Herkese merhaba

Daytona 250 ile geçen yaklaşık 15000 km den sonra yavaş yavaş cc büyütmeyi düşünmeye başladım. Aklımda bir ara bmw r1200c vardı. Motorun işletim maliyetleri biraz gözümü korkutunca daha başka modelleri araştırmaya başladım. Her ne kadar aklım suzuki m800 intruder dese de mali anlamda beni biraz aşan bu motoru da beklemeye aldım. Şu an aklım marauder vz 800 e kayıyor. Bu motoru kullanan ya da kullanmış olanlara motor ile ilgili sorularım var.

Öncelikle gördüğüm ilanlarda en yeni 2000 modeline rastladım vesselam eski bir motor dolayısıyla işletme maliyetleri(bakım aralığı, ustası, parçası ve de motorun varsa kronik sorunları) nelerdir ? Daytonama 2 senede 2000 liradan fazla harcadım belki de o nedenle bu kriter çok önemli.

Bunların yanı sıra motorun gidişi, duruşu, yakışı ve konforu da kafamı kurcalayan sorular. Daha önce bir süre arkadaşlar vesilesiyle kullandığım honda vf 750 c modelini düşündüğümde yüksek cc hakimiyeti konusunda çok sorun yaşayacağımı da düşünmüyorum. Öte yandan motoru hem şehir içi hem de uzun yolda kullanacağım.