Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

teoman25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

teoman mete çakıcı
    Öğretim Görevlisi
     Kawasaki VN900 Custom Special
     HATAY
    Beğenmiş
    300
    Beğenilmiş
    102

900km Hatay-Erzurum yolculuğum

herkese merhaba arkadaşlar.

2-3 hafta önce yapacağım bu yolculuk için başlık açıp tavsiye ve deneyimlerinizi istedim ama
    pek yazan olmadı fakat ben yine hazırlıklarımı yapıp yola çıktım, 1 başıma bu yolu kat ettim.
    yolculuğumu sizlerle paylaşmak istedim.

her şeyden önce motorumun genel bakımını yaptırdım. yağ, zincir, teller, frenler, diskler, balatalar, hava filtresi tekerler aklıma ne gelirse. yola çıkmadan 4 günce önce malatyada yaptırdığımız sırt desteğim geldi, ona döşeme yaptırdım sürdüm. fakat standart spyder selesi 1 saat bile sürünce felç ettiği için döşemecide anatomik yapıma ve isteğime göre selemi genişletip biraz yükselttim.
    Eklenti 1619
    Eklenti 1620
    Eklenti 1620
    Spyder sürenlere tavsiyem, uzun yol yapacaksanız, bel desteği ve seleyi mutlaka yaptırmanız.

sonuç mu? 1 saat sürünce felç eden motorumla 2 günde 900km yol yaptım, 2800mt rakım tırmandım ve hiç yorulmadım.
    ortalama ya 100kmde 1 ya da saatte 1 benzinlik görünce 10-15dk sigara icetea molası verdim. motorumda biraz dinlendi bende dinlenerek yol yaptım.
    korumalı eldivenlerim dizliklerim yeleğim,
    şarjlı tornavida seti, 6-7çift somun ve vida yedeği, yedek buji, 3 tane anahtar, 1 tane gator akıllı anahtar, buji anahtarı, pense, alyan takımı hazırladım. çantalarımı bagaj lastiği ve fileyle sırt dayama demirlerine sağlamladım. mp3 çalar, şarjlı kulaklık, telefon tutucu ve şarjlı çakmaklığımı hazırladım. depoyu fulledim,
    cuma sabah 38-39derece havada saat 10:15 yola çıktım. uzun kollu kumaş mont ve deri montumu çantamın en üstüne koydum.

kumaş montumu kahraman maraştan sonra Pazarcık ilçesini geçince giye bildim zira cehennem gibi sıcak hava esiyor,
    oyuzden yola çıkarken biraz karayip korsanı modundaydım
    Eklenti 1613
    Eklenti 1614

Hataydan yola çıktım, Kırıkhan ve Hassa ilçelerini geçip ilk molamı Gaziantep Islahiye ilçesinde verdim,
    Eklenti 1615
    navigasyondan doğru yolda olup olmadığıma baktım ve tekrar yola koyuldum.
    Nurdağında yine bir sigara molası verip icetea ye abandım ve maraşa yola koyuldum.

K.Maraşta Veli abim beni ağırladı yemek yedik muhabbet ettik. askerliğini erzurumda yapan ve memleketimi çok seven birisi,
    bana Erzurum ordu evinden video atmamaı istedi, bende kendisinin o dileğini gerçekleştirdim
    Eklenti 1616
    maraşta depoyu fulledim 43tl benzin koydum ve Pazarcık Gölbaşı Erkenek ve Malatya istikametine doğru yola çıktım..
    Karaburunda yine ufak bir mola verdim. bu motor gaç para yiggenim varmı 40bin kağıt diyen bir amcayla ufak bir muhabbet ettik.
    Eklenti 1617

Eklenti 1618

Malatyadan gün batarken yola çıkınca Elazığa 70 dakikaya vardım. yapılan barajın köprüsünü geçince yokuş yukarı bol virajlı yolları yusuff yusufff ede ede tırmandım

elazığ girişinde Klübün Elazığ ekibinden 10-11 kişi beni karşıladılar, birlikte oturup çayımızı içtik muhabbetimizi ettilk. saat 11gibi fırat üniv. misafirhanesine bıraktılar. sabah karşılamaya geldiler, klüp evine gittik kahvaltımız çayımız sohbetimiz, rozet takdimi, şehir çıkışına kadar eşlik ettiler sağolsunlar. benzinimide fulledim sonra bingöle doğru yolaa
    WhatsApp Image 2018-08-10 at 21.26.34.jpg
    WhatsApp Image 2018-08-11 at 11.14.58.jpg
    WhatsApp Image 2018-08-11 at 11.14.35.jpg
    WhatsApp Image 2018-08-11 at 11.14.34.jpg

