Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    Merhaba Furkan debriyaj kavramasının yukarıda olması sorun yaratmaz yukarıda kavrama debriyaj balatasının ömrünün azaldığını gösterir her ayarda daha fazla yukarıda kavrama yapacak sonunda ayar yapılamayınca debriyaj balatası değişecek ama bu süreç hemen değil uzun bir sürede olur
    Debriyaj ayarının rolanti ile alakası yok ya jikle açık kalmış olabilir kontrol et yada usta ayarını kurcalamış olabilir ayarı kolay motor sıcakken ve çalışır durumdayken karbüratörün sağ yanında üstünde siyah yuvarlak bir düğme gibi ayar vidası var onu sağ ve sola yavaş yavaş çevirerek stop etmeyecek kadar yükseltip ayarlayabilirsin
    Gaz kolundaki boşluk telini ayar vidasından gererek yapabilirsin ayar vidası 2 yerde var biri debriyaj kolundan çıkışta diğeri karbüratöre girişte
    Amortisör kaçağı için keçesi değişir düzelir keçenin fiyatı tanesi 40- 50 tl gibi işçiliği bir amortisör için 100 - 150 tl gibi 2 si birden olursa 250 tl gibidir kolay gelsin
    cicada (25.Eylül.2018), FouL (25.Eylül.2018) Bunu beğendi.

FURKAN SAMARA
    öğrenci
     regal raptor spyder
     antalya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5
    Herkeze Tekrar dan merhabalar .Debriyaj sorunumu bu sefer kesin olarak çözdüm debriyaj telini değiştirerek.Amörtisor keçelerini Antalya distrübütor dan çift olarak 70 tlye satın aldım,Usta sadece bir amörtisör keçesini değiştirdi,diğeri yedek olarak duruyor ve 50 tl işçilik ücreti aldı.Yani başka bir ustanın söylediği gibi 250 tlye yaptırmadım.Gaz kolunun ayarını da yaptırdım çok iyi oldu.Ve ilk moturum olduğundan temizlik konusunda bayağı bir titiz davranarak Motulun bakım setlerınden aldım ve geçen gün motoruma zincir bakımı,cilalama yaptım size sormak istediğim asıl soru bugün motorda 1.vitesten kalkarken sanki ön dişliden bir titreme geliyor ve bunu debriyaja bastığımda 1.viteste yine yapıyor ve vites geçişleri biraz daha zorlaştı gibi.Bunun nedeni nedir?Şimdiden sorularıma cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    Merhaba Furkan bakımı uygun fiyata yaptırman güzel olmuş bütçede kar etmişsin
    Kalkıştaki titreme zincir boşluk yapmış ayar gerekiyor olabilir kontrol etmek lazım vites geçişlerinin sert olması debriyaj ayarının bozuk olması veya yağ değişim zamanı gelmişse olabilir
    cicada (08.Ekim.2018) Bunu beğendi.

Mehmet A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet Altun
    SMMM
     Hyosung GV250 (KERATA)
     Ankara-Mamak
    Beğenmiş
    18,468
    Beğenilmiş
    3,372
    Gidon üzerinde debriyaj kolunda bisiklet fren ayarı yaptığımız gibi bir parça var onu çevirerek debriyajı ayarlayabilirsin. Dipten ya da biraz açıktan.
    Benim viteslerde de geçme sorunu olduğunda biraz gevşettim daha yukardan kavrama oldu ama vites geçişleri rahatladı. Deneyebilirsin

Mehmet A.
    CELİL (09.Ekim.2018), cicada (08.Ekim.2018), Raci06 (09.Ekim.2018) Bunu beğendi.
    İnsafsızlıklarınız İnfazınız Olacaktır...

RegalRaptor 250E9B (KOÇ) (Anı yüklemesi tamamlandı) 2017-2021
    Hyosung GV250EFİ (KERATA) (Anı yüklemesi devam ediyor) 2021-

FURKAN SAMARA
    öğrenci
     regal raptor spyder
     antalya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5
    Herkeze tekrardan merhabalar,Bugün motoru zincirden gelen tık tık atma için ustaya götürdüm.Ustaya ön dişlide boşluk olabilrmi diye ısrarla sormama rağmen arka tekerdeki zinciri gevşetti ve bazı ayarlamalar yaptı ama sorunum çözülmedi.Sorunun debriyaj kavramasından olabileceğini söyleyerek motoru açıp içindeki sacları kontrol etmeden debriyaj balatasının içinde öne atmasını engelleyen bir saç bulunduğunu ve bana bundan alıp o saçları değiştirince sorunun gideceğini söyledi.Sizce usta mı değiştirmelimiyim? En çok tabiki bir regal raptor kullanıcaları olarak ve geçmiş tecrübelerinizle birlikte sizin burada bana vakit ayırıp verdiğiniz cevaplara güveniyorum ve ona göre hareket etmeye gayret ediyorum.Şİmdiden verdiğiniz cevaplar için teşekkürler
    cicada (16.Ekim.2018) Bunu beğendi.
    Konu furkanesk tarafından (16.Ekim.2018 Saat 20:20 ) değiştirilmiştir.

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    Merhaba Furkan ses zincirden geliyorsa zincir baklalarında kitlenme olabilir bolca yağlayıp bir süre test edilir kitlenen zincir baklası açılırsa ses gider açılmazsa zinciri değiştirmek gerekir veya zincir koruma saçına değiyor olabilir ama ses zincirden değilse motorun içinden geliyorsa debriyaj balatasının tasından (baskıdan) geliyor olabilir farklı bir ustayada kontrol ,teyit ettir bence kolay gelsin
    cicada (16.Ekim.2018), FouL (16.Ekim.2018), Raci06 (17.Ekim.2018) Bunu beğendi.

cicada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Deniz Motör
    Hemşire
     RR Daytona (GANDALF)
     Köyceğiz / MUĞLA
    Beğenmiş
    2,025
    Beğenilmiş
    988
    Merhaba .

Celil abinin dediği gibi zincir kilitli olabilir. Pas sökücü sipreyler var. arka tekeri askıya alıp pas sökücü ile zinciri temizleyebilirsin. sonra da bol yağlama. Askıdayken 1. viteste çalışır tut teker dönsün. zincir de aksama varmı bak.

Kolay gelsin.....
    CELİL (17.Ekim.2018) Bunu beğendi.

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)