Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 64 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Yaw litre ederiyle alakalı bişi diil bu ! Viskozite olayı...
    Ama ben, motor yağı değiştirme zamanımı , ilk çalıştırmadaki sübap sesi ve Müslüm Baba'nın dediği gibi , vites geçişlerindeki sesten, çoğalan vibrasyondan anlamaya çalışın.

yenikoylu_ua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kubilay BURSALIOĞLU
    Serbest Meslek
     Aprilia Caponord
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 4
    Bence hep aynı serviste servisin koyduğu yağla sevisin söylediği zamanda ki motorda olabilecek bir arızada yağ dandikmiş geç değişmişsin gibi gereksiz bahaneler uyduramasın
    Mesele Motor kullanmak değil YEĞEN Mesele Çevrendekileri düşünerek kullanmak !!!

yasinsubay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yasin MISIR
    Bilgisayar Mühendisliği
     Yamaha Dragstar XVS 650A
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Sizin motorlarınız dandik kardeşim :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ben 6000 km de bir değiştiriyorum

Türkay Tümtürk
    Gemici
     YOK
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı aslanburclu Nickli Üyeden Alıntı
    şşşşşşş ayıp valla yaw alt tarafı 1 litre kadar yağ ben şahsn 500 ile 1000 arasında kafama göre yol kenarında veya kafama göre istediğim heryerde asçıyom alt vidayı yağı boşaltıyom kıvırıyom üst vidayi yeni yağ koyuyom işte kafama göre takılıyom hemde ne yağı 10 + 45 dizel motor yağı süper bence ibre tam 120 santigırat dereceyi buluyo motorum canavar gibi gidiyo ama ben yavaşlıyom eeeeeeeeeeeeee abicim neymiş kafana göre koy gitsin 3 te 5 te valla ben 1000 km ye kadar dayanamam :D :D :D :D
    Valla en dogrusunu yaşar komutan yapıyor bende tam bunları yazacaktım yani sık yağ değiştirmekten motora zarar gelmez diye yani herzaman yeni yağ ile yağlanır motor

Mustafa Dogan
    Sanat Yonetmeni
     250E
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    bence regal için 2500 km de bir normaldir.

Türk Silahlı Kuvvetleri
     Eskişehir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı tt06 Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı aslanburclu Nickli Üyeden Alıntı
    şşşşşşş ayıp valla yaw alt tarafı 1 litre kadar yağ ben şahsn 500 ile 1000 arasında kafama göre yol kenarında veya kafama göre istediğim heryerde asçıyom alt vidayı yağı boşaltıyom kıvırıyom üst vidayi yeni yağ koyuyom işte kafama göre takılıyom hemde ne yağı 10 + 45 dizel motor yağı süper bence ibre tam 120 santigırat dereceyi buluyo motorum canavar gibi gidiyo ama ben yavaşlıyom eeeeeeeeeeeeee abicim neymiş kafana göre koy gitsin 3 te 5 te valla ben 1000 km ye kadar dayanamam :D :D :D :D
    Valla en dogrusunu yaşar komutan yapıyor bende tam bunları yazacaktım yani sık yağ değiştirmekten motora zarar gelmez diye yani herzaman yeni yağ ile yağlanır motor
    Dostum yanlış anlama ama servis sahibi olsam ben de aynı şeyi söylerdim. Bizim servis PO'nun 12W40 açık yağını koyuyormuş, yeni öğrendim, tavsiye edilen ve kapakta yazan 10W40. Ben bunun kalitelisini ve fiyatlısını aldım. Servis sahibi arkadaşım İlker bile sürenin aynı olmayacağını söylüyor. Arabalarda bir standart var, eskiden 3000de bir değiştirirdik, yeni yağlar çıktı 15000e çıktı süre. Benimki arazi taşıtı, 10000de bir değişiyor. Sık sık değiştirmek bir süre değil ki sağlama bağlamak lazım.