Elazığdan ayrıldım ve Bingöle doğru yola koyuldum. Rota: Bingöl, Karlıova, Çat ve Erzurum. eskiden yaşanan terör olaylarından dolayı, herkes o yolu kullanma diyip durdu. Hatay ekibimizde özel harekat polisi arkadaşıma sordurdum. tehlike olmadığını güvenli olduğunu söylediler. Elazığdaki arkadaşlarda aynısı söylediler. zaten ne olursa olsun o yolu kullanmayı kafa koydum birkere.

gittiğim illerde paylaşımlar yapınca öğrencilerimnde instadan Hocam hala buramısınız görüşelim yemek yedireyim lütfen diyen, ayrıldığımı öğrenince üzülenler oldu ama yapacak bişiy yoktu vaktim sürem çok kısıtlıydı, onlar benim canım öğrencilerim, düşünmeleri bile yerdi bana Bingöl Ilıcalardaki öğrencim erken davrandı, hocam yol üstündeyim Bingöle girerken haber verin dedi. erken davrandı

Elazığdan saat 12de yola koyuldum... doğunun hep mahrumiyet bölgesi olduğunu dediler yıllarca fakat bu güzergah üzerindeki yolar resmen otoban gibiydi ve çok zevkliydi. Bingöle 80km kala bir benzinliğe girdim sıvı ve sigara ihtiyacımı giderdim. marketinde bir çantalar vardı bacak çantaları, motor çantaları, sırt dağcı çantaları aklınız şaşar internette bile bulamazsınız. abi bunları yurt dışından getirdik hep dedi.
    WhatsApp Image 2018-08-13 at 12.28.03 (3).jpg
    benzinliğe gelen arabalar ve içindeki meraklı bakışların arasında dinlendim ve bingöle doğru yola koyuldum.
    Bingöl girişinde benziliğe girip depomu doldurdum Öğrencim Ömeri aradım.. hocam erzurum ayrımına girince 10km sonra Ilıcalar ilçesinde yol kenarında bekliyorum dedi, tamam len geliyorum15dkya dedim
    WhatsApp Image 2018-08-13 at 12.28.03 (1).jpg

ömer pembe gömlek t-shirt giymeyi sever, hocam anca açıyor beni derdi hep 10km sonra baktım 100mt ileride pembe gömleğiyle bekliyor ömerle buluştuk, Bingölün Meşhur Kavurmasını yedik muhabbet ettik okul-iş-dersler, hesap ödemeye gittim, yok hocam olamz sen misafirsin, la ben hocanım sözümü dinle, gardaş al şuradan şu hesabı, kasadakiler yok hocam olmaz siz misafirsiniz., ulan seni bırakırım tüm derslerden dedim nuh dedi peygamber demedi, kasadakilerde almadılar, artık dönem başladığında Ömer Hataya gelince bende ona güzel bir yemek yediricem
    WhatsApp Image 2018-08-13 at 12.28.03.jpg

Karlıova civarlarında 31 şehit anıtını gördüm. (dağ karakolundan terhis olan minibüse binip yola çıkan 31 askerimizi orada haince şehit etmişler. karakolu aşağıdan gören bir yere şehitlik anıtı yapmışlar. ruhlarına fatiha okuyup biraz hüzünlü ve durgun yola koyuldum.
    WhatsApp Image 2018-08-13 at 12.28.03 (2).jpg
    bayağı rakım tırmandıktan sonra bir askeri çevirmeye denk geldim. Bingöl dağlarının zirvesinde neredeyse. Erler de komutanlarda diğer araçları kontrol edip saldılar, benimle muhabbete daldılar nereden gelion nereye gidion meslek ne, bu motor nasıl fiyatı ne filan falan muhtemelen çooook çoook uzun zamandır oradan geçen böyle bir Motorcu olmamış, farklı bir sima ve enerji görmek onlar için çok güzel oldu tahminimce, sanki bi akrabaları onları ziyaret etmiş gibi yüzlerinde tebessüm vardı

karlıova-çat ilçeleri arasında yol çalışmaları vardı, epey bir süre olabildiğince berbat çakır çıkur yolları, yokuş tırmandım. hatta yollar bir ara okadar kötü ve ıssızlaştıki, telefon bile çekmedi, ulan kesin kayboldum bi köy yoluna girdim... sürdümmm sürdümmmm ve sürdüm. sonra bir baktım Erzurum İl sınırı.... S.A Gardaaaaş yazarak paylaştım fotoğrafı sayfamdan
    WhatsApp Image 2018-08-11 at 17.35.46.jpg

güneş aşağı doğru epey inmişti. kötü yollar bitmiş, yokuşlarda çok azalmıştı. artık soğuk rüzgarlar ve yaz ayazı ciğerime geliyordu... evet işte memleketimin havası bu dedim. müzik hiç kulağımdan eksik olmadı. HardRock mp3 listemi dinledim yol boyunca. en zevklisi AC/DC Highway to Hell şarkısına eşlik ederek sonses bağırarak motor sürmekti

Ufukta beliren Heybetli Bulutların şeklinden Erzuruma yaklaştığım belliydi. artık Km tabelalarına bakmıyordum bile...
    ortalama 55-60 km kala, karşı şeritten 100 mtre kadar ötede gelen bir araç 10-15kez selektör yaptı, dedim heralde ileride radar veya kaza var. bende ona 2 selektör yaptım. tam yanımdan geçerken elini çıkardı arabadan bana salladı durdu. sağa doğru çekerek ilerledim durdum. o da dönüş yaptı bana doğru geldi.. birde ne göreyim.... Abim Yunus Emre ben Ilıcalarda öğrencim Ömerle foto paylaşım yapınca, len atlayım arabaya, Teo'ya doğru gideyim karşılayayım diye süpriz yapmış bana yoldaki en güzel en mutlu An'ım bu oldu sarıldık epey kahkaha ata ata motorumu biraz anlattım filan. foto çekilip büyük abimize gönderdik ve ben önceo arkada yola koyulduk
    WhatsApp Image 2018-08-13 at 12.28.04 (1).jpg
    WhatsApp Image 2018-08-11 at 18.00.57.jpg
    WhatsApp Image 2018-08-13 at 12.28.04.jpg

ve görevi tamamlayarak 900km yol yaparak 2 günde memleketime evime vardım. ağızları yüreklerinde beni bekliyorlar
    şükür hiç bir tehlike veya aksaklık arıza yaşamadan evime aileme vardım ve sofrada
    anamın mantısına yumuldum
    WhatsApp Image 2018-08-11 at 20.04.54.jpg

ilk motorum... ilk motor deneyimim 6 aylık sürücü olarak Hataydaki ekibimizle antep adana maraşa ve bazı haftasonları ilçelere geziler yaptık 6 ayda 7800-8000km kadar yol deneyimi yaptım. buna güvenerek bu uzun yolu göze aldım.
    yaklaşık 320km boyunca 2800rakıma kadar tırmandım yüklerimle. erzurumdayken motorun senkronunun bir garip olduğunu farkettim. gaz kesip susuyor boşa inince susuyor filan. erzurumda soruşturum bi ustaya götürdüm bugün. hemen yaptı, hocam dedi rakımdan dolayı burada hemen her motor bu sıkıntıyı veriyor dedi. sen hataya gittiğindede yine farklılaşacak dedi. havanın yoğunluğuda burada çok farklı nemide.

