Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 456
Toplam 60 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Şahan Doğan
    Müşteri temsilcisi
     Daytona250 6C
     istanbul- sultangazi
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    0
    merhabalar üstatlar Merhmet Demirtaşa (Kurt) a özelden yazdım burada da okuyanlardan bilgi almak isterim bu karbüratör değiştirme fikri aklıma yattı benzin fiyatları aldı başını gitti motora binemez olduk. Bende 2014 250 cc Daytona var yakıtı harici motorumdan memnunum ve bu yüzdende satmak istemiyorum anladığım kadarıyla aşağıda linkini paylaşmış olduğum karbüratörü aldıktan sonra ekstra başka bir şeye gerek yok. Usta gerisini hal ediyor Gürol üstadım kızacak biraz ama yineden sormak istiyorum peki bu işlemi yapanlarda son durum nedir motorun performasında, gidişinde, yakıtındaki son durumları hakkında eksi artı tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz bu benim için gerçekten önemli yardımcı olursanız mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim

https://www.denizmotortr.com/mct-250...rator-manifold

Sinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sinan Elgin
    SİGORTACI
     Regal Raptor 250E-6C
     İSTANBUL-ŞİŞLİ ( AVRUPA YAKASI )
    Beğenmiş
    4
    Beğenilmiş
    3
    arkadaşlar daytonamda bir sorun olabilir. ful depo ile 135-140 km yol gidiyorum. yedek depo uyarısı geldiğinde tam 135-140 km civari oluyor. Ben bununla ilgili ne yapabilirim yardım edebilir misiniz?

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,687
    Beğenilmiş
    5,824
    Alıntı Sinan43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar daytonamda bir sorun olabilir. ful depo ile 135-140 km yol gidiyorum. yedek depo uyarısı geldiğinde tam 135-140 km civari oluyor. Ben bununla ilgili ne yapabilirim yardım edebilir misiniz?
    Merhaba Sinan normal şartlarda yedek hariç bir deponun ortalama 200 km gitmesi gerek senin karbüratörün ayarları veya karbüratör bozuk olabilir fazla yakış genelde karbüratör kaynaklıdır tabi bakım zamanın gelmeside biraz etkiler ama bu kadar fazla etkilemez kolay gelsin
    FouL (25.Ocak.2019), newmoon06tr (26.Ocak.2019), Raci06 (25.Ocak.2019), Sinan (27.Ocak.2019) Bunu beğendi.

grolof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gürol ofluoğlu
    emekli
     regal raptör 250E-9
     samsun
    Beğenmiş
    39
    Beğenilmiş
    82
    Alıntı Şahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar üstatlar Merhmet Demirtaşa (Kurt) a özelden yazdım burada da okuyanlardan bilgi almak isterim bu karbüratör değiştirme fikri aklıma yattı benzin fiyatları aldı başını gitti motora binemez olduk. Bende 2014 250 cc Daytona var yakıtı harici motorumdan memnunum ve bu yüzdende satmak istemiyorum anladığım kadarıyla aşağıda linkini paylaşmış olduğum karbüratörü aldıktan sonra ekstra başka bir şeye gerek yok. Usta gerisini hal ediyor Gürol üstadım kızacak biraz ama yineden sormak istiyorum peki bu işlemi yapanlarda son durum nedir motorun performasında, gidişinde, yakıtındaki son durumları hakkında eksi artı tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz bu benim için gerçekten önemli yardımcı olursanız mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim

https://www.denizmotortr.com/mct-250...rator-manifold
    Arkadaşım m3esajını yazalı bayağı zaman geçmiş ama nedense son zamanlarda pek foruma giremedim.Dediğin işlemi yaptırabildinmi bilmiyorum.Bu konudaki ilk mesajımdan beridir tekli karburatör kullanıyorum ve kompresöre binince yada başka bir zaman eksoz patlatma olayı bitti,100 km. de muhakkak bujileri söküp temizlemek zorunda kalıyordum buji başlığı is bağlıyordu artık gerek duymuyorum çünkü buji başları sadece kızarıyor.çekişte ve süratte en ufak bir kayıp yok sadece soğuk havalarda1 ilk çalıştırmada jikleyi hiç kullanmıytorum ve rolantiyi biraz yükseltiyorum tek marşta çalışıyor biraz ısınınca normale dönüyorum.
    Ben 120 kiloyum ve birazda sert kullanıyorum yani uzun yolda henüz 80 ile hiç gitmedim,zaten eski modeller ençok 110 yapıyor bende 90 ile 110 arası kullanıyorum.
    Bu şartlar ile en son dün benzin aldım ve 28 kuruş yaktı.benzin daha ucuz iken 42 kuruş yakıyordu.Eski model regali olanlara kesinlikle tavsiye ediyorum,senkron problemi tamamen kalkacak.Telefon numaramı celil başkandan alabilirsiniz.
    bu işlemde eski bağlantı civatalarını sökmek ve karburatör ile hava filtresinin bağlantı hortumunu bağlamaktan başka zorluğu yok.Tabi ustanın karburatör içinden benzin ayarıını yapması lazım
    CELİL (26.Ocak.2019) Bunu beğendi.
    GÜROL OFLUOĞLU
    ATAKUM-SAMSUN

Sinan Elgin
    SİGORTACI
     Regal Raptor 250E-6C
    Beğenmiş
    4
    Beğenilmiş
    3
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Sinan normal şartlarda yedek hariç bir deponun ortalama 200 km gitmesi gerek senin karbüratörün ayarları veya karbüratör bozuk olabilir fazla yakış genelde karbüratör kaynaklıdır tabi bakım zamanın gelmeside biraz etkiler ama bu kadar fazla etkilemez kolay gelsin
    Celil hocam,

bunun maliyeti ne kadr olur bana bir de istanbulda tavsiye ettiğiniz bir usta varsa götüreyim hemen

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,687
    Beğenilmiş
    5,824
    Alıntı Sinan43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Celil hocam,

bunun maliyeti ne kadr olur bana bir de istanbulda tavsiye ettiğiniz bir usta varsa götüreyim hemen
    Merhaba sinan maliyet konusu ayarlar büyük rakam tutmaz ama karbüratör değişim gerekirse güncel rakamları bilmiyorum sanırım 500 tl civarıdır
    istanbul avrupa yakasında RR yetkili servis Ahmet usta var sefaköyde biz ona gidiyoruz onda karbüratör sekron cihazı var sekronu makineye bağlayıp ayarlıyor karbüratörün hava ayarınıda kulakla dinleyerek ayarlıyor hava ayarını bir defada oturabilir ama bazen birkaç kez ayar yapmak gerebilir Ahmet ustanın numarası 05366135944 bizim gurubun ve benim ismimi verebilirsin yardımcı olur kolay gelsin

CELİL
    Sinan (28.Ocak.2019) Bunu beğendi.
    Konu CELİL tarafından (27.Ocak.2019 Saat 01:16 ) değiştirilmiştir.

Sinan Elgin
    SİGORTACI
     Regal Raptor 250E-6C
    Beğenmiş
    4
    Beğenilmiş
    3
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba sinan maliyet konusu ayarlar büyük rakam tutmaz ama karbüratör değişim gerekirse güncel rakamları bilmiyorum sanırım 500 tl civarıdır
    istanbul avrupa yakasında RR yetkili servis Ahmet usta var sefaköyde biz ona gidiyoruz onda karbüratör sekron cihazı var sekronu makineye bağlayıp ayarlıyor karbüratörün hava ayarınıda kulakla dinleyerek ayarlıyor hava ayarını bir defada oturabilir ama bazen birkaç kez ayar yapmak gerebilir Ahmet ustanın numarası 05366135944 bizim gurubun ve benim ismimi verebilirsin yardımcı olur kolay gelsin

CELİL
    şaka gibi.. 120 km de yedek depo uyarısı verdi. normalde olması gereken km bazında rakam nedir? bir de hız olarak da 80-90 da tıkanıyorum. sebebi bu karbüratör olabilir mi?

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,687
    Beğenilmiş
    5,824
    Alıntı Sinan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şaka gibi.. 120 km de yedek depo uyarısı verdi. normalde olması gereken km bazında rakam nedir? bir de hız olarak da 80-90 da tıkanıyorum. sebebi bu karbüratör olabilir mi?
    Merhaba Sinan tahmini sebebi altta yazdım kesin sonuç için ustanın bakması lazım uzaktan bir şey diyemeyiz
    Regal raptor'lar 100 km de (kullanıma göre değişiklik gösterir) ortalama 4- 4.5 litre yakar
    Raci06 (29.Ocak.2019) Bunu beğendi.

Can ELİYATKIN
    Teknik Ressam
     DD350 DAYTONA
     Aydın
    Beğenmiş
    17
    Beğenilmiş
    3
    Merhaba, yapılan değişikliği bende denemek istedim. Manifold siparişi geçmiştim bugün geldi. Cumartesiye kadar karbüratörüm de gelirse hafta sonu montajı tamamlamak istiyorum. Benim motor 350cc Daytona. 200cc KEIHIN siparişi geçmiştim umarım manifolda uyum sağlar. Birde karbüratöre uygun gaz telini nasıl bulucam? herhangi bir gaz teli uyum sağlar mı hiçbir fikrim yok. Gelişmeleri burdan bildireceğim.

Manifold: 86 TL
    Karbüratör: 70 TL 200cc (KEIHIN)
    CELİL (01.Şubat.2019), newmoon06tr (01.Şubat.2019), Raci06 (31.Ocak.2019), Sinan (02.Şubat.2019) Bunu beğendi.

ŞAHAN
    SATIŞ
     DAYTONA
     İSTANBUL- AVRUPA YAKASI
    Beğenmiş
    36
    Beğenilmiş
    16
    grolof üstadım tekrar merhaba vermiş olduğun bilgiler için teşekkür ederim. Uzun zamandır bende foruma girmiyordum motorda sıkıntı olunca insan hatırlıyo formu şuan bende Şanzıman sıkıntısı var Ahmet usta ile Demirtaşa gösterdim motoru şanzıman değişmesi gerek fakat şanzıman haricinde diğer parçalarında değişmesi gerek diyolar örneğin bilye takımı yağ pompası hilaller gibi parçalarda değiştirmek gerek diyorlar şimdi ben arızalı olmayan parçayı değiştirmek istiyorum sağlam olan bilyeler yağ pompası hilallerin değişmesini istemiyorum hatta 2.el şamzuman alıp bozuk olan dişliyi değiştirmek istiyorum neden tüm parçaları değiştiriyorlar bu konuda kafam karışık ben şuan bir usta bulup şanzımanı açtırıp nelerin değişmesi gerekiyorsa onu değiştirmek istiyorum yanlış mı düşünüyorum tecrübeli arkadaşlardan bilgi almak isterim

Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 456

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)