Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    altbb07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ibrahim atcı
    ÖGRENCİ
     Buccaneer 250i
     ANTALYA
    Beğenmiş
    43
    Beğenilmiş
    7

sfırı regal raptor daytona almak mantıklımı

Merhaba abilerim arkadaşlarım yakın bir zamanda regal raptor daytona almayı planlıyorum fakat karar veremedigim 0 mı alıyım yoksa 2. elmi motordan pek anlamadıgım icin 2. el almakdan cekiniyorum sizce ne yapmalıyım iyice bakıp 2. el mi almalıyım yoksa direk sıfır motor mu alayım
    FouL (19.Nisan.2018) Bunu beğendi.

Ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ömer Yahşi
    End. Soğutma Sist. Satışı
     BMW R1200GS
     İstanbul - Büyükçekmece
    Beğenmiş
    10,780
    Beğenilmiş
    2,443
    İbrahim bu tamamen bütçe ve seninle alakalı bir durum. Temiz bulduktan sonra ikinci el uygun fiyatla alabilirsin. Ama ben ilk sahibi olacağım ilk ben bineceğim dersen sıfır da alabilirsin. Tamamen bütçe ve kişinin ruh haline bağlı
    altbb07 (18.Nisan.2018), FouL (19.Nisan.2018), kurt (18.Nisan.2018), Oğuzhan Ocak (18.Nisan.2018) Bunu beğendi.
    Konuştuğun zaman sadece bildiklerini tekrar edersin, ama dinlersen, yeni şeyler öğrenebilirsin!

Ali Alp
    özel güvenlik
     Hyosung GV 250
     Antalya
    Beğenmiş
    4,161
    Beğenilmiş
    1,148
    İbrahim bence sıfır yerine 2. El temiz bir makine alıp acemiligini atınca karar vermelisin.

Forumdan takip edip haftalık toplantilarimiza katılırsan hem makinelere yakından bakar hem de bilgi alışverişi yaparak daha rahat karar verebilirsin.
    Toplantılara katılmak için motorunun olması şart değil ve seni aramızda görmekten mutluluk duyarız
    altbb07 (18.Nisan.2018), CELİL (18.Nisan.2018), Falcon07 (18.Nisan.2018), FouL (19.Nisan.2018), kurt (18.Nisan.2018) Bunu beğendi.

nickziki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat Uysal
    Dış Ticaret
     gitti gül gibi daytonam :(
     Antalya
    Beğenmiş
    278
    Beğenilmiş
    20
    Sıfır makineler ciddi yüksek fiyatlara ulaştı vergiler ve kur yüzünden. Hatta takip edebildiğim kadarıyla 2017-2018i de yok. Belki bana denk gelmedi. Bir de yeni başlayacaksan ikinci el çok daha mantıklı.
    altbb07 (18.Nisan.2018), FouL (19.Nisan.2018) Bunu beğendi.
    Don't Fucking Die !!!

Hakan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hakan Özdemir
    Bankacı
     DD 250 E-10 Spyder
     İstanbul
    Beğenmiş
    68
    Beğenilmiş
    169
    Hem araç hem de motor vb gibi durumlarda tabii kişiden kişiye değişir ama 0 almak bana çok mantıklı gelmiyor. En nihayetinde tabiri yerindeyse kontak i çevirdiğin anda fiyat zaten düşüyor. Piyasası da çok yükseldi. Kur vergi vb haricinde Raptor a olan talep de artmış durumda bu da tabii fiyatı yukarı çekiyor.

Temiz bir 2. Elini bulabilirsen ki temiz olmasa da yapacağın masrafı da üzerine eklersen sanki 0 dan çok daha makul bir duruma gelir diye düşünüyorum. Ama tabii bu tamamen kişisel bir görüş en doğru kararı yine sen verirsin maddiyat, beklenti, ileride değişim satış olacak mı vs aslında herşey senin kararında biter. Ama ben olsam 2. El giderdim. Nitekim öyle de yaptım 2. Motorum bu ama her 2 sini de 2. El aldım alış satista fark da çok yememis olursun.
    altbb07 (18.Nisan.2018), FouL (19.Nisan.2018) Bunu beğendi.

erkopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erkan dülger
    Öğretmen
     Vl 800 VOLUSİA BATTALGAZİ
     Ankara/Gölbaşı Antalya/Manavgat
    Beğenmiş
    9,861
    Beğenilmiş
    4,204
    tabii ki insanın gönlü sıfır bir motor almak, ilk kez kendisi çalıştırmak, rodajını itina ile yapmak ve motorun ilk sahibi olmak istiyor
    ancak ilk motor ve geçiş motoru olması vede birçoğumuz gibi ileride japon motorlar almak istememiz düşüncesi ile temiz bir 2. el almak ve acemiliği atmak heleki döviz ve vergilerin çok yüksek olduğu ülkemizde daha mantıklı olsa gerek
    benimde 2 motor değiştirdim ve her ikisini de 2. el aldım
    ancak temiz olmasına dikkat etmelisin ilk motorumda ben çok sıkıntılar çektim yoldada kaldım telde kırdım vesaire...
    temiz 2. el mantıklı...

Ümit Turna
    Uçak Teknisyeni Mezun
     Daytona 250
     İstanbul Bağcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    26
    Beğenilmiş
    85
    Daha iyi öğrenme açısından 2. El daha mantıklı

leonraptor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Han_zade
    Memur
     Regal Raptor Daytona DD 250 6c
     Amasya
    Beğenmiş
    33
    Beğenilmiş
    26
    Valla ben daytonamı sattım ve pişman oldum. Karlı sattım derken motorsuz kaldım :( Hiçbir motorun yanına yanaşılmıyor.
    erkopaşa (19.Nisan.2018), FouL (19.Nisan.2018) Bunu beğendi.
    Her gün, ilk gün gibi yaşamak, sahip olduğun şeylerin kıymetini bilmek, sağlığına şükretmek... Yaşamak her şeye rağmen güzel

leonraptor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Han_zade
    Memur
     Regal Raptor Daytona DD 250 6c
     Amasya
    Beğenmiş
    33
    Beğenilmiş
    26
    650 dragstar klasik mı custom mu önerirsiniz veya başka bir öneriniz var mı arkadaşlar.
    Her gün, ilk gün gibi yaşamak, sahip olduğun şeylerin kıymetini bilmek, sağlığına şükretmek... Yaşamak her şeye rağmen güzel

FouL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat K.
    Fotoğrafçılık
     RR Daytona 250e 6c Beyaz
     İstanbul-Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    11,661
    Beğenilmiş
    1,791
    Merhaba;

Bu ilk motorunuz olacaksa sıfır makina almanız bence uygun değil Aman düşermiyim aman yatırırmıyım aman çizermiyim gibi psikolojik etkilerden dolayı makinayı yeterince rahat kullanamıyacağınız için 2.el 250cc 350cc ile başlamanız uygun olur.

Yeni başladığını farzederek konuşuyorum dragstar tarzi iri cüsseli makinalar sana ağır gelebilir.. ben 1-2 sezon düşük cc yükte hafif kavraması iyi makina ile başlamanı tavsiye ediyorum.

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)