Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Hakan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hakan Özdemir
    Bankacı
     DD 250 E-10 Spyder
     İstanbul
    Beğenmiş
    68
    Beğenilmiş
    169

RR - Daytona / Spyder Almak İstiyorum

Merhaba, yaklaşık 5-6 aydır forumu takip ediyorum, tanışma başlığı da acmistim ilk girdiğim zaman. Genel anlamda ciddi bir samimiyet ve yardımseverlik çizgisi var forumda net bir şekilde belli ediyor bu durum kendini. Takip ediyor ama bir türlü alıp almama konusunda karar veremiyordum. Scooter kullaniyordum ve sattim 1 ay önce. Uzun zamandır istediğim raptor u yakın bir zamanda almak istiyorum artik. Siz tecrübeli ağabey ve arkadaslarimizin bazı konularda fikirlerine ihtiyacım var.

1) Spyder daha gözüme hoş geliyor. Daytona ile arasinda trafikte çok fark var mi sürüş zorluğu açısından (uzun maşa vs) ? Öyle aradan dereden kaçan bir adam değilim ise geliş gidiş için tamamen keyifle günlük 15 km surusum var. Boy 1.77 kilo 85. Genelde 40 kg artçı da oluyor iş gidiş gelişi haricindeki zamanlarda.

2) scooter dan sonra ilk defa vitesli kullanacağım bu durumda zorluk yaşar mıyım ? Gerçi bu konuda endişelerimi biraz giderdim, Yamaha sürüş eğitimine katıldım 1. Dereceye ve çok rahat bir şekilde makineyi kullandım ama tabii YBR 125 ile bu eğitim veriliyor ne kadar farkeder ongoremiyorum.

3) Okuduğum başlıklarda genelde şanzıman dağıtma, elektrik tesisatı ve fan sorunu olduğunu gordum. Boyle bir durumla karşı karşıya kalındığında yaklaşık ne kadar maliyet çıkmakta ?

3) butcem yaklaşık 7 bin TL seviyesinde. Biraz daha artabilir. Ekipmanim önceki motorumdan dolayı full dolayısıyla bu bütçenin tamamı motor icin. Malum siteyi incelediğimde bu fiyatlara sadece 1-2 motor gorebiliyorum. Acaba motorun piyasası mi yüksek yoksa 7-8 bin bandi tutarlarda olan motorlarda potansiyel tehlike var mıdır ?

4) hangi yaş ve km de alınmasını onerirsiniz ? Nelere dikkat etmeliyim ? Motoru inceleyip iyi kötü ayırt edebilecek kadar bilgim yok maalesef. Bu sebeple alacağım motoru almadan önce kendi motor ustama göstermeyi düşünüyorum ama Ali usta nin ismini burada çok duyuyorum. İkamet olarak da ona çok yakınım Bu motorlara hakim olmasından dolayı O' na baktırmak daha mı doğru olur (ücreti mukabilinde tabii). Hiç tanımadığı bir kişiye bu hizmeti verir mi

Grup toplantılarına katılıp hem tanışmayı hem de motorlarinizi yakından görmek istiyorum açıkçası ama iş çıkış saatimin 20.00 - 21.00 olması sebebiyle yetişmek pek mümkün görünmüyor (ev Mecidiyeköy de Avrupa yakası buluşması oldukça uzak kalıyor).

Şimdiden okuyan cevap veren herkese çok teşekkürler.

Grup içinden Spyder öncelikli olmak üzere satış yapan biri olursa şartlarda uyarsa buradan almak isterim. 250 lik ve siyah renk, Spyder da dovmeli tercihimdir.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    FouL (15.Şubat.2018), Mehmet A. (15.Şubat.2018), Rutkay Ediz (15.Şubat.2018) Bunu beğendi.

Ali Alp
    özel güvenlik
     Hyosung GV 250
     Antalya
    Beğenmiş
    4,161
    Beğenilmiş
    1,148
    Eğer sürekli sorun çıkarıp seni üzecek bir makine istemiyorsan bütçeni biraz arttırman gerekir.
    Trafikte Spyder kullandım ve hiç sorun yaşamadım. Spyder ilk büyük motorumdu. Hep scoter ve 50 CC Bionic ve pejo kullanmıştım geçmişte.
    CELİL (15.Şubat.2018), FouL (15.Şubat.2018), Hakan_ (22.Şubat.2018), Mehmet A. (15.Şubat.2018), PeaceEnvoy (15.Şubat.2018), Rutkay Ediz (15.Şubat.2018) Bunu beğendi.

Ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ömer Yahşi
    End. Soğutma Sist. Satışı
     BMW R1200GS
     İstanbul - Büyükçekmece
    Beğenmiş
    10,780
    Beğenilmiş
    2,443
    Hakan öncelikle aramıza hoş geldin.

Buluşmalarımız genellikle geç saatlere kadar sürüyor. Bu nedenle rahatlıkla gelebilirsin. Senin olduğun bölgeden birkaç tane gelen arkadaşımız var.

Sorularına gelecek olursak. Bunu sadece senin için değil tüm motor alacak arkadaşlara bilgi olsun diye yazıyorum.

1. Spyder ile uzun yıllar şehir içi şehir dışı yol yapmış biri olarak tavsiye ederim. Trafikte bir sorun yaşamazsın. Bu daytona içinde geçerli.

2. Aramış olduğun fiyat bandında motor bulabilirsin ama sorun yaşama ihtimalin yüksek. Yüksek model düşük km ve özellikle bizim bildiğimiz sana grup içinden arkadaşların referans olabileceği motorlara öncelik ver.

3. Grup içinde her satılık ilanı açana itimat etme, sırf motoruna pazar yapmak için girip ilk başlıkta satılık ilanları açanlar olduğu gibi, bir iki satır yazı yazıp sonrasında grubun eski üyesiymiş edalarında satılık ilanı açanlara özellikle dikkat et. Referans çok önemli. Satılık ilan sitelerinde grubun ismini kullanıp ellerindeki hurda motorları pazarlamak isteyen bir sürü fırsatçı var. Yine bunlara da gurubun eski üyelerinden referans almadan inanma ve itimat etme.

4. Çok özel sebepler olmadıktan sonra kimse elindeki bir malı ederinden ucuza satmaz. Her malın bir bedeli var ve bu bedelin altında satılıyorsa sebebini iyi analiz etmek lazım. Ucuza iki kez dikkat etmek lazım.

5. Motor şanzıman vs. bunlar için ya anlayan biriyle yada motoru bir ustaya göstermeden almamakta fayda var. Şanzıman konusunda problem yaşayanlar var, yaşamayanlar da var. Ben kendi adıma konuşayım, yaşadım. Ama kendi ihmalim yüzünden komple dişli setini değiştirmek zorunda kaldım.

6. Genel olarak bakacak olursak Regal Raptor markası kendi segmentinin en sorunsuz ve en çok tutulan markasıdır. Bu arada markayla ilgili uzak yakın bir ilgim ve gurup olarak ta bir ilgimiz yoktur. Sadece kullanıcılarının yoğun olduğu bir guruptur tecrübelerimizi çoktur o kadar.
    Gurup içinde her marka ve modelde makine bulunmaktadır. Her marka ve modele aynı yakınlıktayız.
    alibaba07 (15.Şubat.2018), Bypale (15.Şubat.2018), CELİL (15.Şubat.2018), FouL (15.Şubat.2018), Hakan_ (22.Şubat.2018), Mehmet A. (15.Şubat.2018), nedemek (15.Şubat.2018), Rutkay Ediz (15.Şubat.2018), Zafer (15.Şubat.2018) Bunu beğendi.

Aykut Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aykut Yılmaz
    -
     DD250 E-10 Spyder
     İstanbul Kağıthane
    Beğenmiş
    73
    Beğenilmiş
    24
    Yaklaşık 8 aydır spyder kullanıyorum, diğer arkadaşlarımızın abilerimizin yanında bize çok birşey düşmez ama yinede kendi fikirlerimi söyleyeyim. +/- olarak tarttığımızda genel olarak memnunum. Tıkanmış trafikte arabaların önünden arkasından kolayca girip çıkamazsın malum maşa uzun olduğu için dönmüyor. Yaklaşık 5 bin km yaptım şuan 12 binde. Herhangi bir masrafım olmadı sadece bir kere ampul patladı Evladım gibi bakıyor sesini dinliyorum biraz pimpirikliyim belkide ondan dolayı :D
    Artçı konusunda 40 kg artçı sorun olmaz ama ağır kilolarda artçı olmak pek hoş olmuyor tekerlek çamurluğa sürtüyor. Kıramadığım öz abimi(130kg) bindirip gezdirmiştim bende 105 kiloyum. Bi sorun olmadı ama sürtme sesi içini acıtıyor insanın :D
    Bende scooter kullanıp 2 sene ara verdikten sonra hiç kullanmayı bilmeden spyder aldım. Arkadaşın 2 gün verdiği eğitimle yavaş yavaş trafiğe çıktım. Şuan ybr veya racing tipli motorlar sürerken zorlanıyorum spyder evimde koltukta oturuyorum gibi geliyor. Emin ol ybr den çok daha rahat az biraz alışman gerekir diye düşünüyorum.
    Eray Gürman (06.Mart.2018), Hakan_ (22.Şubat.2018) Bunu beğendi.

