Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    albayhardal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çağatay
    işsız
     yok
     İstanbul - Silivri (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    12
    Beğenilmiş
    7

Şanzıman Nasıl Değiştirilir?

Merhabalar,

Bir aralar 400 lira olan -güncel fiyatını bilmiyorum- işçilik parasından kaçmak değil de, yaptığı işin farkında olmayan ustalara emanet etmemek ve toplarken de her bir parçanın özenle temizlenip takıldığından emin olmak için şanzımanı kendim değiştirmeye karar verdim. Problemlerin tamamını inceleyip çözme niyetindeyim. Mümkün olduğunca video ve fotoğraf çekerek değiştirmeyi düşünüyorum. Hem şanzıman değişimi nasıl oluyor göstermek hem de hangi parçanın nereden çıktığını hatırlamak amaçlı.

Şimdilik elimde sadece komple şanzımanı var. Bana başka ne lazım Regal Raptor DD250e-9 2007 model motor için?
    Celil abinin yazdığına göre bana rulman ve conta seti gerek sanırım. Üstüne hangi numara lokmalar ve anahtarlar lazım, ayar için ne gibi püf noktaları var, küçük hatırlatmalarınız varsa çok makbule geçer.

Teşekkürler.
    Zafer (17.Şubat.2018) Bunu beğendi.

İlker KENAR
    EmekLi Devlet Mağduru
     DD-250-e-10 Spyder
     ESKİŞEHİR
    Beğenmiş
    6,782
    Beğenilmiş
    3,487
    Alıntı albayhardal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Bir aralar 400 lira olan -güncel fiyatını bilmiyorum- işçilik parasından kaçmak değil de, yaptığı işin farkında olmayan ustalara emanet etmemek ve toplarken de her bir parçanın özenle temizlenip takıldığından emin olmak için şanzımanı kendim değiştirmeye karar verdim. Problemlerin tamamını inceleyip çözme niyetindeyim. Mümkün olduğunca video ve fotoğraf çekerek değiştirmeyi düşünüyorum. Hem şanzıman değişimi nasıl oluyor göstermek hem de hangi parçanın nereden çıktığını hatırlamak amaçlı.
    Şimdilik elimde sadece komple şanzımanı var. Bana başka ne lazım Regal Raptor DD250e-9 2007 model motor için?
    Celil abinin yazdığına göre bana rulman ve conta seti gerek sanırım. Üstüne hangi numara lokmalar ve anahtarlar lazım, ayar için ne gibi püf noktaları var, küçük hatırlatmalarınız varsa çok makbule geçer.

Teşekkürler.
    Merhaba Çağatay;
    Forumumuz aynı zamanda büyük bir veri merkezi.. İlgili konuları önce güzelce bir incelemekte fayda var. Umarım sorunun cevabını bulabilirsin. Lakin bu zor bir iş. Açıp toparlayamazsan en sıradan usta bile senden 3 katı ücret alır.Elbette konuyla ilgili tecrübe sahibi arkadaşlar muhakkak bilgi vereceklerdir. Büyük bir maceraya girişiyorsun; kolay gelsin..
    albayhardal (17.Şubat.2018), bjorngelotte (16.Şubat.2018), Zafer (17.Şubat.2018) Bunu beğendi.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,450
    Beğenilmiş
    5,742
    Merhaba Çağatay senin makinen eski klasik kasa blansörsüz model parça alırken mutlaka satıcıya belirt yanlış parça gelmesin .
    Şanzuman değişimi zor bir iştir dişliler motor bloğunun en altında oraya ulaşmak için motoru tamamen parçalaman gerek daha önce motor sökmediysen yapman çok zor benim tavsiyen araştırıp referansı iyi güvenebileceğin bir usta bulup ona yaptırman istanbulda regal raptor'u iyi bilen iki usta var biz onlara gidiyoruz sefaköyde Ahmet Usta beşiktaşda Ali usta istersen onlarla görüş kolay gelsin
    albayhardal (17.Şubat.2018), FouL (17.Şubat.2018), Rutkay Ediz (17.Şubat.2018) Bunu beğendi.

ercan genç
    memur
     regal raptor spyder 350
     ankara
    Beğenmiş
    217
    Beğenilmiş
    404
    anlatmayla olmazkı madem temiz birsey yapacan tork anaktarı alman lazım hangi somun kac tork sıkıldını bılmen lazım debriyaj sokerken onun aparatı var ısmı tam hatılamıyorum ama illa sokecem diyorsan debriyaj kısmı cok zor gevsiyor motorun ustunde sok oyle indir motoru
    albayhardal (17.Şubat.2018) Bunu beğendi.

