Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Burak
    İmalatçı
     Regal Raptor Spyder DD250e 9
     Balıkesir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

Regal Raptor Spyder Lütfen Yardım Arkadaşlar!!!

Selam tüm raptorcülere. Dostlar d250e 9 model motorumun her türlü yedek parçasını nereden temin edebilirim tıkandım kaldım.
    Tüm motordaşlara selamlar. Çarşamba günü İzmirde Regal Raptor DD250e 9 model motorsiklet aldım. Varmamıza 20 km kala motor stop etti ve arkadaşın anında debriyaja basmasıyla güvenli bir şekilde sağa çektik daha binemeden motor arıza yaptı. Gündüz götürdük motorcuya açtı baktı. Krank gitmiş piston kolu bloğun altını delmiş. Anlıycağınız silindir piston sekman krank conta komple değişecek. Bu motora mct parçaları uyar mı? Tamirci yüksek fiyat çekti 2000-2500 arası rakamdan bahsediyor. İnternette farklı fiyatlar var kendim aliyim dedim parçaları. Ne yapmam lazım lütfen yardım !!!
    emrhnayd (16.Haziran.2018), Mehmet A. (12.Haziran.2018) Bunu beğendi.

Süleyman Bal
    Emekli
     Yamaha dragstar 650 sport
     İstanbul
    Beğenmiş
    7,062
    Beğenilmiş
    1,043
    Burak,
    Geçmiş olsun. Bir alıcının başına gelebilecek en kötü şey gelmiş.
    Bazı durumlarda makinelere el atıyoruz, arızaları kendimiz gidermeye çalışıyoruz. Ancak bu söylediğin arızalar için her şeyden önce uygun bir yer, alet edevat lazım. Meslek olarak "imalatçı" yazmışsın. Yapabileceğini düşünüyorsan ve etrafında ilgilenecek ve yardım edebilecek kişiler varsa ve bu parçaları tedarik edebilecek yerler ile kontak kurabilir isen (alacağın ve takılacak parçaların uyumlu olup olmadığı gibi) ve en önemlisi bu işe ayırabilecek zaman bulabilirsen yapabilirsin. Sadece basit bir önerim olacak, söküm işleminin her anını kayıt altına al ve makineyi açmışken vites dişlilerini kontrol et ve tüm rulmanları da değiştir. yine de maliyet hesabını iyi yap, arada bir fark yok ise, iyi bir usta bulabilirsen yaptırmanı öneririm. Kolay gelsin.
    Tüm dostlara alacakları makineleri lütfen kontrol ettirmelerini ve basit hareketli parçaları, yağlarını, suyunu hareket etmeden önce kendileri de kontrol etmeleri çok önemli. (söylüyorum ama yine gözden kaçırıyoruz, en son Ankara seyahatinde egzoz düşmesi yaşadım. Şanslıydık bana ve arkadaşlarıma bir zarar vermedi. )
    Eray Gürman (12.Haziran.2018), newmoon06tr (12.Haziran.2018) Bunu beğendi.

Burak
    İmalatçı
     Balıkesir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Teşekkür ederim hocam. Yalnız endişem, yedek parça teminini nereden yapacağım. Usta buldum tedarik edecek yarın fiyat söyliyecek. Amacım fazladan parça maliyeti geçirmesin işçiliğini alsın geçsin. Şu an aktif yedek parçacı lazım bu arada modeli dd250e 10

erkopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erkan dülger
    Öğretmen
     Vl 800 VOLUSİA BATTALGAZİ
     Ankara/Gölbaşı Antalya/Manavgat
    Beğenmiş
    9,857
    Beğenilmiş
    4,201
    Çok geçmiş olsun dostum gerçekten can sıkıcı bir durum yaşamışsın.

HTC Desire 816G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    “Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur."
    Voltaire

Burak
    İmalatçı
     Balıkesir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Eyvallah hocam kitlendim kaldım burada motoru yapabilecek tek kişi var.
    erkopaşa (12.Haziran.2018) Bunu beğendi.

Süleyman Bal
    Emekli
     Yamaha dragstar 650 sport
     İstanbul
    Beğenmiş
    7,062
    Beğenilmiş
    1,043
    Alıntı Burak GDKL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim hocam. Yalnız endişem, yedek parça teminini nereden yapacağım. Usta buldum tedarik edecek yarın fiyat söyliyecek. Amacım fazladan parça maliyeti geçirmesin işçiliğini alsın geçsin. Şu an aktif yedek parçacı lazım bu arada modeli dd250e 10
    Söylediğim gibi model yılı da çok önemli 2013 öncesi ve sonrası, 2013 yılında bile üretilen motorların iç yapısı farklı diye biliyorum. Parça kodlarını öğrenebilirsen yurt dışından almak daha ekonomik olur. Yoksa internet üzerinden arayacaksın ama tüm parçalara ulaşabilirsin.

Emirhan AYDOĞAN
    Öğrenci
     Regal Raptor dd250 e-10
     Konya Ereğli
    Beğenmiş
    63
    Beğenilmiş
    14
    Yedek parçacım var benim istanbulda. konya ereğlide oturuyorum ben. İstediğim tüm parçaları gönderdi şimdiye kadar. hatta yakın zamanda piston (250 tl), egzantirik (150 tl), conta seti (150 tl). mesela karbüratör hava ayar vidam düştü, iğneli turuncu bi vida. buralarda imkansız bulamadım. adama söyledim ordan çıkma buldu bedava gönderdi. hatta biz samimiyeti ilerlettik, paran yoksa sonra gönderirsin parçayı göndereyim acelesi varsa filan demeye başladı. Burda numarasını filan yazmam sıkıntı olur mu bilmiyorum ama siz sıkıntı değil derseniz, akşam bir daha girer yazarım. parçalar adamı aradıktan 24 saat sonra elimde oldu her zaman. Eğer akşam giremezsem yöneticilerden numarama ulaşabilirsiniz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)