Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    eMir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Muhammed Emir
    Öğrenci
     YOK
     İzmir
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    4

Yardımlarınızı bekliyorum

Öncelikle merhaba. 1 yıldır para biriktirip motosiklet için gerekli ekipmanları ve ehliyetimi aldım kısmetse bu kış motosikletimi alıcakmışım gibi duruyor. Fakat aklımda bir kaç kafa karışıklığına sebep olan soru var ;

1- Çeşitli forumlarda Regal Raptor motosikletlerin çok fazla arıza verdiğini, sanayiden çıkmadıklarını, biraz espriyle karışık ''Regal Raptor aldım tamirci oldum'' diyenler olmuş gerçekten o denli motosikletler mi ? Yoksa abartı mı ?

2- Bu motoru 2. el alırken nelere dikkat etmek lazım ?

3- 10.000-25.000 km arası Regal Raptor motosikletlere bakıyorum. Doğru mu yapıyorum yoksa kilometre aralığını daha mı düşük tutmalıyım ?

4- Omuz hizasını geçmeyen ape gidonlu klasik 150 veya klasik 250 ile başlanılabilinir mi ?

5- Regal Raptor öğrenci adam için uygun mudur ? Yakıt olsun, arızaları olsun, yedek parçası olsun, aksesuarları olsun masraflı mıdır ?

6- Regal Raptoru 2. el alacağım ve bi ustaya göstermek lazım benimde tanıdığım herhangi bir usta yok. İzmir içinde bu usta iyidir, Regal Raptor ve segmentindeki çin malı cruiser lardan iyi anlar dediğiniz bir usta var mı acaba ?

7- Regal Raptor ne gibi arızalarıyla meşhur ? Motosiklete yeni başlıyacak biri ilgilenebilir mi ?

8- Regal Raptor motosikletlerin bakımları kaç km de bir yapılmalıdır ?

Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. İyi sürüşler, kazasız belasız...

Captain (05.Eylül.2018), mxsrn (11.Eylül.2018) Bunu beğendi.

Mehmet A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet Altun
    SMMM
     Hyosung GV250 (KERATA)
     Ankara-Mamak
    Beğenmiş
    18,468
    Beğenilmiş
    3,372
    Emir öncelikle hoşgeldin.
    Forumunuzda ve grubumuzda bir aile ortamın gibiyizdir ve ailemize yeni katılan kişileri tanımak isteriz. Tanışma başlığı altında kendini tanıtırsan memnun oluruz. Önden ekipmanları aldığın için seni tebrik ediyorum

1. Kullanımdan kullanıma fark eder ve bu marka motorlar diğerlerine göre parçası ve kendisi biraz daha pahalı olduğu için tamirci masrafı çok gelince insanlar kendisi yapmaya çalışır. Yani diğer motorlarda ne ise bunda da bu "bakarsan bağ bakmazsan dağ olur"
    2.yutupda bu cümleni yazarsan çok güzel açıklamalı videolar var
    3. km ne kadar düşük olursa iyi ama motorun nasıl kullanıldığı önemli 10000 şehir için sürekli dur kalktan 20000 uzun yol yapmış daha iyidir.
    4. istersen yeni çıkan 400 lük ile bile başlayabilirsin. omuz hizası gidon için ise önceliğin motoru öğrenmek olsun modifiye sonraki iş.
    5. 1 de biraz bahsettim ama sen iyi bakarsan masrafta çıkmaz.
    6. izmirli birileri cevap verir.
    7. kronik şanzıman arızası derler fakat hiç yaptırmayan da var. Yani yine her şey kullanımına bağlı. motora yeni başladıysan ilk sıralar tamirciye güvenmek en iyisi.
    8. alacağın motora bağlı ama genelde 2500-3000 gibi yaptırırsan iyi olur (erken olsun geç olmasın :D )
    Captain (05.Eylül.2018), eMir (06.Eylül.2018), newmoon06tr (05.Eylül.2018), Screamager (10.Eylül.2018) Bunu beğendi.
    İnsafsızlıklarınız İnfazınız Olacaktır...

RegalRaptor 250E9B (KOÇ) (Anı yüklemesi tamamlandı) 2017-2021
    Hyosung GV250EFİ (KERATA) (Anı yüklemesi devam ediyor) 2021-

Captain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Berkay Evci
    Denizci
     Regal Raptor DD 250E-10 Spyder
     İstanbul - Üsküdar (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    555
    Beğenilmiş
    563
    Alıntı Mehmet A. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumunuzda ve grubumuzda bir aile ortamın gibiyizdir ve ailemize yeni katılan kişileri tanımak isteriz. Tanışma başlığı altında kendini tanıtırsan memnun oluruz. Önden ekipmanları aldığın için seni tebrik ediyorum

1. Kullanımdan kullanıma fark eder ve bu marka motorlar diğerlerine göre parçası ve kendisi biraz daha pahalı olduğu için tamirci masrafı çok gelince insanlar kendisi yapmaya çalışır. Yani diğer motorlarda ne ise bunda da bu "bakarsan bağ bakmazsan dağ olur"
    3. km ne kadar düşük olursa iyi ama motorun nasıl kullanıldığı önemli 10000 şehir için sürekli dur kalktan 20000 uzun yol yapmış daha iyidir.
    4. istersen yeni çıkan 400 lük ile bile başlayabilirsin. omuz hizası gidon için ise önceliğin motoru öğrenmek olsun modifiye sonraki iş.
    7. kronik şanzıman arızası derler fakat hiç yaptırmayan da var. Yani yine her şey kullanımına bağlı. motora yeni başladıysan ilk sıralar tamirciye güvenmek en iyisi.
    8. alacağın motora bağlı ama genelde 2500-3000 gibi yaptırırsan iyi olur (erken olsun geç olmasın :D )

Nerdeyse bu mesajın aynısını yazıyodum Mehmet abi benden önce davranmış
    (bir konuda farklı düşüncedeyim 400 cc ile başlama 150-250 ideal )
    CELİL (05.Eylül.2018), eMir (06.Eylül.2018), Mehmet A. (05.Eylül.2018), mxsrn (11.Eylül.2018), newmoon06tr (05.Eylül.2018) Bunu beğendi.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE! VAROLSUN IRKIMIN TURAN ÜLKÜSÜ!

Gezgindelikanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serkan Uğur
    Şöför
     Regal raptor DD250E 9B
     İstanbul - Ümraniye (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    2,015
    Beğenilmiş
    457
    emir aramıza hoşgeldin kafanda ki bütün sorulara forumumuzda bulabilirsin ben yaklaşık 2 senedir 250 Classic kullanıcısıyım ve hemen hemen hertürlü sorununu kendim yapıyorum en başta kronik olarak sanziman sorunu var ama kullanmaya bağlı olarak bu değişebilir diğer taraftan yağ kaçağı keçe degisimi bunlar her motorda olabilir çözümü de basit eğer makineden anlayan iyi bir usta bulabilirsen kesin göster ben makinemi 19 binde aldım şu An 34 binde ve asla pişman olmadım büyük bir keyifle hala surmekteyim yaptığım paylaşımlar à bakarsan daha detaylı anlattım yeni başlayanlara hem fiyat hemde görüntü olarak kesinlikle tavsiye ederim bu is birazda şans işi umarım aradığın makineye bir An önce kavusursun

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Captain (05.Eylül.2018), CELİL (05.Eylül.2018), Mehmet A. (05.Eylül.2018), newmoon06tr (05.Eylül.2018) Bunu beğendi.

teoman25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

teoman mete çakıcı
    Öğretim Görevlisi
     Kawasaki VN900 Custom Special
     HATAY
    Beğenmiş
    300
    Beğenilmiş
    102
    Emir Merhaba,
    ben siteye 2011 yılında kayıt oldum. daha geçtiğimiz şubatta spydera (ilk Motoruma) kavuştum.
    motoru kullandığımdan beri sıkıntıları oldu elbette. önceki sahibinin ilgisizliği, sonradan ortayaa çıkan şeyler,
    benide geçen 3-4 gün önce bi soğuttu spyder hayattan
    şimdiye kadar 6 ayda:
    Manifoltları, havaborusunu, arka diski, fan ve hararet müşürünü, arka balatasını değiştirdim.
    bunlar bana çok sorun çıkarttılar. fakat motoru ve dış mekaniğini öğrettiler.
    alet edevatlarım hep çantamdadır. artık hava borosu manifoltlar kelepçeleri bunların vidaları, bujiler fava filtresi, nasıl çıkarılır takılır temizlenir,
    rolanti-senkron filan nası yapılır, hep öğrendim.
    SPyderı aldığımda 11bin km'ydi. bi 11bin km'de ben yaptım 6 ayda.