albayhardal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çağatay
    işsız
     yok
     İstanbul - Silivri (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    12
    Beğenilmiş
    7
    Alıntı centaur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Çağatay;
    Forumumuz aynı zamanda büyük bir veri merkezi.. İlgili konuları önce güzelce bir incelemekte fayda var. Umarım sorunun cevabını bulabilirsin. Lakin bu zor bir iş. Açıp toparlayamazsan en sıradan usta bile senden 3 katı ücret alır.Elbette konuyla ilgili tecrübe sahibi arkadaşlar muhakkak bilgi vereceklerdir. Büyük bir maceraya girişiyorsun; kolay gelsin..
    Merhaba İlker abi, çok teşekkür ederim. Açılan konuları inceledim, hem tarihleri eski hem de detay bilgi aktarılmamış.

Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Çağatay senin makinen eski klasik kasa blansörsüz model parça alırken mutlaka satıcıya belirt yanlış parça gelmesin .
    Şanzuman değişimi zor bir iştir dişliler motor bloğunun en altında oraya ulaşmak için motoru tamamen parçalaman gerek daha önce motor sökmediysen yapman çok zor benim tavsiyen araştırıp referansı iyi güvenebileceğin bir usta bulup ona yaptırman istanbulda regal raptor'u iyi bilen iki usta var biz onlara gidiyoruz sefaköyde Ahmet Usta beşiktaşda Ali usta istersen onlarla görüş kolay gelsin
    Merhaba Celil abi, motoru tamamen indirip tezgahta sökmek var aklımda. en ince ayrıntısına kadar temizleyip toplamayı düşünüyorum sonrasında. daha önce motor sökmedim fakat yapısı hakkında bilgi sahibiyim. ali usta vida sıkmayı unutan biri, üstüne de biçtiği fiyatlar çok yüksek, büyük yeminim var bir daha gitmeyeceğime dair. ahmet ustayla daha tanışmadım, atatürk oto sanayisinde motor ustaları da var aslında onlarla muhabbet ettim. şayet toplayacağım alet-edevat işçilik parasını fazlaca geçerse buradaki bir ustaya yaptırabilirim.

Alıntı ercan__genc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlatmayla olmazkı madem temiz birsey yapacan tork anaktarı alman lazım hangi somun kac tork sıkıldını bılmen lazım debriyaj sokerken onun aparatı var ısmı tam hatılamıyorum ama illa sokecem diyorsan debriyaj kısmı cok zor gevsiyor motorun ustunde sok oyle indir motoru
    Teşekkür ederim Ercan abi, tork anahtar seti bakıyorum bu aralar, youtube'da cbf 150'nin motorunu indirip söken ve detay olarak video çeken biri var onu gördüm geçen gün. tork anahtarı yerine el yapımı tork anahtarı kullanabilirim basit hesaplamalarla. honda ile regal raptor arasında tork farkı var mı bilmiyorum, kaç tork gerekiyor onun listesi de lazım elbette. debriyaj sökme seti ortalama 40-50 lira olarak gördüm internette. tüm ayrıntıları toplayınca girişmeyi düşünüyorum, hazırlıksız olacak gibi durmuyor bu iş.
    CELİL (17.Şubat.2018), ercan__genc (17.Şubat.2018) Bunu beğendi.
    Konu albayhardal tarafından (17.Şubat.2018 Saat 12:26 ) değiştirilmiştir.

Zafer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zafer Ayvaz
    makina
     🤟🤟🤟🤟🤟
     İstanbul - Beylikdüzü (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    2,684
    Beğenilmiş
    1,320
    Kolay gelsin kardeşim.
    albayhardal (18.Şubat.2018) Bunu beğendi.

Chopper_alp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alp Moralı
    Öğrenci
     Regal raptor spyder 250E-10
     Ankara
    Beğenmiş
    1,111
    Beğenilmiş
    628
    Ben hâlâ iyi bir usta bulman ve ona yaptırtman taraftarıyım ama kararlıysan da kolay gelsin, uzun bir maraton

F3211 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ercan genç
    memur
     regal raptor spyder 350
     ankara
    Beğenmiş
    217
    Beğenilmiş
    404
    Debriyaj sökme aparatını internetten ben 10 lira aldım işimi gördü manyotonun kafasını çıkartmaya çektirme de alman lazim haberin olsun 🤘🤘🤘şimdiden kolay gelsin🤘🤘🤘

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler