Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

ugurrrcann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Uğur Can Yıldırım
    TSK-Subay
     Yamaha Dragstar 650 sport
     İstanbul - Mecidiyeköy (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    201
    Beğenilmiş
    131

gidonumu değişmek istiyorum

Önceliklle herkese merhaba motorumun üstünde bulunan gidonu değişmek istiyorum daha alçak bir gidon spor gidon tarzın br gidonla takas yada değişim istiyorum. bunu nerde yaptırabilirim blginiz var mı? tavsiye ettiğiniz bir yer ya da satın almak için. motorda bulunan gidon resimdekidir.

22.jpg

İbrahim Berk Adıgüzel
    LCW-IT Destek, Amatör Dövmeci :)
     Yamaha XV950A
     İstanbul - Bahçelievler (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    3,277
    Beğenilmiş
    3,212
    dostum selam, eski daytonamda bir süre senin de motorundaki aynı gidondan yani çaylak gidon kullandım, sonrasında aydın kardeşlerden mızrak uçlu apache gidon alıp taktım ve onda bile aşırı rahat ettim. şuan Yamaha XV950 kullanıyorum düz T drag gidon var makinada ve beni aşırı rahatsız ediyor. benim tavsiyem çaylak ya da biraz daha düzgün bir gidon ile yükseltmen(aşırı olmadan) T gidon biraz daha choopper tip makinalarda vücudu eğmene sebep olduğu için rüzgarla beraber sırt, boyun ağrılarına sebep olabiliyor. ama illa T gidon istiyorum dersen aydın kardeşlerden alabilirsin
    CELİL (04.Şubat.2018), centaur (04.Şubat.2018), FouL (05.Şubat.2018), Oğuzhan Ocak (05.Şubat.2018), Rutkay Ediz (04.Şubat.2018) Bunu beğendi.

Uğur Can Yıldırım
    TSK-Subay
    Beğenmiş
    201
    Beğenilmiş
    131
    abi çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için gerçekten çok yararlı bilgiler. şu anda ortalama 80-90 km yol alıyorum günde bu motorla ve gidondan dolayı çok rüzgara takılıyorum. boyum 185 düşüncem biraz daha alçak gidonla belki bu soruna bi nevze çözüm bulabilirim diyeydi hani size sormak istedim yanlış mı düşünüyorum diye. yoksa bu gidonla sürüş zevki gerçekten dediğin gibi çok iyi tekrardan teşekkür ederim
    Alıntı nedemek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum selam, eski daytonamda bir süre senin de motorundaki aynı gidondan yani çaylak gidon kullandım, sonrasında aydın kardeşlerden mızrak uçlu apache gidon alıp taktım ve onda bile aşırı rahat ettim. şuan Yamaha XV950 kullanıyorum düz T drag gidon var makinada ve beni aşırı rahatsız ediyor. benim tavsiyem çaylak ya da biraz daha düzgün bir gidon ile yükseltmen(aşırı olmadan) T gidon biraz daha choopper tip makinalarda vücudu eğmene sebep olduğu için rüzgarla beraber sırt, boyun ağrılarına sebep olabiliyor. ama illa T gidon istiyorum dersen aydın kardeşlerden alabilirsin

İbrahim Berk Adıgüzel
    LCW-IT Destek, Amatör Dövmeci :)
     Yamaha XV950A
     İstanbul - Bahçelievler (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    3,277
    Beğenilmiş
    3,212
    Alıntı ugurrrcann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için gerçekten çok yararlı bilgiler. şu anda ortalama 80-90 km yol alıyorum günde bu motorla ve gidondan dolayı çok rüzgara takılıyorum. boyum 185 düşüncem biraz daha alçak gidonla belki bu soruna bi nevze çözüm bulabilirim diyeydi hani size sormak istedim yanlış mı düşünüyorum diye. yoksa bu gidonla sürüş zevki gerçekten dediğin gibi çok iyi tekrardan teşekkür ederim
    dostum selam, oturuş pozisyonu(bacakların açısı), motorun aerodinamiği sebebi ile zaten ister istemez o rüzgarı yiyorsun benim de boy 185 etkisi sıfır olmaz demiyorum ama sıfıra yakın olacak o yüzden nacizhane tavsiyem bu gidon ya da daha oturuşuna ergonomik olarak yardımcı olacak daha yüksek bir gidon ile değişmendir. konu ile ilgili bir kaç başlık açılmıştı forum üzerinde süreçlerle ilgili.. Daytona'nın ölçüler biraz standart dışı biraz zahmetli oluyor kendini ona göre hazırlamanı tavsiye ederim

Uğur Can Yıldırım
    TSK-Subay
    Beğenmiş
    201
    Beğenilmiş
    131
    çok haklısın abi açılan başlıkları inceliyorum şu anda teşekkür ederim. bu aracı sevdik artık abi zahmetlerine de katlanıyoruz mecbur
    Alıntı nedemek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum selam, oturuş pozisyonu(bacakların açısı), motorun aerodinamiği sebebi ile zaten ister istemez o rüzgarı yiyorsun benim de boy 185 etkisi sıfır olmaz demiyorum ama sıfıra yakın olacak o yüzden nacizhane tavsiyem bu gidon ya da daha oturuşuna ergonomik olarak yardımcı olacak daha yüksek bir gidon ile değişmendir. konu ile ilgili bir kaç başlık açılmıştı forum üzerinde süreçlerle ilgili.. Daytona'nın ölçüler biraz standart dışı biraz zahmetli oluyor kendini ona göre hazırlamanı tavsiye ederim

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper idikurt
    Bankacı
     Yamaha XVS 1300 A Midnightstar
     İsntabul - Sancaktepe
    Beğenmiş
    514
    Beğenilmiş
    573
    Gidon almak basit ama kablolar, fren teli ,elektrik vb. malzemelerinde ona uygun olması yada değiştirmen gerekli asıl mesele bu .
    Haftalık yapılan buluşmalara katıl orda arkadaşlar sana her türlü bilgiyi ve yardımı sağlar.
    ugurrrcann (05.Şubat.2018), zeeynss (05.Şubat.2018) Bunu beğendi.
    RaptorRiders bir çığ gibi büyümeye devam ediyor

Uğur Can Yıldırım
    TSK-Subay
    Beğenmiş
    201
    Beğenilmiş
    131
    evet bu konuyu bu şekilde ele almamıştım şu an bile farklı düşünmeme neden oldunuz teşşekkürler kesinlikle buluşmalarda daha yardımcı olacağınız düşünüyorum.
    Alıntı aidikurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gidon almak basit ama kablolar, fren teli ,elektrik vb. malzemelerinde ona uygun olması yada değiştirmen gerekli asıl mesele bu .
    Haftalık yapılan buluşmalara katıl orda arkadaşlar sana her türlü bilgiyi ve yardımı sağlar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler