Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    altbb07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ibrahim atcı
    ÖGRENCİ
     Buccaneer 250i
     ANTALYA
    Beğenmiş
    43
    Beğenilmiş
    7

ilk motorum ilk kazam

Evet abilerim arkadaslarim bugun ilk motorumu aldim tabi onun heyecaniyla basladim surmeye 2 saat 3 saat gecti neyse eve geldim bir dinleneyim yemek yiyeyim diye sonra tekrar cikicam yola antalyayida bilenler bilir havalar sicak montumu alayimmi almayyimmi diye dusunurken dedim daha acemiyim alayim ciktim yola hizim 40 50 arasi ondeki adam ani fren yapti aslinda arada mesafe var sakin olsam durucam tabi heyecanla ben on frene asildim e tabi olanlar oldu :D iste dustuk allaha sukur bende birsey yoktu motorun bir sol ayak koydugum yer kirildi debriyaj kolu falan biraz yendi depoda bir kac gocuk olustu bakalim ayakligi 180 liraya halolucak depoyuda duzelttirebilsem duzelttircem ama bu kaza cidden bir cok sey ogretti bana 1.cidden motora ucuz bi motorla baslamak gerekiyormus 2.ekipmani ne olursa olsun cikarmamak 3. de on freni bu kadar kullanmamak aslina cok da ilginc birsey degil ama belki biri okurda yarari olur diye yazmak istedim en buyuk kazamiz boyle olsun herkese guvenli surusler
    acryvz (21.Nisan.2018), Birkan Bozkuş (22.Nisan.2018), Chopper_alp (23.Nisan.2018), Eray Gürman (21.Nisan.2018), FouL (20.Nisan.2018), freedoomrider (21.Nisan.2018), Mehmet A. (21.Nisan.2018), Metout (21.Nisan.2018), Oğuzhan Ocak (20.Nisan.2018), Ömer (24.Nisan.2018), RedP (22.Nisan.2018), solamnic (24.Nisan.2018), spue (20.Nisan.2018), ugurrrcann (22.Nisan.2018) Bunu beğendi.

mustafa kayakoparan
    Askeri personel
     REGAL RAPTOR SPYDER 350
     ankara
    Beğenmiş
    23
    Beğenilmiş
    218
    Alıntı altbb07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet abilerim arkadaslarim bugun ilk motorumu aldim tabi onun heyecaniyla basladim surmeye 2 saat 3 saat gecti neyse eve geldim bir dinleneyim yemek yiyeyim diye sonra tekrar cikicam yola antalyayida bilenler bilir havalar sicak montumu alayimmi almayyimmi diye dusunurken dedim daha acemiyim alayim ciktim yola hizim 40 50 arasi ondeki adam ani fren yapti aslinda arada mesafe var sakin olsam durucam tabi heyecanla ben on frene asildim e tabi olanlar oldu :D iste dustuk allaha sukur bende birsey yoktu motorun bir sol ayak koydugum yer kirildi debriyaj kolu falan biraz yendi depoda bir kac gocuk olustu bakalim ayakligi 180 liraya halolucak depoyuda duzelttirebilsem duzelttircem ama bu kaza cidden bir cok sey ogretti bana 1.cidden motora ucuz bi motorla baslamak gerekiyormus 2.ekipmani ne olursa olsun cikarmamak 3. de on freni bu kadar kullanmamak aslina cok da ilginc birsey degil ama belki biri okurda yarari olur diye yazmak istedim en buyuk kazamiz boyle olsun herkese guvenli surusler
    Dostun çok geçmiş olsun alan bidaha yaşamasin dikkat et

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    altbb07 (20.Nisan.2018) Bunu beğendi.

kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mehmet demirtaş
    güvenlik uzmanı
     regal raptor 250cc daytona
     ankara
    Beğenmiş
    2,144
    Beğenilmiş
    664
    Çok geçmiş olsun kardeşim..

altbb07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ibrahim atcı
    ÖGRENCİ
     Buccaneer 250i
     ANTALYA
    Beğenmiş
    43
    Beğenilmiş
    7
    cok sagolun

Süleyman Bal
    Emekli
     Yamaha dragstar 650 sport
     İstanbul
    Beğenmiş
    7,062
    Beğenilmiş
    1,043
    İbrahim,
    geçmiş olsun.
    Makine yeni yada eski önemli değil, bazen çok basit kazalarda ve düşmelerde sezonu kapatacak kadar zarar alıyoruz. Makine bir şekilde hallolur. Sana bir şey olmasın. Lütfen, koruyucu ekipmanları tamamla ve kullan. Kısa mesafe, uzun mesafe gibi bir ayrım yapma, daima üzerinde olsun. Kullanım için Antalya'da eğitim veren bir yer olup olmadığını bilmiyorum, ancak yoksa Antalya gurubumuz ile birlikte sürmeye çalış.
    Yeniden geçmiş olsun.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,563
    Beğenilmiş
    5,788
    İbrahim çok geçmiş olsun Allah beterinden saklasın ilk ve son olsun inşallah :(
    altbb07 (20.Nisan.2018), Emredemir (25.Nisan.2018) Bunu beğendi.

AhmetYalçın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ahmet yalçın
    Tekniker
     CBF 1000A
     Ankara
    Beğenmiş
    65
    Beğenilmiş
    263
    Gecmis olsun kardesim hayat bir tecrube iyisiyle kotusuyle sana birsey olmamis cok sukur
    Güney Afrika da bir siyah, Avrupa da bir Asya lı, İspanya da bir anarşist, İsrail de bir Filistin li, San Cristobal sokaklarında bir maya yerlisi, Almanya da bir Yahudi, Türkiye de bir motosikletçiyim.
    Subcomandante Marcos

İlker KENAR
    EmekLi Devlet Mağduru
     DD-250-e-10 Spyder
     ESKİŞEHİR
    Beğenmiş
    6,782
    Beğenilmiş
    3,487
    Çok geçmiş olsun öncelikle.. Trafikte gözlem ve dikkatli olmak çok önemli. Koruma ekipmanları da cabası.. Zira motor arıza yapar,kırılır,dökülür yada pert olur. Hepsinin bir telafisi mümkün. Lakin hayatından,sevenlerinden ve sağlığından daha değerlisi yok. Zamanla tecrübe edindikçe ,motorun sana,sen ona ve yollara alıştıkça (Inşallah bu süreçte başka sorun yaşamazsın) daha da iyi olacaksın. Sürüş tecrübeni geliştirmek için Antalya teşkilatımızdaki arkadaşlarımızın deneyim ve bilgilerinden faydalanabilirsin Süleyman Abimizin dediği gibi.. Hepimiz irili-ufaklı kazalar yaptık bu süreç zarfında. Hatandan ders çıkarabilmen güzel.. Tekrar geçmiş olsun. Allah kaza bela vermesin dostum..

Bu mesaj bakkala ekmek almağa gönderildi.

Oğuzhan Ocak
    Öğrenci
     YAMAHA XVS 950A
     Bursa
    Beğenmiş
    2,351
    Beğenilmiş
    1,808
    Çok geçmiş olsun sende birşey yok ya gerisi mühim değil havalar ısınınca hepimizin yaptığı hata ekipmanı yarım giymek ayrıca iyice motora alışmadan tepkilerine frenleme mesafesine alışmadan trafiğe hemen çıkmamak gerekli aslında. tekrardan geçmiş olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    No fear! No rules! No limit! 8)

FouL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat K.
    Fotoğrafçılık
     RR Daytona 250e 6c Beyaz
     İstanbul-Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    11,661
    Beğenilmiş
    1,791
    çok geçmiş olsun buda sana tecrübe olsun ekipman önemli çok sıcaklarda deri mont çok yakıyor falan 3 5 km zaten gidicemlerle ekipmansız sakın kullanma motoru onun yerine body armour almanı tavsiye ederim.. tekrarı olmaz işallah
    altbb07 (20.Nisan.2018), Emredemir (25.Nisan.2018) Bunu beğendi.

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)