoş olmayıp aşırı derece can sıkabiliyor. özelliklede belitmek istiyorum ki motora ciddi anlamda temiz bakan biriyim. yağı 2000 km de değişmesi gerekiyorsa 1000km de değiştirrim o derece bi hassaslık yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. kazasız belasız sürüşler.
    centaur (08.Ocak.2018), Ömer (08.Ocak.2018) Bunu beğendi.

İlker KENAR
    EmekLi Devlet Mağduru
     DD-250-e-10 Spyder
     ESKİŞEHİR
    Beğenmiş
    6,782
    Beğenilmiş
    3,487
    Hüseyin Merhaba;
    Forum kuralları gereği yeni gelen tüm arkadaşlarımız tanışma başlığı altında kendilerini detaylı bir şekilde tanıtırlar. Bu aramıza yeni katılan arkadaşlarımızı daha yakından tanımamıza ve o ölçüde kendilerine yardımcı olabilmemize vesile olmaktadır.

Soruna gelecek olursak;
    Forumda biraz araştırırsan merak ettiğin tüm konularla ilgili yazılmış onlarca deneyim paylaşımı,yorum ve döküman bulabilirsin.

SM-G600F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    aycanblmts (09.Ocak.2018), BerkS (08.Ocak.2018), Bypale (08.Ocak.2018), CELİL (08.Ocak.2018), Oğuzhan Ocak (08.Ocak.2018), Ömer (08.Ocak.2018) Bunu beğendi.
    Konu centaur tarafından (08.Ocak.2018 Saat 11:14 ) değiştirilmiştir.

BerkS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Berk Şen
    Öğrenci
     Arayışta
     İstanbul - Halıcıoğlu (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    228
    Beğenilmiş
    285
    Hüseyin merhabalar öncelikle aramıza hoş geldin , forum kuralları gereği ilk önce “tanışma” başlığı altında kendini tanıtman gerekiyor , bu sayede bizde kiminle konuştuğumuzu daha detaylı bilebiliyoruz. Linkini bırakamadım şuan telefondan bağlı olduğum için bulamazsan birisi mutlaka iliştirir buraya. Soruna gelecek olursam açıkçası bende daha çok yeniyim bu konularda motoruma daha kavuşalı daha 1 ay oldu ancak alırken çok araştırdım buradaki herkesle görüştüm neredeyse ve baya Bilgi topladım bu sayede , şanzıman problemi evet spyder ve daytonada görülen bir problem tabii ki motoru kullanım şekline de bağlı ancak elbet bir yerde patlıyor, sana klasik 250 önerebilirim (DD250e 9b) şanzıman problemi Yok motor bloğu daha sağlam spyder ve daytonaya kıyasla hatta araştırmalarıma göre neredeyse tüm Çin motorlara kıyasla daha az sorunlu bir makina. Sağlam ciğerli 2011 modelinden sonra balansörlü gerçekten çok konforlu ve özellikle başlangıç için çok ideal hareket kabiliyeti çok iyi ve fiyatı da gerçekten makul. Bende öğrenci olduğum için epey araştırmıştım az uğraştıran bir makina çok masraf etmezsin hele çok temiz yakalarsan hiç etmezsin , diğer abilerim ve arkadaşlarımda bu konuda Bilgi verecektir tekrar bir sorun olursa yardımcı olmak isterim ,umarım aradığın motoru bulursun forumda ve yollarda aktif olman dileğiyle

Edit : ben yazana kadar İlker abi yazmış aynı bilgiyi iki kez geçmiş oldum kusura bakmayınız lütfen
    Bypale (08.Ocak.2018), CELİL (08.Ocak.2018), centaur (08.Ocak.2018), Erman (10.Ocak.2018), Ömer (08.Ocak.2018) Bunu beğendi.

gorkemYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Görkem Yılmaz
    Öğrenci
     Regal Raptor DD125-E
     Antalya
    Beğenmiş
    23
    Beğenilmiş
    411
    Aramiza hosgeldin. Bence eger maddi durumunda el veriyorsa gv250 veya rsk cruiser gibi makinaları tercih edersen hem daha yuksek torklu hem daha fazla beygire sahip hemde enjeksiyonlu yakit sisteminden dolayi daha tasarruflu bir makinaya binmiş olursun

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bypale (08.Ocak.2018) Bunu beğendi.

BerkS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Berk Şen
    Öğrenci
     Arayışta
     İstanbul - Halıcıoğlu (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    228
    Beğenilmiş
    285
    Alıntı gorkemYılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aramiza hosgeldin. Bence eger maddi durumunda el veriyorsa gv250 veya rsk cruiser gibi makinaları tercih edersen hem daha yuksek torklu hem daha fazla beygire sahip hemde enjeksiyonlu yakit sisteminden dolayi daha tasarruflu bir makinaya binmiş olursun

Evet gerçekten büyük tork farkı var çekişi çok değişiyor ancak Hyosung gv250 servis ve parça konusunda çok can sıkıcı oluyormuş ve enjeksiyonlu modellerinde kronik sorun çokmuş diye biliyorum iyice bir bakmak lazım çünkü servis ağı ve yedek parça gerçekten en önemli detaylardan biri
    Bypale (08.Ocak.2018) Bunu beğendi.

gorkemYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Görkem Yılmaz
    Öğrenci
     Regal Raptor DD125-E
     Antalya
    Beğenmiş
    23
    Beğenilmiş
    411
    Alıntı BerkS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet gerçekten büyük tork farkı var çekişi çok değişiyor ancak Hyosung gv250 servis ve parça konusunda çok can sıkıcı oluyormuş ve enjeksiyonlu modellerinde kronik sorun çokmuş diye biliyorum iyice bir bakmak lazım çünkü servis ağı ve yedek parça gerçekten en önemli detaylardan biri
    Evet parcalari pahali gerçekten fakat zaten regallerde bin tl civarinda sanziman parasini gozden cikariyoruz ve gv ler çok daha az problem cikariyor benim gordugum kadariyla.

aycanblmts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aycan Balımtaş
    Muhasebe+Sigorta
     Hyosung GV250
     İstanbul - Tuzla (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    3,291
    Beğenilmiş
    1,012
    GV250 lerde servis ve parça sıkıntısı olduğu görüşü yaygın olmakla birlikte hiç alakası yok. Doğru düzgün bir usta bulamadıktan sonra hangi makinayı alırsanız alın sorun yaşarsınız. Kendilerine usta diyen kişilerle neler yaşandığını hepimiz biliyoruz. Ancak marka makinalardan birini almak lazım. Kaldı ki onlarda da servis olayına güvenim yok.
    No medicine like the ride.

Erman Şencan
    Bilgi İşlem-Sistem ve Ağ Uzmanı
     RR DD250e-9b Classic
     İstanbul - Bakırköy (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    816
    Beğenilmiş
    292
    Alıntı BerkS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hüseyin merhabalar öncelikle aramıza hoş geldin , forum kuralları gereği ilk önce “tanışma” başlığı altında kendini tanıtman gerekiyor , bu sayede bizde kiminle konuştuğumuzu daha detaylı bilebiliyoruz. Linkini bırakamadım şuan telefondan bağlı olduğum için bulamazsan birisi mutlaka iliştirir buraya. Soruna gelecek olursam açıkçası bende daha çok yeniyim bu konularda motoruma daha kavuşalı daha 1 ay oldu ancak alırken çok araştırdım buradaki herkesle görüştüm neredeyse ve baya Bilgi topladım bu sayede , şanzıman problemi evet spyder ve daytonada görülen bir problem tabii ki motoru kullanım şekline de bağlı ancak elbet bir yerde patlıyor, sana klasik 250 önerebilirim (DD250e 9b) şanzıman problemi Yok motor bloğu daha sağlam spyder ve daytonaya kıyasla hatta araştırmalarıma göre neredeyse tüm Çin motorlara kıyasla daha az sorunlu bir makina. Sağlam ciğerli 2011 modelinden sonra balansörlü gerçekten çok konforlu ve özellikle başlangıç için çok ideal hareket kabiliyeti çok iyi ve fiyatı da gerçekten makul. Bende öğrenci olduğum için epey araştırmıştım az uğraştıran bir makina çok masraf etmezsin hele çok temiz yakalarsan hiç etmezsin , diğer abilerim ve arkadaşlarımda bu konuda Bilgi verecektir tekrar bir sorun olursa yardımcı olmak isterim ,umarım aradığın motoru bulursun forumda ve yollarda aktif olman dileğiyle

Edit : ben yazana kadar İlker abi yazmış aynı bilgiyi iki kez geçmiş oldum kusura bakmayınız lütfen
    Klasik kullanan olarak katılıyorum. kaldı ki bendeki model 2005.. şanzıman problemi vermedi bende 4 senedir, öncekiler değiştirdi mi bilmiyorum ama 2006 da trafiğe çıktıysa ve problem verdiyse bende de vermesi gerekir, ilk direk bu motorla başlamış ve şanzımanın içine etmiş olmam gerekiyor diğer sorunlar her motorda ( her segment marka model menşei ) olduğu kadar bunda da oluyor ve gerçekten ama gerçekten motor şans işi..
    Ve bütçe konusunda da diper modellere an daha iyi olduğunu ufak bi ikinci el piyasası araştırmasında anlarsın. Lakin grupta satanlar var ve sıkıntı yaşayan yok spyder daytona modellerinde. Dediğim gibi biraz da şans meselesi. İyice baktırmak, tanıdıktan almak şans ihtimalini arttırır.

Erman Şencan
    Bilgi İşlem-Sistem ve Ağ Uzmanı
     RR DD250e-9b Classic
     İstanbul - Bakırköy (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    816
    Beğenilmiş
    292
    ha ayrıca diğer hiçbir motorun seleleri bizim klasik modeldekiler kadar rahat değil :D

Canberk Yıldırım
    Teknik
     Supershadow250 Custom
     Antalya
    Beğenmiş
    13
    Beğenilmiş
    43
    Alıntı Erman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ha ayrıca diğer hiçbir motorun seleleri bizim klasik modeldekiler kadar rahat değil :D
    Sele konusunda çok haklısın moruk bide raptor dehh dedin mi giden bi makine. Yağını suyunu eksik etme yolları sürüsün

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Erman (12.Ocak.2018) Bunu beğendi.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)