Mehmet Aksu
    Muhasebe ve Finansman
     Regal Raptor DD250E
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Benim motora BP nin 10-40 yağını koyuyorum. 10.000 km. lik olan bu yağın hesabı şöyle.
    Araçlar için 10.000 km. yapması normal 3.500 motor devri ortalama kullandığında.
    Bizim Regaller için de bu motor devrini 7.000 olarak düşünürseniz, devir arttıkça yağdaki aşınma da artacağından, (deprem büyüklüğü ölçümü gibi) pratikte yaptığım incelemeler neticesi 3.000 km. yi rahat rahat yapmaktayım.
    Yağın aşınması neye bağlıdır. Bir eski tip çamaşır makinası düşünün, bir sağa bir sola çalkalayarak yıkayan bir makina yavaş devirde 1 saatte giysileri temizliyorsa hızlı devirde yarım saatte temizler. Şimdi motor yağı da otomobiller de yavaş devirde kullanıldığı için motosiklet motoruna göre yağın ömrü daha fazla olmaktadır.
    Yağın aşındığını en iyi anlamak için yağ çubuğunu çekin ve baş parmak ile işaret parmağınız arasına bir iki damla yağ alarak, yağı parmaklarınız arasında ovuşturun. Yağ kaygan ise daha kullanılır, yağ elinize pütürlü gelirse sanki içinde küçük sert parçacıkları zımpara gibi elinizde hissediyor iseniz yağ ölmüştür. Kişilerin motorlarını kullanmalarına bağlı olarak yağın ömrü gider.
    Yaşar Baba nın dediği yağı bedava verseler motoruma koymam, iki litresi 100 YTL olan yağı da alacak kadar ahmak değilim. Evet yağ çubuğunu çektiğinizde yağ sarı renkte ama karterden boşaldığında siyah gözükür bu normaldir ama km. sini doldurduğunda normaldir. Pistonlar üzerindeki sekmanlar aşındığında motosikletteki kompresyon oranı düşer ya o düşen kompresyon sekmandan alta kartere kaçar ve yağı çabuk kirletir.
    Müslüm Baba nın dediği gibi yazın aşırı sıcaklarda 15-40 yağ kullanmakta bir sakınca yoktur.
    Servislerin yağ değişim akıl vermeleri de kendilerine kalsın, lazım değil.

Türkay Tümtürk
    Gemici
     YOK
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    kasrettiğim adi yağ koymak değil demek istediğim yağını geç değiştirirsen zararı olur ama erken değiştirirsen bişey olmaz .

aslanburclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaşar AKILLI
    EMEKLİ
     XL650 TRANSALP 2006
     ANKARA
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    hiç anlamam dfinlemem bildiğimden şaşmam yağ yağdır arkadaş en kısa zamanda yağı değişen motorda iyidir .arkadaşlar benim koyduğum yağın üstüne teknoloji manyağı firmalar yok kayıcı yok kaydırıcı yok efendim suya dayanıklı yok az seviyedede çalışır diye bir çok kimyasal madde koyuyorlar ve yağla değil katılan eklenen kimyasallarla ömrünü uzatıp bizlere kaydırıyorlar yok abicim yok ben yine PO den şaşmayım kesemin hesabını aşmayım ucuz aldım deyip fazla taşırmayım..fazla km ler aşmadan petrol ofisi 10 + 45 dizel yağdan şaşmadan 500 ile 1000 km.aşmadan eeeeee işte işinize gelirse dan dan dannn ( yaw oruç yine beni salladı herhalde allaaa allaaaaa yaw daha kaç gün var.....)
    plaka: 06 DV 656
    yer : GOP/SİNCAN/ANKARA
    kan : B Rh +
    nick : aslanburclu

Türkay Tümtürk
    Gemici
     YOK
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Emrahss kardeşim ben servis sahibi değilim ki

Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)