Merhaba, yaklaşık 5-6 aydır forumu takip ediyorum, tanışma başlığı da acmistim ilk girdiğim zaman. Genel anlamda ciddi bir samimiyet ve yardımseverlik çizgisi var forumda net bir şekilde belli ediyor bu durum kendini. Takip ediyor ama bir türlü alıp almama konusunda karar veremiyordum. Scooter kullaniyordum ve sattim 1 ay önce. Uzun zamandır istediğim raptor u yakın bir zamanda almak istiyorum artik. Siz tecrübeli ağabey ve arkadaslarimizin bazı konularda fikirlerine ihtiyacım var.

1) Spyder daha gözüme hoş geliyor. Daytona ile arasinda trafikte çok fark var mi sürüş zorluğu açısından (uzun maşa vs) ? Öyle aradan dereden kaçan bir adam değilim ise geliş gidiş için tamamen keyifle günlük 15 km surusum var. Boy 1.77 kilo 85. Genelde 40 kg artçı da oluyor iş gidiş gelişi haricindeki zamanlarda.

2) scooter dan sonra ilk defa vitesli kullanacağım bu durumda zorluk yaşar mıyım ? Gerçi bu konuda endişelerimi biraz giderdim, Yamaha sürüş eğitimine katıldım 1. Dereceye ve çok rahat bir şekilde makineyi kullandım ama tabii YBR 125 ile bu eğitim veriliyor ne kadar farkeder ongoremiyorum.

3) Okuduğum başlıklarda genelde şanzıman dağıtma, elektrik tesisatı ve fan sorunu olduğunu gordum. Boyle bir durumla karşı karşıya kalındığında yaklaşık ne kadar maliyet çıkmakta ?

3) butcem yaklaşık 7 bin TL seviyesinde. Biraz daha artabilir. Ekipmanim önceki motorumdan dolayı full dolayısıyla bu bütçenin tamamı motor icin. Malum siteyi incelediğimde bu fiyatlara sadece 1-2 motor gorebiliyorum. Acaba motorun piyasası mi yüksek yoksa 7-8 bin bandi tutarlarda olan motorlarda potansiyel tehlike var mıdır ?

4) hangi yaş ve km de alınmasını onerirsiniz ? Nelere dikkat etmeliyim ? Motoru inceleyip iyi kötü ayırt edebilecek kadar bilgim yok maalesef. Bu sebeple alacağım motoru almadan önce kendi motor ustama göstermeyi düşünüyorum ama Ali usta nin ismini burada çok duyuyorum. İkamet olarak da ona çok yakınım Bu motorlara hakim olmasından dolayı O' na baktırmak daha mı doğru olur (ücreti mukabilinde tabii). Hiç tanımadığı bir kişiye bu hizmeti verir mi

Grup toplantılarına katılıp hem tanışmayı hem de motorlarinizi yakından görmek istiyorum açıkçası ama iş çıkış saatimin 20.00 - 21.00 olması sebebiyle yetişmek pek mümkün görünmüyor (ev Mecidiyeköy de Avrupa yakası buluşması oldukça uzak kalıyor).

Şimdiden okuyan cevap veren herkese çok teşekkürler.

Grup içinden Spyder öncelikli olmak üzere satış yapan biri olursa şartlarda uyarsa buradan almak isterim. 250 lik ve siyah renk, Spyder da dovmeli tercihimdir.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi