Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

İbrahim Berk Adıgüzel
    LCW-IT Destek, Amatör Dövmeci :)
     Yamaha XV950A
     İstanbul - Bahçelievler (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    3,277
    Beğenilmiş
    3,212

Akü takviye sorunsalı?

herkese merhabalar çok kıymetli ailemin güzel insanları.. soğuk hava şartları sebebi ile müzdarip olduğum bir konuda fikir ve önerilerinizi almak için bu başlığı açıyorum malum forumda bu konu ile ilgili pek bir bilgi bulamadım :( bu vesile ile benim gibi merak edenler de verilecek cevaplar ışık tutacaktır diye düşünüyorum. konumuza gelelim şimdi

mevcutta kullandığım motorda 12Volt 11.5 Amper akü bulunuyor ve üzerindeki bazı parçalar yüzünden aküyü çok çabuk yediğinden arada akü takviyesi ihtiyacım oluyor ve her zaman bir motosiklet ya da araç bulup takviye yapmak malesef mümkün olmuyor.. belirttiğim değerde bir aküye takviye yapmak için birebir değerde bulmak en mükemmeli ama bulamadığımız durumlarda Volt değeri aynı olmak şartıyla amper değeri önemli mi? Amper değerinin düşük ya da yüksek olması nasıl bir durum yaratır. Engin bilgileriniz için şimdiden teşekkürler
    CELİL (13.Şubat.2018), centaur (12.Şubat.2018), Chopper_alp (12.Şubat.2018), ercan__genc (12.Şubat.2018), FouL (12.Şubat.2018) Bunu beğendi.

Chopper_alp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alp Moralı
    Öğrenci
     Regal raptor spyder 250E-10
     Ankara
    Beğenmiş
    1,111
    Beğenilmiş
    628
    Benim derslerden hatırladığım tabiki volt değerinin aynı olması, amper değeri daha fazla olabilir bunun bir zararı yok diye biliyorum ama düşük olması durumunda akünün ısınmasına sebep olabilir...

F3211 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ercan genç
    memur
     regal raptor spyder 350
     ankara
    Beğenmiş
    217
    Beğenilmiş
    404
    Bende biraz arastirdim amper düsük olmsi daha iyi olur aku icin sağlikliymiş diyolar ama bir oto elektirikciye sormak daha iyi olur.birde aku suyunu tamamlayip kapaklari acik şeklinde sarj edersen patlama sorununu ortadan kaldirirsin 12v 10 amp sarj aleti 100 lira internette var

İlker KENAR
    EmekLi Devlet Mağduru
     DD-250-e-10 Spyder
     ESKİŞEHİR
    Beğenmiş
    6,782
    Beğenilmiş
    3,487
    Alıntı nedemek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese merhabalar çok kıymetli ailemin güzel insanları.. soğuk hava şartları sebebi ile müzdarip olduğum bir konuda fikir ve önerilerinizi almak için bu başlığı açıyorum malum forumda bu konu ile ilgili pek bir bilgi bulamadım :( bu vesile ile benim gibi merak edenler de verilecek cevaplar ışık tutacaktır diye düşünüyorum. konumuza gelelim şimdi

mevcutta kullandığım motorda 12Volt 11.5 Amper akü bulunuyor ve üzerindeki bazı parçalar yüzünden aküyü çok çabuk yediğinden arada akü takviyesi ihtiyacım oluyor ve her zaman bir motosiklet ya da araç bulup takviye yapmak malesef mümkün olmuyor.. belirttiğim değerde bir aküye takviye yapmak için birebir değerde bulmak en mükemmeli ama bulamadığımız durumlarda Volt değeri aynı olmak şartıyla amper değeri önemli mi? Amper değerinin düşük ya da yüksek olması nasıl bir durum yaratır. Engin bilgileriniz için şimdiden teşekkürler
    Bro benim geçen sene akü sorunum vardı. Celil Başkan ile detaylı görüşmüştüm bu konuyu.. Amper değerine göre şarj etmemi söylemişti. Demek ki amper değeri önemli.. Ben de eski dövme makinesinin adaptörünün kablolarını kesip (amper ayarı olduğu için) öyle evde şarj etmiştim. Yani birebir amper değeri istiyorsan ( bilenler muhakkak yazacaktır lakin başka bir çare yoksa) böyle bir adaptör işini görür sanki

Rutkay Ediz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rutkay Ediz
    Makine Mühendisi
     RR Daytona 250V -Jessica-
     Ankara
    Beğenmiş
    2,798
    Beğenilmiş
    635
    Valla üstat enteresan bir durum güzel araştırılması lazım ama benim ustamda bir tane araba aküsü var. Gelen her motora o aküden takviye ediyor cinsine ve amperine bakmadan ama tabii ayda yılda 1 kere o şekilde takviye ediliyor. Eğer sürekli bu işlemi yapacaksan riski olur mu ? Olur. Ben de araştıracağım bu konuyu.

İbrahim Berk Adıgüzel
     Yamaha XV950A
    Beğenmiş
    3,277
    Beğenilmiş
    3,212
    Alıntı Chopper_alp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim derslerden hatırladığım tabiki volt değerinin aynı olması, amper değeri daha fazla olabilir bunun bir zararı yok diye biliyorum ama düşük olması durumunda akünün ısınmasına sebep olabilir...

F3211 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı ercan__genc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende biraz arastirdim amper düsük olmsi daha iyi olur aku icin sağlikliymiş diyolar ama bir oto elektirikciye sormak daha iyi olur.birde aku suyunu tamamlayip kapaklari acik şeklinde sarj edersen patlama sorununu ortadan kaldirirsin 12v 10 amp sarj aleti 100 lira internette var
    Alıntı centaur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bro benim geçen sene akü sorunum vardı. Celil Başkan ile detaylı görüşmüştüm bu konuyu.. Amper değerine göre şarj etmemi söylemişti. Demek ki amper değeri önemli.. Ben de eski dövme makinesinin adaptörünün kablolarını kesip (amper ayarı olduğu için) öyle evde şarj etmiştim. Yani birebir amper değeri istiyorsan ( bilenler muhakkak yazacaktır lakin başka bir çare yoksa) böyle bir adaptör işini görür sanki
    şimdi konuya açıklık getirmek için tekrar bir detay vereyim yapmayı planladığım şey elimde ikinci bir akü bulundurup bu durumda ikinci aküden motorun üzerindeki aküye kablo ile bağlantı yapıp sadece marş basana kadar 10-15 saniye ikinci aküyü bağlı tutacağım sonrasında bağlantıyı keseceğim. tabi bu durum elimdeki ikinci akünün şarjının bitmesine sebep olacağı için evde o aküyü şarj etmem gerekiyor alacağım aküye göre tabi ayrıca bir şarj aleti de ayarlayacağım amperine göre..

Alıntı lodoslum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla üstat enteresan bir durum güzel araştırılması lazım ama benim ustamda bir tane araba aküsü var. Gelen her motora o aküden takviye ediyor cinsine ve amperine bakmadan ama tabii ayda yılda 1 kere o şekilde takviye ediliyor. Eğer sürekli bu işlemi yapacaksan riski olur mu ? Olur. Ben de araştıracağım bu konuyu.
    ben de benim regal servisten Ahmet abi ile görüştüm o da amper farketmez sıfır alacaksan büyük akü al farketmez ama gerek yok çıkma araba aküsü al onunla halledersin dedi ben de dört koldan araştırıyorum. şimdi kuzenim sağolsun geldi arabayla çalıştırdık motoru zaten kabloyu bağlayıp marşa bastım direk çalıştı(o arada otoparkta komşudan motorun sesi yüzünden fırça da yedik... o da ayrı bir hikaye..) makina çıktım 10km falan bir yol yaptım benzin aldım falan sorun yok ama 2-3 gün çalışmadığında bu durum tekrar oluyor o yüzden amaç her seferinde kuzen koşmasın yardıma
    Chopper_alp (13.Şubat.2018), Rutkay Ediz (13.Şubat.2018) Bunu beğendi.

newmoon06tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ali YENİAY
    R CMSGT.
     Suzuki Intruder M-800 (Thunderbolt)
     Ankara
    Beğenmiş
    17,496
    Beğenilmiş
    2,880
    Kardeşim, akü problemi yaşayan bir arkadaşım aşağıdaki şarj aparatını kullanirlarken görüyor, çok beğeniyor. Kendisi araştırıyor, sanırım 175 TL ye GittiGidiyor da buluyor. Tam senin sorunun için ideal olabileceğini düşünüyorum, bu ürünü arastirmanı öneririm, selamlar.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Chopper_alp (13.Şubat.2018), ercan__genc (13.Şubat.2018), nedemek (13.Şubat.2018) Bunu beğendi.
    OF COURSE, AIR FORCE

İbrahim Berk Adıgüzel
     Yamaha XV950A
    Beğenmiş
    3,277
    Beğenilmiş
    3,212
    Alıntı newmoon06tr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim, akü problemi yaşayan bir arkadaşım aşağıdaki şarj aparatını kullanirlarken görüyor, çok beğeniyor. Kendisi araştırıyor, sanırım 175 TL ye GittiGidiyor da buluyor. Tam senin sorunun için ideal olabileceğini düşünüyorum, bu ürünü arastirmanı öneririm, selamlar.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    hmmm bunu görünce kullandığım elektronik sigara cihazının pilleri ile bu tarz bir şey yapabileceğimi farkettim sanırım o konuyu da bir araştırayım çok faydalı oldu bu eyvallah Ali abi
    newmoon06tr (13.Şubat.2018) Bunu beğendi.

ercan genç
    memur
     regal raptor spyder 350
     ankara
    Beğenmiş
    217
    Beğenilmiş
    404
    Madem mars basiyo akude sikinti yok bence park etigine aku kablolarini cikart calistiracagin zaman tak yada senin motorda kacak var ondan bitiriyo yada aku gitikde olabilir aku baslari ark yapmistir bi temizle ondan sarj gondermeyebilir yada elektirigi gondermiyoda olabilir basima geldi ondan soyluyorum
    Konu ercan__genc tarafından (13.Şubat.2018 Saat 01:24 ) değiştirilmiştir.

İbrahim Berk Adıgüzel
     Yamaha XV950A
    Beğenmiş
    3,277
    Beğenilmiş
    3,212
    Alıntı ercan__genc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Madem mars basiyo akude sikinti yok bence park etigine aku kablolarini cikart calistiracagin zaman tak yada senin motorda kacak var ondan bitiriyo yada aku gitikde olabilir aku baslari ark yapmistir bi temizle ondan sarj gondermeyebilir yada elektirigi gondermiyoda olabilir basima geldi ondan soyluyorum
    tatlı tatlı akü yiyen bir GPS var abi konunun özeti bu
    ercan__genc (13.Şubat.2018) Bunu beğendi.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)