Uğur Güler
    ULAŞIM
     Yamaha XVS 1300A MIDNIGHTSTAR
     İstanbul Bağcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    9,015
    Beğenilmiş
    2,220
    Hakan arkadaşlar detaylıca yazmışlar. Eğer düşünürsen AvrupaYakası üyelerimizden Can Akkuzuluoğlu abimizin 2015 model spyderi satılık. Bildiğimiz makina. Özel mesaj bölümünden numarasını atıyorum. Kendisiyle detaylıca görüşebilirsin.
    Can Akkuzuluoglu (15.Şubat.2018), Hakan_ (22.Şubat.2018), Oğuzhan Ocak (15.Şubat.2018) Bunu beğendi.

Can Akkuzuluoğlu
    Yönetici
     Spyder 250
     İstanbul-Ispartakule (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    1,078
    Beğenilmiş
    381
    Hakan selam, bakmak istersen ilan letsgo da aşağıdaki linktedir.
    https://app.letgo.com/WwtQzFHLyK

Şimdiden alacağın motor hayırlı olsun...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bypale (15.Şubat.2018), Ömer (15.Şubat.2018) Bunu beğendi.

Hakan Özdemir
    Bankacı
     DD 250 E-10 Spyder
     İstanbul
    Beğenmiş
    68
    Beğenilmiş
    169
    Herkese merhaba;

Hepinize ilgi ve yanıtları için çok teşekkür ediyorum. Hepsi çok faydali ve kararımı netlestirme konusunda ciddi yardımı oldu. Referans olarak iletilen motor için en kısa sürede irtibata da geçeceğim umarım anlaşma da sağlayabiliriz En yakın zamanda buluşmalara da katılmak istiyorum.

Tekrar herkese teşekkürler

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BARIŞ SÜMER
    ÖGRENCİ
     REGAL RAPTOR SYPDER 250
     ANTALYA-ANKARA
    Beğenmiş
    41
    Beğenilmiş
    195
    daha 1 aylık motor kullancısıyım ve spyder 250 kullanıyorum son bir haftadır ve hayat çok güzel
    Hakan_ (22.Şubat.2018), teoman25 (16.Şubat.2018) Bunu beğendi.

Hakan Özdemir
    Bankacı
     DD 250 E-10 Spyder
     İstanbul
    Beğenmiş
    68
    Beğenilmiş
    169
    Tekrar merhaba. Bu akşam itibariyle uzun zaman süren kararsızligimi nihayete erdirdim ve Spyder ' ima kavuştum Grubumuzdan Can ağabeyin motorunu aldım. Kendisine buradan da tekrar teşekkür ediyorum emek ve zaman harcadı, hoşgörü gösterdi.

Acemiliğimi atana ve kendimi tam anlamıyla rahat hissedene kadar antreman yapıp yollara sonrasında cikacagim. Bu süreci hızlı atlatıp bir an önce buluşmalara da katılmak istiyorum

Herkese destekleri, fikirleri ve yonlendirmeleri için tekrar teşekkür ediyorum. Çok sağolun.
    alibaba07 (06.Mart.2018), CELİL (06.Mart.2018), centaur (06.Mart.2018), Eray Gürman (06.Mart.2018), FouL (06.Mart.2018), Raci06 (06.Mart.2018), zeeynss (07.Mart.2018) Bunu beğendi.

FouL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat K.
    Fotoğrafçılık
     RR Daytona 250e 6c Beyaz
     İstanbul-Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    11,661
    Beğenilmiş
    1,791
    hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullanmak nasip olsun işallah
    Hakan_ (06.Mart.2018) Bunu beğendi.

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)