hayatında motor üzerine binmemiş birisi olarak,
    "çin bu uzak dur, sanayiden çıkmazsın, yolda kalırsın vs.vs.vs." demelerine rağmen,
    ben burada 6 7 yıl tüm kardeşlerimin yazdıklarını deneyimlerini takip ettim okudum, bende yazdım.
    şubat ayında ehliyetimi ve spyderımı aldım. 6 ayda da 11km sürdüm. bunun 2binini kurban bayramında memleketime giderek uzun yolda yaptım.
    parçalarıda diğer markalara göre daha uygun. evet bir Japon kalitesinde değil illaki, fakat bütçemize görede alabileceğimiz en uygun en yakışıklı motorlar bunlar.

benim sana sorum şu: sen motor mu sürmek istiyorsun yoksa motoru öğrenmek mi istiyorsun. yoksa 2sinidemi.

ben yaptığı arızalarından yana hakkımı helal ediyorum motoruma okadar sürdüm ciğerini söktüm bazen uzun yolda,
    ama çok kısa sürede bana motoruda öğretti benim canavarım
    CELİL (05.Eylül.2018), cicada (13.Eylül.2018), Gezgindelikanlı (05.Eylül.2018), Mehmet A. (06.Eylül.2018), mxsrn (11.Eylül.2018), newmoon06tr (05.Eylül.2018) Bunu beğendi.

Muhammed Emir
    Öğrenci
     YOK
     İzmir
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı Mehmet A. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Teşekkür ederim yardımınız için. Açıklayıcı ve öz anlatım olmuş. Aydınlandım.
    Gezgindelikanlı (06.Eylül.2018) Bunu beğendi.

Muhammed Emir
    Öğrenci
     YOK
     İzmir
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı teoman25 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emir Merhaba,
    ben siteye 2011 yılında kayıt oldum. daha geçtiğimiz şubatta spydera (ilk Motoruma) kavuştum.
    motoru kullandığımdan beri sıkıntıları oldu elbette. önceki sahibinin ilgisizliği, sonradan ortayaa çıkan şeyler,
    benide geçen 3-4 gün önce bi soğuttu spyder hayattan
    şimdiye kadar 6 ayda:
    Manifoltları, havaborusunu, arka diski, fan ve hararet müşürünü, arka balatasını değiştirdim.
    bunlar bana çok sorun çıkarttılar. fakat motoru ve dış mekaniğini öğrettiler.
    alet edevatlarım hep çantamdadır. artık hava borosu manifoltlar kelepçeleri bunların vidaları, bujiler fava filtresi, nasıl çıkarılır takılır temizlenir,
    rolanti-senkron filan nası yapılır, hep öğrendim.
    SPyderı aldığımda 11bin km'ydi. bi 11bin km'de ben yaptım 6 ayda.

hayatında motor üzerine binmemiş birisi olarak,
    "çin bu uzak dur, sanayiden çıkmazsın, yolda kalırsın vs.vs.vs." demelerine rağmen,
    ben burada 6 7 yıl tüm kardeşlerimin yazdıklarını deneyimlerini takip ettim okudum, bende yazdım.
    şubat ayında ehliyetimi ve spyderımı aldım. 6 ayda da 11km sürdüm. bunun 2binini kurban bayramında memleketime giderek uzun yolda yaptım.
    parçalarıda diğer markalara göre daha uygun. evet bir Japon kalitesinde değil illaki, fakat bütçemize görede alabileceğimiz en uygun en yakışıklı motorlar bunlar.

benim sana sorum şu: sen motor mu sürmek istiyorsun yoksa motoru öğrenmek mi istiyorsun. yoksa 2sinidemi.

ben yaptığı arızalarından yana hakkımı helal ediyorum motoruma okadar sürdüm ciğerini söktüm bazen uzun yolda,
    ama çok kısa sürede bana motoruda öğretti benim canavarım
    Motoru sürmek istesem rahatça bi motor alır sürerdim bu zamana kadar. Alacağım motoru uzun süre kullanmak istiyorum. Mekanik arızalarını öğrenip neyin ne olduğunu anlamak istiyorum. Tabi sürmekte istiyorum

Dediğin gibi ama gayet yakışıklı motosikletler. Kendilerine baktırıyor. Nice 11.000 bin lere =)
    teoman25 (06.Eylül.2018) Bunu beğendi.

erkopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erkan dülger
    Öğretmen
     Vl 800 VOLUSİA BATTALGAZİ
     Ankara/Gölbaşı Antalya/Manavgat
    Beğenmiş
    9,857
    Beğenilmiş
    4,201
    Merhaba emir aramıza hoşgeldiniz. Bende klasik 250 var. 2013 model 1800 km de almıştım su an 8000 i geçti. Öyle büyük bir problem yaşamadım. Ufak tefek sorunlar her motorda oluyor. Japon motorların forumlarina bi bak orada da bir çok problem yaşayan kişileri göreceksin. Sorunlu bir japon alsan hayatından bıkarsın. Cin veya japon önemli olan temiz kullanılmış bir motor bulman.
    Ben motor ile uğraşmayı sevdiğim için bakımlarını kendim yapıyorum öyle ufak tefek sorunlar için ustaya gitmiyorum. Şahsen ben motoru yükseltmek için satacağım ama su an kafama ve cebime uygun bulamadığım için satışa çıkarmadım motorunu.
    Rabbim gönlüne göre versin. En kısa zamanda gönlündeki motora kavuşman dileğiyle. Yollarda ve forumda aktif olmanı dilerim.

HTC Desire 816G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    mxsrn (11.Eylül.2018) Bunu beğendi.
    “Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur."
    Voltaire

Muhammed Emir
    Öğrenci
     YOK
     İzmir
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı erkopaşa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba emir aramıza hoşgeldiniz. Bende klasik 250 var. 2013 model 1800 km de almıştım su an 8000 i geçti. Öyle büyük bir problem yaşamadım. Ufak tefek sorunlar her motorda oluyor. Japon motorların forumlarina bi bak orada da bir çok problem yaşayan kişileri göreceksin. Sorunlu bir japon alsan hayatından bıkarsın. Cin veya japon önemli olan temiz kullanılmış bir motor bulman.
    Ben motor ile uğraşmayı sevdiğim için bakımlarını kendim yapıyorum öyle ufak tefek sorunlar için ustaya gitmiyorum. Şahsen ben motoru yükseltmek için satacağım ama su an kafama ve cebime uygun bulamadığım için satışa çıkarmadım motorunu.
    Rabbim gönlüne göre versin. En kısa zamanda gönlündeki motora kavuşman dileğiyle. Yollarda ve forumda aktif olmanı dilerim.

HTC Desire 816G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Zaten araştırmalarım sonucu anladığım kadarı ile cruiser motorlar Japon, Amerikan, Çin, Hint, Macar, vs. nerenin malı olursa olsun 0 veya 2.el bakım isteyen motosikletler. Bu biraz ceple alakalı bi durum. Regal Raptor gerçekten yakışıklı motosiklet. İster istemez cezbetti beni. En iyi motor bindiğin motordur sonuçta. Bakalım. Tek dileğim alacağım motorumun hayırlı olması... Kazasız belasız. İyi sürüşler...
    erkopaşa (06.Eylül.2018), teoman25 (06.Eylül.2018) Bunu beğendi.

Raci06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Raci ARTUN
    Mühendis
     YAMAHA XVS950 ( Kızıl Gonca)
     ANKARA GÖLBAŞI
    Beğenmiş
    11,907
    Beğenilmiş
    2,335
    Selamlar aramiza hosgeldin..
    Cinler icinde enniyi regal raptor derler. Bana da oyle geliyor. Ama sonucta bikac sene bindikten sonra japona ziplamak isteyeceksin. Bu kacinilmaz.
    Her yuruyen aracin bakim masrafi olur.. mersedes dahil bentley dahil.. o bakimdan fazla.endise etme.. benim klasigim var 36.000 km ve sorunsuz biniyorum. Masallah diyim. Tavsiye ederim.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    erkopaşa (07.Eylül.2018) Bunu beğendi.
    HAYATTA EN HAKİKİ MURŞİD İLİMDİR. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler