Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Mustafa Kodaz
    ESNAF
     Regal Raptor DD250E-10
     HATAY
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5

şanziman 3.vites

herkese merhaba arkadaslar geçenlerde 3. vitesden gelen seslerin sonucuda şanzımanımızın değişmesi gerektiğini anladık ve parcayı sipariş ettik 2016 model spyder motorumun bu ikinci arızası daha önce bilye dağıtmıştı 550 tl ona masraf etmiştim şanzıman da 1100 tl civarı masraf cıkarttı ne yapmalı arkadaslar genellikle sakin sürücüyüm 80-90 hızlarında sabit gezdiğim halde bu sıkıntıları yasıyorum sağolsun regal soguttu beni artık o motora binsem dahil bir güvensizlik hissedeceğim satacağım büyük ihtimalle sorum şu yamaha 535 virago cok hosuma gidiyor aranızda kullanan veya kullanmıs olan varmı 2002 model 535 alınırmı alsamda regal gibi sıkıntılar cıkarırmı yada kronik bir arızası varmı tavsiyelerinizi bekliyorum. Saygılar
    spue (15.Ocak.2018) Bunu beğendi.

BerkS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Berk Şen
    Öğrenci
     Arayışta
     İstanbul - Halıcıoğlu (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    228
    Beğenilmiş
    285
    Öncelikle geçmiş olsun , spyderlarda bu şanzuman sıkıntısı biraz şans işi bildiğim duyduğum kadarıyla. Virago 535 benim de uzun süre araştırdığım bir motordu gruptakilere de danıştım biraz internet üzerinden ve kullanıcı bir kişiyle de görüştüm , motor güzel sorunlu bir makina değil çekişi de yeterli ama ciddi mana da parça sıkıntısı var parça bulması zor bulunca da pahalı ciddi anlamda bir de şu detay var Çin makinadan Japon’a geçince en ufak bir sıkıntıda uğradığın servis çok canını sıkabilir , model eski 15-14 yaşından daha küçük bulma şansın çok düşük e bu kadar eski model bir motorda da takdir edersin sorun çıkmama ihtimali Yok ve piyasası da yeterli değil yani sonrasında elden çıkartman da zor olur.
    centaur (15.Ocak.2018) Bunu beğendi.

Süleyman Bal
    Emekli
     Yamaha dragstar 650 sport
     İstanbul
    Beğenmiş
    7,062
    Beğenilmiş
    1,043
    Mustafa,
    geçmiş olsun diyerek başlayayım. Aynı şey benim makinede de olduğundan ne hissettiğini anlıyorum. Ancak ne sürüş tekniği ne de makine dışından etkiler belirleyici olmuyor. Etkiliyor ama bu makinelerde (bazı arkadaşlar buna şans diyor, kesinlikle katılmıyorum) mutlaka karşılaşılan bir kronik durumdur. Debriyaj kolu/manet ayarı, debriyaj ayak pedalı ayarı gibi bir takım bakımlar ile sadece sonucu biraz ötelersin. Burada yapıldıktan sonra aynı sorunu yaşama korkusu daha önemli. Bu korku içine yerleştiyse değiştireceksin. Yapılacak bir şey yok, değiştir. Ancak alacağın yeni makine çok önemli. Yamaha, Honda, Kawasaki vs. gibi markalar üretim ve kalite açısından kendini kanıtlamış üreticiler. Yeni bir makine alacak isen, ekonomik durum müsade ediyorsa hiç düşünme, al. Genellikle ikinci el için tek marka veya model önerilmez. Benim önerim alacağın ikinci el ve özellikle 10 yaşından büyük makinelerde mutlaka iyi bir usta tavsiyesi veya eksperlik almanı tavsiye ederim.
    BerkS (15.Ocak.2018), centaur (15.Ocak.2018), FouL (15.Ocak.2018), newmoon06tr (15.Ocak.2018) Bunu beğendi.

İlker KENAR
    EmekLi Devlet Mağduru
     DD-250-e-10 Spyder
     ESKİŞEHİR
    Beğenmiş
    6,782
    Beğenilmiş
    3,487
    Alıntı mstfkdz313 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba arkadaslar geçenlerde 3. vitesden gelen seslerin sonucuda şanzımanımızın değişmesi gerektiğini anladık ve parcayı sipariş ettik 2016 model spyder motorumun bu ikinci arızası daha önce bilye dağıtmıştı 550 tl ona masraf etmiştim şanzıman da 1100 tl civarı masraf cıkarttı ne yapmalı arkadaslar genellikle sakin sürücüyüm 80-90 hızlarında sabit gezdiğim halde bu sıkıntıları yasıyorum sağolsun regal soguttu beni artık o motora binsem dahil bir güvensizlik hissedeceğim satacağım büyük ihtimalle sorum şu yamaha 535 virago cok hosuma gidiyor aranızda kullanan veya kullanmıs olan varmı 2002 model 535 alınırmı alsamda regal gibi sıkıntılar cıkarırmı yada kronik bir arızası varmı tavsiyelerinizi bekliyorum. Saygılar
    1. Ara cc.. Yani 535 cc 400 cc vs. pek tutulmayan ccler.. Alırken güzel lakin satarken gerçekten zorlanacağın motor hacmine sahip..
    2. Regalin yedek parçasını biraz pahalı da olsa bulabiliyorsun lakin virago 535 in parçasını (özellikle sıfırını) ara ki bulasın..
    3. Makine yaşlı dostum.. 90 ların sisteminde üretilmiş ve ister istemez sana bolca sıkıntı çıkaracak..
    4. Ve en önemlisi herhangi ciddi bir arızada rahat bir regal parası ödersin.

Sözün özü; imkanın varsa Süleyman Abinin dediği gibi daha yeni , makul bir makineden yana kullanmalısın tercihini..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)