uzun yol yapmamış olan ama yapmak isteyen arkadaşlaşlara tavsiyem,
    yola çıkmadan önce ihtiyaç listenizi iyi belirleyin, ekipman, alet edevat, giysi, korumalar. özellikle motorun sürüş ergonomisi ve konforunu sağlamadan yola çıkmayın, uzun yol ayak pagleri, bel dayama, sele gibi. özellikle seleyi attığım fotolardaki gibi sünger desteği yaptırın, bana ömür boyu dua edersiniz. 900km boyunca hiç yorulmadım belim bacaklarım kıçım başım hiç ağırmadı.
    mutlaka uzun-kısa-çakar gibi özelliği olan güçlü sis farlarınız olsun çünkü akşam ve geceye kalırsanız, hayati önem taşıyor.
    diğer hayati önem taşıyan şeyde, aynalarımın iç kısımlarına taktırdığım Balık gözü (genişaçı) aynaları. motorunuzun sesinden, müziğinizin sesinden sizi sollamak üzere olan, (mevcut aynanızın vizöründen çıkan) kör noktada kalan araçları görebilmeniz büyük bir hayati önem taşıyor. ne yapıp edin bunlardan temin edin. yine bana dua edeceksiniz.

bayram sonunda birde dönüş yolculuğum olacak. bu sefer daha iç kısımdan gitmek va aklımda ama henüz karar vermedim. bakalım hayırlısı.

Sabırla okuduysanız, teşekkürlerimi sunuyorum saygılarımla kardeşlerim
    Akcollu (14.Ağustos.2018), Aykut Y. (15.Ağustos.2018), Captain (14.Ağustos.2018), CELİL (14.Ağustos.2018), endroad (15.Ağustos.2018), Eray Aksoy (07.Mart.2019), erkopaşa (14.Ağustos.2018), freedoomrider (14.Ağustos.2018), Gloria (15.Ağustos.2018), KÜçÜKENIşTE (14.Ağustos.2018), Mehmet A. (14.Ağustos.2018), mxsrn (16.Ağustos.2018), NanoGuardian (04.Kasım.2018), newmoon06tr (14.Ağustos.2018), nickziki (18.Ağustos.2018), Ömer (15.Ağustos.2018), Raci06 (14.Ağustos.2018), rr250e9kırmızı (02.Mayıs.2021), Rutkay Ediz (14.Ağustos.2018), Screamager (07.Mart.2019), Zafer (07.Mart.2019) Bunu beğendi.

newmoon06tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ali YENİAY
    R CMSGT.
     Suzuki Intruder M-800 (Thunderbolt)
     Ankara
    Beğenmiş
    17,462
    Beğenilmiş
    2,878
    Teoman, eline kalemine yüreğine sağlık. Bir solukta heyecanla kendim yaşar gibi okudum, yolun ve farın her daim açık olsun. Ankara'dan selamlar.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Eray Aksoy (07.Mart.2019), erkopaşa (14.Ağustos.2018), mxsrn (16.Ağustos.2018), teoman25 (14.Ağustos.2018) Bunu beğendi.
    OF COURSE, AIR FORCE

Mehmet A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet Altun
    SMMM
     Hyosung GV250 (KERATA)
     Ankara-Mamak
    Beğenmiş
    18,403
    Beğenilmiş
    3,365
    Teşekkür ederiz. Bir solukta okudum diyemeyecem soluksuz okudum.

Mehmet A.
    Eray Aksoy (07.Mart.2019), erkopaşa (14.Ağustos.2018), mxsrn (16.Ağustos.2018), teoman25 (14.Ağustos.2018) Bunu beğendi.
    İnsafsızlıklarınız İnfazınız Olacaktır...

RegalRaptor 250E9B (KOÇ) (Anı yüklemesi tamamlandı) 2017-2021
    Hyosung GV250EFİ (KERATA) (Anı yüklemesi devam ediyor) 2021-

Raci06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Raci ARTUN
    Mühendis
     YAMAHA XVS950 ( Kızıl Gonca)
     ANKARA GÖLBAŞI
    Beğenmiş
    11,899
    Beğenilmiş
    2,331
    Teoman selamlar ,
    Akademisyen olarak bilimsel makale kıvamında ama bi okadar da belgesel tadında yazmışsın. Çok güzel bir paylaşım olmuş , eline kalemine sağlık .( Birde sırtında #raptorriders yeleği olsaymış tadından yenmezmiş ) )
    Yazdığın uzun yol tavsiyelerini notuma aldım. Bu sene olmazsa seneye inşallah bede bir uzun yol yapacağım. Dönüş yolunun hikayesini de aynı şekilde detaylı fotolu bekliyoruz.
    Yolun açık olsun , tekerin düz bassın.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,530
    Beğenilmiş
    5,775
    Merhaba Teoman senelerdir sabırla özlemle bekledin, azmettin ve sonunda spyder'ine kavuşup uzun yollarda çok güzel ,keyifli bir deneyim, macera yaşadın yolun açık olsun Maşallah
    Çok güzel keyifli bir anlatım ve diger arkadaşlar için bilgilendirici bir yazı olmuş emeğine sağlık

erkopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erkan dülger
    Öğretmen
     Vl 800 VOLUSİA BATTALGAZİ
     Ankara/Gölbaşı Antalya/Manavgat
    Beğenmiş
    9,826
    Beğenilmiş
    4,192
    Sonuna kadar, sabırsızlıkla ve yüzümde bir tebessüm ile keyifle okudum. Sanki yolları ben aşmışım gibi hissettim. Kalemine, yüreğine sağlık, dönüş hikayenide bekliyoruz inşallah kazasız, belasız. Yolunda farında her daim açık olsun.

HTC Desire 816G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Eray Aksoy (07.Mart.2019), mxsrn (16.Ağustos.2018), teoman25 (14.Ağustos.2018), Zafer (17.Nisan.2019) Bunu beğendi.
    “Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur."
    Voltaire

teoman mete çakıcı
    Öğretim Görevlisi
     HATAY
    Beğenmiş
    300
    Beğenilmiş
    102
    Begenmenize çok sevindim, daha yazmıştım ama 10bin karakteri aşmıyor uyarı veriyordu, ilk fotoları yüklememiş, onlarıda ekleyeyim, sele ve sırt dayama fotoları. Herkes uzun yol tek başına sıkıcı olur dedi durdu, aksine hiç sıkılmadım, rüzgarı yararak müziğimle tek yolculuk yapmak çok güzeldi ;)
    Akcollu (14.Ağustos.2018), CELİL (14.Ağustos.2018), Eray Aksoy (07.Mart.2019), erkopaşa (14.Ağustos.2018), Mehmet A. (14.Ağustos.2018), newmoon06tr (14.Ağustos.2018), rr250e9kırmızı (02.Mayıs.2021), Zafer (17.Nisan.2019) Bunu beğendi.

teoman mete çakıcı
    Öğretim Görevlisi
     HATAY
    Beğenmiş
    300
    Beğenilmiş
    102
    sırt desteği ve sele doldurma fotoları aşağıda.
    bahsettiğim gibi sırt desteğini yaptırıp seleyi doldurduğunuzda spyderla dünya turuna çıkın yormaz
    WhatsApp Image 2018-08-09 at 13.57.51.jpgWhatsApp Image 2018-08-09 at 17.03.17 (1).jpg
    WhatsApp Image 2018-08-09 at 17.03.17 (3).jpgWhatsApp Image 2018-08-09 at 17.03.17 (2).jpg
    CELİL (15.Ağustos.2018), Eray Aksoy (07.Mart.2019), newmoon06tr (15.Ağustos.2018), Ömer (15.Ağustos.2018) Bunu beğendi.

mxsrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet Serin
    Öğrenci
     Regal Raptor Daytona 250
     Konya
    Beğenmiş
    670
    Beğenilmiş
    114
    Hocam süper bir anınız olmuş, elinize sağlık bize de yaşattınız resmen. Şimdiden geri dönüşünüz için iyi yolculuklar diliyorum. Hoşça kalın!
    Eray Aksoy (07.Mart.2019), teoman25 (16.Ağustos.2018) Bunu beğendi.

Eray Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eray Aksoy
    Turizm
     Bisiklet Sayılır Mı ?
     Antalya - Manavgat
    Beğenmiş
    2,537
    Beğenilmiş
    1,546
    Baştan sona okudum.Sona gelince bir baktım ki şaşkın şaşkın sırıtıyorum.Sanki kendim gitmişim gibi hissettim.Çok güzel bir anlatım ve keyifli bir yolculuk olmuş.Bu gibi bilgiler benim gibi yeni başlayanlar için çok çok önemli ayrıntılar içeriyor.Emeğine sağlık Teoman Hocam.
    CELİL (07.Mart.2019), teoman25 (07.Mart.2019) Bunu beğendi.

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)